Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Θελω ιατρικη αλλα δν το βλέπω. Εσύ ?
Διατροφολογια στο Χαροκόπειο ή έστω χημικό
...αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω! Όπως και να χει καλή δύναμη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τι εννοεί ο καθένας λέγοντας "βγάζω την ύλη" σε ένα μάθημα. Υπάρχει και ο τρόπος να "περάσει" κάποιος γρήγορα όλη την ύλη "πρώτο χέρι" σε επίπεδο light, δηλαδή θεωρία και ασκήσεις σχολικού βιβλίου και μετά να αρχίσει πάλι από την αρχή πιο βαθιά και με δύσκολες ασκήσεις.
Πιστεύω πως πιο αποδοτικό ειναι να βγάλεις κάτι μεχρι τέλους .να δεις όλες τις περιπτώσει και μετα να προχωρήσεις γιατι μετα οταν 'βγαλειςς την ύλη (για τι θα την βγάλεις ολόκληρη ) θα τα θεωρείς ολα γνωστά ενώ οταν θα τα δεις σε ενα μάθημα και μετα θα έρθεις αντιμέτωπος με τα παλούκια θα ειναι δύσκολα ολα ...
Ακριβώς, απλά πέρα απ το επίπεδο των ασκήσεων που γίνεται αυτό που λες, όταν δε ξέρεις/θυμάσαι ούτε τους τύπους δε νομίζω ότι μπορείς να πεις με το οποιονδήποτε τρόπο ότι τα χεις βγάλει.
Ναι αλλά μέσα σε 6-7 μήνες θα μπορέσει να το καταφέρει αυτό?Και άντε στη Φυσική ίσως ναι.Στα Μαθηματικά η ύλη είναι τεράστια,που όσες ασκήσεις και να έχεις κάνει σε ένα κεφάλαιο,πάλι δεν αισθάνεσαι σίγουρος.
Κάθε σύστημα μελέτης έχει και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα και προφανώς ο καθένας επιλέγει αυτό που θεωρεί ότι του ταιριάζει καλύτερα. Επειδή εφάρμοσα (παρά την αντίθετη γνώμη των καθηγητών μου) τη μέθοδο του "χαλαρού πρώτου χεριού" με ικανοποιητικό (νομίζω) αποτέλεσμα, πιστεύω ότι μπορώ να περιγράψω την εμπειρία μου.
Ήμουνα Τ-1. Άρχισα ιδιαίτερα Γλώσσα, Μαθηματικά και Φυσική από το Μάρτιο της Β λυκείου, ενώ τη Χημεία την ξεκίνησα το Σεπτέμβριο της Γ. Μέχρι 31 Ιουλίου είχα περάσει soft "πρώτο χέρι" όλη την ύλη σε όλα τα μαθήματα, θεωρία και ασκήσεις των σχολικών βιβλίων και κάποιες ακόμα παραπάνω. Προφανώς δεν ήμουν έτοιμος για εξετάσεις, απλά είχα την πρώτη επαφή. Ολόκληρο τον Αύγουστο πήγα διακοπές. Από 1η Σεπτεμβρίου ξεκίνησα ξανά όλα τα μαθήματα από την αρχή, αλλά σε πολύ πιο hard επίπεδο. Το ότι είχα από το "πρώτο χέρι" σφαιρική άποψη για όλη την ύλη πιστεύω ότι με ωφέλησε, καθώς όλα μου φαίνονταν "οικεία" και απλά ασχολούμουν με αυτά σε μεγαλύτερο βάθος. Δεν είχα κανένα πρόβλημα του στυλ "να μη θυμάμαι ούτε τους τύπους", αλλά αντίθετα καθώς δεν ήταν όλα πρωτόγνωρα μπορούσα να βλέπω πράγματα