[Πανελλήνιες 2015] Ποια σχολή στοχεύετε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nikosfo

Νεοφερμένος

Ο Nikosfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ΗΜΜΥ ΕΜΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoThexristos

Νεοφερμένος

Ο LoThexristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Φιλολογία ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Φυσικοθεραπεία Α.Τ.Ε.Ι.Θ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
πω μακάρι ;) πώς είναι εκεί τα πράγματα ωραία? είσαι ευχαριστημένη από σχολή και από ζωή?

λοιπόν η θεσσαλονίκη εννοείται είναι πανέμορφη.Θα την λατρέψεις ότι τύπος και αν είσαι .
οσον αναφορα τη σχολη αν και ηταν η πρωτη μου επιλογη ,τα βρηκα πολυ..σκουρα:(
μου χαν οτι ειναι δυσκολη και δεν με τρομαζε αυτο αλλα νταξει σε αυτο το εξαμηνο αγνακτησα και μου περασε (για λιγο να κανω 10%)
δεν θελω ομως τωρα:)
Στο πρωτο ετος ειναι κυριως εισαγωγικα τα μαθηματα αλλα σιγουρα θα σε τραβηξουν καποια απο αυτα(ιδιαιτερα η γλωσσολογια)
Ακομα(αν και αυτο νομιζω συμβαινει σε ολες τις σχολες εκτος απο τα παιδαγωγικα:P) θα πεθυμησεις την παλια σου υλη.
Φαντασου στα λατινικα β εξαμηνο ειχαμε 40 κειμενα και αγνωστο.Οσα στις πανελληνιες δηλαδη αλλα πολυ πιο απαιτητικα(και ολη την δουλεια με λεξιλογιο και συνταξη την κανεις μονο σου)και αγνωστα.(βεβαια εξαρταται και σε ποιον καθηγητη θα πεσεις ..αλλοι ειχαν 16)
Στην λογοτεχνια μας εδωσαν χτες στιχουν και λενε πειτε ποιος τα γραψε και ποτε:confused: (και δεν ειχαμε δουλεψει αυτα τα κειμνα στην ταξη η κατι τεοιο απλα τα ξεραμε ονομαστικα.οτι ανηκουν σε εκεινη τη εποχη πχ)
γενικα θα δεις κουφα που θα σε αποθαρυνουν στην αρχη αλλα ετσι ειναι σε καθε(περιπου) σχολη.Σιγα σιιγα θα σαρεσει ολο και περισσοτερο.
Και ξερω οτι θα σαι κουρασμενος απο τις παννεληνιες αλλα αν τα αφησεις να τα διαβασεις για την εξεταστικη...θα τα φορτωθεις το σεμπεμβρη.(ασε που εξεταστικη στη φιλολογια σημαινει να σου αφηνουν 1 μερα κενο σε καθε μαθημα :mad: )
Γενικα ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη ,αλλα πολυ απαιτικη(αυτη μαζι με την φιλολογια ιωαννινων) θελει πραγματικα να το αγαπας αλλιως παιδια που το ειχαν για β επιλογη τα παρατησαν γιατι δεν αντεχαν τοσες γραμματικες και συντακτικα.
Καλα αποτελσματα σου ευχομαι!Με το καλο να ρθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γενικα ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη ,αλλα πολυ απαιτικη(αυτη μαζι με την φιλολογια ιωαννινων) θελει πραγματικα να το αγαπας

