Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παιδιά με τις αστυνομικές σχολές τι λέτε να γίνει φέτος;
Θα υπάρξει αύξηση των μορίων εισαγωγής εε;

Αστυνομία δεν παίρνουν... είναι και τόσα παιδιά που περάσανε πριν 2-3 χρόνια και ακόμα περιμένουν...
Δεν το ξέρουμε αυτό, σχετικά με τα μόρια. Πρώτη φορά θα λειτουργήσει τέτοιο σύστημα, δεν μπορούμε να κάνουμε καμιά εκτιμήση.

Λένε όμως ότι με το νέο σύστημα, γυρνάμε πίσω στις δέσμες. Θα υπάρχει μια πτώση, λένε σε εκτιμήσεις, μέχρι και 4,000 μορίων αλλά και πολλά άτομα θα ξανα δώσουν δεύτερη φορά πανελλαδικές και ένα 20% αυτών και τρίτη (όπως γινόταν και τότε).

Πρώτα θα γίνουν οι πανελλαδικές και μετά οι ενδοσχολικές. Το να μείνεις στην τρίτη λυκείου είναι κάπως περίεργο. Για να έχουν βάλει πρώτα τις πανελλαδικές, άρα δεν μένεις...
Τι, θα περάσεις στο πανεπιστήμιο αλλά θα μείνεις στην τρίτη λυκείου?! Κάτι δεν λέει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Τι, θα περάσεις στο πανεπιστήμιο αλλά θα μείνεις στην τρίτη λυκείου?! Κάτι δεν λέει :D

Γιατί όχι; Για να εγγραφείς στην σχολή που πέρασες (πχ ΤΕΙ Ζωικής παραγωγής σαν πολύτεκνος), θες απολυτήριο λυκείου. Αν δεν στο δώσουν για οποιονδήποτε λόγο, τότε απλά δεν θα μπορείς να εγγραφείς στην σχολή. Πρέπει να επαναλάβεις την Γ΄ λυκείου με λίγα λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάπου διάβασα ότι φέτος στις ενδοσχολικές θα δώσουν και τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα! Έχει να πέσει σκονάκι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Γιατί όχι; Για να εγγραφείς στην σχολή που πέρασες (πχ ΤΕΙ Ζωικής παραγωγής σαν πολύτεκνος), θες απολυτήριο λυκείου. Αν δεν στο δώσουν για οποιονδήποτε λόγο, τότε απλά δεν θα μπορείς να εγγραφείς στην σχολή. Πρέπει να επαναλάβεις την Γ΄ λυκείου με λίγα λόγια.

Το πιο λογικό θα ήταν να δίναμε ενδοσχολικές πρώτα, να πέρναμε το απολυτήριο και μετά να δίναμε πανελλαδικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ρε παιδια εκθεση που ειστε? εχετε αρχισει θεωρια η οχι ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ρε παιδια εκθεση που ειστε? εχετε αρχισει θεωρια η οχι ακομα?

Βασικα η εκθεση δεν τελειωνει και ποτε ειναι απειρα τα θεματα απλα κανεις αυτα που ειναι πιο πιθανο να πεσουν χιουμορ ας πουμε μοδα κλπ δεν θα πεσουν οποτε :P Εμεις καναμε παγκοσμιοποιηση και τωρα κανουμε μερικες επαναληψεις επιστημη και πνευματικο ανθρωπο! Αλλα τι εννοεις εαν εχουμε ξεκινησει θεωρια; Για να απαντησεις στις υπολοιπες ερωτησεις εκτος της περιληψης και της παραγραφου δεν διαβαζεις ουτως η αλλως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Μάλλον θα εννοει τρόπους πειθούς κτλ
Εγώ είμαι Μεσσιανισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Σήμερα συμπληρώσαμε με τον υπεύθυνο καθηγητή την ηλεκτρονική αίτηση -δήλωση για τη συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις
Το ερώτημα ειναι :δίνεται η δυνατότητα τροποποίησης των στοιχείων μετά την υποβολή της δήλωσης;(γιατί εντοπίστηκε εκ των υστέρων ένα λαθος στα στοιχεία των γονέων)
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Σήμερα συμπληρώσαμε με τον υπεύθυνο καθηγητή την ηλεκτρονική αίτηση -δήλωση για τη συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις
Το ερώτημα ειναι :δίνεται η δυνατότητα τροποποίησης των στοιχείων μετά την υποβολή της δήλωσης;(γιατί εντοπίστηκε εκ των υστέρων ένα λαθος στα στοιχεία των γονέων)
Ευχαριστώ

Ναι αρκει να το αναφερεις αμεσα στην υπευθυνη/υπευθυνο του σχολειου σου.Πως πας με το αοθ;Εχω ετοιμασει ενα διαγωνισμα θες να στο στειλω φιλε μανωλη;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση Γιώργο .Αν ευκαιρήσεις ,στείλε και το διαγώνισμα στο ΑΟΘ να δουμε τι ψάρια πιάνουμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση Γιώργο .Αν ευκαιρήσεις ,στείλε και το διαγώνισμα στο ΑΟΘ να δουμε τι ψάρια πιάνουμε:D
Oριστε το δαγωνισμα μανωλη θα ανεβαζω συνεχεια View attachment ΑΟΘΠΡΟΣΟΜΙΩΣΗΣ.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εχει κανει κανεις τη δηλωση?προσπαθησα σημερα να μπω στο https://results.it.minedu.gov.gr/ με κωδικο υποψηφιου και αρχικα ΚΘΑΑ(Κ επωνυμο Θ ονομα Α πατρωνυμο Α μητρονυμο)και δεν μπορουσα,φταιει επειδη ειναι πολυ νωρις?παιχτηκε καποια χαζομαρα με τη δηλωση?ή εκανα τιποτα λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εχει κανει κανεις τη δηλωση?προσπαθησα σημερα να μπω στο https://results.it.minedu.gov.gr/ με κωδικο υποψηφιου και αρχικα ΚΘΑΑ(Κ επωνυμο Θ ονομα Α πατρωνυμο Α μητρονυμο)και δεν μπορουσα,φταιει επειδη ειναι πολυ νωρις?παιχτηκε καποια χαζομαρα με τη δηλωση?ή εκανα τιποτα λαθος?

