Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
νωρις δεν ειναι να τα εχουμε τελειωσει ολα απο τα χριστουγεννα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Για κάποιον που έχει ξεκινήσει την ύλη γ λυκείου από τα θερινά
Μία φυσιολογική περίοδος για να έχει τελειώσει την ύλη είναι τέλη φεβρουαρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμείς έχουμε βγάλει τον Πρωταγόρα και την Πολιτεία την κάνουμε τώρα επανάληψη γιατί την είχαμε κάνει και πέρυσι τον Φλεβάρη. Στην ουσία, την επόμενη βδομάδα τελειώνουμε με τον Πλάτωνα. Δύο φίλες μου που πηγαίνουν σε άλλο φροντιστήριο τελείωσαν Πρωταγόρα, Πολιτεία και σχεδόν τελειώνουν τα Ηθικά και έχω πάθει ένα μικρό σοκ. Κάνουν τις ενότητες 2-2 :O .
Εμείς, πολλές φορές βλ. πχ την ενότητα 6 του Πρωταγόρα , σπάμε στην μέση της ενότητες για καλύτερη κατανόηση.
Η φιλόλογος είπε, όπως είπε πιο πάνω ο kramer ότι την ύλη θα την έχουμε βγάλει μέσα-τέλη Φλεβάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
νωρις δεν ειναι να τα εχουμε τελειωσει ολα απο τα χριστουγεννα;;
Για έναν μαθητή ο οποίος κάνει προετοιμασία από τη β λυκείου (σε ύλη γ λυκείου), δεν είναι νωρίς.

Για κάποιον που έχει ξεκινήσει την ύλη γ λυκείου από τα θερινά
Μία φυσιολογική περίοδος για να έχει τελειώσει την ύλη είναι τέλη φεβρουαρίου

Εμείς έχουμε βγάλει τον Πρωταγόρα και την Πολιτεία την κάνουμε τώρα επανάληψη γιατί την είχαμε κάνει και πέρυσι τον Φλεβάρη. Στην ουσία, την επόμενη βδομάδα τελειώνουμε με τον Πλάτωνα. Δύο φίλες μου που πηγαίνουν σε άλλο φροντιστήριο τελείωσαν Πρωταγόρα, Πολιτεία και σχεδόν τελειώνουν τα Ηθικά και έχω πάθει ένα μικρό σοκ. Κάνουν τις ενότητες 2-2 :O .
Εμείς, πολλές φορές βλ. πχ την ενότητα 6 του Πρωταγόρα , σπάμε στην μέση της ενότητες για καλύτερη κατανόηση.
Η φιλόλογος είπε, όπως είπε πιο πάνω ο kramer ότι την ύλη θα την έχουμε βγάλει μέσα-τέλη Φλεβάρη.

