Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Να ρωτήσω όσοι ξαναδωσαν.. Πρέπει να βγάλουν καινούργιο κωδικό για το μηχανογραφικο ?

Έχω την εντύπωση πως ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το μηχανογραφικό έπρεπε να συμπληρώνεται όταν κάνουμε τη δήλωση για τις πανελλήνιες(κατά τη γνώμη μου).Το <<Θέλω την τάδε σχολή αλλά αν μου φτάνουν τα μόρια θα διαλέξω κάτι άλλο>> δεν το δέχομαι.
Το 2011 που ήμουν υποψήφιος, ο τότε υφυπουργός παιδείας Πανάρετος, πρότεινε να κατατίθεται το μηχανογραφικό πριν τις πανελλήνιες, κάτι που γινόταν και πιο παλιά. Μάλιστα άνοιξε και δημόσια διαβούλευση στο internet. Λοιπόν, ξεσηκώθηκαν και οι πέτρες, οπότε το θέμα δεν προχώρησε. Λογικό δεν είναι; Το ξέρουμε ότι στο Elladistan, τα μόρια είναι εκείνα που στους περισσότερους καθορίζουν το ποια σχολή τους αρέσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
καλα και στην εποχη μου μην φανταστεις, δηλωναμε με βαση τα περσινα μορια!

life will find the way:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

takatakaros

Νεοφερμένος

Ο takatakaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Να ρωτησω και γω με την σειρά μου κάτι.... Καταρχήν όταν βγουν οι βαθμοί μας με το καλό θα βγουν και τα στατιστικά των βαθμολογιων για να ξέρουμε προς τα που κινούμαστε;; Και εμένα ή πρώτη μου επιλογή είναι πληροφορική και τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ . λέτε να πέσουν καθόλου οι βάσεις στο συγκεκριμενο τμήμα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Βγαινουν περιπου 3 μερες μετα τα αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
https://exams.it.minedu.gov.gr/ Δειτε ΕΔΩ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ο κωδικος ασφαλειας ποιος ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Τον παίρνεις από τον σχολείο. Εγώ άκουσα πως σε εμάς που δίναμε φέτος θα μας τον δώσουν αφού μάθουμε τα μόρια, 2-3 μέρες μετά. Ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ισχύουν οι βάσεις τριτεκνων πολυτεκνων και κοινωνικών κριτηρίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αντιγράφω από τη σελίδα του υπουργείου για το μηχανογραφικό.

<<Επισημαίνεται ότι από τις 15-6-2015 μπορείτε να υποβάλλετε μόνο πρόχειρο Μηχανογραφικό Δελτίο και μετά την ανακοίνωση των βαθμών των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ αντίστοιχα, μπορείτε να προβείτε στην τελική Οριστικοποίηση του Μηχανογραφικού σας Δελτίου>>

Τουλάχιστον ΓΕΛΟΙΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μπορουμε να διαλεξουμε τα επιστημονικα πεδια και στην συνεχεια να τα αλλαξουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Δεν είναι λίγο αδικία οι των επαναληπτικών να περνάνε με τις ίδιες βάσεις με αυτούς που έδωσαν κανονικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Πολυ δυσκολη φυσικη κατευθυνσης θεωρω και πιο δυσκολα μαθηματικα επισης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Δεν είναι λίγο αδικία οι των επαναληπτικών να περνάνε με τις ίδιες βάσεις με αυτούς που έδωσαν κανονικά?

εχμ οχι;:worry:


βαλανε και στις επαναληπτικες κρητικο; :laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Χαίρουμε πολύ! :P
Εγώ πήγα και έγραψα τον κωδικό σήμερα, αφότου τέλειωσα το γράψιμο :P

Δεν είναι λίγο αδικία οι των επαναληπτικών να περνάνε με τις ίδιες βάσεις με αυτούς που έδωσαν κανονικά?
Όχι :P Η δυσκολία αντισταθμίζεται με τον "περισσότερο" χρόνο διαβάσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Το εξεταστικό κέντρο για τα αγγλικά (στην ανατολική Αττική),το 1ο ΓΕΛ Παλλήνης δεν είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Η δυσκολία στις επαναληπτικές δεν νομίζω ότι αντισταθμίζεται, τουλάχιστον σε φυσική, μαθηματικά, ΑΕΠΠ κτλ, γιατί στο παρελθόν (δεν ασχολήθηκα με τα φετινά) έχουν μπει ασκήσεις τέρατα, που όσο χρόνο και να χεις για προετοιμασία είναι εξαιρετικά δύσκολο να λύσεις. Αλλά δε γίνεται κι αλλιώς, γιατί κάπως πρέπει να αποτρέπονται εκείνοι που απλά θέλουν να κερδίσουν χρόνο. Είναι βέβαια κρίμα γι αυτούς που όντως έπαθαν κάτι, αλλά το να έχουν δική τους βάση τόσο λίγα άτομα παίρνοντας ποσοστό θέσεων από κάθε σχολή νομίζω θα δημιουργούσε πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εχω μια ερωτηση.Εαν βαλω μια σχολη πρωτη η οποια φετος εχει βαση 13000 και μια αλλη δευτερη που εχει 13500 φετος και εγω βγαλω 14000.Σε ποια περναω?Σε αυτην που πιανω πρωτα η σε οποια θελω εαν ειμαι πανω απο την βαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εχω μια ερωτηση.Εαν βαλω μια σχολη πρωτη η οποια φετος εχει βαση 13000 και μια αλλη δευτερη που εχει 13500 φετος και εγω βγαλω 14000.Σε ποια περναω?Σε αυτην που πιανω πρωτα η σε οποια θελω εαν ειμαι πανω απο την βαση?
Ανάλογα και τι θα γίνουν με τα μόρια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top