Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Υπάρχει σοβαρό Τμήμα Πανεπιστημίου ή μάλλον σοβαροί φοιτητές...που τα σπάνε; :confused: Πείτε μας να ξέρουμε να πάμε να σπουδάσουμε. Αρκετά με την καραμέλα της "φοιτητικής" ζωής. Οι πανελλήνιες είναι εξετάσεις και πάντα θα έχουν τη δυσκολία τους σαν εξετάσεις. Μην υπερεκτιμάτε και μην αναπαράγετε αστ(ρ)ικούς μύθους.
Μπράβο με έκανες και γέλασα πρωινιάτικο. Εφόσον πέρασες από φοιτητής πρέπει να ξέρεις ότι άλλη άνεση έχεις στο πανεπιστήμιο. Ναι τα μαθήματα είναι πιο δύσκολα, η ύλη μεγαλύτερη αλλά ντάξυ δεν το πέρασα τώρα θα το περάσω σεπτέμβρη. Δεν είναι και ακατόρθωτο. Στις πανελλήνιες είναι μπαμ και κάτω. Δεν είσαι καλά μια μέρα που δίνεις και αυτό μπορεί να κρίνει τον βαθμό σου συνολικά. Υπέροχο; Και πες μας εσύ τώρα ότι ως πρωτοετής καθόσουν και έλιωνες στο διάβασμα μέρα νύχτα σε αντίθεση με "μη σοβαρούς" φοιτητές που τα "σπάνε". Μαζέψου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Καλησπέρα μαχητές! Υπομονή. Λίγος καιρός ακόμη! Εγώ ξεκίνησα επαναλήψεις γυρω στις 10 Φλεβάρη και ακόμη δεν έχω βγάλει την 1η επανάληψη! Είναι ανησυχητικό; Πόσος καιρός χρειάζεται για μια επανάληψη όλης της ύλης;;;; Σημειωτέον είμαι στην θεωρητική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλησπέρα μαχητές! Υπομονή. Λίγος καιρός ακόμη! Εγώ ξεκίνησα επαναλήψεις γυρω στις 10 Φλεβάρη και ακόμη δεν έχω βγάλει την 1η επανάληψη! Είναι ανησυχητικό; Πόσος καιρός χρειάζεται για μια επανάληψη όλης της ύλης;;;; Σημειωτέον είμαι στην θεωρητική!

Τελείως υποκειμενική ερώτηση, δε μπορεί ο άλλος να είναι στο μυαλό σου να ξέρει πώς διαβάζεις. Κάνε ένα εφικτό χρονοδιάγραμμα και προσπάθησε να το τηρείς. Να ευχηθώ καλό κουράγιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω δεν εχω αρχισει καν επαναληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Παιδιά μου! Φίλοι μου και φίλες μου! Αγαπητοί και αγαπημένοι μου συμφορουμίστες, παλαισταί των Πανελλαδικών...
(φτάνει με το παραλήρημα :P), ΜΗΝ αγχώνεστε!
Είτε έχετε αρχίσει επανάληψη, είτε όχι, δεν έχει σημασία γιατί ο καθένας σας έχει διαφορετικό ρυθμό! Διαβάζει με διαφορετικό τρόπο, προσεγγίζει αλλιώτικα την ύλη, και αλλιώτικα την ολοκληρώνει. Οπότε αυτό που θέλω να σας πω, ως παλαίμαχος διπλός Πανελληνιομάχος παρακαλώ, είναι να έχετε πίστη στον εαυτό σας, να μην επηρεάζεστε από την πορεία των άλλων, τρέχετε στο μαραθώνιο για σας και με εσάς (και όχι για τους άλλους ή/και με τους άλλους), και βρέξει/χιονίσει θα τα καταφέρετε! Και όταν λέω "καταφέρετε" και επιτύχετε, δεν εννοώ να βγάλετε σώνει και ντε 19.000 μόρια, αλλά να περάσετε αλώβητοι ψυχικά και σωματικά από τον αγώνα αυτό, και να κερδίσετε την είσοδό σας σε μία σχολή που (ανεξάρτητα από το αν θα είναι η πρώτη σας επιλογή ή όχι) θα σας γεμίσει αργότερα με χαρά και αισιοδοξία. Αυτό έχει σημασία.
Και το γράφω, με αφορμή κάποια posts που διαβάζω κατά καιρούς στο thread, γιατί πιστεύω ότι από την όση εμπειρία έχω πάνω στο θέμα, αυτό είναι το σπουδαιότερο. Και επειδή ξέρω, ότι στα λόγια όλα είναι πολύ πιο εύκολα και υλοποιήσιμα (βλ μείωση άγχους, αγωνίας κλπ), θέλω να σας πω/θυμίσω ότι φτάνετε στο τέλος της ψυχοφθόρας αυτής διαδικασίας (την οποία όλοι δυστυχώς περάσαμε και θα συνεχίσουμε ως μαθητές να την περνάμε, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο) και ότι, αν και τώρα σας φαντάζει βουνό η ολοκλήρωσή της, σε λίγους μήνες θα είναι απλά μία ανάμνηση/εμπειρία. Άλλωστε το πιο σημαντικό στη ζωή μας είναι η Υγεία, και αυτή πρέπει να προστατεύουμε για να είμαστε ευτυχισμένοι.
So, δε σας ζητάω πολλά, αλλά τα εξής δύο: Ηθικόν Ακμαιότατον και Ψυχικήν Ισορροπία!!! Forzaaaa !:clapup:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εγώ ύλη έχω τελειώσει σε όλα εκτός από έκθεση.
Στα αρχαία είμαι στο τέλος της δεύτερης επανάληψης (είχα ξεκινήσει πέρυσι και τελείωσα το Δεκέμβρη)
Στα λατινικά είμαι πρώτη επανάληψη, κεφάλαιο 46 (τα παίρνουμε τρία τρια)
Στην ιστορία στα κόμματα (ένα κεφάλαιο τη βδομάδα, αλλά το προσφυγικό παίζει και σε δύο)
λογοτεχνία μόλις τελείωσα, όπως και βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μη βιαζεστε να βγαλετε την υλη ακουγοντας αλλους, καλυτερα να τα μαθετε σωστά παρα να κανετε πασαλείματα αφηνοντας τον εαυτο σας να πιστευει "αφου εβγαλα την υλη ειμαι ετοιμος". Μπορεί να απογοητευτείτε στο τελος. Δεν χρειαζεται να βιαζεστε, έχετε ακομα αρκετο χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σε 4 απτά 7 μαθήματα νιώθω σιγουριά άντε να νιώθω σιγουριά πληροφορική και δε θα έχω άγος γιατί μαθηματικά και κατεύθυνσης και φυσική είναι απρόβλεπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλησπέρα μαχητές! Υπομονή. Λίγος καιρός ακόμη! Εγώ ξεκίνησα επαναλήψεις γυρω στις 10 Φλεβάρη και ακόμη δεν έχω βγάλει την 1η επανάληψη! Είναι ανησυχητικό; Πόσος καιρός χρειάζεται για μια επανάληψη όλης της ύλης;;;; Σημειωτέον είμαι στην θεωρητική!

