[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
καλο κουραγιο σε οσουσ δινουσ πανελληνιεσ το 2015!!!εγω φετοσ τελειωσα και τα πηγα σχετικα καλα...δεν χρειαζετε αγχοσ και θα σασ προτεινα μαθηματα σχετικα ευκολα που μπορει να διαβασει ο καθενασ μονοσ του ασ το κανει χωρισ φροντηστηριο οπωσ αοδε βιολογια...
εγω ακομα κ εκθεση που θεωρειτε βασικο μαθημα δεν πηγαινα φροντηστηριο κ εγραψα 14,6 για μενα ηταν σχετικα καλα...:P τωρα η επιλογη στον καθενα...απλα εγω ηθελα να αποφυγω το τριπακι των φροντηστηριων σε μαθηματα που τα εβγαζα περα κ μονη μου!!!καλη επιτυχια σε ολουσ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ό,τι και να λέτε, εγώ σκέφτηκα τα έξοδα ενός φοιτητή και απελπίστηκα :P
Χρειάζεσαι στην καλύτερη 10.000€ και για τα 4 χρόνια (assuming ότι παίρνεις το φοιτητικό επίδομα, δηλαδή 4000€).

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις, έτσι?
Για 2 χρόνια φροντιστήριο πλήρωσα περίπου 6.500-7.000 ευρώ. Τα έξοδα του πανεπιστήμιου δεν είναι τίποτα μπροστά στα έξοδα των πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις, έτσι?
Για 2 χρόνια φροντιστήριο πλήρωσα περίπου 6.500-7.000 ευρώ. Τα έξοδα του πανεπιστήμιου δεν είναι τίποτα μπροστά στα έξοδα των πανελληνίων.
Αν πας να μείνεις σε άλλη πόλη είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις, έτσι?
Για 2 χρόνια φροντιστήριο πλήρωσα περίπου 6.500-7.000 ευρώ. Τα έξοδα του πανεπιστήμιου δεν είναι τίποτα μπροστά στα έξοδα των πανελληνίων.
Δεν είναι μικρό το ποσό, σε καμία περίπτωση :)
(Εγώ δεν έκανα φροντιστήριο στη β' και ούτε θα ήθελα να κάνω στη γ')

+αν πας σε άλλη πόλη (που εγώ δεν έχω επιλογή να μείνω στην πόλη μου, δυστυχώς:P) το δεκαχίλιαρο το τρως μόνο στο ενοίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Παιδιά περίπου 45 χιλιάδες είναι.. Η αδερφή μου Θεσ/νίκη τόσο ξόδεψε!
Αρκετά λεφτά.....πόσο μάλλον για τα δεδομένα της εποχής.
Εγώ έμεινα στην πόλη μου για αυτό το λόγο. ( Το έχω μετανιώσει βέβαια και θα δώσω πανελλήνιες για να μπω εκεί που ήθελα αν δεν πιάσω το 10% ).
Η συμβουλή μου είναι διαλέξτε μια σχολή που θα σας αρέσει.................................................................................... :inlove:

Παιδιά περίπου 45 χιλιάδες είναι.. Η αδερφή μου Θεσ/νίκη τόσο ξόδεψε!
Αρκετά λεφτά.....πόσο μάλλον για τα δεδομένα της εποχής.
Εγώ έμεινα στην πόλη μου για αυτό το λόγο. ( Το έχω μετανιώσει βέβαια και θα δώσω πανελλήνιες για να μπω εκεί που ήθελα αν δεν πιάσω το 10% ).
Η συμβουλή μου είναι διαλέξτε μια σχολή που θα σας αρέσει.................................................................................... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση για την εκθεση ειναι αυτή που ανέφερε καποιος!!! Κάθε εβδομάδα διαγωνισμα στο σπίτι του καθηγητή σου και αυστηρά 3 ωρες!!! Η καλύτερη λύση!! Αλλα ειναι εύκολο για τον καθηγητή κάθε εβδομάδα να σε εχει μεσα στο σπίτι του; Χαχαχαχα την Τρίτη εχω μαθημα πάλι εκθεση! Ειναι η τελευταία ευκαιρία που του δινω!!! Ααααα να σας ρωτήσω, ξεκίνησα θερινά 4/7 και μέχρι σήμερα εχω βγάλει 1ο κεφ ιστορια και 3 ποιήματα λογοτεχνια! Θα κανω μαθήματα μέχρι 5/8 και η καθηγήτρια μου μου είπε ότι θα κανουμε όσα περισσότερα στην λογοτεχνια, γιατι μου είπε ότι τα αλά βγαίνουν μια χαρα ξεκινώντας απο Σεπτέμβρη! Της εχω μεγαλη εμπιστοσύνη αλλα θελω να μου πείτε αν όντως προλαβαίνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
γιατι βιαζεσαι τοσο πολυ να βγαλεις την ύλη? Ο στόχος σου πρεπει να ειναι η κατανοηση της υλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Με τα ιδιαίτερα βγαίνουν άνετα!
Με φροντιστήριο θα ήμουν επιφυλακτική. Εγώ στο φροντιστήριο έκανα 1 μήνα να βγάλω τον Κρητικό (τραγικό) και 1 μήνα να βγάλω το 1ο κεφάλαιο στην ιστορία.
Τραγικά τα φροντιστήρια!!!!!!!!!!

