Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σκεφτομαι το φροντιστηριο δεν εχει και πολλυ νοημα τωρα που τελειωσαμε την υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
σκεφτομαι το φροντιστηριο δεν εχει και πολλυ νοημα τωρα που τελειωσαμε την υλη

σιγά-σιγά θα δεις πως θα θες να το σταματήσεις γιατί θα νιώθεις πως δεν σου προσφέρει τίποτα. έτσι ένιωθα κι εγώ και αγχωνόμουν πως σπαταλάω το χρόνο μου αντί να διαβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Και γω έλεγα να το σταματήσω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά στην βιολογία γενικής , εκτός από το 1ο κεφάλαιο τα άλλα σχεδόν δεν τα είχα αγγίξει όλη την χρονιά (αν και δεν είμαι άσχετη , το βασικό νόημα και πολλές ασκήσεις τις ξέρω ) .. σε πόσο καιρο βγαίνει λέτε για "επανάληψη" ??

Εγώ το σταμάτησα το φροντ , όντως δεν προσφέρει κάτι πλέον θεωρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Παιδιά στην βιολογία γενικής , εκτός από το 1ο κεφάλαιο τα άλλα σχεδόν δεν τα είχα αγγίξει όλη την χρονιά (αν και δεν είμαι άσχετη , το βασικό νόημα και πολλές ασκήσεις τις ξέρω ) .. σε πόσο καιρο βγαίνει λέτε για "επανάληψη" ??

Εγώ το σταμάτησα το φροντ , όντως δεν προσφέρει κάτι πλέον θεωρώ

και εγώ θέλω να το σταματήσω αλλά δεν ξέρω..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παιδιά στην βιολογία γενικής , εκτός από το 1ο κεφάλαιο τα άλλα σχεδόν δεν τα είχα αγγίξει όλη την χρονιά (αν και δεν είμαι άσχετη , το βασικό νόημα και πολλές ασκήσεις τις ξέρω ) .. σε πόσο καιρο βγαίνει λέτε για "επανάληψη" ??

Εγώ το σταμάτησα το φροντ , όντως δεν προσφέρει κάτι πλέον θεωρώ

το τρίτο κεφάλαιο είναι σχετικά μικρό. αν του έχεις ρίξει μια ματιά και το ξέρεις έστω και κουτσά στραβά, ε αφιέρωσε μια ολόκληρη μέρα για να το τελειοποιήσεις. το δεύτερο κεφάλαιο θέλει σίγουρα 2-3 μερούλες. ίσως σου ακούγεται πολύ, αλλά θα πρέπει να το ξερεις νεράκι (όχι απαραίτητα αυτολεξεί, αλλά πάρα πολύ καλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
σκεφτομαι το φροντιστηριο δεν εχει και πολλυ νοημα τωρα που τελειωσαμε την υλη

σιγά-σιγά θα δεις πως θα θες να το σταματήσεις γιατί θα νιώθεις πως δεν σου προσφέρει τίποτα. έτσι ένιωθα κι εγώ και αγχωνόμουν πως σπαταλάω το χρόνο μου αντί να διαβάζω.

το τρίτο κεφάλαιο είναι σχετικά μικρό. αν του έχεις ρίξει μια ματιά και το ξέρεις έστω και κουτσά στραβά, ε αφιέρωσε μια ολόκληρη μέρα για να το τελειοποιήσεις. το δεύτερο κεφάλαιο θέλει σίγουρα 2-3 μερούλες. ίσως σου ακούγεται πολύ, αλλά θα πρέπει να το ξερεις νεράκι (όχι απαραίτητα αυτολεξεί, αλλά πάρα πολύ καλά).

Συμπεριλαμβανομένων και των ασκήσεων? ? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ρε παιδια και εγω θελω να σταματησω τα μαθηματα,αλλα κανω ιδιαιτερα σε ολα,εκτος του ΑΟΔΕ που δεν κανω μαθημα,αλλα δνε ξερω πως να το πω στους καθηγητες και τι να τους πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε παιδια και εγω θελω να σταματησω τα μαθηματα,αλλα κανω ιδιαιτερα σε ολα,εκτος του ΑΟΔΕ που δεν κανω μαθημα,αλλα δνε ξερω πως να το πω στους καθηγητες και τι να τους πω.

Πες τους πως θέλεις να σταματήσεις για να έχεις περισσότερες ώρες για επαναλήψεις , αλλιώς δεν βγαίνει .. δεν μπορούν να σου πουν άσε μισές τις επαναλήψεις σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Συμπεριλαμβανομένων και των ασκήσεων? ? :/:

ρε κοπελιά τι να σου πω, κατά προσέγγιση στα λέω. αφού ξέρεις, όπως είπες παραπάνω, να κάνεις ασκήσεις, ασ' τες. επικεντρώσου στη θεωρία, να τη μάθεις καλά. για τις ασκήσεις, αφιέρωσε κανένα σαββατόβραδο που δεν θα βγεις. να κάνεις έτσι και μια επανάληψη στη θεωρία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ θα μπορέσω να βγάλω τέλεια την ιστορία; :P
(τα έχω βγάλει μία φορά μεν, αλλά φοβάμαι ότι δε θα προλάβω να τα βγάλω και δεύτερη φορά [όλο το βιβλίο], γιατί ειδικά τα πρώτα κεφάλαια δεν τα θυμάμαι σχεδόν καθόλου :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ρε κοπελιά τι να σου πω, κατά προσέγγιση στα λέω. αφού ξέρεις, όπως είπες παραπάνω, να κάνεις ασκήσεις, ασ' τες. επικεντρώσου στη θεωρία, να τη μάθεις καλά. για τις ασκήσεις, αφιέρωσε κανένα σαββατόβραδο που δεν θα βγεις. να κάνεις έτσι και μια επανάληψη στη θεωρία :)
Συν ότι χωρίς θεωρία δεν βγαίνουν οι ασκήσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
1 μηνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ θα μπορέσω να βγάλω τέλεια την ιστορία; :P
(τα έχω βγάλει μία φορά μεν, αλλά φοβάμαι ότι δε θα προλάβω να τα βγάλω και δεύτερη φορά [όλο το βιβλίο], γιατί ειδικά τα πρώτα κεφάλαια δεν τα θυμάμαι σχεδόν καθόλου :()