ότι δηλαδή οι υπόλοιπες φιλολογίες είναι εύκολες? :P (μιλάω πάντα για ελληνική φιλολογία). και της αθήνας απ' ό,τι μου έχουν πει είναι δύσκολη. όταν είχα ακούσει για το άγνωστο των λατινικών έμεινα :eek: χαρά στο κουράγιο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πληροφορικη και τηλεπικοινωνίες ΕΚΠΑ
φυσικο ΕΚΠΑ
μαθηματικό εκπα/πληροφορικη οπα(δεν εχω αποφασίσει πιο θα βάλω πρώτο απο τα δυο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
λοιπόν η θεσσαλονίκη εννοείται είναι πανέμορφη.Θα την λατρέψεις ότι τύπος και αν είσαι .
οσον αναφορα τη σχολη αν και ηταν η πρωτη μου επιλογη ,τα βρηκα πολυ..σκουρα:(
μου χαν οτι ειναι δυσκολη και δεν με τρομαζε αυτο αλλα νταξει σε αυτο το εξαμηνο αγνακτησα και μου περασε (για λιγο να κανω 10%)
δεν θελω ομως τωρα:)
Στο πρωτο ετος ειναι κυριως εισαγωγικα τα μαθηματα αλλα σιγουρα θα σε τραβηξουν καποια απο αυτα(ιδιαιτερα η γλωσσολογια)
Ακομα(αν και αυτο νομιζω συμβαινει σε ολες τις σχολες εκτος απο τα παιδαγωγικα:P) θα πεθυμησεις την παλια σου υλη.
Φαντασου στα λατινικα β εξαμηνο ειχαμε 40 κειμενα και αγνωστο.Οσα στις πανελληνιες δηλαδη αλλα πολυ πιο απαιτητικα(και ολη την δουλεια με λεξιλογιο και συνταξη την κανεις μονο σου)και αγνωστα.(βεβαια εξαρταται και σε ποιον καθηγητη θα πεσεις ..αλλοι ειχαν 16)
Στην λογοτεχνια μας εδωσαν χτες στιχουν και λενε πειτε ποιος τα γραψε και ποτε:confused: (και δεν ειχαμε δουλεψει αυτα τα κειμνα στην ταξη η κατι τεοιο απλα τα ξεραμε ονομαστικα.οτι ανηκουν σε εκεινη τη εποχη πχ)
γενικα θα δεις κουφα που θα σε αποθαρυνουν στην αρχη αλλα ετσι ειναι σε καθε(περιπου) σχολη.Σιγα σιιγα θα σαρεσει ολο και περισσοτερο.
Και ξερω οτι θα σαι κουρασμενος απο τις παννεληνιες αλλα αν τα αφησεις να τα διαβασεις για την εξεταστικη...θα τα φορτωθεις το σεμπεμβρη.(ασε που εξεταστικη στη φιλολογια σημαινει να σου αφηνουν 1 μερα κενο σε καθε μαθημα :mad: )
Γενικα ειναι πολυ ενδιαφερουσα σχολη ,αλλα πολυ απαιτικη(αυτη μαζι με την φιλολογια ιωαννινων) θελει πραγματικα να το αγαπας αλλιως παιδια που το ειχαν για β επιλογη τα παρατησαν γιατι δεν αντεχαν τοσες γραμματικες και συντακτικα.
Καλα αποτελσματα σου ευχομαι!Με το καλο να ρθεις!

Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες! Ελπίζω να έρθω και πιστεύω θα τα βγάλω πέρα, αντιμετωπίζοντας και εγώ φυσικά δυσκολίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Νομική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Κοινωνιολογία Παντείου για να συνεχίσω μετά στον τομέα της Εγκληματολογίας που είναι το πάθος μου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leff

Νεοφερμένος

Ο Leff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Ιατρικής και Μαθηματικών.Δεν έχω ιδέα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Ιατρικής και Μαθηματικών.Δεν έχω ιδέα :worry:
Κατάλαβα. Σε βλέπω για ΗΜΜΥ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leff

Νεοφερμένος

Ο Leff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κατάλαβα. Σε βλέπω για ΗΜΜΥ...