Τέλη Φλεβάρη είναι αργά, με δεδομένο ότι η προετοιμασία ξεκινάει από το καλοκαίρι. Το πολύ τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη πρέπει να αρχίσουν οι επαναλήψεις. Γι' αυτόν δε που έχει αρχίσει προετοιμασία από την β λυκείου, η επανάληψη πρέπει να αρχίσει, αν όχι στις γιορτές, αμέσως μετά τις γιορτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Παιδιά, μην αγχώνεστε από τώρα και μη τα σκέφτεστε, υπάρχει χρόνος, αλήθεια!! Και μη συγκρίνετε με του άλλους!! Εντάξει, σίγουρα καλό είναι να βγει νωρίς η ύλη, να κάνετε επαναλήψεις, αλλά μην τρελαίνεστε, κι αν βγει 3 φορές η επανάληψη κι όχι 9 δε χάθηκε κι ο κόσμος!! Σας το λέω γιατί έχω βρεθεί σε αυτή τη θέση, έβγαλα την ύλη στα αρχαία Απρίλη (στο σχολείο, φροντ δεν έκανα) και στα λατινικά Μάρτη (στο φροντ) ..καλά σίγουρα δεν ήταν και το καλύτερο, βασικά χάλια ήταν :P , αρά πέρα από το άγχος που τράβηξα προσωπικά, τα πήγα και στα 2 πολύ καλά, πολύ καλύτερα από ό, τι περίμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι σημασια εχει αν ο ενας τελειωνει απο τον Γεναρη ο αλλος απο τον Φλεβαρη και ο τελευταιος απο τον Μαρτη,ουτε μεγαλη σημασια νομιζω οτι εχει αν ο ενας κανει 6 επαναληψεις στο Αοθ ας πουμε και ο αλλος 3 δεν πιστευω οτι ο αριθμος των επαναληψεων καθοριζει το ποσο καλα γραφει καποιος.Κατεμε δεν θα πρεπει να ασχολουμαστε καν με αυτα γι αυτα ειναι αρμοδιοι οι καθηγητες σας που επιλεξατε βασει εμπειριας,γνωσης κλπ επομενως αυτοι ξερουν καλυτερα απο μας ποτε πρεπει να τελειωσει ο καθενας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Τι σημασια εχει αν ο ενας τελειωνει απο τον Γεναρη ο αλλος απο τον Φλεβαρη και ο τελευταιος απο τον Μαρτη,ουτε μεγαλη σημασια νομιζω οτι εχει αν ο ενας κανει 6 επαναληψεις στο Αοθ ας πουμε και ο αλλος 3 δεν πιστευω οτι ο αριθμος των επαναληψεων καθοριζει το ποσο καλα γραφει καποιος.Κατεμε δεν θα πρεπει να ασχολουμαστε καν με αυτα γι αυτα ειναι αρμοδιοι οι καθηγητες σας που επιλεξατε βασει εμπειριας,γνωσης κλπ επομενως αυτοι ξερουν καλυτερα απο μας ποτε πρεπει να τελειωσει ο καθενας

Καλά δεν νομίζω να προλάβει να κάνει κανείς 6 επαναλήψεις. Για να χτυπήσεις όμως υψηλό βαθμό θέλει 4 -άντε 3 στη χείριστη-επαναλήψεις (άποψή μου πάντα γιατί κάποιος μπορεί να έχει αντίθετη γνώμη). Εννοείται πως μέσα σε αυτές τις επαναλήψεις δεν εντάσσω την τελική επανάληψη που κάνω πριν πάω να γράψω (άρα 5 επαναλήψεις, εάν και η 5η συνήθως δεν βγαίνει και τόσο καλά γιατί είμαστε αγχωμένοι και για αυτό το πόσο καλά θα βγει εξαρτάται από το πόσο καλές είναι οι προηγούμενες επαναλήψεις). Εγώ προσωπικά το λέω από εμπειρία μιας και έχω δώσει μία φορά και πάω δεύτερη. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι είχα ζοριστεί να κάνω την τελευταία επανάληψη, εν αντιθέσει με συμμαθητές μου που δεν ζορίστηκαν τόσο γιατί είχαν κάνει καλές και πολλές επαναλήψεις. Και βέβαια το αποτέλεσμα ήταν να μην γράψω τον βαθμό που ήθελα. Για να καταλήξω, λοιπόν, σε αυτό που θέλω, για να προλάβεις να κάνεις 3-4 επαναλήψεις πρέπει ο μαθητής να έχει τελειώσει την ύλη το maximum τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη. Για το Αοθ δεν ξέρω (γατί δεν είμαι σε αυτή την κατεύθυνση), αλλά στη δικιά μου κατεύθυνση, αλλιώς θα γράψει στα αρχαία, στα λατινικά και στην ιστορία αυτός που έκανε 4 επαναλήψεις και αλλιώς αυτός που έκανε 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Καλά δεν νομίζω να προλάβει να κάνει κανείς 6 επαναλήψεις. Για να χτυπήσεις όμως υψηλό βαθμό θέλει 4 -άντε 3 στη χείριστη-επαναλήψεις (άποψή μου πάντα γιατί κάποιος μπορεί να έχει αντίθετη γνώμη). Εννοείται πως μέσα σε αυτές τις επαναλήψεις δεν εντάσσω την τελική επανάληψη που κάνω πριν πάω να γράψω (άρα 5 επαναλήψεις, εάν και η 5η συνήθως δεν βγαίνει και τόσο καλά γιατί είμαστε αγχωμένοι και για αυτό το πόσο καλά θα βγει εξαρτάται από το πόσο καλές είναι οι προηγούμενες επαναλήψεις). Εγώ προσωπικά το λέω από εμπειρία μιας και έχω δώσει μία φορά και πάω δεύτερη. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι είχα ζοριστεί να κάνω την τελευταία επανάληψη, εν αντιθέσει με συμμαθητές μου που δεν ζορίστηκαν τόσο γιατί είχαν κάνει καλές και πολλές επαναλήψεις. Και βέβαια το αποτέλεσμα ήταν να μην γράψω τον βαθμό που ήθελα. Για να καταλήξω, λοιπόν, σε αυτό που θέλω, για να προλάβεις να κάνεις 3-4 επαναλήψεις πρέπει ο μαθητής να έχει τελειώσει την ύλη το maximum τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη. Για το Αοθ δεν ξέρω (γατί δεν είμαι σε αυτή την κατεύθυνση), αλλά στη δικιά μου κατεύθυνση, αλλιώς θα γράψει στα αρχαία, στα λατινικά και στην ιστορία αυτός που έκανε 4 επαναλήψεις και αλλιώς αυτός που έκανε 2.

