Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το χρόνο :P Αν και το έχω διορθώσει κατα πολύ θα έλεγα ύστερα απο χρόνια προσπαθειών!
Υπομονή....καλό θα ήταν να κάνεις λίγη εξάσκηση στο σπίτι και να έχεις ένα ρολόι απέναντι σου να κοιτάς τα χρονικά σου περιθώρια!
Τι έγραψες στην ιστορία? :) Τι έπεσε?
Ορισμός Φεντερασιόν, ορισμός βενιζελισμού, ορισμός κλήρινγκ και ερώτηση ανάπτυξης "Ποια ήταν τα πλεονεκτήματα της ελληνικής οικονομίας στην περίοδο του Μεσοπολέμου" (όπως καταλαβαίνεις, το χέρι μου πήγαινε σαν καρδιογράφημα στους 180 παλμούς/λεπτό:P).

Καλά έγραψα, με την έννοια ότι το τεστ πέτυχε τον σκοπό του (έκανα καλή επανάληψη του 1ου κεφαλαίου), αλλά το γεγονός ότι δεν πρόλαβα να απαντήσω στην τελευταία ερώτηση θα είναι η αιτία που θα χάσω βαθμούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Αχά! Ωραία.. Και εμένα τα ίδια μου είχε βάλει τεστάκια! Διαγώνισμα το κόβω να γράφω την άλλη βδομάδα! :)
Θα τα πας μια χαρά... Δεν θέλει άγχος... Και να κάνεις αυτό που σου είπα με το ρολόι ;)
Κάθε φορά που κάνει μια άσκηση κοίτα το ρολόι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Γεια σε ολους! Εχουμε μπει για τα καλα στο ρυθμο οπως φαινεται. Θεωρητικοπουλα που βρισκεστε στην υλη στο σχολειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαελα π

Νεοφερμένος

Η μιχαελα π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
στην ιστορια τον ορισμο της φεντερασιον απο που τον αρχιζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
στην ιστορια τον ορισμο της φεντερασιον απο που τον αρχιζετε?

Εγώ είχα απαντήσει αυτό εδώ και μου το είχε πάρει σωστό, σε διαγώνισμα σχολείου λέω.

Φεντερασιόν: μετά το τέλος των Βαλκανικών πολέμων, η ενσωμάτωση της Θεσσαλονίκης στην Ελλάδα, μιας πόλης με σημαντικό -για τα μέτρα της περιοχής- βιομηχανικό υπόβαθρο και με πολιτιστικό χαρακτήρα, αποτέλεσε σημείο αναφοράς για το εργατικό κίνημα. Η μεγάλη πολυεθνική εργατική οργάνωση της πόλης, η Φεντερασιόν, με πρωτεργάτες σοσιαλιστές από την ανοιχτή σε νέες ιδέες εβραϊκή κοινότητα της πόλης, αποτέλεσε σημαντικό δίαυλο για τη διάδοση σοσιαλιστικής και εργατικής ιδεολογίας στη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαελα π

Νεοφερμένος

Η μιχαελα π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγω απαντησα την τελευταια προταση αντικαθιστοντας το πολη με το θεσσαλονικη και φοβαμαι οτι θα μου το παρει λαθος. ευχαριστω παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
στην ιστορια τον ορισμο της φεντερασιον απο που τον αρχιζετε?

Στον ιδεολογικό τομέα η επικράτηση της Μεγάλης Ιδέας.... μπλα - μπλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Φυσική σκέφτομαι εκτός του Πενέση να πάρω και Μαθιουδάκη.Ο Πενέσης έχει εκπληκτική μεθοδολογία για ακήσεις και οργανωμένη θεωρία.Μου έχουν πει όμως πως ο Μαθιουδάκης εχει παραπανω ασκησεις.Τι λέτε,αξίζει να πάρω τους 2 τόμους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά με ανησυχεί κάτι για το ΑΟΔΕ. Μαθαίνω ένα κομμάτι και την επόμενη μέρα το έχω ξεχάσει. Πρέπει να το ξανά διαβάσω για να το θυμηθώ. Η απορία μου απευθύνεται κυρίως σε όσους δώσανε Πανελλήνιες. Και εσείς έτσι ήσασταν; Τα μαθαίνατε και μετά από 1-2 μέρες τα ξεχνούσατε οπότε στο τέλος που τα κάνατε όλα φρεσκάρισμα σας ήρθαν στη μνήμη και γράψατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BlackRazor97