που μου είχαν ξεφύγει την πρώτη φορά. Έτσι από 1 Σεπτεμβρίου μέχρι 28 Φεβρουαρίου έβγαλα "κανονικά" την ύλη σε όλα τα μαθήματα. Έκανα ιδιαίτερα 6-7 ώρες την εβδομάδα και αυτό σε συνδυασμό με το ότι είχα καλούς καθηγητές στο σχολείο, μου άφηνε αρκετό χρόνο για ατομική μελέτη, αλλά και για ξεκούραση ή ψυχαγωγία. Στις 28 Φεβρουαρίου σταμάτησα όλα μου τα ιδιαίτερα και συνέχισα μόνος μέχρι τις εξετάσεις τις τελικές μου επαναλήψεις. Πήγα και 5μερη εκδρομή (τότε πηγαίναμε τον Απρίλιο και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Πιστεύω ότι η περίοδος από 1 Μαρτίου μέχρι το τέλος που δούλευα μόνος μου και ήταν το "τρίτο πέρασμα" ήταν η πιο αποδοτική. Πήγαινα σχολείο μέχρι την τελευταία μέρα και δεν χρησιμοποίησα ούτε ένα ψεύτικο δικαιολογητικό, έτσι εκεί οι καθηγητές μου ήταν πάντα πρόθυμοι να μου λύσουν τυχόν απορίες μου και πάντα με βοηθούσαν με ευχαρίστηση. Ειδικά τις μέρες που είχα μείνει μόνον εγώ και κάποιοι που είχαν ήδη 113 απουσίες, ουσιαστικά μου έκαναν δωρεάν ιδιαίτερο.
Δεν μπορώ να μη χαμογελάσω με το ότι κάποιος ανέφερε ότι η ύλη των Μαθηματικών είναι ..."τεράστια". Στην πραγματικότητα είναι μάλλον λίγη (είναι το 1/3 της ύλης που είχαν στις δέσμες). Στη Φυσική η ύλη είναι απλά ελάχιστη. Να σημειώσω όμως ότι όσο πιο λίγη είναι η ύλη σε ένα μάθημα, τόσο πιο δύσκολο γίνεται, καθώς αναγκαστικά το επίπεδο των ασκήσεων ανεβαίνει εξοργιστικά και δεν έχει σα σκοπό να ελέγξει το πόσο μελέτησε κάποιος, αλλά προσπαθεί να μπερδέψει και να παγιδέψει τον υποψήφιο. (Σκεφτείτε τα θέματα Φυσικής με τις 40 τροχαλίες που κυλάνε σε κεκλιμένο επίπεδο ενώ είναι κρεμασμένες από ράβδο δεμένη σε ελατήριο και συγκρούονται μεταξύ τους έχοντας οι μισές σειρήνα ενώ οι άλλες μισές είναι διαφανείς και πέφτουν πάνω τους φωτεινές ακτίνες). Πάντως, όσοι θεωρούν την ύλη των πανελληνίων "μεγάλη", του χρόνου (στη Σχολή με το καλό) θα καταλάβουν τι σημαίνει "μεγάλη ύλη" όταν θα έχουν να διαβάσουν 500 σελίδες για ένα μάθημα του εξαμήνου.
Για να κλείσω το σεντονάκι μου: Καλή μελέτη για καλή επιτυχία σε όλους (με όποιο σύστημα μελέτης και αν επιλέξετε).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα καλό τροπο για να μάθει κανείς τα ουσιαστικά γ κλίσης;
ποια τμήματα φιλολογίας (ξένων και μη) είναι καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα καλό τροπο για να μάθει κανείς τα ουσιαστικά γ κλίσης;
ποια τμήματα φιλολογίας (ξένων και μη) είναι καλά;

