Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

TrainMan

Νεοφερμένος

Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

eleanna pappa

Νεοφερμένος

Η eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια πιστευει κανεις οτι ειναι δικαιο να ανοιξει το πεμπτο πεδιο (για το νεο συστημα μιλαω) απο θεωρητικη χωρις μαθηματικα και αοθ???? Τωρα αυτο θεωρειται λογικο????? Οταν εννοω πεμπτο πεδιο μιλαω για τα τουριστικα στην ροδο και κρητη...... μονο αυτα μπορω να διαλεξω απο θεωρητικη με το νεο συστημα ......... εγω πιστευω οτι επρεπε να δινουμε μαθηματικα γενικης και αοθ γιατι σε αυτες τις σχολες εχει μαθηματικα και οικονομια ........ ευχαριστω για την προσοχη σας ♥♥♥♥
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
θες τουριστικα ροδο η κρητη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Επαναληψεις, εσυ; :)

Μαθηματικά μπήκα ολοκληρωματα
Φυσική στον θεμελιώδη νόμο της τροφικής
ΑΟΔΕ στις ομάδες
Βιολογία Φαινόμενο του θερμοκηπίου
ΑΕΠΠ Υποπρογραμματα
Έκθεση επαναλήψεις στη θεωρία και random κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εγώ με νέο σύστημα:
Βιολογία: τώρα μπαίνουμε 7ο κεφάλαιο
Χημεία: επαναλήψεις
Φυσική: στερεό είμαι στις ενέργειες και μένουν τα ρευστά
Έκθεση: αθλητισμός και έχουμε ακόμα αρκετούς θεματικούς κύκλους

κανείς με νέο σύστημα να μας πει; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleanna pappa

Νεοφερμένος

Η eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ροδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Μαθηματικά:επαναλήψεις
ΑΟΘ:5ο κεφάλαιο
ΑΕΠΠ:επανάληψη
Έκθεση:δίκαιο και άδικο λόγο καιμετά ξεκινάμε επανάληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Διαγωνίσματα πόσα γράφετε συνολικά;;
Εμένα το φροντιστήριό μου έχει 5-6 σε κάθε μάθημα όλη την χρονιά.
Πολλά δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Φυσική επανάληψη
Χημεία τέλος οργανικής
Βιολογία επανάληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι παίζει τελικά με τον πλάγιο λόγο στα Λατινικά γιατί μας έχουν πρήξει ... Στο ΦΕΚ λέει ότι δε διδάσκεται αλλα στο σχολείο μας το διδάσκει ...:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleanna pappa

Νεοφερμένος

Η eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ειναι εκτος υλης μας το ειπε και ο καθηγητης λατινικων στο σχολειο

Αρχαια: αριστοτελης πολιτικα ενοτητα 15
Λατινικα: κειμενο 38
Ιστορια κατευθυνσης : τελειωσαμε το προσφυγικο
Εκθεση: πολιτισμικη κληρονομια
(Νεο συστημα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι παίζει τελικά με τον πλάγιο λόγο στα Λατινικά γιατί μας έχουν πρήξει ... Στο ΦΕΚ λέει ότι δε διδάσκεται αλλα στο σχολείο μας το διδάσκει ...:hmm::hmm:

Οχι δεν ειναι γι αυτο και λενε οτι φετος τα Λατινικα θα ειναι απαιτητικα..:worry:

Διαγωνίσματα πόσα γράφετε συνολικά;;
Εμένα το φροντιστήριό μου έχει 5-6 σε κάθε μάθημα όλη την χρονιά.
Πολλά δεν είναι;

Χα-χα-χα καλο. Εγω κανω ιδιαιτερα και γραφω 1 τεστ και 2 διαγωνισματα μεσα σε μια εβδομαδα :D μια χαρα εισαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Διαγωνίσματα εννοώ 3ωρα προσομοίωσης.
Σε άλλα φροντιστήρια γράφουν 3-4 σε κάθε μάθημα όλη την χρονιά, οπότε τα 6 μου φαίνονται πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Διαγωνίσματα εννοώ 3ωρα προσομοίωσης.
Σε άλλα φροντιστήρια γράφουν 3-4 σε κάθε μάθημα όλη την χρονιά, οπότε τα 6 μου φαίνονται πολλά...
Είναι όντως αρκετούτσικα. Σκέψου όμως ότι έτσι εξοικειώνεσαι ακόμα περισσότερο με τις εξετάσεις (με τη διαδικασία της εξέτασης του κάθε μαθήματος) και εξασκείσαι στο να αποδίδεις καλύτερα υπό την πίεση του χρόνου. Εγώ απ΄ την άλλη γράφω 4 διαγωνίσματα σε κάθε μάθημα όλη τη χρονιά. Προσωπικά θα επιθυμούσα να έχω μερικά παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Προσωπικά θα επιθυμούσα να έχω μερικά παραπάνω.