Νεοφερμένος

Ο BlackRazor97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Λοιπόν, γεια σας και από μένα. Ξέρετε κάποιο καλό site με μεθοδολογίες πάνω στην ανάλυση (πχ ερωτήσεις θεωρητικού τύπου & συνδυαστικές) ; Μου φαίνεται τραγικό να γ@μ@ω και να δέρνω στις παραγώγους και να έχω θέμα με τα της αναλύσεως :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]καρδιογράφημα στους 180 παλμούς/λεπτό:P).
[...]
ή για συντομία 180bpm:P
Λοιπόν, γεια σας και από μένα. Ξέρετε κάποιο καλό site με μεθοδολογίες πάνω στην ανάλυση (πχ ερωτήσεις θεωρητικού τύπου & συνδυαστικές) ; Μου φαίνεται τραγικό να γ@μ@ω και να δέρνω στις παραγώγους και να έχω θέμα με τα της αναλύσεως :confused:
Μ@λακα πάλι καλά και κάποιος που με νιώθει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά της θεωρητικής! Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ασκήσεις στα αρχαία για εξάσκηση όπως είναι και στις πανελλήνιες; Δηλαδή, να έχει εναν τύπο και να ζητά κάποιον άλλον; Αν ξέρετε απαντήστε μου σας παρακαλώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά της θεωρητικής! Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ασκήσεις στα αρχαία για εξάσκηση όπως είναι και στις πανελλήνιες; Δηλαδή, να έχει εναν τύπο και να ζητά κάποιον άλλον; Αν ξέρετε απαντήστε μου σας παρακαλώ!
Ασκήσεις σαν και αυτέ που λες έχουν κάποια βοηθήματα στο γνωστό. Στο τέλος κάθε ενότητα έχει και ένα ολοκληρωμένο διαγώνισμα με το γνωστό κείμενο και ένα άγνωστο με ασκήσεις. Σε μια ιστοσελίδα έχει online ασκήσεις γραμματικής και συντακτικού και υπάρχει και ένα πρόγραμμα με άγνωστα κείμενα που το κατεβάζεις και κάνεις σύνταξη πάνω σε άγνωστα κείμενα. Κάτι άλλο δεν έχω βρει δυστυχώς.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Λοιπόν, γεια σας και από μένα. Ξέρετε κάποιο καλό site με μεθοδολογίες πάνω στην ανάλυση (πχ ερωτήσεις θεωρητικού τύπου & συνδυαστικές) ; Μου φαίνεται τραγικό να γ@μ@ω και να δέρνω στις παραγώγους και να έχω θέμα με τα της αναλύσεως :confused:

Ισως τα ξερεις και τα 2
https://www.study4exams.gr/math_k/
https://www.dimoshopoulos.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Τρομερός ο Μοσχόπουλος. Έχει ακόμη και αναλυτικότατα βίντεο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά της θεωρητικής! Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ασκήσεις στα αρχαία για εξάσκηση όπως είναι και στις πανελλήνιες; Δηλαδή, να έχει εναν τύπο και να ζητά κάποιον άλλον; Αν ξέρετε απαντήστε μου σας παρακαλώ!

Εδώ έχει ασκήσεις ανά κατηγορία.. https://taexeiola.blogspot.gr/2013/09/arxaia-ellinika-agnosto-g-lykeiou.html
Απαντήσεις όμως δεν δίνονται! Καλύτερα να μπεις στο study 4 exams!
Ή να πάρεις ένα βοήθημα κατάλληλο για αυτή τη δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ρε παιδια ... ενω εχω τελειωσει το διαβασμα και θελω να κατσω να χαλαρωσω με πιανει η σκεψη οτι τωρα πρπει να διαβασω για να περασω καπου και οτι πρεπει να διαβασω και αλλο
συμβαινει σε εσας? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγω απαντησα την τελευταια προταση αντικαθιστοντας το πολη με το θεσσαλονικη και φοβαμαι οτι θα μου το παρει λαθος. ευχαριστω παντως.
Ναι, είναι πολύ διαφορετικό. Δεν πιάνεται τίποτα σωστό, φεύγει όλος ο ορισμός!!

(Τι άλλο θα ακούσουμε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Λοιπον παιδιααα, ας γνωριστουμε. Φετος εδινα πανελληνιες και περασα χημικο θεσσαλονικης. Θα σας κανω λιγη παρεουλα φετος.Θα σας δινω καποιες χρυσες συμβουλες για φετος (αφου δεν τους ακολουθησα εγω ας τους ακολουθησετε τουλαχιστον εσεις)
1.)Βγαλτε τον υπολογιστη απο το δωματιο (ακομα και ενα απλο check των Mail facebook ischool etc) σας αποσυντονιζει
2.)Βαλτε ΣΤΟΧΟ.Η λογικη ας γραψω και οπου περασω δεν οδηγει πουθενα. Αν βλεπεις το στοχο σου παλευεις πιο δυνατα για να τον πετυχεις
3.)Μην ακουτε καθε φυτακι (υπαρχουν παντα) να διατυμπανιζει οτι εβγαλε την υλη ιανουαριο και να διαδιδει ποσο γαματος ειναι και ποσες ασκησεις λυνει τη μερα (ειτε τρολλαρει ειτε λεει αληθεια σας κανει κακο)
4.)Να κοιμαστε αρκετα ( με 3-4 ωρες υπνο τη μερα απλα καλυτερα μην πας να γραψεις καθολου)
5.) Να ακουτε το σωμα σας.Το ματι κλεινει,ζαλιζεστε και διαβαζετε μιση ωρα την ιδια σειρα? ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ!!!!
6.)Και μην απογοητευεστε.....
(συμφωνα με τη μαμα και τα καρυδια κανουν καλο..τι να πω εγω οσα κι αν εφαγα οι τελευταιες ασκησεις του Μπαρλα δεν εβγαιναν)

(αν θελετε ο,τιδηποτε μπορειτε να μου στειλετε πμ)

Καληνυχτα, παω να διαβασω αναλυτικη χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
ρε παιδια ... ενω εχω τελειωσει το διαβασμα και θελω να κατσω να χαλαρωσω με πιανει η σκεψη οτι τωρα πρπει να διαβασω για να περασω καπου και οτι πρεπει να διαβασω και αλλο
συμβαινει σε εσας? :confused:

Ναι και νιώθω καιι τύψεις που ενώ τελείωσα το διάβασμα θα μπορούσα να κάνω και κάτι παραπάνω και δεν ξέρω αν πρέπει να σταματήσω ή όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top