Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Καντο αυριο
Την κυριακη διαβασε εκθεση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Καντο αυριο
Την κυριακη διαβασε εκθεση:)

Αύριο θα κάνω την έκθεση γτ θα έρθει ο καθηγητής μου να κάνουμε μαζί την θεωρία οπότε θα διαβασω το Σάββατο και τις θεματικές ενότητες . Δεν νομίζω να τα ξεχάσω, τι στον κόρακα:P και έτσι και αλλιώς έκθεση μόνο θεωρια χρειάζεται να θυμάμαι , στα αλλα θα πάω περισσότερο με αυτοσχεδιασμο (εδώ κλαίμε :P)
Ενώ βιολογία νοιώθω πιο πολύ ανασφάλεια και όσο πιο κοντινή την έχω τόσο το καλύτερο ..άσε που θα πιεστω με την ιδέα ότι "αύριο δίνω πανελληνιες" οπότε μπορεί και μόνο από το αγχος να την βγάλω πιο γρήγορα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ΑΙσθάνομαι τόσο ηλίθιαα.....Προσπαθώ εδώ και τόσες μέρες να βγάλω το ΑΟΔΕ, στο οποίο ακόμη μου έμεινε η Επικοινωνία και έχω αφήσει όλα τα υπόλοιπα μαθήματα....Στη Βιολογία μπορεί να θυμάμαι και το λιγότερο από το 1/3 του βιβλίου...Δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω....Στη Βιολογία ποια κομμάτια πιστεύετε οτι έχουν περισσότερες πιθανότητες για να πέσουν φέτος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ για το αοδε μόλις ξανβγαλα 1ο κεφάλαιο πριν λίγες μέρες ξαναβγάλα το 3 (κάτι ώρες μου πείρε και για το 1ο και για το 3) μου μένει μόνο το 2 κεφάλαιο.
Τη Δευτέρα γράφουμε εκθέση.
Πάλι η βασική ερώτηση:

Είμαστε ετοιμοι ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
old but gold. όλες αυτό λέγαμε :P αχ αυτά τα κιλά των πανελληνίων...

Εγώ πάλι έχασα κιλά. Έφτασα τα 45...:(

ΑΙσθάνομαι τόσο ηλίθιαα.....Προσπαθώ εδώ και τόσες μέρες να βγάλω το ΑΟΔΕ, στο οποίο ακόμη μου έμεινε η Επικοινωνία και έχω αφήσει όλα τα υπόλοιπα μαθήματα....Στη Βιολογία μπορεί να θυμάμαι και το λιγότερο από το 1/3 του βιβλίου...Δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω....Στη Βιολογία ποια κομμάτια πιστεύετε οτι έχουν περισσότερες πιθανότητες για να πέσουν φέτος??

Να διαβάσεις τέλεια τη σελίδα 77 , αν πέσει άσκηση με πυραμίδες γράψ' τη σχεδόν όλη και θα πάρεις πολλά μόρια. Επίσης 37-40 sos για αιτιολογηση ασκησεων. Καλά μάθε και τη θεωρία του Δαρβίνου και τέλος τη ρύπανση των υδάτων όλη τηε θεωρώ πολύ sos.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
ΑΙσθάνομαι τόσο ηλίθιαα.....Προσπαθώ εδώ και τόσες μέρες να βγάλω το ΑΟΔΕ, στο οποίο ακόμη μου έμεινε η Επικοινωνία και έχω αφήσει όλα τα υπόλοιπα μαθήματα....Στη Βιολογία μπορεί να θυμάμαι και το λιγότερο από το 1/3 του βιβλίου...Δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω....Στη Βιολογία ποια κομμάτια πιστεύετε οτι έχουν περισσότερες πιθανότητες για να πέσουν φέτος??
Εεετσι και'γω..σημερα τελειωνω 2ο (hopefully) και μετά συνεχιζω απο την επικοινωνια να διαβασα αυτα που εχω αφησει αδιαβαστα αλλα δε το βλεπω να βγαινει..

