Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Πόσο χαρούμενη είμαι :D
Στο 1ο διαγώνισμα της ιστορίας σε ολόκληρο το 1ο κεφάλαιο έγραψα 90% :inlove:
Και στο τεστ του σχολείου μέχρι τα δημόσια έργα 20 :inlove:

Για την ιστορία είμαι πιο αισιόδοξη από ποτέ. Ποντάρω πολλά στο μάθημα αυτό.

συγχαρητηρια παντα επιτυχιες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Μαθηματικά είμαι στον ρυθμό μεταβολής και αυτό που έχω να πω άσχετα με την δυσκολία είναι ότι κάθε δεύτερο μάθημα προχωράμε στην ύλη ενώ φυσική είμαστε 2μιση μήνες μαζί με τα καλοκαιρινά στις ταλαντώσεις και τώρα θα μπούμε κύματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μαθηματικά είμαι στον ρυθμό μεταβολής και αυτό που έχω να πω άσχετα με την δυσκολία είναι ότι κάθε δεύτερο μάθημα προχωράμε στην ύλη ενώ φυσική είμαστε 2μιση μήνες μαζί με τα καλοκαιρινά στις ταλαντώσεις και τώρα θα μπούμε κύματα

Μαθηματικα ομως που πατε γρήγορα τα εχετε εμπεδώσει?
Το θεμα ειναι τα καταλαβεις όχι ν πας παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να θυμηθούν οι παλιότεροι και να ενημερωθούν οι νεώτεροι
https://eoe.minedu.gov.gr/images/history_greek__national_exams.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

dp123

Νεοφερμένος

Ο dp123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τελευταία επεξεργασία:

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Σκέφτομαι σοβαρά αν γράψω καλά να δηλώσω αστυνομία. Είδα όμως αυτό:

Τι εννοεί μόνο για πολίτες και μόνο για αστυνομικούς;
Ποια είναι η πραγματική βάση για εμάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σκέφτομαι σοβαρά αν γράψω καλά να δηλώσω αστυνομία. Είδα όμως αυτό:

Τι εννοεί μόνο για πολίτες και μόνο για αστυνομικούς;
Ποια είναι η πραγματική βάση για εμάς;
Για τους μαθητές η βάση είναι αυτή που αναφέρεται ως "Μόνο για πολίτες". Η βάση "Μόνο για αστυνομικούς" είναι για όσους έχουν τελειώσει την Σχολή Αστυφυλάκων και επιθυμούν να εισαχθούν στην Αξιωματικών ώστε να ανελιχθούν στην ιεραρχία και να γίνουν αξιωματικοί. Ξαναδίνουν πανελλήνιες και έχουν διαφορετική βάση σε σχέση με τους μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για τους μαθητές η βάση είναι αυτή που αναφέρεται ως "Μόνο για πολίτες". Η βάση "Μόνο για αστυνομικούς" είναι για όσους έχουν τελειώσει την Σχολή Αστυφυλάκων και επιθυμούν να εισαχθούν στην Αξιωματικών ώστε να ανελιχθούν στην ιεραρχία και να γίνουν αξιωματικοί. Ξαναδίνουν πανελλήνιες και έχουν διαφορετική βάση σε σχέση με τους μαθητές.

Σε ευχαριστώ, το έψαξα λίγο καλύτερο και έτσι είναι.
Πολλά μόρια τότε, με βλέπω για αστυφυλλάκων καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ, το έψαξα λίγο καλύτερο και έτσι είναι.
Πολλά μόρια τότε, με βλέπω για αστυφυλλάκων καλύτερα.

1η φορα δινεις?
Απο θεωρητική πάντως ειναι πιο ευκολα γι αυτη τη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
1η φορα δινεις?
Απο θεωρητική πάντως ειναι πιο ευκολα γι αυτη τη σχολη.

Όχι ξαναδίνω γιατί δεν την έπιασα με την πρώτη.
Πιο εύκολα με Έκθεση που συνήθως έχει απόκλιση ο ένας βαθμολογητής από τον άλλο;
Με Αρχαία και Ιστορία που ισχύει το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό.
Μόνο τα Λατινικά είναι στάνταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Όχι ξαναδίνω γιατί δεν την έπιασα με την πρώτη.
Πιο εύκολα με Έκθεση που συνήθως έχει απόκλιση ο ένας βαθμολογητής από τον άλλο;
Με Αρχαία και Ιστορία που ισχύει το ίδιο αλλά σε μικρότερο βαθμό.
Μόνο τα Λατινικά είναι στάνταρ.

