Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Tι καλυτερο απο το να γυρνας απο την πενθημερη και να εχεις μπει ρυθμους μεταβολης στο φροντιστηριο.. :sick: :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asgig96

Νεοφερμένος

Ο asgig96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
βλεπω μηνυματα και τρομαζω....και αλλοι περασαμε αυτη τη δοκιμασια αλλα εδω βλεπω οτι καποιοι κοντευουν να πεθανουν απο το αγχος και το εξαντλιτικο προγραμμα που εχουν δημιουργησει ειτε οι ιδιοι ειτε οι καθηγητες τους.το μονο που εχω να πω ειναι οτι ο καθενας απο εσας ξερει τι μπορει να κανει πραγματικα,μεχρι που ειναι οι δυνατοτητες του και αν ο στοχος του ειναι εφικτος η οχι...οσοι συνειδητοποιησουν αυτο και απαλλαγουν απο περιττα αγχη θα τα πανε καλυτερα και απο οτι περιμενουν....



καλη τυχη σε ολους σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Μηχανικών Πληροφορικής :xtipao: Χάλια! Δεν ήταν επιλογή μου..... Το 1ο έτος το παρακολούθησα κανονικά,αλλά δεν με τράβηξε παραπάνω και είπα να δώσω να κάνω κάτι να μου αρέσει :)

Καλά κάνεις. Εφόσον σου δίνεται η επιλογή να κάνεις αυτό που θέλεις, μη σκέφτεσαι ούτε κατεύθυνση ούτε όλους αυτούς που λένε ότι δε θα πετύχεις το στόχο σου. Και στη δική μου περίπτωση τα ίδια έλεγαν είτε άμεσα είτε έμμεσα, αλλά τα κατάφερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μηχανικών Πληροφορικής :xtipao: Χάλια! Δεν ήταν επιλογή μου..... Το 1ο έτος το παρακολούθησα κανονικά,αλλά δεν με τράβηξε παραπάνω και είπα να δώσω να κάνω κάτι να μου αρέσει :)

Aπό το 1ο έτος δεν φαίνεται το πραγματικό πρόγραμμα σπουδών μιας επιστήμης. Εδώ σε όλη τη διάρκεια των σπουδών ο κάθε φοιτητής ανακαλύπτει νέα πράγματα και αναθεωρεί αρχικές εκτιμήσεις του στυλ «σχολή της επιλογής μου»,...κλπ. Δεν έχω στόχο να σε κρίνω. Δεν με απασχολεί. Καλή τύχη απλά ήθελα να πω μια γνώμη που συνήθως την παραβλέπουν αρκετοί. Αν μπόρεσες να αξιολογήσεις το Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής σε 2 εξάμηνα να το βρεις...χάλια για τα δικά σου μέτρα, σου βγάζω το καπέλο. Παγκόσμιο φαινόμενο. Αν με όσα έχω περάσει, σε κάθε δυσκολία, σε κάθε ξενέρωμα, σκεφτόμουν όπως εσύ και γενικότερα, θα έπρεπε να είχα αλλάξει όσες σχολές διαθέτει το μηχανογραφικό.

Μπορεί στα αλήθεια να έβγαλε τους μιγαδικούς σε μία ημέρα. Εσύ γιατί νευριάζεις ακριβώς; Και γιατί ενδιαφέρεσαι για το τι κάνουν οι άλλοι; Ο καθένας με τον τρόπο του και με τον ρυθμό του. Και αν υπάρχουν κάποιοι που λένε ψέματα, περαστικά τους.
Καλές χριστουγεννιάτικες "διακοπές" σε όλους :santa:

