Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κάπως έτσι το σκέφτομαι και'γω! Αλλά ρε γαμωτο μου'χει φάει τη ζωή το 3ο κεφάλαιο...

Όλους μας νομίζω..Μην αγχώνεσαι και κάτι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
...πιστευω πως οτι επεσε οεφε δεν θα πεσει και πανελλαδικες....ε δεν νομιζω να μπουνε απο τον οεφε θεματα.....
Αν ήμουνα μέλος της επιτροπής θεμάτων, θα έβαζα οπωσδήποτε και ένα θέμα του/της ΟΕΦΕ, με σκοπό να τρολάρω αυτούς που έχουν κάνει τον ΟΕΦΕ θεό τους.
Αν κάποιος ψάξει λιγάκι το νήμα αυτό (αλλά και τα αντίστοιχα προηγούμενων χρόνων), θα δει ότι το ποσοστό των μηνυμάτων που αναφέρονται στον/στην ΟΕΦΕ είναι υπερβολικά μεγάλο. (Λες και πρόκειται σχεδόν για τις πανελλήνιες).
Μήπως ρε παιδιά, έχετε δώσει υπερβολική σημασία και αξία σε κάποια κοινότυπα διαγωνίσματα που γίνονται για διαφημιστικούς λόγους;
Έλεος;;;!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ΟΕΦΕ μαθηματικά κατεύθυνσης πολύ ολοκλήρωμα ρε παιδιά.. Λέτε να μην έχει τίποτα στις εξετάσεις ή άντε κανένα Δ4 μόνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ΟΕΦΕ μαθηματικά κατεύθυνσης πολύ ολοκλήρωμα ρε παιδιά.. Λέτε να μην έχει τίποτα στις εξετάσεις ή άντε κανένα Δ4 μόνο..

ΟΕΦΕ μαθηματικα κατεύθυνσης ηταν υπερβολικης δυσκολιας τα θεματα... και δεν νομιζω να μην εχει καθολου ολοκληρωματα στις εξετασεις...αμα δεν εχει σε ασκησεις θα εχει τουλαχιστον σε θεωρια...δεν νομιζω να αφησουν ενα ολοκληρο κεφαλαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
ΟΕΦΕ μαθηματικά κατεύθυνσης πολύ ολοκλήρωμα ρε παιδιά.. Λέτε να μην έχει τίποτα στις εξετάσεις ή άντε κανένα Δ4 μόνο..

Δεν το βλεπω πιθανο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τα ολοκληρώματα είναι το πιο σημαντικό κεφάλαιο, πως να μην πέσει ;
Δυστυχώς ή ευτυχώς τα θέματα των πανελληνίων καλύπτουν (σχεδόν) όλη την ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Κάπως έτσι το σκέφτομαι και'γω! Αλλά ρε γαμωτο μου'χει φάει τη ζωή το 3ο κεφάλαιο...

Ένα βήμα είμαι πριν το αρχίσω. Ευελπιστώ ότι με πολλές ώρες διάβασμα θα το βγάλω μέχρι την Κυριακή. Εσύ, για να καταλάβω, έχεις βγάλει όλα τα άλλα, και όλον αυτόν τον καιρό διαβάζεις μόνο τρίτο; :worry:

Αν ήμουνα μέλος της επιτροπής θεμάτων, θα έβαζα οπωσδήποτε και ένα θέμα του/της ΟΕΦΕ, με σκοπό να τρολάρω αυτούς που έχουν κάνει τον ΟΕΦΕ θεό τους.
Αν κάποιος ψάξει λιγάκι το νήμα αυτό (αλλά και τα αντίστοιχα προηγούμενων χρόνων), θα δει ότι το ποσοστό των μηνυμάτων που αναφέρονται στον/στην ΟΕΦΕ είναι υπερβολικά μεγάλο. (Λες και πρόκειται σχεδόν για τις πανελλήνιες).
Μήπως ρε παιδιά, έχετε δώσει υπερβολική σημασία και αξία σε κάποια κοινότυπα διαγωνίσματα που γίνονται για διαφημιστικούς λόγους;
Έλεος;;;!!!

