Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ξαφνικα μου εμφανιστηκε προβλημα με την αναπτυξη των ερωτησεων και με την εκφραση μου
η θεωρητικη βασιζεται στην αναπτυξη δεν μπορω να παω να δωσω με αυτο το επιπεδο
τι μου προτεινετε;

Εξάσκηση. Κι επίσης να κάνεις ασκήσεις πολλές, ακόμη και μόνη σου. Ακόμη και για τα αρχαία μάλιστα, αν μπεις στο study4exams, υπάρχουν οι απαντήσεις των ερμηνευτικών ερωτήσεων του βιβλίου, οπότε μπορείς να τις ελέγξεις εκεί.

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια η δυσκολια των οριων που τεινουν στο απειρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dante9812

Νεοφερμένος

Ο Dante9812 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ξερει κανεις αν θα ισχυσει το 10% για αυτους που εγραψαν πανελλήνιες το 2016;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εντάξει, μεταξύ μας, ο θείος μου δουλεύει στο υπουργείο.. Και έτσι ξέρω από τώρα τις βάσεις του 2017. Εντάξει, μη με πιέζετε όμως, μπείτε και λίγο στη θέση μου! Να ξέρουν βέβαια όσοι έχουν 19.000+ μόρια ότι έχουν μπει Ιατρική Αθηνών. Μόνο αυτό μπορώ να πω.........
Για χημικος μηχανικος ΕΜΠ με 17,7 τι λεει; :D

Τεράστια η ύλη των μαθηματικών ..δυσκολευομαι και ακομη δν έχουμε τελειώσει το 1/4..πείτε μου κάποιος οτι έπονται καλυτεραα και ευκολότερα ??????
Η υλη των μαθηματικων ισα ισα ειναι πολυ μικρη...δεν ξερω που εχετε φτασει εσεις παιδια παντως να ξερετε εκτος απο την αντιστροφη συναρτηση ολα τα αλλα του πρωτου λυνονται και με παραγωγους(εννοειται ομως οτι για να φτασεις εκει πρεπει να ξερεις τα αρχικα)

Παιδια εγω μια απορια εχω οσον αφορα την φυσικη κατευθυνσης ξερετε κανενα καλο βοηθημα που θα μπορουσε να μου φανει χρησιμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καθυστερημένα να ευχηθώ καλή χειμερινή σεζόν!
Παίδες και κοράσια το'χουμε! είτε με 3 ώρες είτε με 23 αν έχεις προσπαθήσει το γνωρίζεις.όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι τα αγαθά κόποις κτώνται.

Να αρχίσω τη γκρίνια μου
1. γιατί να τρωω 5 ώρες μαθηματικά στη μάπα κάθε εβδομάδα στο σχολείο ενώ δεν εξετάζομαι πανελλαδικώς σε αυτά;
2. το ίδιο με την πληροφορική
3 Πόσο "μπλιάχ" αυτό που χάνεις μία μονάδα από πολλαπλής;

Αυτά... Δύναμη,υπομονή και επιμονή.Μη σας πει κανείς πως δεν μπορείτε να τα καταφέρετε και αν το πει. μη το πιστέψετε.Ο καζαντζάκης είχε γράψει: "φτάσε εκεί που δε μπορείς"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
το βοηθημα που εχουν γραψει οι 2 σαββαλες, χρησιμοποιω εγω, και εχει τα παντα, καθε ειδους ασκηση, και λυμενες. επισης καλο για επαναληψη ειναι του παναγιωτακοπουλου 'θεματα φυσικης για τις εξετασεις'. Και τα 2 βιβλια, χωριζουν τις ασκησεις σε 1ο,2ο θεμα κλπ, και ειναι πολυ ευχρηστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
το βοηθημα που εχουν γραψει οι 2 σαββαλες, χρησιμοποιω εγω, και εχει τα παντα, καθε ειδους ασκηση, και λυμενες. επισης καλο για επαναληψη ειναι του παναγιωτακοπουλου 'θεματα φυσικης για τις εξετασεις'. Και τα 2 βιβλια, χωριζουν τις ασκησεις σε 1ο,2ο θεμα κλπ, και ειναι πολυ ευχρηστα.
ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καθυστερημένα να ευχηθώ καλή χειμερινή σεζόν!
Παίδες και κοράσια το'χουμε! είτε με 3 ώρες είτε με 23 αν έχεις προσπαθήσει το γνωρίζεις.όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι τα αγαθά κόποις κτώνται.

Να αρχίσω τη γκρίνια μου
1. γιατί να τρωω 5 ώρες μαθηματικά στη μάπα κάθε εβδομάδα στο σχολείο ενώ δεν εξετάζομαι πανελλαδικώς σε αυτά;
2. το ίδιο με την πληροφορική
3 Πόσο "μπλιάχ" αυτό που χάνεις μία μονάδα από πολλαπλής;

Αυτά... Δύναμη,υπομονή και επιμονή.Μη σας πει κανείς πως δεν μπορείτε να τα καταφέρετε και αν το πει. μη το πιστέψετε.Ο καζαντζάκης είχε γράψει: "φτάσε εκεί που δε μπορείς"

Εμείς τρωμε στα μούτρα την κοινωνιολογία:mad: ( που ακόμη αδυνατώ να καταλάβω γιατί είναι κατεύθυνσης αφού δεν το εξετάζεται ΚΑΝΕΙΣ πανελλαδικά:confused: )
Τα κείμενα αν και μη πανελλαδικώς εξεταζομενο μάθημα, τα βρίσκω εντάξει.