Aκριβώς. Μάλιστα αν κάποιος-α είναι απίστευτα και ολοκληρωτικά συγκεντρωμένος-η την ώρα που διαβάζει αποκλεισμένη από κινητά, facebooks, κατιναριό με φίλες-ους,... και παράγει έργο, τότε μπορεί σε πολύ λίγο χρόνο να καταφέρει πολλά. Συνήθως η ποιότητα του διαβάσματος μετράει και όχι η ποσότητα. Ο άλλος μπορεί να νομίζει ότι διαβάζει, να είναι απασχολημένος σε οποιαδήποτε άλλη ασχολία πέραν του διαβάσματος και η ώρα να περνάει. Μετά να μην του φτάνουν οι ώρες και να λέει ότι δεν είχε χρόνο μελέτης. Είναι τελείως υποκειμενικό πόσες ώρες θα διαβάσει κάποιος, όπως και με τι τρόπο θα διαβάσει κάποιος. Συνήθως στο Λύκειο επειδή τα Φροντιστήρια αποτελούν την εθνική βιομηχανία, δημιουργούν ένα κλίμα πανικού στους μαθητές για τις Πανελλήνιες αντί να τους υποδείξουν 2-3 πράγματα και απλούς τρόπους οργανωμένης μελέτης: Όσο παιδικό και αν φαίνεται, η συντριπτική πλειοψηφία των μαθητών δεν ξέρει να διαβάσει με ουσία. Φαίνεται κάτι μήνες μετά, στο Πανεπιστήμιο. Ο στόχος δεν είναι να βγάλουμε μια ύλη κακήν κακώς επειδή έτσι μας είπαν για να κάνουμε το πρόγραμμα σπουδών του Φροντιστηρίου. Ο στόχος είναι η ουσιαστική κατανόηση και όχι μόνο για τις Πανελλήνιες. Οι Πανελλήνιες είναι απλά, εξετάσεις. Τίποτα περισσότερο από τον όλο μύθο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