Και εγώ αυτό σκέφτομαι ώρες-ώρες, ότι έτσι και αποφασίσουν να βάλουν ίδιο θέμα με τον ΟΕΦΕ στις Πανελλήνιες θα υπάρχει πολύς κόσμος που θα βαράει το κεφάλι του στον τοίχο. Σε ό,τι αφορά τα θεωρητικά μαθήματα (Βιολογία, ΑΟΔΕ αυτά που έχω εγώ, άντε και λίγο ΑΕΠΠ ή οι αποδείξεις στα Μαθηματικά), αναγκαστικά καταφεύγουμε στο να ελπίζουμε να μη μπουν τα ίδια, για να ελαφρύνουμε λίγο την ύλη. Σαφώς δεν είναι και η καλύτερη τακτική, αλλά αν είναι να μην προλάβω να τα βγάλω όλα, προτιμώ να μη βγάλω τα κομμάτια που έπεσαν ΟΕΦΕ και πέρυσι πανελλαδικές, παρά κάποια άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Δεν παλευεται αυτη η κατασταση.Ειμαι στην 3η επαναληψη στη Βιολογια και την ΑΟΔΕ διαβαζω αποκλειστικα 8 ωρες τη μερα και τις 8 αυτα τα μαθηματα.Οτι μαθαινω μετα απο 1-2 ωρες το ξεχναω.Δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα.Αν ειναι να γραψω 10 στη Βιολογια και τον ΑΟΔΕ καλυτερα να μην παω να δωσω τα αλλα 3 μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ένα βήμα είμαι πριν το αρχίσω. Ευελπιστώ ότι με πολλές ώρες διάβασμα θα το βγάλω μέχρι την Κυριακή. Εσύ, για να καταλάβω, έχεις βγάλει όλα τα άλλα, και όλον αυτόν τον καιρό διαβάζεις μόνο τρίτο; :worry:
Μέχρι στιγμής δεν έχω βγάλει κάτι αλλά επειδή πρώτο δεύτερο τα ξέρω καλά μέσα σε μια μέρα τα βγάζω.Περιττό να πω ότι από το τριτο δεν έχω μάθει πολλά κομμάτια μέχρι στιγμής

Δεν παλευεται αυτη η κατασταση.Ειμαι στην 3η επαναληψη στη Βιολογια και την ΑΟΔΕ διαβαζω αποκλειστικα 8 ωρες τη μερα και τις 8 αυτα τα μαθηματα.Οτι μαθαινω μετα απο 1-2 ωρες το ξεχναω.Δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα.Αν ειναι να γραψω 10 στη Βιολογια και τον ΑΟΔΕ καλυτερα να μην παω να δωσω τα αλλα 3 μετα.

Ελα ρε τα ξεχνάς τόσο γρήγορα?Ούτε καν με δικά σου λόγια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ρε παιδια εχετε χρονο να γραφετε εκθεσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Φάση: οι Αντιβενιζελικοι δεν είχαν μακροπροθεσμη πολιτική , αλλά επικεντρώναν την προσοχή τους στην έξωπραγματική οπτασία της Φεγγαροντυμενης, η οποία προσβάλλεται από μονοκυτταρους ευκαριωτικους οργανισμούς , τα πρώτοζώα . Τα πρώτοζώα μετά την παραθεση των παραδειγματων του από τον Αριστοτέλη , ακολουθούν επαγωγικο συλλογισμό και επιστρέφουν στην Ρώμη μετά την νίκη του Οκταβιανου στο Ακτίο. ΌΛΑ ΚΑΛΆ ΘΑ ΠΑΝΕ .
Χμμμ... Στον επαγωγικό συλλογισμό σε έχασα λίγο, αλλά κατα τα άλλα all right ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ρε παιδια εχετε χρονο να γραφετε εκθεσεις?

Ωραίο ανέκδοτο,την τελευταία έκθεση πριν 2 μηνες την εγραψα.:whistle:

@Ultraviolence τα μαθαινω σχετικα ευκολα,αλλα το προβλημα μου ειναι δεν τα θυμαμαι μετα λες και δεν τα διαβασα καθολου.Βγαζω περιπου 5-6 σελιδες ΑΟΔΕ και αλλες τοσες Βιολογια τη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αν ήμουνα μέλος της επιτροπής θεμάτων, θα έβαζα οπωσδήποτε και ένα θέμα του/της ΟΕΦΕ, με σκοπό να τρολάρω αυτούς που έχουν κάνει τον ΟΕΦΕ θεό τους.
Αν κάποιος ψάξει λιγάκι το νήμα αυτό (αλλά και τα αντίστοιχα προηγούμενων χρόνων), θα δει ότι το ποσοστό των μηνυμάτων που αναφέρονται στον/στην ΟΕΦΕ είναι υπερβολικά μεγάλο. (Λες και πρόκειται σχεδόν για τις πανελλήνιες).
Μήπως ρε παιδιά, έχετε δώσει υπερβολική σημασία και αξία σε κάποια κοινότυπα διαγωνίσματα που γίνονται για διαφημιστικούς λόγους;
Έλεος;;;!!!

