Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ποιοι; Που; Πως; Πότε;
Για κάθε λύκειο της Ελλάδας, κάθε χρόνο η Eurobank δίνει ένα (1) βραβείο (ήταν 1000€ - έγινε 800€) στον μαθητή (όχι απόφοιτο) της Γ λυκείου που έχει τον μεγαλύτερο βαθμό πρόσβασης (ανεξαρτήτως κατεύθυνσης) και συγχρόνως απολυτήριο "άριστα" (18,1).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Κι εγώ θέλω καλό απολυτήριο (>18) και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

Πάντως, σήμερα είδα όνειρο ότι στην ιστορία έπεσαν όλα τα θέματα από το κρητικό και ένας καθηγητής μού είπε ότι έγραψα τον "κατώτερο βαθμό ΜΗΔΕΝ" :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχαχαχαχα jj θα σου μείνει αυτή η πικρία με την ιστορία ε; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
χαχαχαχαχα jj θα σου μείνει αυτή η πικρία με την ιστορία ε; :Ρ
Ε, όσο να 'ναι :P
Να λύνεις το μεγαλύτερο μέρος του αγνώστου και να τα πηγαίνεις χάλια στην ιστορία δεν είναι ό,τι καλύτερο! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Για κάθε λύκειο της Ελλάδας, κάθε χρόνο η Eurobank δίνει ένα (1) βραβείο (ήταν 1000€ - έγινε 800€) στον μαθητή (όχι απόφοιτο) της Γ λυκείου που έχει τον μεγαλύτερο βαθμό πρόσβασης(ανεξαρτήτως κατεύθυνσης) και συγχρόνως απολυτήριο "άριστα" (18,1).


Καλά, οκ, δεν με αφορά. Χαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Για κάθε λύκειο της Ελλάδας, κάθε χρόνο η Eurobank δίνει ένα (1) βραβείο (ήταν 1000€ - έγινε 800€) στον μαθητή (όχι απόφοιτο) της Γ λυκείου που έχει τον μεγαλύτερο βαθμό πρόσβασης (ανεξαρτήτως κατεύθυνσης) και συγχρόνως απολυτήριο "άριστα" (18,1).


Να προσθέσω ότι και ο ΓΒΠ, εκτός από ο υψηλότερος στο σχολείο, πρέπει να είναι και πάνω από 18. Δηλαδή, αν σε ένα σχολείο ο υψηλότερος ΓΒΠ είναι 17.9, τότε δε δίνεται κανένα βραβείο σε κανένα μαθητή του σχολείου αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Juggernaut

Νεοφερμένος

Ο (A) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλησπερα εχω μια απορια.
Φαινεται πως ο αδερφος μου θα περασει σε διαφορετικη πολη απο εκεινη που ηθελε.Γνωριζει κανεις τι παιζει με τις φοιτητικες εστιες;
Εγω ειχα την τυχη να νοικιαζω σπιτι, αλλα με την κριση, ενα 2ο σπιτι με οσα εξοδα εχει μαλλον λιγο δυσκολο για εκεινον.Ετσι κοιταμε τωρα την φοιτητικη εστια.Γνωριζει κανεις τι παιζει γενικα με αυτες;Θα μενεις μονος του;Πως ειναι το δωματιο;Ειναι σαν studio με κουζινα και τουαλετα ή απλα ειναι ενα δωματιο που το εχεις για να διαβαζεις , να κοιμασαι κλπ; Αν ειναι ετσι, που ειναι οι τουαλετες,κουζινες κλπ.
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι και ο ΓΒΠ, εκτός από ο υψηλότερος στο σχολείο, πρέπει να είναι και πάνω από 18. Δηλαδή, αν σε ένα σχολείο ο υψηλότερος ΓΒΠ είναι 17.9, τότε δε δίνεται κανένα βραβείο σε κανένα μαθητή του σχολείου αυτού.
Έχεις δίκιο. Αυτός όμως ο όρος προστέθηκε για πρώτη φορά πέρυσι (2014). Μέχρι και το 2013 δεν υπήρχε κατώτερο όριο στο ΓΒΠ (οπότε μπορούσε να πάρει κάποιος το βραβείο και με <18 ) ενώ το ποσό ήταν 1000€.
https://www.filologikos-istotopos.gr/2013/06/19/βράβευση-αριστούχων-μαθητών-από-τη-eurobank-2013/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πάντως αν και ξέρω πως δεν τα χω πάει καλά, μια αγωνία και ανυπομονησία την έχω για τα αποτελέσματα. Να δω τι κατάφερα να κάνω με το ελάχιστο δίαβασμα που έκανα και έαν περνάω σε κάποια σχολή. Δεν θα με χάλαγε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
(δεν ξερω αν πρεπει να το γραψω εδω) Παιδια οσοι ως αποφοιτοι θελουν να δωσουν το 16 με ποιο συστημα θα δωσουν το παλιο η το καινουριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
(δεν ξερω αν πρεπει να το γραψω εδω) Παιδια οσοι ως αποφοιτοι θελουν να δωσουν το 16 με ποιο συστημα θα δωσουν το παλιο η το καινουριο;

Από όσο ξέρω δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση αλλά νομίζω ότι θα υπάρχει ένα ποσοστό για 1-2 χρόνια που θα δίνουν με αυτό που ξέρουμε (6 μαθήματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Γαμώτο, είδα πάλι όνειρο ότι έπρεπε για κάποιο λόγο να δώσουμε ξανά Πανελλήνιες σε μερικά μαθήματα. After Πανελλήνιες shock λέγεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Γαμώτο, είδα πάλι όνειρο ότι έπρεπε για κάποιο λόγο να δώσουμε ξανά Πανελλήνιες σε μερικά μαθήματα. After Πανελλήνιες shock λέγεται;
PTSD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Καλα αποτελεσματα σε ολους! Καλο καλοκαιρι!! Να το ευχαριστηθειτε! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣ ΟΛΕΕΕΕ !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allinel

Νεοφερμένος

Ο allinel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά, καλά αποτελέσματα! Καλή ξεκούρασηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!! :yahoo::yahoo::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιναα

Νεοφερμένος

Η λιναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τους βαθμούς θα τους δείτε από το ίντερνετ ή θα πάτε στο σχολείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Juggernaut

Νεοφερμένος

Ο (A) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Φαινεται πως ο αδερφος μου θα περασει σε διαφορετικη πολη απο εκεινη που ηθελε.Γνωριζει κανεις τι παιζει με τις φοιτητικες εστιες;
Εγω ειχα την τυχη να νοικιαζω σπιτι, αλλα με την κριση, ενα 2ο σπιτι με οσα εξοδα εχει μαλλον λιγο δυσκολο για εκεινον.Ετσι κοιταμε τωρα την φοιτητικη εστια.Γνωριζει κανεις τι παιζει γενικα με αυτες;Θα μενεις μονος του;Πως ειναι το δωματιο;Ειναι σαν studio με κουζινα και τουαλετα ή απλα ειναι ενα δωματιο που το εχεις για να διαβαζεις , να κοιμασαι κλπ; Αν ειναι ετσι, που ειναι οι τουαλετες,κουζινες κλπ.
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Ή ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ?

Σχολείο σχολείο :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιναα

Νεοφερμένος

Η λιναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Και εγώ σχολείο λέω :redface: καθώς στο ίντερνετ αργούν να βγουν και κολλάει συνεχεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top