όχι, δεν είναι ανησυχητικό.... είναι Φλεβάρης κι έχεις τελειώσει την ύλη, χαλάρωσε. είσαι και θεωρητική οπότε δεν έχεις και τίποτα καινούργιο να κάνεις. ηρέμισε και ξεκίνα την επανάληψή σου χωρίς άγχος, κυρίως αυτό δηλαδή, όχι άγχος. η επιτυχία τότε είναι σχεδόν σίγουρη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σημερα ειμαι σε φαση τραγικη
Σε φαση να θελω να τα παρατησω ολα
Ουτε μια μερα ξεκουρασης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σημερα ειμαι σε φαση τραγικη
Σε φαση να θελω να τα παρατησω ολα
Ουτε μια μερα ξεκουρασης!!!
Θα ξεκουράζεσαι από αρχές ιουνίου μέχρι να έρθει η εξεταστική της σχολής που θα πας. Καλό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Θα ξεκουράζεσαι από αρχές ιουνίου μέχρι να έρθει η εξεταστική της σχολής που θα πας. Καλό; :P
Κοιτα:P
Πολυ καλο αλλα πρεπει να δωσουμε πρωτα:/:
Το καλο ειναι οτι μπηκε μαρτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κοιτα:P
Πολυ καλο αλλα πρεπει να δωσουμε πρωτα:/:
Το καλο ειναι οτι μπηκε μαρτης
Όλα καλά θα πάνε ρε τσιλλ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μπήκε και ο Μάρτης λοιπόν...αυτούς τους 3 μήνες πρέπει να τα δώσουμε όλα!! Παω να τα δώσω όλα λοιπον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαλαραα

Νεοφερμένος

Ο Χαλαραα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
το 6ο κεφαλαιο στο προγραμματισμο γιατι υπαρχει?
εχω απο τις 9 το πρωι μαθαινω σαβουρα να παω να γραψω στις 3..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Έτσι μπράβο. Γερά και υπομονή till the end! :D

Πόσο τέλειο που τελειώνουμε
Kαι εγώ 3 γράφω (Μαθ. Κατ.). Το 6ο ποιο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαλαραα

Νεοφερμένος

Ο Χαλαραα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Έτσι μπράβο. Γερά και υπομονή till the end! :D

Πόσο τέλειο που τελειώνουμε
Kαι εγώ 3 γράφω (Μαθ. Κατ.). Το 6ο ποιο είναι;

αυτο με τις γλωσεες προγραμματισμου,μετταγλωτιστες,διερμηνευτες μπουρουμπουρουμπουρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω εγραψα χημεια:P
Νταξ την περασαμε την βαση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
αυτο με τις γλωσεες προγραμματισμου,μετταγλωτιστες,διερμηνευτες μπουρουμπουρουμπουρου
Αυτα νομιζω επεσαν περυσι θεωρια!
Εγω παντως τελείωσα πίνακες και μπαίνω προγράμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Το 6ο είναι καθαρά κεφάλαιο θεωρίας... Ό,τι χειρότερο....:mad:

Για αυτό προσέξτε τι θα διάβασε από αυτό!:P
Θυμάμαι πολλά παιδιά πέρσυ να έχουν αποστηθίσει απ' έξω όλες τις γλώσσες προγραμματισμού, τις ιδιότητες και τις χρήσεις τους και να μην ξέρουν τις διαφορές μεταγλωττιστή/διερμηνευτή...

Ή να γνωρίζουν τις Σκοπιές που μελετάει η Πληροφορική τα Δεδομένα και να μην ξέρουν τους κανόνες για εμφωλευμένες Για... (δεν ήταν 6ο κεφάλαιο αυτά, αλλά αποτελεί εξίσου καλό παράδειγμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top