εγώ έκανα 2...συν την πρόχειρη μόνη μου πριν πάω να γράψω, πες 2,5...και μια χαρά έγραψα!! 97 αρχαία και 99,5 λατινικά!
Δε το λέω για να κάνω επίδειξη, απλά πιστεύω ότι ο καθένας πρέπει να βρει τον τρόπο που τον βολεύει στο διάβασμα. Άλλοι τα μαθαίνουν καλά με την πρώτη φορά και χρειάζονται επαναλήψεις για συντήρηση-βελτίωση της γνώσης, άλλοι τα μαθαίνουν με τις πολλές φορές, γιατί μόνο με μία τα ξεχνάνε...
Δεν υποτιμώ τη σημασία της επανάληψης, σίγουρα είναι απαραίτητη για να γράψει κάποιος καλά, απλά πιστεύω ότι δε χρειάζεται να το παρακάνουμε!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
εγώ έκανα 2...συν την πρόχειρη μόνη μου πριν πάω να γράψω, πες 2,5...και μια χαρά έγραψα!! 97 αρχαία και 99,5 λατινικά!
Δε το λέω για να κάνω επίδειξη, απλά πιστεύω ότι ο καθένας πρέπει να βρει τον τρόπο που τον βολεύει στο διάβασμα. Άλλοι τα μαθαίνουν καλά με την πρώτη φορά και χρειάζονται επαναλήψεις για συντήρηση-βελτίωση της γνώσης, άλλοι τα μαθαίνουν με τις πολλές φορές, γιατί μόνο με μία τα ξεχνάνε...
Δεν υποτιμώ τη σημασία της επανάληψης, σίγουρα είναι απαραίτητη για να γράψει κάποιος καλά, απλά πιστεύω ότι δε χρειάζεται να το παρακάνουμε!! :P

Κοίταξε...είναι και θέμα ικανοτήτων. Εσύ κατάφερες να γράψεις 97 στα αρχαία με δύο επαναλήψεις, αλλά δεν είναι και γενικός κανόνας. Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι ότι αμφιβάλλω εάν η μάζα θα μπορούσε με 2,5 επαναλήψεις να γράψει 97 στα αρχαία ή 99,5 στα λατινικά. Φαντάζομαι βέβαια ότι οι 2 αυτές επαναλήψεις θα πρέπει να ήταν ποιοτικά καλές και δεν θα άφηνες κενά κατά την διάρκεια του πρώτου περάσματος της ύλης. Πάντως, μπράβο σου!!! Και βέβαια στο λέω αυτό γιατί ξέρω παιδιά που με περισσότερες επαναλήψεις έγραψαν χαμηλότερα. Θα σε έχω υπόψη μου σε περίπτωση που έχω κάποια απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Κοίταξε...είναι και θέμα ικανοτήτων. Εσύ κατάφερες να γράψεις 97 στα αρχαία με δύο επαναλήψεις, αλλά δεν είναι και γενικός κανόνας. Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι ότι αμφιβάλλω εάν η μάζα θα μπορούσε με 2,5 επαναλήψεις να γράψει 97 στα αρχαία ή 99,5 στα λατινικά. Φαντάζομαι βέβαια ότι οι 2 αυτές επαναλήψεις θα πρέπει να ήταν ποιοτικά καλές και δεν θα άφηνες κενά κατά την διάρκεια του πρώτου περάσματος της ύλης. Πάντως, μπράβο σου!!! Και βέβαια στο λέω αυτό γιατί ξέρω παιδιά που με περισσότερες επαναλήψεις έγραψαν χαμηλότερα. Θα σε έχω υπόψη μου σε περίπτωση που έχω κάποια απορία.