billakosIRA

Νεοφερμένος

Ο billakosIRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Hello παιδια εφτασε και εμενα η σειρα μου φετος να δωσω πανελληνιες,ενω στην δευτερα λυκειου πηγαινα παρα πολυ καλα (στα μαθηματα κατευθυνσης) αρχισα να εχω υψηλοτερες απαιτησεις απο τον εαυτο μου ετσι λοιπον αλλαξα φροντηστηριο και πηγα σε ενα πολυ πιο απαιτητικο με πολλες επιτυχιες και με φημη φροντηστηριο στο κεντρο της Αθηνας οπου και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Στα θερινα μαθηματα δεν τα πηγαινα καλα δεν ειχα ξανανιωσει ποτε τοση πιεση και εβλεπα οτι το επιπεδο των παιδιων απο αλλες περιοχες ηταν πολυ υψηλοτερο απο τι στο παλιο μου φροντηστηριο,απογοητευομουν συνεχεια στεναχωριομουν μεχρι και που σκεφτομουνα να τα παρατησω :/ .Το καλοκαιρακι δεν διαβασα οπως επρεπε ηθελα να περασω καλα για να γεμισω τις μπαταριες μου,πραμα που το εκανα,απο Σεπτεμβρη στρωθηκα διαβασα και ασχοληθηκα μονο με τα μαθηματα μου βελιτωθηκα παρααα πολυ αλλα κουραστηκα.Τωρα που ειμαστε σε διακοπες οπως καθε παιδι θελω να κανω μια καλη επαναληψη σε ολα τα μαθηματα.Απο τη μια θελω τοσο πολυ να καλυψω ολα αυτα τα κενα που εχω και να θυμηθω οτι εχουμε κανει αλλα απο την αλλη θελω και γω λιγακι να ξεκουραστω αλλα αν ξεκουραστω ποτε θα κανω αυτη την ρημαδα την επαναληψη τουλαχιστον στον βαθμο που θελω..αγχωνομαι και φοβαμαι διοτι αν δεν περασω εκει που θελω θα στεναχωρηθω παρα πολυ και δεν υπαρχουν ουτε χρηματα ουτε κουραγιο για δευτερη φορα.Δεν κοιμομουν καλα απο Σεπτεμβρη και μετα, ηθελα στο τελος της ημερα μια δυο ωριστες να ακουσω λιγη μουσικη να αραξω λιγακι, εχω κλεστει μεσα στο σπιτι εχω απομονωθει απο ολους και ολα και δυστιχως αυτο εβλεπα οτι επηρεαζε αρνητικα στο διαβασμα και πιστευω οτι αυτο φταιει που εχω κουραστει τοσο αλλα οποτε εβρισκα μια ευκαιρια εβγαινα μια στο τοσο να καθαρισει λιγο το μυαλο.Τελος παντος εκτος απο την κουραση που ολοι εχουμε λιγο πολυ με πονανε μεσες πλατες εχω παθει και τενοντιτιδα στο χερι και με κουραζει οποτε γραφω πολυ αλλα αυτο το αγχος και ο φοβος μηπως αποτυχω νομιζω οτι με πανε πισω :/ αλλο ενας λαθος που πιστευω οτι κανω ειναι οτι σκεφτομαι ''αντε να τελιωνω για να ξαναρχισω γυμναστηριο'' και το σκεφτομαι καθημερινα.Νιωθω καπως ουτε εγω ξερω πως παντος ειναι ενα περιεργο συναισθημα :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Hello παιδια εφτασε και εμενα η σειρα μου φετος να δωσω πανελληνιες,ενω στην δευτερα λυκειου πηγαινα παρα πολυ καλα (στα μαθηματα κατευθυνσης) αρχισα να εχω υψηλοτερες απαιτησεις απο τον εαυτο μου ετσι λοιπον αλλαξα φροντηστηριο και πηγα σε ενα πολυ πιο απαιτητικο με πολλες επιτυχιες και με φημη φροντηστηριο στο κεντρο της Αθηνας οπου και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Στα θερινα μαθηματα δεν τα πηγαινα καλα δεν ειχα ξανανιωσει ποτε τοση πιεση και εβλεπα οτι το επιπεδο των παιδιων απο αλλες περιοχες ηταν πολυ υψηλοτερο απο τι στο παλιο μου φροντηστηριο,απογοητευομουν συνεχεια στεναχωριομουν μεχρι και που σκεφτομουνα να τα παρατησω :/ .Το καλοκαιρακι δεν διαβασα οπως επρεπε ηθελα να περασω καλα για να γεμισω τις μπαταριες μου,πραμα που το εκανα,απο Σεπτεμβρη στρωθηκα διαβασα και ασχοληθηκα μονο με τα μαθηματα μου βελιτωθηκα παρααα πολυ αλλα κουραστηκα.Τωρα που ειμαστε σε διακοπες οπως καθε παιδι θελω να κανω μια καλη επαναληψη σε ολα τα μαθηματα.Απο τη μια θελω τοσο πολυ να καλυψω ολα αυτα τα κενα που εχω και να θυμηθω οτι εχουμε κανει αλλα απο την αλλη θελω και γω λιγακι να ξεκουραστω αλλα αν ξεκουραστω ποτε θα κανω αυτη την ρημαδα την επαναληψη τουλαχιστον στον βαθμο που θελω..αγχωνομαι και φοβαμαι διοτι αν δεν περασω εκει που θελω θα στεναχωρηθω παρα πολυ και δεν υπαρχουν ουτε χρηματα ουτε κουραγιο για δευτερη φορα.Δεν κοιμομουν καλα απο Σεπτεμβρη και μετα, ηθελα στο τελος της ημερα μια δυο ωριστες να ακουσω λιγη μουσικη να αραξω λιγακι, εχω κλεστει μεσα στο σπιτι εχω απομονωθει απο ολους και ολα και δυστιχως αυτο εβλεπα οτι επηρεαζε αρνητικα στο διαβασμα και πιστευω οτι αυτο φταιει που εχω κουραστει τοσο αλλα οποτε εβρισκα μια ευκαιρια εβγαινα μια στο τοσο να καθαρισει λιγο το μυαλο.Τελος παντος εκτος απο την κουραση που ολοι εχουμε λιγο πολυ με πονανε μεσες πλατες εχω παθει και τενοντιτιδα στο χερι και με κουραζει οποτε γραφω πολυ αλλα αυτο το αγχος και ο φοβος μηπως αποτυχω νομιζω οτι με πανε πισω :/ αλλο ενας λαθος που πιστευω οτι κανω ειναι οτι σκεφτομαι ''αντε να τελιωνω για να ξαναρχισω γυμναστηριο'' και το σκεφτομαι καθημερινα.Νιωθω καπως ουτε εγω ξερω πως παντος ειναι ενα περιεργο συναισθημα :worry: :worry:

Κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν τα Χριστούγεννα. Τη μια βδομάδα ξεκουράστηκα και διάβαζα 1-2 ώρες τη μέρα ( τις υπόλοιπες κοιμόμουν:P)και τη δεύτερη διάβαζα λίγο περισσότερες, αλλά πάλι όχι όσες έπρεπε. Το θέμα ήταν ότι μετά από τόσα πρόχειρα και τόσα διαγωνίσματα στο φροντιστήριο δεν άντεχα άλλο και ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω, όπως και τα άλλα παιδιά στο φροντιστήριο. Ευτυχώς μετά τις διακοπές βρήκα τη δύναμη να συνεχίσω βλέποντας ότι πολλά άτομα είχαν βελτιωθεί αρκετά μέσα στις διακοπές. Φυσικά όλο αυτό είχε και συνέπειες αφού έπαθα ξανά τενοντίτιδα επειδή μου έπεσαν πάλι όλα μαζί.:redface:
Πιστεύω λοιπόν πως πρέπει να ξεκουραστείς κάποιες μέρες ανάμεσα για να μπορέσεις να συνεχίσεις με όρεξη. Και να πας και γυμναστήριο μία-δυό φορές για να γίνει πιο ισχυρό το κίνητρο, άσχετα αν διαπιστώσεις μετά ότι ήταν ασήμαντο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billakosIRA

Νεοφερμένος

Ο billakosIRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν τα Χριστούγεννα. Τη μια βδομάδα ξεκουράστηκα και διάβαζα 1-2 ώρες τη μέρα ( τις υπόλοιπες κοιμόμουν:P)και τη δεύτερη διάβαζα λίγο περισσότερες, αλλά πάλι όχι όσες έπρεπε. Το θέμα ήταν ότι μετά από τόσα πρόχειρα και τόσα διαγωνίσματα στο φροντιστήριο δεν άντεχα άλλο και ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω, όπως και τα άλλα παιδιά στο φροντιστήριο. Ευτυχώς μετά τις διακοπές βρήκα τη δύναμη να συνεχίσω βλέποντας ότι πολλά άτομα είχαν βελτιωθεί αρκετά μέσα στις διακοπές. Φυσικά όλο αυτό είχε και συνέπειες αφού έπαθα ξανά τενοντίτιδα επειδή μου έπεσαν πάλι όλα μαζί.:redface:
Πιστεύω λοιπόν πως πρέπει να ξεκουραστείς κάποιες μέρες ανάμεσα για να μπορέσεις να συνεχίσεις με όρεξη. Και να πας και γυμναστήριο μία-δυό φορές για να γίνει πιο ισχυρό το κίνητρο, άσχετα αν διαπιστώσεις μετά ότι ήταν ασήμαντο. :)

Εχεις δίκιο πρεπει να ξεκουραστω λιγακι άλλωστε πως θα συνεχίσω με τι δυνάμεις; αλλα θα διαβάζω καθημερινά για να βγει σιγα σιγα η ύλη.. Όσο για το γυμναστήριο όταν με το καλό τελειώσουμε το αρχίζω,τωρα δεν υπάρχει ουτε χρόνος αλλα ουτε και δυναμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εχεις δίκιο πρεπει να ξεκουραστω λιγακι άλλωστε πως θα συνεχίσω με τι δυνάμεις; αλλα θα διαβάζω καθημερινά για να βγει σιγα σιγα η ύλη.. Όσο για το γυμναστήριο όταν με το καλό τελειώσουμε το αρχίζω,τωρα δεν υπάρχει ουτε χρόνος αλλα ουτε και δυναμη :)

Μπορείς να κλέβεις λίγο χρόνο είτε για διάβασμα λογοτεχνίας (θα σε βοηθήσει και στην έκθεση) είτε για βόλτα με φίλους-ες από το σχολείο. Θεωρώ ότι και εκείνοι είναι στην ίδια μοίρα με σένα, έχουν τις ίδιες ανησυχίες κλπ. Η βόλτα δεν σημαίνει κατ' ανάγκη χαλάω λεφτά σε καφέδες και πιτόγυρα. Φρόντιζε πέρα από το «φτιαχτό» πρόγραμμα πίεσης των φροντιστηρίων, να βρίσκεις χρόνο για τον εαυτό σου. Πρώτα αξίζει ο εαυτός σου και η υγεία του (ακόμη και η γυμναστική, όπως ποδήλατο, παίζει το ρόλο της) και έπονται οι πανελλήνιες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδιά εγώ το έχω πάρει πολύ θετικά!
Αφού έκανα επανάληψη και έγραψα ένα τεστ λατινικών (κεφάλαια 44-46) τώρα πάω για επανάληψη πρώτου κεφαλαίου ιστορίας και Πρωταγόρα.
Φετινά Χριστούγεννα = ΥΠΝΟΣ + ΔΙΑΒΑΣΜΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αντε και κάτι χαλαρό παιδιά