Διαβάζεις αυτά...και τα μαθαίνεις νεράκι μαζί με τις παρατηρήσεις! Δεν υπάρχει άλλος τρόπος! Εκτύπωσε τα και σημείωνε πάνω ότι νομίζεις πως θα σε βοηθήσει!!!!!!!!!! Εγώ έτσι έκανα με τη γραμματική που μας είχε δώσει η καθηγήτρια στο Λύκειο! Νομίζω πως αυτό το pdf τα έχει καλύτερα από την άσπρη μικρή γραμματική του σχολείου!!!!!!!!!! ;)
https://www.venetokleio.gr/school/userFiles/path/Γ_ ΚΛΙΣΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΩΝ.pdf

Για φιλολογία..μου έχουν πει πολύ θετικά σχόλια για της Κομοτηνής! Είναι μια φίλη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη!
Το σκέφτομαι σοβαρά για εκεί... τώρα που θα ξαναδώσω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
για τα φιλολογικα τμηματα δε ξερω για τα ουσιαστικα γ κλισης ο τροπος ειναι διαβασμα και συχνες επαναληψεις .ετσι και αλλιως ολα πανω κατω εχουν ομοιοτητες μεταξυ τους ,αν τωρα εσενα σε βολευει μπορεις και να τα γραφεις (εγω αυτο κανω και στα αρχαια και στα λατινικα) για επαναληψη υπαρχουν καλες ασκησεις και σε διαφορα βοηθηματα και στο ιντερνετ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Κάθε σύστημα μελέτης έχει και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα και προφανώς ο καθένας επιλέγει αυτό που θεωρεί ότι του ταιριάζει καλύτερα. Επειδή εφάρμοσα (παρά την αντίθετη γνώμη των καθηγητών μου) τη μέθοδο του "χαλαρού πρώτου χεριού" με ικανοποιητικό (νομίζω) αποτέλεσμα, πιστεύω ότι μπορώ να περιγράψω την εμπειρία μου.
Ήμουνα Τ-1. Άρχισα ιδιαίτερα Γλώσσα, Μαθηματικά και Φυσική από το Μάρτιο της Β λυκείου, ενώ τη Χημεία την ξεκίνησα το Σεπτέμβριο της Γ. Μέχρι 31 Ιουλίου είχα περάσει soft "πρώτο χέρι" όλη την ύλη σε όλα τα μαθήματα, θεωρία και ασκήσεις των σχολικών βιβλίων και κάποιες ακόμα παραπάνω. Προφανώς δεν ήμουν έτοιμος για εξετάσεις, απλά είχα την πρώτη επαφή. Ολόκληρο τον Αύγουστο πήγα διακοπές. Από 1η Σεπτεμβρίου ξεκίνησα ξανά όλα τα μαθήματα από την αρχή, αλλά σε πολύ πιο hard επίπεδο. Το ότι είχα από το "πρώτο χέρι" σφαιρική άποψη για όλη την ύλη πιστεύω ότι με ωφέλησε, καθώς όλα μου φαίνονταν "οικεία" και απλά ασχολούμουν με αυτά σε μεγαλύτερο βάθος. Δεν είχα κανένα πρόβλημα του στυλ "να μη θυμάμαι ούτε τους τύπους", αλλά αντίθετα καθώς δεν ήταν όλα πρωτόγνωρα μπορούσα να βλέπω πράγματα που μου είχαν ξεφύγει την πρώτη φορά. Έτσι από 1 Σεπτεμβρίου μέχρι 28 Φεβρουαρίου έβγαλα "κανονικά" την ύλη σε όλα τα μαθήματα. Έκανα ιδιαίτερα 6-7 ώρες την εβδομάδα και αυτό σε συνδυασμό με το ότι είχα καλούς καθηγητές στο σχολείο, μου άφηνε αρκετό χρόνο για ατομική μελέτη, αλλά και για ξεκούραση ή ψυχαγωγία. Στις 28 Φεβρουαρίου σταμάτησα όλα μου τα ιδιαίτερα και συνέχισα μόνος μέχρι τις εξετάσεις τις τελικές μου επαναλήψεις. Πήγα και 5μερη εκδρομή (τότε πηγαίναμε τον Απρίλιο και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Πιστεύω ότι η περίοδος από 1 Μαρτίου μέχρι το τέλος που δούλευα μόνος μου και ήταν το "τρίτο πέρασμα" ήταν η πιο αποδοτική. Πήγαινα σχολείο μέχρι την τελευταία μέρα και δεν χρησιμοποίησα ούτε ένα ψεύτικο δικαιολογητικό, έτσι εκεί οι καθηγητές μου ήταν πάντα πρόθυμοι να μου λύσουν τυχόν απορίες μου και πάντα με βοηθούσαν με ευχαρίστηση. Ειδικά τις μέρες που είχα μείνει μόνον εγώ και κάποιοι που είχαν ήδη 113 απουσίες, ουσιαστικά μου έκαναν δωρεάν ιδιαίτερο.
Δεν μπορώ να μη χαμογελάσω με το ότι κάποιος ανέφερε ότι η ύλη των Μαθηματικών είναι ..."τεράστια". Στην πραγματικότητα είναι μάλλον λίγη (είναι το 1/3 της ύλης που είχαν στις δέσμες). Στη Φυσική η ύλη είναι απλά ελάχιστη. Να σημειώσω όμως ότι όσο πιο λίγη είναι η ύλη σε ένα μάθημα, τόσο πιο δύσκολο γίνεται, καθώς αναγκαστικά το επίπεδο των ασκήσεων ανεβαίνει εξοργιστικά και δεν έχει σα σκοπό να ελέγξει το πόσο μελέτησε κάποιος, αλλά προσπαθεί να μπερδέψει και να παγιδέψει τον υποψήφιο. (Σκεφτείτε τα θέματα Φυσικής με τις 40 τροχαλίες που κυλάνε σε κεκλιμένο επίπεδο ενώ είναι κρεμασμένες από ράβδο δεμένη σε ελατήριο και συγκρούονται μεταξύ τους έχοντας οι μισές σειρήνα ενώ οι άλλες μισές είναι διαφανείς και πέφτουν πάνω τους φωτεινές ακτίνες). Πάντως, όσοι θεωρούν την ύλη των πανελληνίων "μεγάλη", του χρόνου (στη Σχολή με το καλό) θα καταλάβουν τι σημαίνει "μεγάλη ύλη" όταν θα έχουν να διαβάσουν 500 σελίδες για ένα μάθημα του εξαμήνου.
Για να κλείσω το σεντονάκι μου: Καλή μελέτη για καλή επιτυχία σε όλους (με όποιο σύστημα μελέτης και αν επιλέξετε).


