Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μακαρι αν και δεν το βλεπω....πραγματικα ειναι πολυ δυσκολα

Έλα ρε Γιάννη μην είσαι μέσα στην απαισιοδοξία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Θετικοτεχνολογικοί, πως σας φαινονται τα μαθηματικα και η φυσικη; Δυσκολευεστε; Ποια βοηθηματα χρησιμοποιειτε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πείτε μου πως δεν είμαι η μόνη που έχει "ξεχάσει" να ανοίξει τα βιβλία της κατεύθυνσης, αλλά και γενικότερα κάποιο σχολικό βιβλίο. Είναι λες και είμαι ακόμη β λυκείου, μην πω α, τελείως χαλαρή και μάλιστα σίγουρη πως στο τέλος θα γράψω σχετικά καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλά ρυθμό μεταβολής ούτε εγώ είχα καταλάβει τίποτα,αν βάλουν κανένα τέτοιο ερώτημα βλέπω να μην το γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καλά ρυθμό μεταβολής ούτε εγώ είχα καταλάβει τίποτα,αν βάλουν κανένα τέτοιο ερώτημα βλέπω να μην το γράφω.

Καλά,μην ανησυχείτε, και εμείς στις επαναλήψεις προς το τέλος τον καταλάβαμε :hehe: Και το γράψαμε μαλιστα :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ότι δηλαδή αν ξύνομαι εγώ όλη τη χρονιά με 5-7 μέρες που δεν θα πάω εκδρομή και θα κάτσω σπίτι θα με έρθει η θεία φώτηση να διαβάσω ότι δεν διάβασα όλη τη χρονιά. Έλεος με την καταστροφολογία σχετικά με την 5ήμρη. Αν έχεις το μυαλό στο κεφάλι μια χαρά θα επανέλθεις. Οκ θα σε πάρει μετά το γυρισμό καμιά βδομάδα να μπεις σε φουλ πρόγραμμα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα διαβάσεις. Εγώ θεωρώ ότι η 5ήμερη (ή 7ήμερη) είναι μια πάρα πολύ ωραία και μοναδική εμπειρία ειδικά αν έχεις καλή παρέα και αξίζει ο κόπος να πας. Εμείς είχαμε πάει Κωνσταντινούπολη και ήταν τουλάχιστον καταπληκτικά. :D

Καταστροφολογία από πού και ως πού? Νομίζω ότι το μήνυμα που προσπάθησα να περάσω ήταν ξεκάθαρο:
"Θέλετε να πάτε εκδρομή? Ωραία, καθίστε και ζυγιάστε το πρώτα. Σκεφτείτε κατά πόσο εσείς, σαν άτομο, θα επωφεληθείτε/ζημιωθείτε από αυτή σας την επιλογή. Επιλέξτε να πάτε γιατι το θέλετε, όχι γιατί σας υποχρεώνουν οι φίλοι/συμμαθητές σας. Μείνετε σπίτι και διαβάστε, όχι γιατί σας υποχρέωσε το φροντιστήριο, αλλά γιατί πιστεύετε ότι θα σας επωφελήσει αργότερα το διάβασμα αυτό."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καταστροφολογία από πού και ως πού? Νομίζω ότι το μήνυμα που προσπάθησα να περάσω ήταν ξεκάθαρο:
"Θέλετε να πάτε εκδρομή? Ωραία, καθίστε και ζυγιάστε το πρώτα. Σκεφτείτε κατά πόσο εσείς, σαν άτομο, θα επωφεληθείτε/ζημιωθείτε από αυτή σας την επιλογή. Επιλέξτε να πάτε γιατι το θέλετε, όχι γιατί σας υποχρεώνουν οι φίλοι/συμμαθητές σας. Μείνετε σπίτι και διαβάστε, όχι γιατί σας υποχρέωσε το φροντιστήριο, αλλά γιατί πιστεύετε ότι θα σας επωφελήσει αργότερα το διάβασμα αυτό."
Είπες ότι μπορεί να πατώσεις αν πας ότι πολλά παιδιά πάνε και μετά το χάνουν και άλλα τέτοια. Σόρρυ αλλά για μένα αυτό καταστροφολογία είναι. Άσε που θεωρώ ότι αν θέλεις να χαζέψεις και να μη διαβάσεις θα το κάνεις και με αφορμή ότι είδες ένα ψίχουλο στο γραφείο. Δεν είναι τίποτα η 5ήμερη ίσα ίσα ένα ωραίο διάλειμα που για πολλούς είναι και απαραίτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αυτο το θεμα της εκδρομης εχει καταντησει κουραστικο ρε παιδια. Δηλαδη γιατι πρεπει ολοι να το βλεπουμε το ιδιο? Αλλος το βλεπει σαν ενα διαλειμμα, αλλος σαν καταστροφη. Στο τελος θα φανει ποιος επελεξε σωστα.
Ωστοσο, αν η εκδρομη ηταν στη β λυκειου θα ηταν το ιδανικο αφου οντως θα αποτελουσε ενα ευχαριστο διαλειμμα χωρις χασουρα. Προσωπικα παντως, και να πηγαινα 7ημερη θα περνουσα απαισια αφου το μυαλο μου θα ηταν συνεχεια εδω και στον χρονο που χανω. Τουλαχιστον τωρα θα ξερω οτι και κατι να παει στραβα, εγω θα εχω αφοσιωθει 100% σε εναν στοχο, και θα τα εχω δωσει ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Είπες ότι μπορεί να πατώσεις αν πας ότι πολλά παιδιά πάνε και μετά το χάνουν και άλλα τέτοια.