Ζητα απο τους καθηγητες σου να σου δωσουν, σιγουρα θα εχουν περσινα/προπερσινα, ή ακομα μπορουν να σου φτιαξουν κι ενα δικο τους. Ειτε λυνε τα σπιτι, ειτε πηγαινε στο φροντιστηριο σου για πιο ησυχα, βρες μια αδεια αιθουσα και κατσε. Εμενα τουλαχιστον με βολευε καλυτερα να πηγαινω μεχρι το φροντιστηριο και να τα γραφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εγώ τώρα άρχισα να λύνω αυτά του πουκαμισά για εξάσκηση:
https://www.poukamisas.gr/frontistiria/diagonismata/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Παιδιά, μαθηματικά αν είμαι σε θέση να λύνω μόνο ασκήσεις επιπέδου σχολικού βιβλίου (ομάδας Α με άνεση, ομάδας Β ανάλογα με την έμπνευση της στιγμής), ένα 12άρι το πιάνω πιστεύετε (δεδομένου ότι από θεωρία δε θα χάσω μονάδες);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αρχικά,είναι γελοίο να βγάζουν "βάσεις" από τώρα. Κανείς δεν ξέρει πως θα είναι τα θέματα για να κινηθούν αναλόγως οι βασεις.
Διαγωνίσματα εννοώ 3ωρα προσομοίωσης.
Σε άλλα φροντιστήρια γράφουν 3-4 σε κάθε μάθημα όλη την χρονιά, οπότε τα 6 μου φαίνονται πολλά...
Στα μαθηματικα εγραφα απο την αρχη της γ λυκειου κάθε δεύτερη Κυριακή. Εκθεση έγραψα μονο ενα ολη τη χρονια :P (αλλα οκ,δεν χρειαζόταν αλλο) και φυσικη 2-3. Ειναι αναλογα το μαθημα, σε φυσικόμαθηματικα πιστεύω οτι χρειάζονται αρκετά διαγωνίσματα. Μονο στο τελος της χρονιάς δεν χρειάζονται, δεν εχει νόημα μια εβδομάδα πριν τις εξετάσεις να σας πουν να πάτε να γράψετε διαγώνισμα. Θα αγχωθειτε παραπανω,καλυτερα να τους πείτε ξεκάθαρα πως δεν θελετε.

Παιδιά, μαθηματικά αν είμαι σε θέση να λύνω μόνο ασκήσεις επιπέδου σχολικού βιβλίου (ομάδας Α με άνεση, ομάδας Β ανάλογα με την έμπνευση της στιγμής), ένα 12άρι το πιάνω πιστεύετε (δεδομένου ότι από θεωρία δε θα χάσω μονάδες);
Η ομαδα α εχει ασκησεις τυπου εφαρμογές... Μπορει τα πρωτα ερωτηματα των ασκήσεων να ζητάνε κατι απλο,αλλα ποσα ερωτηματα θα ειναι αυτα; Και τα υπόλοιπα πως θα τα λυσεις; :/: Διαβασε παρα πολυ καλα τη θεωρία.

Καλη επιτυχία σε ολους,λιγο εμεινε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Παιδιά, μαθηματικά αν είμαι σε θέση να λύνω μόνο ασκήσεις επιπέδου σχολικού βιβλίου (ομάδας Α με άνεση, ομάδας Β ανάλογα με την έμπνευση της στιγμής), ένα 12άρι το πιάνω πιστεύετε (δεδομένου ότι από θεωρία δε θα χάσω μονάδες);

Εάν εννοείς κατεύθυνσης, απλά ξέχασε το.
Οι ασκήσεις του βιβλίου είναι απλά γελοίες.
Είτε Α, είτε Β, είτε ... Ω ομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αν κάτσω να διαβάσω (=προσπαθώ να λύσω και αν δεν τα καταφέρω τότε μόνο κοιτάω τη λύση) και τις λυμένες ασκήσεις των Παπαδάκη και Στεργίου-Νάκη έχω ελπίδες για ένα 10ρι-12ρι λέτε (μαθηματικά κατεύθυνσης πάντα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top