εννοείται ότι θα μπορέσεις. κάνε επανάληψη αυτά που πιστεύεις ότι δεν θυμάσαι. όταν έρθει η ώρα να δώσετε την ιστορία, και δυό μέρες να έχετε, σου φτάνει ο χρόνος. απλά θα πιεστείς...:(
για να δεις κατά πόσο τα θυμάσαι, πάρε τα παλιά θέματα είτε του οεφε είτε των πανελλαδικών και εξέτασε τον εαυτό σου. θα σιγουρευτείς για το τι ξέρεις και τι όχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Σήμερα έγραψα μαθηματικά κατεύθυνσης 2001 και 2002 και το πρώτο που σκέφτηκα ήταν μάνα γιατί με έκανες το 97 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
σιγά-σιγά θα δεις πως θα θες να το σταματήσεις γιατί θα νιώθεις πως δεν σου προσφέρει τίποτα. έτσι ένιωθα κι εγώ και αγχωνόμουν πως σπαταλάω το χρόνο μου αντί να διαβάζω.

Συμφωνώ, αλλά δεν "τολμάω" να το κάνω. Πιστεύω ότι ειδικά από ένα σημείο και μετά, απλώς σε φορτώνουν με επιπλέον ασκήσεις χωρίς ιδιαίτερο λόγο (π.χ. για μένα ΑΕΠΠ) και σπαταλάς χρόνο από πραγματικό και ουσιαστικό διάβασμα.
Προσωπικά θα βάλω ως προτεραιότητα αυτά που θέλω να βγάλω, και αν δεν προλαβαίνω ασκήσεις, δεν θα τις κάνω. Όλη τη χρονιά δεν πήγα ποτέ χωρίς ασκήσεις. Αν μου αναλογεί και μένα μια τέτοια περίοδος, αυτή είναι η καταλληλότερη.

Παιδιά στην βιολογία γενικής , εκτός από το 1ο κεφάλαιο τα άλλα σχεδόν δεν τα είχα αγγίξει όλη την χρονιά (αν και δεν είμαι άσχετη , το βασικό νόημα και πολλές ασκήσεις τις ξέρω ) .. σε πόσο καιρο βγαίνει λέτε για "επανάληψη" ??

Εγώ το σταμάτησα το φροντ , όντως δεν προσφέρει κάτι πλέον θεωρώ

Αν "στρωθείς", δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Θα σου πρότεινα να μετρήσεις τις σελίδες που σου μένουν, να δεις πόσες μέρες έχεις/θες να αφιερώσεις και να τα διαιρέσεις για να δεις πόσο πρέπει να διαβάζεις κάθε μέρα. Έτσι θα ξέρεις πως τα πας και αν μπορείς να τη βγάλεις. Όσο για τις ασκήσεις δεν είναι τίποτα. Αν δεις 2-3 λυμένες και ξέρεις τη θεωρία δεν χρειάζεσαι τίποτα παραπάνω.

Ρε παιδια και εγω θελω να σταματησω τα μαθηματα,αλλα κανω ιδιαιτερα σε ολα,εκτος του ΑΟΔΕ που δεν κανω μαθημα,αλλα δνε ξερω πως να το πω στους καθηγητες και τι να τους πω.

Στη θέση σου (μιας και κάνεις ιδιαίτερα) αρχικά θα πρότεινα να μειωθούν οι ώρες ή/και αυτά που βάζουν κάθε φορά για την επόμενη. Το πρόβλημά σου είναι σε αυτά που σου βάζουν ή στις ώρες που χάνεις στα μαθήματα;


Προτιμώ να λέω 41 μέρες. Δεν είναι λιγότερο αγχωτικό να μετράς μέρες για το τέλος, απ' ότι για την αρχή; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavyrey

Νεοφερμένος

Η stavyrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έχω αγχωθεί απίστευτα και θεωρώ ότι δεν έχω κάνει σωστή δουλειά όσον αφορά το διάβασμά μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Όταν είχα κάνει εγώ την αίτηση, ο καθηγητής ήθελε να αλλάξει το σταθερό με το κινητό μου (είναι στην ίδια φόρμα με τη διεύθυνση), αλλά δεν του δινόταν αυτή η δυνατότητα. Φαντάζομαι πως δε θα έχεις θέμα, είτε η διεύθυνση είναι σωστή είτε όχι.


Είχα ρωτήσει τον.διευθ κ μ πε δεν πειράζει...αγχωνομαιιιιιιιι! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ αποφάσισα να διαβάζω πλέον ιστορία σε καθημερινά. Αύριο γράφω αρχαία, οπότε ουσιαστικά θα έχω όλον τον καιρό για ιστορία! Χαίρομαι γι αυτό -αν και στην ιστορία το μόνο που δεν ξέρω τέλεια είναι το προσφυγικό.... όλα τα άλλα εντάξει!! Ένας μήνας ακόμα!!! Κουράγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
<700 ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top