1 ωρα ιδιαιτερα= 5 ωρες φροντ .Το λεω γιατι εκανα ιδιαιτερα στα Μαθς μονο και ενιωσα την διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
1 ωρα ιδιαιτερα= 5 ωρες φροντ .Το λεω γιατι εκανα ιδιαιτερα στα Μαθς μονο και ενιωσα την διαφορα.
όχι πάντα. μια φίλη μου με ιδιαίτερα σε φυσική και μαθηματικά έγραψε λιγότερο από 10 και είχε στόχο οδοντιατρική. ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
όχι πάντα. μια φίλη μου με ιδιαίτερα σε φυσική και μαθηματικά έγραψε λιγότερο από 10 και είχε στόχο οδοντιατρική. ανάλογα.

Aρα ειχε λευτα και οχι μυαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Aρα ειχε λευτα και οχι μυαλο

είχε μυαλό, κάναμε μαζί φροντιστήριο την επόμενη φορά που έδωσε, και πέρασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
είχε μυαλό, κάναμε μαζί φροντιστήριο την επόμενη φορά που έδωσε, και πέρασε!

Οτι και να εκανε δεν γινεται να συγκρινουμε ιδιαιτερα με φροντ,νταξ σε καποια μεγαλο-φροντ(σε αυτα που σε χωριζουν σε καλους και κακους) γινετε δουλεια,αλλα ειναι πιο ακριβα απο τα "μεσα"φροντ,οποτε και αυτο ιδιαιτερο γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
όχι πάντα. μια φίλη μου με ιδιαίτερα σε φυσική και μαθηματικά έγραψε λιγότερο από 10 και είχε στόχο οδοντιατρική. ανάλογα.

Ναι, γιατί πολλοί νομίζουν ότι θα κάνουν 4 ώρες ιδιαίτερα με τον καθηγητή και στο σπίτι δεν πρόκειται να λύσουν ούτε μια σείρα άσκηση στα Μαθηματικά (φερ' ειπείν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ναι, γιατί πολλοί νομίζουν ότι θα κάνουν 4 ώρες ιδιαίτερα με τον καθηγητή και στο σπίτι δεν πρόκειται να λύσουν ούτε μια σείρα άσκηση στα Μαθηματικά (φερ' ειπείν).

Καλα παντως,εμενα δεν μου ειχε βαλει ποτε ασκηση για το σπιτι,ελυνα μονος μου ομως αν εβρισκα στο ιντερνετ κλπ.Αν γινεται δουλεια στο φροντ/ιδιαιτερο γλιτωνεις και για το σπιτι πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Έλυνα πριν κάτι ασκήσεις από το study4exams και οταν συνειδητοποίησα ότι τελείωσα όλες τις ασκήσεις από μία συγκεκριμένη κατηγορία, ένιωσα μια ανακούφιση-δικαίωση. Λέω νταξ, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα τελικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σε ποιο μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Φυσική Κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ποιο είναι το πιο δύσκολο κομμάτι στα μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Σε ποιο κεφάλαιο?Κύματα?
Έλυσα μερικές απο μηχανικές-ηλεκτρικές και κύματα λιγα πραγματα γιατί τώρα έκανα φάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πέθανα να μάθω όλο το 1ο κεφάλαιο απ' έξω και ανακατωτά, για να μην προλάβω να τελειώσω το τελευταίο ερώτημα (τεστ στην ιστορία κατεύθυνσης)!!

Πώς μπορώ να γράφω πιο γρήγορα, γαμώτο; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Πέθανα να μάθω όλο το 1ο κεφάλαιο απ' έξω και ανακατωτά, για να μην προλάβω να τελειώσω το τελευταίο ερώτημα (τεστ στην ιστορία κατεύθυνσης)!!

Πώς μπορώ να γράφω πιο γρήγορα, γαμώτο; :(

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το χρόνο :P Αν και το έχω διορθώσει κατα πολύ θα έλεγα ύστερα απο χρόνια προσπαθειών!
Υπομονή....καλό θα ήταν να κάνεις λίγη εξάσκηση στο σπίτι και να έχεις ένα ρολόι απέναντι σου να κοιτάς τα χρονικά σου περιθώρια!
Τι έγραψες στην ιστορία? :) Τι έπεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top