Καλύτερα πάνε σε ένα λύκειο να στο κάνουν.
Τα ελληνικά μέσα μην τα προσπαθείς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγω γενικα επρεπε να την ειχα κανει αλλα δεεεν θα φαω κραξιμο μαλλον αυριο στο σχολειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
σε σχολειο το εκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ksanapali

Νεοφερμένος

Ο ksanapali αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά δίνω ξανά πανελλήνιες μετά από αρκετά χρόνια, θα πάω με το νέο σύστημα γιατί από αυτά που έχω διαβάσει και καταλάβει μπορώ να επιλέξω(όχι; λάθος κατάλαβα; )
Θα πάω σήμερα από το λύκειο να μου κάνουν την διαδικασία.
ΑΕΠΠ το έχω άνετα(το δυνατό μου χαρτί) ΑΟΘ είναι η πρώτη φορά που το δίνω και δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το μάθημα, θα κοιτάξω στο φορουμ αλλά αν κάποιος μπορεί να προτείνει εδώ κάποιο βοήθημα θα το εκτιμούσα πολύ, αν έχω καταλάβει καλά είναι σαν το ΑΟΔΕ, παπαγαλία(όχι; ).
Έκθεση τι πήγαινα φροντιστήριο τι δεν πήγαινα...(τουρίστας).
Το πρόβλημα είναι με τα μαθηματικά τα θυμάμαι έτσι και έτσι αν και έχω κάνει λίγο πιο προχωρημένα μαθηματικά λόγο σχολής, ήταν του τύπου μάθε αυτό κάνε εκείνο και περνάς. Το πρόβλημα είναι ότι επειδή δεν θα κάνω φροντιστήριο, έχει να προτείνει κάποιος υλικό στο ιντερνετ να έχω σαν μπούσουλα ; τι εννοώ, θυμάμαι ότι πρώτα είναι οι μιγαδικοί μετά τα όρια και μετά παράγωγοι-ολοκληρώματα, αλλά αυτά που διαβάζω να έχουν μια ροή. Από ότι ξέρω υπάρχουν κανάλια στο γιουτιουμπ. Έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο ;
Αυτά... σας κούρασα το ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Το ΑΟΘ έχει και ασκήσεις δεν είναι σαν το ΑΟΔΕ.( για βοηθημα τσεκαρε εδω ). Στα μαθηματικά οι μιγαδικοι είναι εκτός ύλης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ksanapali

Νεοφερμένος

Ο ksanapali αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πάρα πολύ, να σαι καλά. Η αλήθεια είναι πρέπει να κοιτάξω ξανά την ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πάρα πολύ, να σαι καλά. Η αλήθεια είναι πρέπει να κοιτάξω ξανά την ύλη.
Πρέπει γιατί η ύλη άλλαξε και στην ΑΕΠΠ με το νέο σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδιά δίνω ξανά πανελλήνιες μετά από αρκετά χρόνια, θα πάω με το νέο σύστημα γιατί από αυτά που έχω διαβάσει και καταλάβει μπορώ να επιλέξω(όχι; λάθος κατάλαβα; )
Θα πάω σήμερα από το λύκειο να μου κάνουν την διαδικασία.
ΑΕΠΠ το έχω άνετα(το δυνατό μου χαρτί) ΑΟΘ είναι η πρώτη φορά που το δίνω και δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το μάθημα, θα κοιτάξω στο φορουμ αλλά αν κάποιος μπορεί να προτείνει εδώ κάποιο βοήθημα θα το εκτιμούσα πολύ, αν έχω καταλάβει καλά είναι σαν το ΑΟΔΕ, παπαγαλία(όχι; ).
Έκθεση τι πήγαινα φροντιστήριο τι δεν πήγαινα...(τουρίστας).
Το πρόβλημα είναι με τα μαθηματικά τα θυμάμαι έτσι και έτσι αν και έχω κάνει λίγο πιο προχωρημένα μαθηματικά λόγο σχολής, ήταν του τύπου μάθε αυτό κάνε εκείνο και περνάς. Το πρόβλημα είναι ότι επειδή δεν θα κάνω φροντιστήριο, έχει να προτείνει κάποιος υλικό στο ιντερνετ να έχω σαν μπούσουλα ; τι εννοώ, θυμάμαι ότι πρώτα είναι οι μιγαδικοί μετά τα όρια και μετά παράγωγοι-ολοκληρώματα, αλλά αυτά που διαβάζω να έχουν μια ροή. Από ότι ξέρω υπάρχουν κανάλια στο γιουτιουμπ. Έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο ;
Αυτά... σας κούρασα το ξέρω.
Bρες σημειώσεις από κανέναν φετινό και διάβασε. Οι μιγαδικοί έχουν βγει εκτός, τζάμπα θα τους διαβάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top