Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Αυτό ισχύει το έχει δηλώσει...αλλά αφενός δεν νομίζω να το δήλωσε τόσο κατηγορηματικα νομίζω και αφετέρου έχει ήδη πέσει σε επαναληπτικες πανελληνιες ..οπότε δεν αποκλείεται..:/:

Δεν ήλπιζα και ιδιαίτερα αλλά η τριάδα Σημείο-Ελεγκτής-Αντικλείδια έχουν κερδίσει το μίσος μου. :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ή το '14 που όλοι πίστευαν ότι στ' αρχαία θα πέσει Πλάτωνας και έπεσε ΞΑΝΑ Αριστοτέλης με τα θέματα να είναι σχεδόν ίδια με τα παλιά (του 2009 αλλά πιθανώς κάνω λάθος)
Καλά ρε συ τα Ηθικά τα αγαπάνε στα αρχαία από ότι ξέρω.. Απλά δεν μπορούσα να ακούω από θεωρητικούς μαλακίες του στυλ ότι το είχαν γραμένο το συγκεκριμένο κείμενο δλδ δεν το διάβασαν καλά και μετά γκρίνιαζαν γιατί έπεσε το '11. Εφόσον πας αδιάβαστος όμως σε ένα κομμάτι της ύλης είναι ευθήνη του καθενός που το κάνει και δε νομίζω να του φταίνε αυτοί που έβαλαν τα θέματα ούτε κανείς άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agnks13

Νεοφερμένος

Ο agnks13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειδικά το 2ο Θέμα πιστεύω πως απαιτεί τη μεγαλύτερη προσοχή....για φυσική πάντα...Όσον αφορά το ρυθμό μεταβολής κατανόηση χρειάζεται...ηρεμία και καλή ανάγνωση...Μην αγχώνεστε αδέρφια..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Υπέπεσε στην αντίληψη μου σήμερα σε κάτι συζητήσεις(ράδιο αρβύλα εννοείται ) ότι η Δημουλά υποστήριξε πως δεν θέλει να πέσει το ποίημά της σε πανελλήνιες,επειδή το θεωρεί βιασμό της τέχνης της. :hmm:

Η Δημουλά έχει από παλιά δηλώσει πως, όσο ζει, δεν θέλει να βάλουν ποίημά της σε εξετάσεις. Αν πράγματι ισχύει, δεν ξέρω, ψάξτε το :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εννοειται παντως πως ολας πρεπει να τα διαβασουμε.Οπως και την κιοινωνικη αντιμετωπιση του aids στην βιολογια γενικης...Υπαρχουν ατομα που δεν το διαβαζουν καν,αλλα δεν ξερεις ποτε αν θα τα βαλουν.
Καλά, αυτό είναι 5 σειρούλες, τις οποίες άνετα τις βγάζεις κι από το μυαλό σου αν την παγκόσμια ημέρα κατά του AIDS έβλεπες τα δελτία ειδήσεων και τις εκδηλώσεις του σχολείου με προσοχή :P

(Μακάρι να πέσει AIDS, είναι αυτό που ξέρω εντελώς τέλεια [πλεονασμός]:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Η Δημουλά έχει από παλιά δηλώσει πως, όσο ζει, δεν θέλει να βάλουν ποίημά της σε εξετάσεις. Αν πράγματι ισχύει, δεν ξέρω, ψάξτε το :P
Ισχύει διότι σε πρόσφατη συνέντευξή της είχε κριτικάρει πολύ αρνητικά τον τρόπο με τον οποίο γίνεται το μάθημα της Λογοτεχνίας στα σχολεία (και όχι άδικα).
Βέβαια,και η Αρβελέρ παρόμοια είχε πει,αλλά είχε μπει κείμενό της στις Πανελλήνιες.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Δεν ήλπιζα και ιδιαίτερα αλλά η τριάδα Σημείο-Ελεγκτής-Αντικλείδια έχουν κερδίσει το μίσος μου. :mpliaks:

Όντως τα τα αντίκλειδια και ο ελεγκτής είναι τραγικάαααα...εγω όνειρο στο κύμα θέλω να πέσει που έχουν και πολύ καιρό να το βάλουν και θα είναι και ενα ωραίο κείμενο για την τελευταία χρόνια που θα εξεταζεται λογοτεχνίαα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Περναει ο καιρος γαμωτοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά τι λέτε 1 μήνας καθαρό διάβασμα για επαναλήψεις δεδομενου οτι δεν διάβαζα και πολύ μέσα στην χρονιά φτάνει? :confused::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω παντως θελω πολυ δουλεια πιστευω ακομα
Δεν ξερω αν θα προλαβω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγω παντως θελω πολυ δουλεια πιστευω ακομα
Δεν ξερω αν θα προλαβω
Αυτό ακριβώς μου φαινονται λιγοι οι 2 μηνες που μενουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγω παντως θελω πολυ δουλεια πιστευω ακομα
Δεν ξερω αν θα προλαβω
Όλοι έτσι νιώθουν στις πανελλήνιες ότι το διάβασμα δεν είναι ποτέ αρκετό. Επαναλλήψεις με καθαρό μυαλό πλέον, κοιτάξτε που έχετε πρόβλημα να το διορθώσετε μην αγχώνεστε (όσο γίνεται) και όλα καλά θα πάνε..

Έδωσα δύο φορές και απλά τώρα που διαβάζω τα μυνήματα σας με έρχοντε όλες οι αναμνήσεις από τις πανελλήνιες.. Υπομονή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Περναει ο καιρος γαμωτοοο

Από την μια είναι καλό για να τελειώνουμε με όλο αυτό αν και εμένα αρχίζει και μου φαίνεται λίγος καιρός και πως δεν προλαβαίνω. Νωρίς θυμήθηκα να στρωθώ να διαβάζω. :hehe:

Παιδιά τι λέτε 1 μήνας καθαρό διάβασμα για επαναλήψεις δεδομενου οτι δεν διάβαζα και πολύ μέσα στην χρονιά φτάνει? :confused::eek:

Αν δεν θα το αναβάλεις και άλλο τότε ίσως να φτάνει. Επειδή και γω δεν διάβαζα όλη την χρονιά όσο έπρεπε και πριν λίγες μέρες αποφάσισα να ξεκινήσω πιο σοβαρά βλέπω πως δεν φτάνει τελικά ένας μόνο μήνας. Αλλά ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα. Ειδικά αν έχεις την ικανότητα να μαθαίνεις εύκολα και γρήγορα τότε δεν έχεις πρόβλημα, απλά ξεκίνα όσο είναι καιρός γιατί μετά θα ναι κάπως αργά. :P Αντε και καλή μας τύχη, ήρθε η ώρα να πιστέψουμε στα θαύματα...:book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παιδια καλησπέρα! Έβλεπα την συζήτηση περί σος θεμάτων! Δεν θεωρω οτι ειναι σωστή αυτή η τακτική για κάποιον που θελει να νιώθει σίγουρος λιγο πριν δώσει! Βεβαια, δεν ειναι λίγες οι περιπτώσεις μαθητών με "τυχη βουνό", καθώς "πεφτει" αυτο που είχαν διαβασει καλυτερα, αποκλείοντας τα αλλα! Αν κοιτάξουμε και τα θεματα των προηγούμενων ετών, καταλαβαίνουμε οτι πιο πιθανό ειναι να πέσει πρωταγορας, ενώ στη λογοτεχνια κάποιο ποιημα( δυστυχώς).... Αλλά ολα ειναι εικασίες!!! ????????????✌️✌️??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδια καλησπέρα! Έβλεπα την συζήτηση περί σος θεμάτων! Δεν θεωρω οτι ειναι σωστή αυτή η τακτική για κάποιον που θελει να νιώθει σίγουρος λιγο πριν δώσει! Βεβαια, δεν ειναι λίγες οι περιπτώσεις μαθητών με "τυχη βουνό", καθώς "πεφτει" αυτο που είχαν διαβασει καλυτερα, αποκλείοντας τα αλλα! Αν κοιτάξουμε και τα θεματα των προηγούμενων ετών, καταλαβαίνουμε οτι πιο πιθανό ειναι να πέσει πρωταγορας, ενώ στη λογοτεχνια κάποιο ποιημα( δυστυχώς).... Αλλά ολα ειναι εικασίες!!! ������������✌️✌️������

Γιατί να μπει Πρωταγόρας;Όχι να μην μπει Πρωταγόρας,μακάρι να μην μπει Πρωταγόρας!:worry:
Έχω μια έντονη διαίσθηση ότι θα πέσουν είτε Πολιτικά είτε Πολιτεία...
Τον Πρωταγόρα τον ξέσκισε φέτος ο ΟΕΦΕ και στις δύο φάσεις του,δεν νομίζω να ισχύει βέβαια αυτό που λένε ότι καίγονται θέματα,αλλά μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι να μην πέσει,δεν μου άρεσε καθόλου αυτό το κομμάτι της ύλης.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Γιατί να μπει Πρωταγόρας;Όχι να μην μπει Πρωταγόρας,μακάρι να μην μπει Πρωταγόρας!:worry:
Έχω μια έντονη διαίσθηση ότι θα πέσουν είτε Πολιτικά είτε Πολιτεία...
Τον Πρωταγόρα τον ξέσκισε φέτος ο ΟΕΦΕ και στις δύο φάσεις του,δεν νομίζω να ισχύει βέβαια αυτό που λένε ότι καίγονται θέματα,αλλά μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι να μην πέσει,δεν μου άρεσε καθόλου αυτό το κομμάτι της ύλης.:P

Είναι πολλές ενότητες και πολλές πιθανές ερωτήσεις ..δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν θα πέσουν κάποιες ενότητες επειδή έπεσαν οεφε. ..μπορεί να μπουν ακόμα και οι ίδιες με διαφορετικές ερωτήσεις ...τίποτα δεν αποκλείεταιιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
To 2013 που έδωσα έπεσαν Πολιτικά! Η Πολιτεία και τα Ηθικά δεν μου αρέσουν!!!!!!!!!! Προτιμώ Πρωταγόρα και Πολιτικά :P
Λογοτεχνία μόνο Κρητικό μην βάλουν πάλι :P Τα αντικλείδια είναι πανεύκολα ;)
Κι εγώ αγχωμένη νιώθω...και έχω αρχίσει επανάληψη! Αλλά μην σκάμε όλοι μας... Πρέπει να το αποβάλουμε αυτό το συναίσθημα!!!!!!!!
Εσείς πως τα βλέπετε τα πράγματα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
To 2013 που έδωσα έπεσαν Πολιτικά! Η Πολιτεία και τα Ηθικά δεν μου αρέσουν!!!!!!!!!! Προτιμώ Πρωταγόρα και Πολιτικά :P
Λογοτεχνία μόνο Κρητικό μην βάλουν πάλι :P Τα αντικλείδια είναι πανεύκολα ;)
Κι εγώ αγχωμένη νιώθω...και έχω αρχίσει επανάληψη! Αλλά μην σκάμε όλοι μας... Πρέπει να το αποβάλουμε αυτό το συναίσθημα!!!!!!!!
Εσείς πως τα βλέπετε τα πράγματα?????
αντικλειδια = πανευκολα ??? :worry:
ε...ν μν λεμε κ ο,τι θελουμε...
προσωπικα δν τ πιστευω...
δν ειναι ευκολο ποιημα...
κ γνκ στν λογοτεχνια τπτ δν ειναι πανευκολο...
ειμαι σιγουρος οτι αν πεσει δν θ αριστευσουν οι περισσοτεροι...(ακου ''πανευκολο''!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πρωταγορα δε βαζουν ποτε και μου αρεζε πολυ. Για τη Δημουλα οντως ισχυει κι εγω το εχω ακουσει αλλα μην επαναπαυεστε ποτε δε ξερετε. Η αδερφη μου περσυ το εδωσε στις ενδοσχολικες, ηταν το θεμα της τραπεζας θεματων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
αντικλειδια = πανευκολα ??? :worry:
ε...ν μν λεμε κ ο,τι θελουμε...
προσωπικα δν τ πιστευω...
δν ειναι ευκολο ποιημα...
κ γνκ στν λογοτεχνια τπτ δν ειναι πανευκολο...
ειμαι σιγουρος οτι αν πεσει δν θ αριστευσουν οι περισσοτεροι...(ακου ''πανευκολο''!!!)

Όντως τα αντίκλειδια δεν είναι και εύκολα, μην τρελαθούμε:worry:. ..Καταρχάς και μόνο το περιεχόμενο του ποιήματος το βρίσκω λίγο ανούσιο ...δεν νομίζω καταρχάς ότι ο Παυλόπουλος πιστεύει αυτά που γράφει και γιαυτο δεν έχει και ένα καθαρό νόημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top