Πάλι η βασική ερώτηση:

Είμαστε ετοιμοι ????
Πάλι η ίδια απάντηση...how about ΟΧΙ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Δεν μπορω να διαβάσω άλλο,η κούραση είναι εμφανής, 3 μέρες δεν θα κάνω τίποτα και θα πιαστω απο τη δεύτερα και μετα με οτι δίνω κάθε φορά, αλλιως δεν βλέπω να γράφω τίποτα. Τα δίνουμε όλα για όλα απο τη δευτέρα και μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgechri97

Νεοφερμένος

Ο georgechri97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παμε παιδια λιγες μερες μεινανε... φυσικη τι βλεπετε να πεφτει 3ο θεμα; φοβαμαι μην πεσει ντοπλερ οπως ειχε πεσει στις επαναληπτικες μια φορα :O :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
παμε παιδια λιγες μερες μεινανε... φυσικη τι βλεπετε να πεφτει 3ο θεμα; φοβαμαι μην πεσει ντοπλερ οπως ειχε πεσει στις επαναληπτικες μια φορα :O :O
επειδη το ελυσα προσφατα και συγκεκριμενα χθες, ο φυσικος μου με διαβεβαιωσε πως αμα βαλουν 3ο θεμα ντοπλερ ( που το θεωρει αδυνατο) δε θα ειναι σαν αυτο των επαναληπτικων γιατι θα φάνε πάλι κράξιμο..εγώ πιστεύω ή ηλεκτρική ή στάσιμο ή άμα έχουν αγριες διαθεσεις και θελουν να μας ξεκω-αυτώσουν-, ασκηση με φως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgechri97

Νεοφερμένος

Ο georgechri97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
επειδη το ελυσα προσφατα και συγκεκριμενα χθες, ο φυσικος μου με διαβεβαιωσε πως αμα βαλουν 3ο θεμα ντοπλερ ( που το θεωρει αδυνατο) δε θα ειναι σαν αυτο των επαναληπτικων γιατι θα φάνε πάλι κράξιμο..εγώ πιστεύω ή ηλεκτρική ή στάσιμο ή άμα έχουν αγριες διαθεσεις και θελουν να μας ξεκω-αυτώσουν-, ασκηση με φως

μακαρι να ειναι οπως τα λες , γιατι αλλιως δεν μας (με) βλεπω καλα :P :P
εν τω μεταξυ δεν εχω ορεξη να διαβασω τιποτα, αντε να γραψουμε να τελειωνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παιδεες τι λετε να μπει εκθεση?? ποιο θεμα? εγω λεω ανεργια...επισης Αοδευ η σπουδαιοτηττα ειναι εκτος την εκαψε το οεφε!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.


Και γιατί λυπημένο φατσακι :ρ

Γιατί και πάλι δεν είναι καλό για την υγεία να χάνεις κιλά. Ευτυχώς έρχεται καλοκαίρι , με λίγα παγωτάκια θα ξαναγίνω normal. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχασα κιλά. Έφτασα τα 45...:(



Να διαβάσεις τέλεια τη σελίδα 77 , αν πέσει άσκηση με πυραμίδες γράψ' τη σχεδόν όλη και θα πάρεις πολλά μόρια. Επίσης 37-40 sos για αιτιολογηση ασκησεων. Καλά μάθε και τη θεωρία του Δαρβίνου και τέλος τη ρύπανση των υδάτων όλη τηε θεωρώ πολύ sos.

Ευχαριστώ πολύ :) Από κύκλους λες να πέσει τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
παιδεες τι λετε να μπει εκθεση?? ποιο θεμα? εγω λεω ανεργια...επισης Αοδευ η σπουδαιοτηττα ειναι εκτος την εκαψε το οεφε!!!!!!!!!!

Δε νομίζω ανεργία.Τα θέματα που ακούγονται αρκετά είναι σχολική βία,μουσεία και τέτοια αν και πιστεύω ότι επειδή έχουν συζητηθεί πολύ δεν θα πέσουν. Μάλλον κάτι εντελώς άσχετο θα βάλουν κατα τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ για το αοδε μόλις ξανβγαλα 1ο κεφάλαιο πριν λίγες μέρες ξαναβγάλα το 3 (κάτι ώρες μου πείρε και για το 1ο και για το 3) μου μένει μόνο το 2 κεφάλαιο.
Το 2ο εμένα μου πήρε λίγο χρόνο...Βέβαια με την προυπόθεση οτι τα είχα ξαναδιαβάσει άλλες 2 φορές μέσα στη χρονιά..(Όχι οτι θυμόμουν και τίποτα αλλά εντάξει :p )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Φυσικη μου αρεσει που την ειχα σε συμπαθεια
Ολα αρηθμιτικα κανω μετα νευριαζω και δεν μπορω να την βγαλω την ασκηση απο τα νευρα μου:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ :) Από κύκλους λες να πέσει τίποτα?