Είσαι σε πολύ καλό δρόμο. :) Αν δεν έχεις κενά και ιδιαίτερες δυσκολίες..θα τα πας πολύ καλά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση για την εκθεση ειναι αυτή που ανέφερε καποιος!!! Κάθε εβδομάδα διαγωνισμα στο σπίτι του καθηγητή σου και αυστηρά 3 ωρες!!! Η καλύτερη λύση!! Αλλα ειναι εύκολο για τον καθηγητή κάθε εβδομάδα να σε εχει μεσα στο σπίτι του; Χαχαχαχα την Τρίτη εχω μαθημα πάλι εκθεση! Ειναι η τελευταία ευκαιρία που του δινω!!! Ααααα να σας ρωτήσω, ξεκίνησα θερινά 4/7 και μέχρι σήμερα εχω βγάλει 1ο κεφ ιστορια και 3 ποιήματα λογοτεχνια! Θα κανω μαθήματα μέχρι 5/8 και η καθηγήτρια μου μου είπε ότι θα κανουμε όσα περισσότερα στην λογοτεχνια, γιατι μου είπε ότι τα αλά βγαίνουν μια χαρα ξεκινώντας απο Σεπτέμβρη! Της εχω μεγαλη εμπιστοσύνη αλλα θελω να μου πείτε αν όντως προλαβαίνω....

πας πολυ γρηγορα... εχουμε ακομη 13 Ιουλη, ψυχραιμιαααααα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ρε είναι υπερβολικά υψηλές οι τιμές για τόση λίγη ώρα. Εμάς στην περιοχή ο πιο έμπειρος παίρνει 13-15 ευρώ την ώρα. Δηλαδή, που τους βρήκες. Το μήνα πόσο θα σου βγαίνει; Τα έχεις υπολογίσει;

προφανως δεν τον/την ενδιαφερει

Εντάξει είναι και τι μπορεί να δώσει ο καθένας. Αλλά σε τέτοιες περιόδους να δίνεις τόσα, ενώ γίνεται η ίδια προετοιμασία και φθηνότερα, είναι λιγάκι έως πολύ ανόητο (χωρίς να θέλω να παρεξηγηθεί κανείς).

Μη δισταζεις, ειναι οντως πολυ ανοητο :P
Εγω ειχα ενα συμμαθητη που εκανε 2 ωρες αρχαια και 2 ωρες εκθεση με την ιδια καθηγητρια και το καθε μαθημα ηταν 25 ευρω. Στο συνολο? 100 ευρω την εβδομαδα ΜΟΝΟ για αρχαια και εκθεση, φανταστειτε και για τα αλλα

Τους καθηγητές τους πήρα τώρα για τα θερινά. Τον Σεπτέμβρη θα αναθεωρήσω. Αρχική μου σκέψη ήταν να κάνω ιδιαίτερα στα μαθήματα βαρύτητας βιολογία και χημεία και στην έκθεση, που αποτελεί αδύναμο σημείο. Ωστόσο αν δεις τα πακέτα των φροντιστηρίων κάνουν την εβδομάδα 6 ώρες μαθηματικά και 4 ώρες φυσική, οπότε σκέφτηκα να κάνω και μαθηματικά-φυσική ιδιαίτερα για να μειώσω το χρόνο. Το κόστος είναι 1000 ευρώ τον μήνα περίπου. Εμένα δεν με απασχολεί το κόστος γιατί είναι υποχρέωση των γονιών μου να το πληρώσουν, η δουλειά μου είναι άλλη.