Η εκθεση ειναι παντού.
Αρχαια ομως γραφεις ανετα πιο καλα κ πολυ πιο καλα απο τα μαθηματικά κατεύθυνσης. Αν δεις τα στατιστικα θα το καταλάβεις. Κ εχουν κ το 1.3 συντελεστή.
Εγω εδωσα περσι με το παλιο όμως κ εβγαλα κοντα στα 17 αλλα δν πέρασα δυστυχώς. Καλη επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Η εκθεση ειναι παντού.
Αρχαια ομως γραφεις ανετα πιο καλα κ πολυ πιο καλα απο τα μαθηματικά κατεύθυνσης. Αν δεις τα στατιστικα θα το καταλάβεις. Κ εχουν κ το 1.3 συντελεστή.
Εγω εδωσα περσι με το παλιο όμως κ εβγαλα κοντα στα 17 αλλα δν πέρασα δυστυχώς. Καλη επιτυχία

Καταρχήν καλή επιτυχία και σε 'σένα.
Θεωρητική είσαι;
Ποιος είναι ένας καλός βαθμός για 'σένα στα αρχαία;
Και τέλος έδωσες πέρυσι 2η φορά με το παλιό και θα δώσεις και 3η φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγω εδωσα περσι με το παλιο όμως κ εβγαλα κοντα στα 17 αλλα δν πέρασα δυστυχώς. Καλη επιτυχία

Καλά τι ήθελες να περάσεις και δεν τα κατάφερες; Ιατρική, Νομική ή Ψυχολογία; :hehe: Μπορούσες να πας σε άλλο τμήμα που θα είχε κάποια σχέση με την πρώτη σου επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλά τι ήθελες να περάσεις και δεν τα κατάφερες; Ιατρική, Νομική ή Ψυχολογία; :hehe: Μπορούσες να πας σε άλλο τμήμα που θα είχε κάποια σχέση με την πρώτη σου επιλογή.

Ηθελα Αστυφυλάκων αλλά κατέληξα στους πολιτικούς μηχανικούς χωρις ν με νοιάζει αυτη η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πόσες ώρες διαβάζετε την ημέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Όσο χρεαστεί
Μπορεί να τύχει να διαβάσω 6ώρες μία μέρα επειδή την επόμενη γράφω στο φροντ, μπορεί να διαβάσω και μία ώρα αν δεν έχω πολλά για την επόμενη μέρα
Ανάλογα με την όρεξη για διάβασμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Φίλοι μου θετικάριοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • IMG_20161018_184627.jpg
    IMG_20161018_184627.jpg
    204.6 KB · Εμφανίσεις: 269

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!
Πως πάτε με το διάβασμα;
Μια ερώτηση προς τους ανθρωπιστές: Που είστε στην ύλη του γνωστού; Και ποια έργα έχετε ήδη βγάλει;
Ρωτάω γιατί ακούω τελείως διαφορετικά πράγματα από συμμαθητές μου που πηγαίνουν σε διαφορετικά φροντιστήρια από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Εγώ τελείωσα Ηθικά και Πολιτικά και μπαίνω Πλάτωνα. Βέβαια εγώ δίνω δεύτερη φορά και συμφώνησα με την καθηγητριά μου να ξεκινήσουμε από τον Αριστοτέλη (γιατί παραδόξως μου φαίνεται πιο δύσκολος από τον Πλάτωνα και ήθελα να ξεμπερδεύω). Συνήθως τέτοια περίοδο τα περισσότερα φροντιστήρια έχουν ολοκληρώσει σίγουρα τον Πλάτωνα και έχουν μπει Αριστοτέλη. Οπότε εάν έχεις τελειώσει τον Πλάτωνα, επί της ουσίας έχεις βγάλει το 50% του γνωστού. Μην σε αγχώνει το γεγονός ότι κάποιοι είναι πιο μπροστά. Το ζήτημα είναι να τα περνάς αργά ώστε να τα εμπεδώνεις. Κατά τη γνώμη μου η ύλη πρέπει να βγει πριν τις γιορτές ή λίγο μετά τις γιορτές ώστε μετά να έχεις άπλετο χρόνο να κάνεις επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top