Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Παιδιά από ΑΟΔΕ περιμένετε οτι θα πέσει 3ο κεφάλαιο?
Λέει συνέχεια τα ίδια πράγματα και πολλά κομμάτια δεν μπορώ να τα μάθω έτσι όπως τα λέει...:hmm:

Δυστυχώς, φίλε, μπαίνουν κυρίως από το τρίτο. Δηλαδή από 1ο και 2ο το πολύ ένα ερώτημα στη Β ομάδα.
Προσπάθησε να τα ξεχωρίσεις. Ναι, μοιάζουν και επαναλαμβάνονται, αλλά δοκίμασε να ξεχωρίσεις τα κομμάτια στο μυαλό σου - χωρίς απαραίτητα να τα ξέρεις τέλεια. Έχοντας τα σαν ένα ενιαίο κομμάτι ως "3ο κεφάλαιο" θα μπερδεύεσαι πάντα. Δοκίμασε να μάθεις σε ξεχωριστές μέρες την διεύθυνση, την παρακίνηση τη δυναμική ομάδων και τέλος την επικοινωνία.

Για την εκθεση να ξέρετε θεωρία και το σ/κ πριν δώσετε,προτείνω να διαβάζετε μονο εκθεση. Δηλαδη σχεδιαγράμματα,σημειωσεις, παλιές εκθέσεις που εχετε γραψει... Μπορει να νομίζετε οτι δεν θα σας μεινει κατι,αλλα αν είστε συγκεντρωμένοι θα εχετε μπει στο .."κλιμα" και θα σας φανεί πιο εύκολο να γράψετε την εκθεση στην ωρα σας. Εγω διάβαζα ενα βιβλιο του καθηγητή μου με σημειωσεις,ιδέες κτλ πριν γραψω εκθεση,χωρίς να μάθω κατι απ'εξω και τελικα χωρίς να το καταλάβω,μου ειχαν μεινει αρκετά πράγματα. Τελείωσα τα παντα σε μιαμιση ωρα και πήρα 18.

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν να κάνω, αλλά είπα μήπως είναι πολύ "της τελευταίας στιγμής" να το αφήσω για τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά από ΑΟΔΕ περιμένετε οτι θα πέσει 3ο κεφάλαιο?
Λέει συνέχεια τα ίδια πράγματα και πολλά κομμάτια δεν μπορώ να τα μάθω έτσι όπως τα λέει...:hmm:

Ηγεσια η δυναμικη ομαδων...ειδικα η ηγεσια εχει να πεσει πολυ καιρο.Δεν ξερω βεβαια τι μπηκε οεφε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ηγεσια η δυναμικη ομαδων...ειδικα η ηγεσια εχει να πεσει πολυ καιρο.Δεν ξερω βεβαια τι μπηκε οεφε.

Μακάρι να πέσουν αυτά, είναι σχετικά "καλά".
Από Δυναμική ομάδων έπεσε (ευτυχώς) η σπουδαιότητα/αποτελεσματικότητα, οπότε αρκετά δύσκολο να πέσει το ίδιο σαν κομμάτι.

Edit: Πω,πω τέτοια ώρα, αμέσως μετά το φαγητό με πιάνει μια τρομερή νύστα μαζί με βαρεμάρα. Περιμένω πως και πως να έρθει το καλοκαίρι, με την πρώτη ευκαιρία που θα το "πάθω" αυτό να πέσω να κοιμηθώ. Έχω πάνω από χρόνο να κοιμηθώ μεσημέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δυστυχώς, φίλε, μπαίνουν κυρίως από το τρίτο. Δηλαδή από 1ο και 2ο το πολύ ένα ερώτημα στη Β ομάδα.
Προσπάθησε να τα ξεχωρίσεις. Ναι, μοιάζουν και επαναλαμβάνονται, αλλά δοκίμασε να ξεχωρίσεις τα κομμάτια στο μυαλό σου - χωρίς απαραίτητα να τα ξέρεις τέλεια. Έχοντας τα σαν ένα ενιαίο κομμάτι ως "3ο κεφάλαιο" θα μπερδεύεσαι πάντα. Δοκίμασε να μάθεις σε ξεχωριστές μέρες την διεύθυνση, την παρακίνηση τη δυναμική ομάδων και τέλος την επικοινωνία.