Και ξανά με κεφαλαία: ΜΠΟΡΕΙ....
Δεν είναι 100% βέβαιο ότι άμα πας 5ήμερη πατώνεις στις εξετάσεις. Υπάρχουν, όμως, πιθανότητες και, καλό είναι, να το ξέρεις πριν κάνεις την επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ολο μαλακιες λετε ...πραγματικα αν καποιος δεν παει λογω πανελληνιων και ειδικα πριν τα χριστουγεννα τοτε τι να του πω??
Ελεος ..δεν βγαινει η χρονια με σερι διαβασμα!!
Το μυαλο θελει ξεκουραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ολο μαλακιες λετε ...πραγματικα αν καποιος δεν παει λογω πανελληνιων και ειδικα πριν τα χριστουγεννα τοτε τι να του πω??
Ελεος ..δεν βγαινει η χρονια με σερι διαβασμα!!
Το μυαλο θελει ξεκουραση

Αν δεν τα έχει καλά με τους συμμαθητές του και δεν είναι τόσο δεμένοι τότε αυτός είναι ένας λόγος να μην πάει. Θα ναι έξω από τα νερά του και θα χαλάσει λεφτά που πιθανόν ήθελε να τα δώσει για άλλο προσωπικό του σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μα δεν μιλαγα για αυτο τοτε οκ αλλα οταν μου λεει ο αλλος δεν θα παει γιατι πρεπει να διαβαζει συνεχεια και οτι αν παει και γυρισει δεν θα συγκεντρωθει ε οκ ειναι χαζο
Οσοι ειστε καλα με τους αλλους και εχετε οικονομιες να πατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Θετικοτεχνολογικοί, πως σας φαινονται τα μαθηματικα και η φυσικη; Δυσκολευεστε; Ποια βοηθηματα χρησιμοποιειτε;;
Θετική εδώ! Φυσική την παλεύω, μ αρεσει κιόλας πολύ, του Δημόπουλου έχω κ του Σαββάλα! Μαθηματικά,δεν ειμαι ιδιαίτερα καλή, όμως προσπαθώ, ο καθηγητής μου μου δινει δικες του ασκήσεις κ δεν χρησιμοποιώ καποιο βοήθημα! Εσύ πώς τα πας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Θετική εδώ! Φυσική την παλεύω, μ αρεσει κιόλας πολύ, του Δημόπουλου έχω κ του Σαββάλα! Μαθηματικά,δεν ειμαι ιδιαίτερα καλή, όμως προσπαθώ, ο καθηγητής μου μου δινει δικες του ασκήσεις κ δεν χρησιμοποιώ καποιο βοήθημα! Εσύ πώς τα πας;;;
Εγώ κάνω Μαθιουδάκη.Φυσική καλά πήγαινε μεχρι να μπουμε στη συμβολή κυμάτων. Μαθηματικα κάνω Μπάρλα και το παλεύω οσο μπορώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ναι κακα τα ψεματα, οπως ειναι σκατογραμμενη μια παραγραφος στους ρυθμους μεταβολης στα μαθ. Κατ. , στο ελαχιστο δε σε βοηθαει στη φυσικη. Θεωρω οτι την εννοια του ρυθμου μεταβολης ως προς το χρονο στη φυσικη την καταλαβαινεις πολυ καλυτερα