Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.

Lolosa

Νεοφερμένος

Ο Lolosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
όντως καταργήθηκαν οι επαναληπτικές? :eek::eek::eek:

Αυτό πρόκειται για μεγάλη απερισκεψία. Και αν είναι κάποιος άρρωστος? Του χρόνου?? Αν είναι δυνατόν

Καλά ασχέτως με αυτό: Προς όλα τα παιδιά που δίνουν επειδή έχω παρατηρήσει πως αρχίζει και εντείνεται το φαινόμενο του πανικού-> ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ, το ακούτε συχνά αλλά ακούστε το άλλη μία φορά από εμένα. Οι πανελλήνιες είναι μία δοκιμασία. Στη ζωή θα έχετε πολλές πολύ πιο σκληρές δοκιμασίες. Και μετά θα γελάτε που αγχωνόσασταν με τις πανελλήνιες. Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αυτό πρόκειται για μεγάλη απερισκεψία. Και αν είναι κάποιος άρρωστος? Του χρόνου?? Αν είναι δυνατόν

Καλά ασχέτως με αυτό: Προς όλα τα παιδιά που δίνουν επειδή έχω παρατηρήσει πως αρχίζει και εντείνεται το φαινόμενο του πανικού-> ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ, το ακούτε συχνά αλλά ακούστε το άλλη μία φορά από εμένα. Οι πανελλήνιες είναι μία δοκιμασία. Στη ζωή θα έχετε πολλές πολύ πιο σκληρές δοκιμασίες. Και μετά θα γελάτε που αγχωνόσασταν με τις πανελλήνιες. Αυτά!

Μια χαρά η συμβουλή σου Αλλά αν δίνεις κι εσύ καταλαβαίνεις μάλλον ότι είναι λίγο άχρηστη... Δε θα σταματήσει κανείς να αγχώνεται επειδή του λεν οι άλλοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το αγχος ειναι εν μερει δημιουργικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγήκαν! ΄Ολες οι εγκύκλιοι που στάλθηκαν στα σχολεία για τις πανελλήνιες σου σχολικού έτους 2016-17. Από 21/2 μέχρι και 2/3 οι αιτήσεις.
https://www.minedu.gov.gr/eidiseis/...mera-gia-tis-panellinies-tou-sx-etous-2016-17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Το αγχος ειναι εν μερει δημιουργικο

Όταν το ελέγχεις υποθέτω πως ναι μπορεί να είναι και παραγωγικό και να σε βοηθήσει.. εμένα προσωπικά το άγχος μου μεταβάλλεται ανάλογα με τα μαθήματα που έχω να διαβάσω για το φροντιστήριο και ανάλογα με την ώρα της ημέρας, συνήθως αγχώνομαι το βράδυ που γυρνάω από τα μαθήματα αν δεν τα έχω πάει καλά εκείνη την ημέρα.. Εσύ δίνεις; το ελέγχεις το άγχος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά μην αγχώνεστε, χαλαρά και με πρόγραμμα όλα βγαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά μην αγχώνεστε, χαλαρά και με πρόγραμμα όλα βγαίνουν.

Εσύ όταν έδινες αυτό έκανες; :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τι φαση; Μονο μια εβδομάδα;
Ναι οτι ναναι και σκεψου οτι στα περισσοτερα σχολεια δεν τους εχουν ενημερωσει ακομη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ναι οτι ναναι και σκεψου οτι στα περισσοτερα σχολεια δεν τους εχουν ενημερωσει ακομη...

Τέλος πάντων είναι ο,τι να ναι γενικά αλλά τι να κάνουμε τώρα..εδώ διατέλεσε υπουργός παιδείας ο Φίλης... :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolosa

Νεοφερμένος

Ο Lolosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μια χαρά η συμβουλή σου Αλλά αν δίνεις κι εσύ καταλαβαίνεις μάλλον ότι είναι λίγο άχρηστη... Δε θα σταματήσει κανείς να αγχώνεται επειδή του λεν οι άλλοι..