Ευχαριστώ πολύ! Θα κάνω αυτό που μου λες και ελπίζω να τα θυμάμαι μετά :)

Edit: Πω,πω τέτοια ώρα, αμέσως μετά το φαγητό με πιάνει μια τρομερή νύστα μαζί με βαρεμάρα. Περιμένω πως και πως να έρθει το καλοκαίρι, με την πρώτη ευκαιρία που θα το "πάθω" αυτό να πέσω να κοιμηθώ. Έχω πάνω από χρόνο να κοιμηθώ μεσημέρι.

Πωωω ναι! Θα ευχαρηστηθούμε ύπνο τότε..χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αν και λίγο καθυστερήμενα, βρήκα θέματα ΟΕΦΕ 2015 σε Έκθεση, Βιολογία γενικής και Φυσική κατεύθυνσης. Όποιος ενδιαφέρεται, ας στείλει pm.

Υπενθύμιση και να προσθέσω ότι έχω και Μαθηματικά Κατεύθυνσης. Επειδή υπήρξαν ένα-δύο άτομα που ρώτησαν, δεν έχω λύσεις. Σε κανένα μάθημα.
Ένας φίλος μου δίνει φέτος πανελλήνιες και μου στέλνει τα θέματα που παίρνει από το φροντιστήριο του. Κι εγώ τα ανεβάζω online. Όπως καταλαβαίνετε, οι λύσεις είναι περισσότερο δυσέρευτες από τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Έχει κανείς τα θέματα του ΟΕΦΕ( 2015 β φάση ) για τη βιολογία κατεύθυνσης; Αν μπορείτε στείλτε τα μου στο email: stellapap1020@yahoo.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Φάση: οι Αντιβενιζελικοι δεν είχαν μακροπροθεσμη πολιτική , αλλά επικεντρώναν την προσοχή τους στην έξωπραγματική οπτασία της Φεγγαροντυμενης, η οποία προσβάλλεται από μονοκυτταρους ευκαριωτικους οργανισμούς , τα πρώτοζώα . Τα πρώτοζώα μετά την παραθεση των παραδειγματων του από τον Αριστοτέλη , ακολουθούν επαγωγικο συλλογισμό και επιστρέφουν στην Ρώμη μετά την νίκη του Οκταβιανου στο Ακτίο. ΌΛΑ ΚΑΛΆ ΘΑ ΠΑΝΕ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μακάρι να πέσουν αυτά, είναι σχετικά "καλά".
Από Δυναμική ομάδων έπεσε (ευτυχώς) η σπουδαιότητα/αποτελεσματικότητα, οπότε αρκετά δύσκολο να πέσει το ίδιο σαν κομμάτι.

Edit: Πω,πω τέτοια ώρα, αμέσως μετά το φαγητό με πιάνει μια τρομερή νύστα μαζί με βαρεμάρα. Περιμένω πως και πως να έρθει το καλοκαίρι, με την πρώτη ευκαιρία που θα το "πάθω" αυτό να πέσω να κοιμηθώ. Έχω πάνω από χρόνο να κοιμηθώ μεσημέρι.

Μολις ξυπνησα απο μια ωρα μεσημεριανο υπνακο για αναζοογωνηση...καφεδακι,τσιγαρακι και πισω στη δουλεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παιδες απο ΑΟΔΕΥ δεν εμαθα κοινωνικη οργανωση της επιχειρησης και βασικα στοιχεια ηγετικης συμπεριφορας..λετε να μπει? δεν νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
παιδες απο ΑΟΔΕΥ δεν εμαθα κοινωνικη οργανωση της επιχειρησης και βασικα στοιχεια ηγετικης συμπεριφορας..λετε να μπει? δεν νομιζω

Αδερφε, κατα την ταπεινη μου αποψη, τα μονα πραγματα που δενεχουνε πιθανοτητητες να μπουνε, ειναι τα περσινα θεματα και τα
θεματα Β ομαδας του ΟΕΦΕ....δυστυχως ειναι ετσι διαμορφωμενο το μαθημα που δεν μπορεις να αποκλεισεις κατι! Κοινωνικη οργανωση δες την παντως, 15 λεπτα αν την διαβασεις και την γραψεις 2-3 φορες, θα σου μεινει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
μπορεις να με πεις τα θεμαατα του οεφε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ωραίος ο ΟΕΦΕ..παίρνεις ένα βαθμό αρκετά χαμηλότερο απο αυτόν που περίμενες και τρέχεις 2 βδομάδες πριν τις πανελλήνιες να μαζεψεις τα αμάζευτα... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μπορεις να με πεις τα θεμαατα του οεφε?