Δεν νομίζω να υπάρξει ενδιάμεση λύση.Απλώς μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου και στις δύο σχολές.Όλα όσα προσφέρουν σαν σχολές με ενδιαφέρουν.Τουλάχιστον έχω λίγο έως ελάχιστο χρόνο για να αποφασίσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ψυχολογία (ελπίζω Αθήνα). Ο μόνος λόγος που μου έδινε κουράγιο όταν διάβαζα Ιστορία :P

Κανείς άλλος που θέλει Ψυχολογία; Μόνο μου με βλέπω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ψυχολογία (ελπίζω Αθήνα). Ο μόνος λόγος που μου έδινε κουράγιο όταν διάβαζα Ιστορία :P

Κανείς άλλος που θέλει Ψυχολογία; Μόνο μου με βλέπω :P

Και μένα μου αρέσει! Πιστεύω πως αρκετά καλό είναι και το τμήμα στο Ρέθυμνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
ότι δηλαδή οι υπόλοιπες φιλολογίες είναι εύκολες? :P (μιλάω πάντα για ελληνική φιλολογία). και της αθήνας απ' ό,τι μου έχουν πει είναι δύσκολη. όταν είχα ακούσει για το άγνωστο των λατινικών έμεινα :eek: χαρά στο κουράγιο σας!

οχι καλε.φυσικα και οχι.συγνωμη αν φανηκε κατι τετοιο:redface:
Απλα απο οτι ακουω και μας λενε και καθηγητες αυτες ειναι οι πιο απαιτητικες.
Και ξεχασα και την Κρητη που μας λενε εχει ενα απο τα καλυτερα τμηματα.:)
Κοιτα στο πτυχιακο εχεις αντιστροφο ελληνικα-λατινικα:P
Οταν λεω αγνωστο εννοω οτι ειπε ο καθηγητης οτι θα κανει ολο τον τακιττο.Ε εκανε 30 κειμενα ,τα υπολοιπα (ενα ολοκληρο βιβλιο σκεψου) ειπε παρτε ταν σαν αγνωστα.Εννοειεται δεν προλαβαινεις να μαθεις μεταφραση ποσα κειμενα και ουτε εχει νοημα.Τα διαβαζεις με φορα και οτι γινει.
το ιδιο ειχαμε και στην πολιτεια..την διαβασαμε ολοι μονοι μας αλλα δεν θα μαθουμε 1000 σελιδες μεταφραση.
Παντως και για το αγγλικο και το γαλλικο ακουω οτι ειναι πολυ δυσκολα.Μια κοπελα απο το αγγλικο ειχε μαθημα φιλοσοφια στα αγγλικα:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μια κοπελα απο το αγγλικο ειχε μαθημα φιλοσοφια στα αγγλικα:eek:

Το επιβεβαιώνω :P είχαμε στο α' εξάμηνο φιλοσοφία αλλά ήταν ευκολάκι, ο καθηγητής έβαζε λίγη ύλη και τα ίδια θέματα κάθε χρόνο, so...

χμμ, εσύ μάλλον εννοείς φιλοσοφία όχι ελληνική αλλά αγγλική, εγώ το κατάλαβα λάθος. όπως και να 'χει, το αγγλικό μέχρι στιγμής μου φαίνεται μέτριας δυσκολίας... ίδωμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Δυστυχώς οδοντιατρική που ήθελα δεν τα κατάφερα δις.. Οπότε μου αρέσουν εξίσου χημικοί μηχ,χημικό και βιολογικό.. Θα δω τα μόρια και θα αποφασίσω

Να κάνω μια ερώτηση αν επιθυμησω στο μέλλον κατατακτηριες για οδοντιατρική και από τις 3 σχολές δεν γίνεται ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση αν επιθυμησω στο μέλλον κατατακτηριες για οδοντιατρική και από τις 3 σχολές δεν γίνεται ?

Εννοείται, εδώ γίνεται από ΦΠΨ να πας Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Τέλεια σε ευχαριστώ.. Η αλήθεια είναι ότι αυτές οι 3 μου αρέσουν ισάξια με οδοντιατρική αλλά όταν ο πατέρας, ο θείος σου και ο νονός σου είναι οδοντιατροι σε επηρεάζει λίγο. .χωρίς όμως ωστόσο κανένας απ. Αυτούς να σε πιέζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
δε σκέφτεσαι το εξωτερικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top