χωρις να μπλεκεσαι με ομαδες ασκησεων, μεθολογιες και αλλες βλακειες που καταστρεφουν τη γνωση, απλα με τον ορισμο και μονο της παραγωγου (στον οποιο ανετρεξα απ τη β λυκειου οταν ζητηθηκε κατι αναλογο) και πραγματικα καμια διαφορα δεν ειδα κανοντας ρυθμους μεταβολης στα μαθηματικα φετος, χωρις να δυσκολευομαι ιδιαιτερα στις ασκησεις τους. Για να μην κοροϊδευομαστε, σε λυκειακο επιπεδο, μαθηματικα, περα απο την αλγεβρα που ειναι παντα και παντου, λογισμο δε χρησιμοποιεις στη φυσικη παρα μονο στη αποδειξη ολιγων τυπων (των οποιων οι αποδειξεις ειναι και συνηθως εκτος υλης, αλλα ας θεωρησουμε οτι δεν εχει σημασια) που πρεπει να παραγωγισεις.

Μην αφηνετε το ΑΟΔΕ για το τελος γιατι ειναι ενα σιγουρακι και μαλακια να χαθει.
Ερώτηση προς τα παιδιά της τεχνολογικής:
Που είστε στην ύλη στο ΑΕΠΠ;
Ξεκινησαμε πινακες, πολυ νορμαλ (μεχρι τωρα) σε σχεση με τα προηγουμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Εγώ κάνω Μαθιουδάκη.Φυσική καλά πήγαινε μεχρι να μπουμε στη συμβολή κυμάτων. Μαθηματικα κάνω Μπάρλα και το παλεύω οσο μπορώ!!!
στην αρχη κ εγώ δυσκολεύτηκα στην συμβολή, αλλά δεν είναι δύσκολα στη συνέχεια θα δεις!! Θετική είσαι κ εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα και σόρρυ για το off-topic. Θα ήθελα αν μπορούσατε να απαντήσετε στο παρακάτω ερωτηματολόγιο (10 ερωτησούλες) καθώς είναι για μία εργασία που έχω και χρειάζεται να το απαντήσουν άτομα 15-25 ετών. https://www.surveymonkey.com/s/T3FZJ7L

Σόρρυ και πάλι, ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή συνέχεια στο διάβασμα σας! :)
οκ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θετικοτεχνολογικοί, πως σας φαινονται τα μαθηματικα και η φυσικη; Δυσκολευεστε; Ποια βοηθηματα χρησιμοποιειτε;;

Κοίτα, ανάλογα σε ποιο βαθμό τα δουλεύεις. Εγώ στα Μαθηματικά έχω σαν κύριο βοήθημα του Παπαδάκη και παίρνω ασκήσεις ακόμα από τον Σκομπρή (παλούκια), Μπάρλα και κάτι θέματα της ΕΜΕ. Στη Φυσική χρησιμοποιώ το βοήθημα του καθηγητή μου (Γεωργακάκος). Γενικά δεν είναι δύσκολα, ειδικά ταλαντώσεις και κρούσεις. Και το Στερεό στην αρχή του είναι όμορφο :D . Στα κύματα δυσκολεύει πολύ το πράγμα....

Μαθηματικά είμαι στο ΘΜΤ και Φυσική στη Συμβολή κυμάτων και παράλληλα στο Στερεό είμαι Ροπή Αδράνειας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top