Δεν τα εχω ουτε τα ξερω φιλε, απλα πιστευω πως οτι επεσε οεφε δεν θα πεσει και πανελλαδικες....η δομη του αοδε ειναι τετοια που μπορει να βρεις 500+ ερωτησεις αναπτυξης, ε δεν νομιζω να μπουνε απο τον οεφε θεματα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
μπορεις να με πεις τα θεμαατα του οεφε?

στον οεφε επεσε κινημα ανθρωπινων σχεσεων, η κουλτουρα,εμποδια επικοινωνιασ [διαφορετικεσ αντιληψεισ, δομεσ διαδικασιες, κωδικες] και τελοσ τεσσερις λογοι εξαιτιασ των οποιων καθισταται αναγκαια η υπαρξη των ομαδων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς που μπορώ να δω τα θέματα του ΟΕΦΕ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
παιδες απο ΑΟΔΕΥ δεν εμαθα κοινωνικη οργανωση της επιχειρησης και βασικα στοιχεια ηγετικης συμπεριφορας..λετε να μπει? δεν νομιζω

Την κοινωνική συμπεριφορά μας την είπε για SOS στο σχολείο :P
Στοιχεία ηγετικής συμπεριφοράς έπεσαν κάποτε πρόσφατα (είτε ΟΕΦΕ είτε πανελλαδικές, δεν θυμάμαι), αλλά δεν αποκλείεται να πέσουν. Πάντως, αν σου μένουν μόνο αυτά δεν βρίσκω το λόγο να μη τα μάθεις, είναι πολύ απλά και μικρά κομμάτια. Εκτός αν δεν προλαβαίνεις να βγάλεις την ύλη. Σε αυτήν την περίπτωση θα σου πρότεινα να αγνοήσεις τα κομμάτια του ΟΕΦΕ και τα περσινά.

Πως το βλέπετε; Σήμερα έβγαλα το 1ο. Μέχρι την Κυριακή προλαβαίνω να το βγάλω όλο μια φορά; Είναι η τελευταία μου ευκαιρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ότι έπεσε πέρσυ πανελλήνιες και οεφε του 15 θα τα μάθετε στο ΑΟΔΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Πως το βλέπετε; Σήμερα έβγαλα το 1ο. Μέχρι την Κυριακή προλαβαίνω να το βγάλω όλο μια φορά; Είναι η τελευταία μου ευκαιρία :P

Και εγώ σήμερα είδα το 1ο για τελευταία φορά :D:D:D:D:D:D:D Τώρα όταν είναι να δώσουμε. χαχαχα

Ότι έπεσε πέρσυ πανελλήνιες και οεφε του 15 θα τα μάθετε στο ΑΟΔΕ?

Εγώ δεν το ρισκάρω γιατί είμαστε τελευταία χρονιά. Βέβαια, αν είναι κάτι δύσκολο και δω οτι με τρώει χρόνο και από άλλα μαθήματα θα το αφήσω για το τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ότι έπεσε πέρσυ πανελλήνιες και οεφε του 15 θα τα μάθετε στο ΑΟΔΕ?

Και 'γω έτσι όπως με βλέπω, θα τα κάνω ένα πασάλειμμα τώρα και αν έχω χρόνο εκείνο το διήμερο πριν το γράψουμε θα τα δω καλύτερα. Αν πάλι, δω ότι μέχρι την Κυριακή το βγάζω άνετα, θα μάθω και αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Και 'γω έτσι όπως με βλέπω, θα τα κάνω ένα πασάλειμμα τώρα και αν έχω χρόνο εκείνο το διήμερο πριν το γράψουμε θα τα δω καλύτερα. Αν πάλι, δω ότι μέχρι την Κυριακή το βγάζω άνετα, θα μάθω και αυτά.
Κάπως έτσι το σκέφτομαι και'γω! Αλλά ρε γαμωτο μου'χει φάει τη ζωή το 3ο κεφάλαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top