Δεν ξέρω διάβασε καλά τον κύκλο του αζώτου τους άλλους λίγο πολύ τους βγάζεις και χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα. Για να σε βοηθήσει σύγκρινέ τους κύκλους μεταξύ τους και κάνε βασικές ερωτήσεις π.χ.

Πως εισέρχονται στα οικοσυστήματα ο άνθρακας,το άζωτο,το νερό;
Άνθρακας:φυτά-φωτοσύνθεση
Άζωτο: ή από την ατμόσφαιρα με τη βροχή(τα νιτρικά ιόντα και η αμμωνία),ή από τα αζωτοδευσμετικά βακτήρια(νιτρικά ιόντα)
Νερό:Από τις κατακρημνίσεις- το απορροφούν τα φυτά.

Φυσικη μου αρεσει που την ειχα σε συμπαθεια
Ολα αρηθμιτικα κανω μετα νευριαζω και δεν μπορω να την βγαλω την ασκηση απο τα νευρα μου:mad:

Να τα κάνεις όλα κλάσματα και δυνάμεις του 10 για να απλοποιούνται εύκολα. Αν έχεις π.χ. κανένα 0,4 κάν'το 2/5 και θα βρεθεί κάποιο 5 για να το διώξεις.
Στη φυσική δεν έχει πολύ ζόρικες πράξεις. Αν δεις τη χημεία θα καταλάβεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
λολ, λοιπόν τη σημερινή μέρα θα την αφιερώσω όλη σε γραμματική-συντακτικό-αρχικοί επανάληψη. Αύριο θα πιάσω εισαγωγή πρωταγόρα τουλάχιστον, 2ο-3ο ιστορία ανάγνωση, πρωταγόρα μεταφράσεις τουλάχιστον και σχόλια βιβλίου (πολιτικά αυτοσχεδιασμός, ευτυχώς που έβαλαν το 13 την 11-15-16 και τα έκαψαν, θα πάρω το ρίσκο να διαβάσω μόνο την 20 και μια ανάγνωση τα μεταφρασμένα όταν θα δίνουμε). Βιολογία ελπίζω να βγει σε 2 μέρες, αυτή τη στιγμή έχω τη βασική ιδέα, μπορώ να λύσω πιστεύω κάθε άσκηση, αλλά δε θυμάμαι να πω κανένα κομμάτι απ'το βιβλίο (ιδίως ρύπανση υδάτων, βιοσυσσώρευση, και 3ο κεφάλαιο, δεν ξέρω τι λέει το βιβλίο, τα προσεγγίζω εντελώς εμπειρικά :P ). Μετά την κυριακή μπορεί να διαβάσω δαρείο και θεωρία έκθεση, να κοιμηθώ 6-12, και μετά να το πάρω σερί ως το πρωί με δοκίμια και ταινίες. Λατινικά παίζει να τα χω ξεχάσει, αλλά ελπίζω να προλάβω τις μέρες που θα δίνουμε, τι διάολο 30 ενότητες είναι, άρα 15 ώρες διάβασμα το πολύ μπορώ να το κάνω σε 2 μέρες.
Τα έχω κάνει σκατά γενικότερα, χθες και προχθές πέρα από το ότι πήγα φροντιστήριο και έκανα κάποια πράγματα (θεωρία έκθεση, ασκήσεις βιολογία, ασκήσεις σε πλάγιο λόγο και ανάπτυξη μετοχών), δεν μπόρεσα να διαβάσω τίποτα μόνη μου. Γαμώτο. Περίμενα και γω η παράμετρος "πανελλήνιες" στη ζωή μου να εξορκίσει την ανοργανωσιά μου, αλλά δε...Πάλι τελευταία στιγμή θα τρέχω χωρίς ύπνο, όπως κάθε χρόνο στις ενδοσχολικές, που ξεκινούσα διάβασμα στις 11 το βράδυ της προηγούμενης μέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgechri97

Νεοφερμένος

Ο georgechri97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Να τα κάνεις όλα κλάσματα και δυνάμεις του 10 για να απλοποιούνται εύκολα. Αν έχεις π.χ. κανένα 0,4 κάν'το 2/5 και θα βρεθεί κάποιο 5 για να το διώξεις.
Στη φυσική δεν έχει πολύ ζόρικες πράξεις. Αν δεις τη χημεία θα καταλάβεις....

ακριβως αυτο!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top