Δε συμφωνώ απολύτως. Εγώ όταν έδινα πέρυσι είχα μετριάσει το άγχος μου πολύ και πιστεύω αυτό με βοήθησε. Πρέπει να το ακούσεις άπειρες φορές για να μπει στο κεφάλι σου (όχι εσένα προσωπικά, αλλά γενικά όσων δίνουν) πως οι Πανελλήνιες δεν είναι λόγος για υπερβολικό άγχος κλπ. Σιγά δεν έγινε και κάτι αν "αποτύχεις". Δεν είναι το Α και το Ω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Για την εσωτερική κατανάλωση των γονιών αλλά και των μαθητών που θέλουν να πουλάνε μούρη, δυστυχώς είναι το Α και το Ω, ειδικά σε επαρχιακές κοινωνίες που δεν έχουν με τι άλλο να ασχολούνται όλη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Εμεις οι αποφοιτοι πρεπει να δωσουμε και φωτογραφιες στο σχολειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.

Niffler

Νεοφερμένος

Η Niffler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εμεις οι αποφοιτοι πρεπει να δωσουμε και φωτογραφιες στο σχολειο;

Ναι θέλει 1 φωτογραφία. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα αίτηση.Και άρχισε κ επίσημα η αντίστροφη μέτρηση (ξανα!) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ναι θέλει 1 φωτογραφία. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα αίτηση.Και άρχισε κ επίσημα η αντίστροφη μέτρηση (ξανα!) :P

Εμενα που ειμαι αποφοιτος μου ζήτησαν 2 φωτογραφιες κ έβγαλαν φωτοτυπία το απολυτήριο μ και την ταυτότητα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niffler

Νεοφερμένος

Η Niffler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εμενα που ειμαι αποφοιτος μου ζήτησαν 2 φωτογραφιες κ έβγαλαν φωτοτυπία το απολυτήριο μ και την ταυτότητα μου

Μήπως παίζει ρόλο το ότι πήγα στο λύκειο που αποφοίτησα κ είχα δώσει τις πανελληνιες(τις πρώτες)? Χωρίς το απολυτήριο πήγα,το βρήκαν στα αρχεία του Η/Υ κ ούτε φωτοτυπία έβγαλαν την ταυτότητα,απλά την κοίταξε εκείνη την ώρα για να συμπληρώσει τα στοιχεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μήπως παίζει ρόλο το ότι πήγα στο λύκειο που αποφοίτησα κ είχα δώσει τις πανελληνιες(τις πρώτες)? Χωρίς το απολυτήριο πήγα,το βρήκαν στα αρχεία του Η/Υ κ ούτε φωτοτυπία έβγαλαν την ταυτότητα,απλά την κοίταξε εκείνη την ώρα για να συμπληρώσει τα στοιχεία
Κ γω στο λυκειο που αποφοίτησα κ ειχα δώσει πηγα. Απ οτι διάβασα στην εγκύκλιο η Φωτοτυπια του απολυτηρίου ειναι απαραίτητη για τους αποφοίτους. Η ταυτότητα ειναο για ν επιβεβαιώσουν τα στοιχεια.

Κ γω στο λυκειο που αποφοίτησα κ ειχα δώσει πηγα. Απ οτι διάβασα στην εγκύκλιο η Φωτοτυπια του απολυτηρίου ειναι απαραίτητη για τους αποφοίτους. Η ταυτότητα ειναο για ν επιβεβαιώσουν τα στοιχεια.

Ισως ν μπερδεύτηκε γτ η διαδικασία των αποφοίτων ειναι διαφορετική απο τα παιδιά της γ Λυκείου. Κ σε μενα αν δν ειχα διαβάσει την εγκυκλιο δν θα μου έβγαζε φωτοτυπία το απολυτηριο. Όταν της το είπα πήγε στον διευθυντή κ τον ρώτησε κ εκείνος με επιβεβαίωσε κ πρόσθεσε κ την φωτοτυπία ταυτότητας.
Βέβαια οφείλουν ν ξερουν τη δουλειά τους . Δεν ημουν υποχρεωμένος ν ξερω την εγκύκλιο γτ ειναι η δικιά τους δουλειά αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aqua14

Νεοφερμένος

Η Aqua14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Που βρισκεστε στην υλη η Θεωρητικη? Εχετε αρχισει τις επαναληψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top