Μωρέ δε νομίζω ότι είναι θέμα ικανοτήτων...νομίζω ότι κυρίως έχει να κάνει με το να βρεις τον τρόπο διαβάσματος που ταιριάζει σε εσένα....να ''εξατομικεύσεις'' το διάβασμα, να το φέρεις στα μέτρα σου! Αν τα καταφέρεις, μια χαρά θα γράψεις, είτε με 2 είτε με 12 επαναλήψεις!
-Προσοχή: όχι με καμία :P -
Ναι, εννοείται ότι θέλεις, αν μπορώ να βοηθήσω! Αν και νομίζω ότι εσείς οι του νέου συστήματος έχετε άλλη ύλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
και 2 επαναληψεις να κανεις αν ειναι να τις εχεις κανει γερες αυτες τις 2 τοτε πιστευω οτι μπορεις να γραψεις καλυτερα απο εναν αλλον που εκανε και 3 και 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
παιδιά πιστεύεται πως μονο ο μπαρλας αρκει στα μαθηματικα....γιατι με τα πολλα βοηθηματα χάνεσαι.....τι εχουν ν προτεινουν οι παλιοί;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
παιδιά πιστεύεται πως μονο ο μπαρλας αρκει στα μαθηματικα....γιατι με τα πολλα βοηθηματα χάνεσαι.....τι εχουν ν προτεινουν οι παλιοί;;
Μπάρλα για ασκήσεις παπαδάκι θεωρία παραδείγματα και Νακης για κάτι πιο πικάντικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
παιδιά πιστεύεται πως μονο ο μπαρλας αρκει στα μαθηματικα....γιατι με τα πολλα βοηθηματα χάνεσαι.....τι εχουν ν προτεινουν οι παλιοί;;
οι παλιοι εχουν ν προτεινουν ασκησεις του βιβλιου γτ απο περσι αλλαξε η φιλοσοφια των εξετασεων...τα πικαντικα περι στεργιου νακης ειναι να χαμε να λεγαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiwta13

Νεοφερμένος

Η yiwta13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας,εχω μια απορια..εσεις πως μαθαινετε τα σχολια του γνωστου;; Εγω πολλες φορες αλλαζω καποιες λεξεις ή βαζω δικιες μου χωρις ομως να παραποιω το νοημα και να ξεχναω λεπτομερειες. Ειναι λαθος ο τροπος μου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Γεια σας,εχω μια απορια..εσεις πως μαθαινετε τα σχολια του γνωστου;; Εγω πολλες φορες αλλαζω καποιες λεξεις ή βαζω δικιες μου χωρις ομως να παραποιω το νοημα και να ξεχναω λεπτομερειες. Ειναι λαθος ο τροπος μου;;;

διάβαζέ τα καλά και προσπάθησε να τα αναπαράγεις με δικά σου λόγια. δεν χρειάζεται και εκεί παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους!Να δούμε τι θα γίνει όταν έρθει και η δική μου η σειρά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γεια σας,εχω μια απορια..εσεις πως μαθαινετε τα σχολια του γνωστου;; Εγω πολλες φορες αλλαζω καποιες λεξεις ή βαζω δικιες μου χωρις ομως να παραποιω το νοημα και να ξεχναω λεπτομερειες. Ειναι λαθος ο τροπος μου;;;

Έτσι δουλεύω και εγώ! Ρώτησα και τη φιλόλογο στο σχολείο που μου κάνει γνωστό και εκείνη στο φροντιστήριο και μου είπαν πως δεν υπάρχει νόημα αφού αναφέρω στην απάντηση όλα όσα χρειάζονται και δεν αλλάζω το νόημα!
Καλή δύναμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
πως την παλευετε με την αποστηθιση οι θεωρητικοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top