Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Γιατί μόνο Αθηναίοι περνάνε στο ΕΜΠ?

απο εδω που ειμαι κανεις δε δηλωνει αθηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλε guru ακου δυο πραγματα τωρα που ξεκινας απο εναν που εδωσε πανελληνιες.ΔΕΝ νοιαζεται κανεις αν θεωρεις 3 ωρες λιγες,προσωπικα λεω μπραβο στο κοριτσι που καταφερνει να τα βγαλει περα με 3 ωρες και δεν πρεπει να την κανεις να νιωθει μειονεκτικα με φρασεις τυπου ´μονο 3 ωρες διαβαζεις;Τι να κανουμε δεν ειμαστε ολοι ιδιοι αλλοι θελουν χ ωρες για να βγαλουν μια υλη και αλλοι ψ,αλλος εχει καλυτερη αντιληψη αλλος χειροτερη.Προσωπικα ακουγα ατομα που λεγαν διαβαζαν πολυ περισσοτερο απο μενα πχ απο τις 2 που σχολουσαν μεχρι τις 12-1 και δεν εγραψαν τοσο καλα θελω να σου πω δηλαδη οτι αυτο με τις ατελειωτες ωρες με κανει να σκεφτω πως κατι παει λαθος και οτι το παιδι πιεζεται απο το σπιτι

Υ.Γ Με Μ.Ο 4 ωρες τη μερα περασα ημμυ

Είσαι ΗΜΜΥ ΔΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Θα δώσω φέτος Πανελλαδικές και συγκεκριμένα στο 3ο πεδίο (με ενδιαφέρουν τα παραιατρικα ΤΕΙ). Παρατηρησα οτι φέτος, σε αυτές τις σχολές, οι βάσεις ανέβηκαν πάρα πολύ. Απο 900 - 1000 μόρια μέχρι και 2000 - 2500 με αποτέλεσμα κάποιες σχολές τις οποίες είχα σιγουρες βάση των δυνατοτήτων μου τώρα να χρειάζεται πολύ πολύ διάβασμα για να τα καταφέρω.
Αν ανέβουν και φέτος οι βάσεις τότε η υπόθεση Πανελλαδικές δυσκολεύει κατά πολύ. Η γνώμη σας ποια είναι; βλέπετε να ανεβαίνουν κι άλλο;Υπάρχει πιθανότητα να πέσουν έστω και λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Το 17 πιστευω θα βαλουν δυσκολα θεματα και ετσι οι βασεις αναποφευκτα θα πεσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Το 17 πιστευω θα βαλουν δυσκολα θεματα και ετσι οι βασεις αναποφευκτα θα πεσουν

Η λογική αυτό λέει, διαφορετικά οι βάσεις θα φθάσουν στον.... Θεό.
Τώρα κατά πόσο είναι καλό αυτό (τα δύσκολα θέματα) είναι σχετικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
δεν μπορεις να προβλέψεις τι θα συμβεί, αλλά το 3ο πεδίο, λόγω απουσίας μαθηματικών, είναι γεμάτο. Συνεπώς δυσκολεύουν πολύ τα παραιατρικά. Έχεις κάποια εναλλακτική στο 2ο πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αν έχεις κάποιο στόχο να το κυνηγήσεις στο έπακρο. Ακόμα και ΤΕΙ να είναι μην επαναπαύεσαι. Να δίνεις πάντα το 100% του εαυτού σου! (μιλάω από εμπειρία..τώρα τραβάω τα μαλλιά μου:P)

Όσο για τις βάσεις, δεν υπάρχει τίποτα σίγουρο.... Ο καθορισμός των βάσεων εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Από τον αριθμό των εισακτέων, από τον αριθμό των υποψηφίων, αλλά και από τους βαθμούς τους, έτσι;! Γιατί οι βάσεις καθορίζονται από το βαθμό του τελευταίου εισακτέου. Και γενικά από τη ζήτηση και την "φουρνιά-επίπεδο" των υποψηφίων. Μπορεί π.χ. η βάση ενός ΤΕΙ να φτάσει τις 16.000 από τις 12.000 (λιγάκι υπερβολή, αλλά γιατί όχι) αν το δηλώσουν υποψήφιοι με πολλά μόρια, αλλά υπάρχει περίπτωση και κάποιο Πανεπιστήμιο της τάξεως των 17.000 να καταλήξει στις 12.000 (λόγω χαμηλής ζήτησης κυρίως).