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες , ομως σε λιγότερο απο ένα μηνα πριν τις πανελλήνιες πας να γράψεις ΟΕΦΕ ή προσομοιωτικά διαγωνισματα και νομίζω οτι το μεγάλο αγχος μας ειναι να μην ανακαλύψουμε οτι έχουμε κάπου κενά,ή να νομιζουμε οτι κάτι το ξερουμε και τελικά δεν το ξερουμε παρα ο βαθμός και γενικά η διαδικασία ,εγώ προσωπικά γι'αυτο αγχωνόμουν σε σημείο να αρρωσταίνω :P
Οσον αφορά τις πανελλήνιες,το 2006 αν δεν κανω λάθος είχαν βαλει στην λοχοτεχνία το ίδιο ακριβώς κείμενο με τον ΟΕΦΕ και παρομοιες ερωτησεις ,οποτε έγινε χαμός με τα παιδιά που δεν πήγαιναν φροντιστήριο ή δεν έδιναν ΟΕΦΕ, γιατί υποτίθεται οι άλλοι τις είχαν έτοιμες τις απαντήσεις και απο τότε δεν ξαναέβαλαν τα ίδια.Τώρα τι να πω εξαρτάται και το μάθημα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδιά είμαι απόφοιτος, πέρσι έκθεση ο ένας μου έβαλε 84 και ο άλλος 62 :p μην βασίζεστε εκεί απλα να αναλύετε ότι γράφετε δηλαδή να το εξηγητε καλά και ας γράψετε πχ 2 αίτια μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Δεν παλευεται αυτη η κατασταση.Ειμαι στην 3η επαναληψη στη Βιολογια και την ΑΟΔΕ διαβαζω αποκλειστικα 8 ωρες τη μερα και τις 8 αυτα τα μαθηματα.Οτι μαθαινω μετα απο 1-2 ωρες το ξεχναω.Δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα.Αν ειναι να γραψω 10 στη Βιολογια και τον ΑΟΔΕ καλυτερα να μην παω να δωσω τα αλλα 3 μετα.

Ίσως να φτάει αυτό, που αφιερώνεις τόσες πολλές ώρες, δηλαδή. Επειδή και εγώ το παθαίνω καμία φορά αυτό - να διαβάζω κάτι πολλές ώρες και μετά από μια ώρα να το έχω ξεχάσει, αυτό που κάνω είναι να γυρνάω συνεχώς πίσω να τσεκάρω τις γνώσεις μου. Δηλαδή για κάθε μια νέα σελίδα που προχωράς, κάνε επανάληψη και όλες τις προηγούμενες (δεν σου λέω να κάθεσαι να τις λες ολόκληρες, απλά να σιγουρεύεσαι ότι θυμάσαι τι λέει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Πρόβλημα συγκέντρωσης κανείς? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι ! Ξέρει μήπως κανείς,αν ο κωδικός που αναγράφεται στο καρτελάκι των πανελληνίων των παιδιών που δίνουν 2η φορά, είναι ο ίδιος με εκείνον τον κωδικό που είχαν και την πρώτη φορά που έδιναν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ο ίδιος ειναι το ξέρω επειδή δίνω δεύτερη φορά φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δεν παλευεται αυτη η κατασταση.Ειμαι στην 3η επαναληψη στη Βιολογια και την ΑΟΔΕ διαβαζω αποκλειστικα 8 ωρες τη μερα και τις 8 αυτα τα μαθηματα.Οτι μαθαινω μετα απο 1-2 ωρες το ξεχναω.Δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα.Αν ειναι να γραψω 10 στη Βιολογια και τον ΑΟΔΕ καλυτερα να μην παω να δωσω τα αλλα 3 μετα.

Προσπάθησε τα θεωρητικά μαθήματα να τα βγάζεις μόνο το πρωί. Είσαι περισσότερο συγκεντρωμένος και θα τα θυμάσαι καλύτερα. Εγώ αυτό κάνω. Πρωί τα θεωρητικά και απόγευμα ασκήσεις. Επίσης, μπορείς να τα λες σε κάποιον δικό σου για να είσαι περισσότερο σίγουρος. Και το βράδυ αν προλαβαίνεις,ξαναπες οτι έχεις μάθει

Ωραίο ανέκδοτο,την τελευταία έκθεση πριν 2 μηνες την εγραψα.:whistle:


Και εγώ κάπου εκεί νομίζω...χαχαχχα

Πρόβλημα συγκέντρωσης κανείς? :P

Εγώω!!! :P Μπορεί να κάνω και πάνω από 2 ώρες για να μάθω κάτι που θα μου έπαιρνε και ένα τέταρτο για να το μάθω...χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Πρόβλημα συγκέντρωσης κανείς? :P

Εκεί που διαβάζω θυμάμαι τα πιο άκυρα πράγματα ή στοίχους τραγουδιών. Συνήθως κάτι αστείο και κάθομαι και γελάω σαν βλαμένος. Άλλες φορές σκέφτομαι τι θα κάνω με το που τελειώσω. Μπορώ να πω ότι αυτό μου τρώει γύρω στο 1/3 του χρόνου της ημέρας (και μια και διαβάζω όλη μέρα, και του διαβάσματος).
Πρόβλημα συγκέντρωσης λέγεται; Ε, το έχω μπόλικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top