Ρε παιδιά τι ανόητο δηλαδή τι να πούμε για αυτούς που πηγαίνουν σε ιδιωτικό και πληρώνουν και από πάνω 1000 φροντιστήρια και ιδιαίτερα? Άλλωστε μόνο για μια χρόνια είναι, οι γονείς μου όσο και αν δυσκολεύονται θα τα δώσουν τα λεφτά για να τα καταφέρω.

Ααα και η προετοιμασία ιδιαίτερο σε σχέση με φροντιστήριο δεν είναι ίδια, επειδή έχω κάνει την σύγκριση στο λέω, στο ιδιαίτερο σου βάζει ΠΑΡΑ πολύ δουλειά, ενώ στο φροντιστήριο το ελάχιστο για να μην έχει να διορθώνει ο καθηγητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Grn

Νεοφερμένος

Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση για την εκθεση ειναι αυτή που ανέφερε καποιος!!! Κάθε εβδομάδα διαγωνισμα στο σπίτι του καθηγητή σου και αυστηρά 3 ωρες!!! Η καλύτερη λύση!! Αλλα ειναι εύκολο για τον καθηγητή κάθε εβδομάδα να σε εχει μεσα στο σπίτι του; Χαχαχαχα την Τρίτη εχω μαθημα πάλι εκθεση! Ειναι η τελευταία ευκαιρία που του δινω!!! Ααααα να σας ρωτήσω, ξεκίνησα θερινά 4/7 και μέχρι σήμερα εχω βγάλει 1ο κεφ ιστορια και 3 ποιήματα λογοτεχνια! Θα κανω μαθήματα μέχρι 5/8 και η καθηγήτρια μου μου είπε ότι θα κανουμε όσα περισσότερα στην λογοτεχνια, γιατι μου είπε ότι τα αλά βγαίνουν μια χαρα ξεκινώντας απο Σεπτέμβρη! Της εχω μεγαλη εμπιστοσύνη αλλα θελω να μου πείτε αν όντως προλαβαίνω....

Μία χαρά βγαίνει η λογοτεχνία, δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλώς ακόμη δεν νομίζω ότι είμαστε σίγουροι ότι θα ισχύσει 100% η περσινή ύλη καθώς αν ρίξεις μία ματιά από χρονιά σε χρονιά γίνονται κάποιες μικροαλλαγές.

Όσο για την ιστορία μία συμβουλή εντελώς φιλικά: η φετινή μου εμπειρία λέει να μην αφήνετε τίποτα αδιάβαστο και να μην είστε του στυλ "Α, δεν πειράζει, θα το διαβάσω τα Χριστούγεννα, το Πάσχα κλπ". Μετά θα μαζευτούν πάρα πολλά και πιθανότατα δεν θα μπορείτε να τα βγάλετε όπως πρέπει. Και θα ήταν πολύ χρήσιμο να κρατάει κάποιος το βιβλίο και να του λέτε το μάθημα. Ίσως να ακούγεται σαν να είμαστε στο δημοτικό και να μαθαίνουμε ποιήματα αλλά είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για αυτό το σύστημα της παπαγαλίας. Πρώτα βέβαια κατανόηση και μετά η παπαγαλία θα έρθει από μόνη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
1000 ευρώ τον μήνα περίπου
Το ποσό αυτό είναι αστρονομικό! Όσο και να είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν οι γονείς σου, σκέψου ότι ίσως χρειαστεί να πας στην επαρχία, να κάνεις ένα μεταπτυχιακό. Τι θα γίνει τότε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Τους καθηγητές τους πήρα τώρα για τα θερινά. Τον Σεπτέμβρη θα αναθεωρήσω. Αρχική μου σκέψη ήταν να κάνω ιδιαίτερα στα μαθήματα βαρύτητας βιολογία και χημεία και στην έκθεση, που αποτελεί αδύναμο σημείο. Ωστόσο αν δεις τα πακέτα των φροντιστηρίων κάνουν την εβδομάδα 6 ώρες μαθηματικά και 4 ώρες φυσική, οπότε σκέφτηκα να κάνω και μαθηματικά-φυσική ιδιαίτερα για να μειώσω το χρόνο. Το κόστος είναι 1000 ευρώ τον μήνα περίπου. Εμένα δεν με απασχολεί το κόστος γιατί είναι υποχρέωση των γονιών μου να το πληρώσουν, η δουλειά μου είναι άλλη.