3. Σε νιώθω:P ή τα ΣΛ:mad: ή στα λατανικά ένα ι πχ:whistle:

Έχω γεμίσει το δωμάτιο με χαρτάκια που γράφουν ωραία πραγματάκια πάνω:P τα αλλάζω κάθε βδομάδα.
Γι αυτή τη βδομάδα έχω:
1. Αν τα παρατήσεις σήμερα, δεν θα μάθεις ποτέ αν αύριο τα είχες καταφέρει
2. Το θέμα δεν είναι να είσαι ο καλύτερος, το θέμα είναι να είσαι πιο καλός από ότι ήσουν χθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο 5ο πεδιο εχουμε οχι μονο Κοινωνιολογια αλλα και Ιστορια Κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Στο 5ο πεδιο εχουμε οχι μονο Κοινωνιολογια αλλα και Ιστορια Κατευθυνσης

Το ξέρω και το θεωρώ επίσης απαράδεκτο.
Εμάς απλά κάθονται στην τάξη και διαβάζουν άλλα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Το ξέρω και το θεωρώ επίσης απαράδεκτο.
Εμάς απλά κάθονται στην τάξη και διαβάζουν άλλα μαθήματα.

Η Ιστορία κατεύθυνσης περιλαμβάνει και οικονομική ιστορία. Είναι πολύ ενδιαφέρουσα!
Η κοινωνιολογία με βοήθησε πολύ στην έκθεση. Μόλις σήμερα χρησιμοποίησα μια φράση του Γκόφμαν σχετικά με το προσκήνιο και το παρασκήνιο.

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Να που τελικά δεν είνα τόσο άχρηστα τα μαθήματα γενικής παιδείας, αν δεν υπήρχαν δεν θα χες γράψει τη φράση του Γκόφμαν, εκτός και αν είχες ψαχτεί μόνος σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Να που τελικά δεν είνα τόσο άχρηστα τα μαθήματα γενικής παιδείας, αν δεν υπήρχαν δεν θα χες γράψει τη φράση του Γκόφμαν, εκτός και αν είχες ψαχτεί μόνος σου. :P

Υποθετω οτι θα αναφερεσαι στην συνθεση συναρτηση gof :D:D:D αυτα ομως τα εχει η γενικης παιδειας; Γιατι περαν απο την κατευθυνση δεν τα εχω δει στην γενικης αν και δεν προσεχω γενικης παιδειας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Το πιο τραγικό είναι ότι ο καθηγητής της πληροφορικής μας βάζει και ασκήσεις για το σπίτι.Την προηγουμένη είχαμε 5 σελίδες θεωρία και τρεις ασκήσεις.
ΝΑΙ φίλε μου! όχι ότι έχουμε διαβάσει τον γκρίφιθ ήδη 5 φορές και όχι ότι έχουμε μάθει πάνω από 5-6 ένζυμα με διαφορετικές λειτουργίες (για να μη πω για χημεία) ΘΑ κάτσω να κάνω και τις δικιές σου "παπαρίτσες" -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ειδατε ποσο χρησιμο ειναι να εχουμε Ιστορια Κατευθυνσης και Κοινωνιολογια;μαθαινεις μια χρησιμη προταση στις 5 διδακτικες ωρες που πανε χαμενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ναι ειδατε ποσο χρησιμο ειναι να εχουμε Ιστορια Κατευθυνσης και Κοινωνιολογια;μαθαινεις μια χρησιμη προταση στις 5 διδακτικες ωρες που πανε χαμενες


Πάντως στο πανεπιστήμιο αν πας σε σχολή που σχετίζεται με οικονομικά και διοίκηση θα εχεις μαθήματα κοινωνιολογίας/οικονομικής ιστορίας.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desmond

Νεοφερμένος

Ο Desmond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καθυστερημένα να ευχηθώ καλή χειμερινή σεζόν!
Παίδες και κοράσια το'χουμε! είτε με 3 ώρες είτε με 23 αν έχεις προσπαθήσει το γνωρίζεις.όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι τα αγαθά κόποις κτώνται.

Να αρχίσω τη γκρίνια μου
1. γιατί να τρωω 5 ώρες μαθηματικά στη μάπα κάθε εβδομάδα στο σχολείο ενώ δεν εξετάζομαι πανελλαδικώς σε αυτά;

Το ίδιο ισχύει και για τη βιολογία κατεύθυνσης, σε εμάς απαιτεί να προσέχουμε όλοι κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Το ίδιο ισχύει και για τη βιολογία κατεύθυνσης, σε εμάς απαιτεί να προσέχουμε όλοι κιόλας...

Ατυχος/ατυχη εμεις δεν εχουμε καθηγητη βιολογιας κατευθυνσης και κανουμε κενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως στο πανεπιστήμιο αν πας σε σχολή που σχετίζεται με οικονομικά και διοίκηση θα εχεις μαθήματα κοινωνιολογίας/οικονομικής ιστορίας.

:)

Διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά οι χρηματοοικονομικές σχολές δεν έχουν κανένα τέτοιο μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πόσο χαρούμενη είμαι :D
Στο 1ο διαγώνισμα της ιστορίας σε ολόκληρο το 1ο κεφάλαιο έγραψα 90% :inlove:
Και στο τεστ του σχολείου μέχρι τα δημόσια έργα 20 :inlove:

Για την ιστορία είμαι πιο αισιόδοξη από ποτέ. Ποντάρω πολλά στο μάθημα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top