ΓΝΩΜΗ: Μη σκέφτεσαι τίποτα , πραγματικά!!! Να έχεις στο μυαλό σου το στόχο σου και το ότι πρέπει να δώσεις το 100% Μια χρονιά είναι θα περάσει και δε θα το καταλάβεις;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι αληθεια πως δεν μπορεις να προβλεψεις τις βασεις των σχολων επομενων ετων γιατι δεν ξερεις ποσα δυσκολα θα ειναι τα θεματα την εκαστοτε χρονια και επιπλεον πως θα αντοποκριθουν οι μαθητες σε αυτα.Μην ξεχανς επισης οτι τα θεματα των πανελληνιων συνδεονται αρρηκτα με την εκαστοτε πολιτικη κυβερνηση στην Ελλαδα.Οπως και να εχει ο καθενας μας πρεπει να δωσει τον καλυτερο του εαυτο.Εκτιμω οτι τα θεματα θα ειναι της ιδιας δυσκολιας με φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει, μεταξύ μας, ο θείος μου δουλεύει στο υπουργείο.. Και έτσι ξέρω από τώρα τις βάσεις του 2017. Εντάξει, μη με πιέζετε όμως, μπείτε και λίγο στη θέση μου! Να ξέρουν βέβαια όσοι έχουν 19.000+ μόρια ότι έχουν μπει Ιατρική Αθηνών. Μόνο αυτό μπορώ να πω.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τεράστια η ύλη των μαθηματικών ..δυσκολευομαι και ακομη δν έχουμε τελειώσει το 1/4..πείτε μου κάποιος οτι έπονται καλυτεραα και ευκολότερα ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι είναι αρκετά δύσκολα
Εγώ τώρα τελειώνω συνέχεια και μπαίνω 2ο κεφ
Αυτό που παρατηρώ είναι ότι όσο πιο πολύ ύλη κάνουμε οι ασκήσεις γίνονται πιο σύνθετες.
Το θέμα είναι να καταλαβαίνεις και τι κάνεις ,μην ακολουθεις τις μεθοδολογίες του φροντ χωρίς να σκέφτεσαι
Εγώ όσες φορές το κάνω μου βγαίνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση δν παπαγαλιζω μεθοδολογιες..αλλα ρε παιδάκι μου πάντα θα βρεθεί μια άσκηση στο βοήθημα του φροντιστηρίου η σε κάποιο άλλο που δν θα μπορω να λύσω ενώ εχω λύσει δεκάδες στο ιδιο κεφάλαιο..τουλάχιστον ας ειναι όλο το 2ο εύκολο γιατί για τα ολοκληρωματα δν ακούω τα καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Και εμένα με δυσκολεύουν. Τελειώνω το πρώτο και το επόμενο ΣΚ γράφω σε αυτό. :/::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ολοκληρωματα ήθελα να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Σε κανέναν δεν φαίνονται εύκολα τα μαθηματικά κατ
ακόμα και αυτός που θα γράψει 90+ στο τέλος δεν νομίζω ότι το έχει δεδομένο
Δεν είναι ούτε αοθ ούτε λατινικά που κάτω από 90 είναι κακός βαθμός
Απλά ας προσπαθήσει για το μέγιστο που μπορεί ο κάθε ένας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Τεράστια η ύλη των μαθηματικών ..δυσκολευομαι και ακομη δν έχουμε τελειώσει το 1/4..πείτε μου κάποιος οτι έπονται καλυτεραα και ευκολότερα ������

Που βρίσκεσαι στην υλη?
Μην απελπίζεσαι προσπαθησε ν μην αφηνεις κενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια τα μαθηματικα δεν ειναι απαραιτητα 'δυσκολα' ειναι υπουλα, μπορει στο τελος σαν εννοιες να τα εχουμε καταλαβει ολα, αλλα πραγματικα, τα λαθη που μπορεις να κανεις ειναι απειρα, και συνηθως μικρα π.χ ενα προσημο, ενα πεδιο ορισμου, μια παραγωγιση. Βεβαια εγω φοβαμαι και το ενδεχομενο οτι θα πεσει ασκηση που δεν θα εχουμε ιδεα τι θα κανουμε, γιατι δεν εχουν ολες στανταρ μεθοδολογια, θελουν κολπακια που ουτε οι ιδιοφυϊες δεν μπορουν να σκεφτουν.
Εμεις απο υλη ειμαστε υπερβολικα καλα, σε σχεση με αλλα φροντιστηρια, τωρα τελειωνουμε παραγωγους, αλλα κανουμε απο περυσι την Νοεμβριο οποτε λογικο. Παντως ισχυει οτι ειναι μεγαλη υλη, και φοβαμαι να δω πως θα ειναι τα συνδιαστικα θεματα.

πείτε μου κάποιος οτι έπονται καλυτεραα και ευκολότερα ������
Αυτο νομιζω δεν μπορει να το πει κανεις, το μονο που ισχυει ειναι οτι κανεις δεν δυσκολευεται οπως την πρωτη φορα, καθε φορα που μαθαινεις κατι καινουριο, το κοιτας λες και ειναι κινεζικα, αλλα με εξασκηση μαθαινεται. Παντως μεχρι στιγμης κατα τη γνωμη μου τα χειροτερα-δυσκολοτερα απο την φετινη υλη ειναι bolzano και ορια στο απειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Το bolzano εμένα μ αρέσει..βέβαια προς το παρών Γτ εχω ακούσει πως στο μέλλον θα κανω Bolzano σε ολοκληρώματα και θα δυσκολέψει πολυ..εμένα απο το 1ο μου χει μείνει μονο το μη πεπερασμενο στο χο και όταν τείνει στο απειρο..ως τώρα δν εχω αφήσει κενά ..στα διαγωνίσματα εχω γράψει πολυ καλα παρόλα αυτα βρίσκω ασκήσεις απο το Ίντερνετ η ζητάω απτους καθηγητές μου και σε κάποιες απλα μένω αποσβολωμενος με τις ωρες χωρίς να ξερω απο που να ξεκινησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ξαφνικα μου εμφανιστηκε προβλημα με την αναπτυξη των ερωτησεων και με την εκφραση μου
η θεωρητικη βασιζεται στην αναπτυξη δεν μπορω να παω να δωσω με αυτο το επιπεδο
τι μου προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top