Ρε παιδιά τι ανόητο δηλαδή τι να πούμε για αυτούς που πηγαίνουν σε ιδιωτικό και πληρώνουν και από πάνω 1000 φροντιστήρια και ιδιαίτερα? Άλλωστε μόνο για μια χρόνια είναι, οι γονείς μου όσο και αν δυσκολεύονται θα τα δώσουν τα λεφτά για να τα καταφέρω.

Ααα και η προετοιμασία ιδιαίτερο σε σχέση με φροντιστήριο δεν είναι ίδια, επειδή έχω κάνει την σύγκριση στο λέω, στο ιδιαίτερο σου βάζει ΠΑΡΑ πολύ δουλειά, ενώ στο φροντιστήριο το ελάχιστο για να μην έχει να διορθώνει ο καθηγητής.

τι?τιιι? ΤΙ????
δεν ξερεις ποσο θυμωμενη νιωθω μετα απο αυτο το ποστ. Λυπαμαι τους γονεις σου.
Θα σου φερω το δικο μου παραδειγμα που ΧΩΡΙΣ ιδιαιτερα εγραψα 18.9 στην ιστορια και σε παρακαλω μην αρχισεις τα "ησουν σε αλλη κατευθυνση" κλπ μ@λ@κιες.
ΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παιδια έβγαλα το 1ο κεφάλαιο πολυ καλα όπως το λέει και εγραψα διαγωνισμα και εγραψα 96 χάνοντας απο την πηγή φυσικά! :/ τα λατινικα τα προλαβαινω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
τι?τιιι? ΤΙ????
δεν ξερεις ποσο θυμωμενη νιωθω μετα απο αυτο το ποστ. Λυπαμαι τους γονεις σου.
Θα σου φερω το δικο μου παραδειγμα που ΧΩΡΙΣ ιδιαιτερα εγραψα 18.9 στην ιστορια και σε παρακαλω μην αρχισεις τα "ησουν σε αλλη κατευθυνση" κλπ μ@λ@κιες.
ΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ.

Το ξέρω ότι δεν είναι το παν, αλλά εφόσον έχω τι δυνατότητα να κάνω ιδιαίτερα, γιατί να μην κάνω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμένα δεν με απασχολεί το κόστος γιατί είναι υποχρέωση των γονιών μου να το πληρώσουν, η δουλειά μου είναι άλλη.
Παρακαλώ; Καλά ρώτησες τους γονείς σου κατά πόσο εύκολα ή δύσκολα τα βγάζουν πέρα για να λες ότι δεν σε νοιάζει το κόστος; Ήξερα κοπέλα που δούλευε κατά τη διάρκεια των πανελληνίων (που είχε σχολείο-φροντ-δουλειά) για να βοηθήσει τους δικούς της. Λίγο σεβασμός στους ανθρώπους που κόβουν το λαιμό τους για μας δεν βλάπτει. Δεν είναι μηχανήματα ανάληψης μετρητών οι γονείς, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ναι αν ειναι ετσι φατα και σε αλλα θεματα τα λεφτα
εκει που δινουν 1000 ευρω θα μπορουσαν να αποταμιευσουν...
εκτος αν εισαι πλουσιοποαιδο και εχεις οτι θες ακομα και αν ειναι το πιο ανουσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Το ξέρω ότι δεν είναι το παν, αλλά εφόσον έχω τι δυνατότητα να κάνω ιδιαίτερα, γιατί να μην κάνω? :P

Κανε. Αλλα σεβασου τον ιδρωτα που χυνουν οι γονεις σου για σενα και ασε τα "δεν ειναι δικη μου δουλεια".
Σκεψου ποσο ασχημο ηταν αυτο που εγραψες.

ναι αν ειναι ετσι φατα και σε αλλα θεματα τα λεφτα
εκει που δινουν 1000 ευρω θα μπορουσαν να αποταμιευσουν...
εκτος αν εισαι πλουσιοποαιδο και εχεις οτι θες ακομα και αν ειναι το πιο ανουσιο

μαλλον κατι τετοιο παιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Μα είναι δυνατόν να ξοδέψεις σε ένα χρόνο το ποσό που υποστηρίζει ο jj! ότι ξοδεύεις στην επαρχία σε τέσσερα; Δηλαδή αν δεν πιάνεις τη σχολή στην πόλη σου και σου πουν οι γονείς σου ότι δεν μπορείς να πας επαρχία για να σπουδάσεις αυτό που θες, θα σου αρέσει τότε;
Δεν μπορούν να σου εγγυηθούν τα ιδιαίτερα επιτυχία, για να στραγγίζεις τόσο τους γονείς σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top