Καλά χριστούγεννα παιδιά! Δύναμη, διάβασμα και ύπνος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Πως παει το χριστουγεννιάτικο διάβασμα παιδάκια; Εγώ σημερα λέω να κάνω κάτι....ψιλοπράγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manpap97

Νεοφερμένος

Ο manpap97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πως παει το χριστουγεννιάτικο διάβασμα παιδάκια; Εγώ σημερα λέω να κάνω κάτι....ψιλοπράγματα :P

8ωρα διαβάσματος την μέρα... Πρωινό διάβασμα 4 ωρών, μεσημεριανός ύπνος για ανάκτηση δυνάμεων και μετά από το απόγευμα μέχρι ο,τι ώρα τελειώσω (τουλάχιστον άλλες 4)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ρε εγω δεν εχω διαβασει πανω απο 6 ωρες απο την τριτη και ακουω τους αλλους για 8ωρα την ημερα
απο αυριο πρεπει να στρωθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πραγματι ολοι λενε πως κλεινουν 8ωρα και 9ωρα διαβασματος ενω εγω δεν εχω ανοιξει βιβλιο. Δεν βρισκω την ορεξη για να διαβασω. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ρε εγω δεν εχω διαβασει πανω απο 6 ωρες απο την τριτη και ακουω τους αλλους για 8ωρα την ημερα
απο αυριο πρεπει να στρωθω
Όσο χρειάζεται θα διαβάσεις. Το ότι κάποιος είναι κλεισμένος 9 ώρες στο δωμάτιο του με ένα βιβλίο δεν σημαίνει ότι έκανε το σούπερ διάβσμα. Χαλαρά δες πόσο και τι θες να διαβάσεις και κάνε το πρόγραμμα σου. Και καμιά βόλτα τέτοιες μέρες δεν βλάπτει. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
ρε εγω δεν εχω διαβασει πανω απο 6 ωρες απο την τριτη και ακουω τους αλλους για 8ωρα την ημερα
απο αυριο πρεπει να στρωθω
Aν καλύπτεσαι από το 6ωρο τότε μην σε ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλοι. Εγώ στις διακοπές θυμάμαι υπήρχαν μέρες που διάβασα κ 4ωρο αλλά και 9ωρο.Όπως σου βγαίνει.Αν είσαι καλά με την ύλη και δε χρειάζεται να βιαστείς κάνε ό,τι μπορείς και ξεκουράσου κιόλας.Διακοπές έχετε. Διαβάστε και μετά βγείτε και καμιά βόλτα. :)


Καλές γιορτές σ' όλους και καλή δύναμη να έχετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εμένα πάντως η καθηγήτρια μου μου είπε να μην τολμήσω να διαβάσω μέχρι την Παρασκευή (χθες) αν και γράφουμε μέσα στις γιορτές. Μου ήταν δύσκολο, παραδόξως, να κάθομαι χωρίς να διαβάζω τίποτα, αλλα ξεκουράστηκα και καθάρισε το μυαλό μου. Σήμερα διάβασα ένα 3ωρο μαθηματικά το πρωί, θα πάω για έναν καφέ και θα γυρίσω μετά να διαβάσω ακόμη λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εαν καποιος διαβαζε αρκετα και ποιοτικα πριν της διακοπες,μετα η επαναληψη του φαινεται γελοια πιστευω.Το διαπιστωσα στον εαυτο μου το μονο που κανω ειναι να φιλοσοφο το τι γινεται και επιτελους ολα φαινονται τοσο κατανοητα :P και εμενα μου ειπαν 10 ωρες διαβασμα αλλα δεν παιζει θα κοιταξω να βγαλω απλα την υλη οπως παει χαλαρα χωρις αλλο πιεση!:whistle:Καμια φορα αναρωτιεμαι ακουω ατομα στα πανεπιστιμια κτλπ να λενε διαβαζω ενα μηνα πριν την εξεταστικη και μιλαμε για υλη φυσικα πολυ μεγαλυτερη απο αυτην που εχουμε, εμεις γιατι δηλαδη να μην τα καταφερουμε με λιγοτερη υλη ποιο ευκολα μαθηματα και αλλους 5 μηνες μπροστα μας;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγω κοιμαμαι τα πρωινα τωρα στις διακοπες μεχρι 10-11 μετα σερφαρω στο ιντερνετ μεχρι να φαμε και μετα το φαι παω για διαβασμα 4-6 ωρες.Καλα δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε κάνοντας το σταυρό μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top