[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
σε ευχαριστω :) του πατακη ειναι θεματογραφια με αγνωστα ?

Οχι, για το γνωστο. Για το αγνωστο ειχε την θεματογραφια της ελληνοεκδοτικης, συγκεκριμενα του Σαχπεκιδη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
γενικοτερα, υπαρχει πληθος βοηθηματων και για το γνωστο και για το αγνωστο.
Αυτο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενα μεγαλο βιβλιοπωλειο και να δεις ποια βιβλια ταιριαζουν περισσοτερο στον τροπο διαβασματος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
σήμερα σταμάτησα για καλοκαίρι.
Άντε να ξεκουραστουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
η βιολογια ειναι θανατος

Αν μιλας για την γενικης ,εγώ τουλάχιστον την βρίσκω ενδιαφέρουσα μέχρι στιγμης :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ξεκίνα τότε από λίγες σελίδες και σιγά σιγά αύξανε την ποσότητα που διαβάζεις μέχρι να φτάσεις στο σημείο που εσύ θεωρείς ότι είσαι οκ. Νωρις είναι ακόμη. Προλαβαίνεις.
Το συγκεκριμένο κομμάτι που λες ναι. Εγώ το είχα μάθει και στο σχολείο μας είχε πει να μην αφήνουμε σχεδόν τίποτα. Ακόμη και τις φράσεις στα αρχαία αν είναι μικρές.
Αχ και βαχ :P

Είδα στο study4exams τι ερώτηση μπορεί να βγει από αυτή την παράγραφο:
Με ποιον τρόπο ελέγχει ο Σωκράτης τον χρησμό που του δόθηκε από το μαντείο, σύμφωνα με το απόσπασμα από την πλατωνική Απολογία;

Απάντηση:
Σελίδα 34: Εγώ όταν άκουσα τον χρησμό, έκανα αυτές τις σκέψεις: τι λέει άραγε ο θεός και τι εννοεί; εγώ ξέρω ότι σοφός δεν είμαι, ούτε πολύ ούτε λίγο, [...] ο θεός όμως δεν είναι δυνατόν να ψεύδεται. Πολύ καιρό απορούσα, κι ύστερα αποφάσισα να το ψάξω το πράγμα αυτό ως εξής: πλησίασα κάποιον από αυτούς που θεωρούνται σοφοί, πιστεύοντας πως έτσι θα ελέγξω το μαντείο και θα απαντήσω στον χρησμό πως αυτός είναι σοφότερος από εμένα, ενώ εσύ είπες εμένα για πιο σοφό. Ενώ λοιπόν τον εξέταζα με τις ερωτήσεις μου αυτόν (δεν θα πω το όνομά του, πάντως ήταν ένας από τους πολιτικούς), μου φάνηκε έξαφνα, ω άνδρες Αθηναίοι, από τη συζήτησή μας, πως ο άνθρωπος αυτός φαινόταν σοφός στον κόσμο, και κυρίως στον ίδιο τον εαυτό του, αλλά σοφός δεν ήταν. Κι ύστερα, προσπάθησα να του δείξω ότι, παρ᾿ όλο που νόμιζε τον εαυτό του σοφό, σοφός δεν ήταν. Κι από αυτό, φυσικά, και τούτος με μίσησε και πολλοί άλλοι απ᾿ όσους ήταν τότε μπροστά. Κι εγώ, καθώς έφευγα, έλεγα μέσα μου: ''από αυτόν τον άνθρωπο, είμαι βέβαια σοφότερος. Γιατί κανείς από τους δυο μας δεν ξέρει τίποτα καλό και σωστό, αυτός όμως νομίζει πως ξέρει κάτι χωρίς να ξέρει τίποτα, ενώ εγώ δεν γνωρίζω τίποτα, αλλά τουλάχιστον δεν νομίζω πως ξέρω κάτι''. [...] Έπειτα πήγα σε κάποιον άλλο από αυτούς που θεωρούνται σοφοί, έφυγα όμως με την ίδια εντύπωση και απόκτησα το μίσος και αυτού και άλλων πολλών.
Μου φαίνεται πολύ fail να σε ρωτάει κάτι για κάποιον (στη συγκεκριμένη περίπτωση για τον Σωκράτη), κι εσύ να απαντάς σε α' πρόσωπο, λες και είσαι εσύ ο Σωκράτης :hehe:
Εγώ θα διασκεύαζα το χωρίο για να απαντήσω, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Όπως το είχα φανταστεί :whistle: Την ιστορία και τα λατινικά θα τα διαβάζω με ευχαρίστηση και ούτε θα καταλαβαίνω πότε περνάει η ώρα και τα αρχαία θα μου σπάνε τα νεύρα :P (γνωστό)

Πράγματι η ιστορια ηταν το αγαπημένο μου (όχι όταν έπρεπε να βγάλω πολλή ύλη σε λιγο χρόνο) και τα λατινικα απο ενα σημείο και μετα γίνονταν μηχανικά.. Ε το γνωστό όντως κάποτε ειναι ωραίο και ενδιαφέρον (βλ ηθικά) και κάποτε βαρετό σε σημείο αυτοκτονίας (βλ πρωταγορας).. Αλλα αν βρεις σύστημα νωρίς και το διατηρήσεις δεν υπαρχει θέμα..

Και για να επανορθώσω για ενα σχόλιο που έγινε πριν και προφανώς κάποιοι το παρεξήγησαν, γνωρίζω απόλυτα τη θέση σας και ειμαι απόλυτα ανοιχτή σε καθε απορία σε μαθηματα ή σε οτιδήποτε άλλο σας απασχολεί (κατα προτίμηση θεωρητικούς:P)
:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μαθηματικα κατ.: 4 ωρες
Μαθηματικά γεν.: 1,5 ωρα
Φυσική κατ.: 3 ωρες
Εκθεση : 2 ωρες
ΑΟΘ.: 1,5 ωρα
Ρε παιδιά εμένα μου φενοντε λίγες .. εσείς τι λέτε ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Σε σχέση με αυτές που κάνω εγώ οι δικές σου κι εμένα μου φαίνονται λίγες, ιδιαίτερο κάνεις ή φροντιστηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Μαθηματικα κατ.: 4 ωρες
Μαθηματικά γεν.: 1,5 ωρα
Φυσική κατ.: 3 ωρες
Εκθεση : 2 ωρες
ΑΟΘ.: 1,5 ωρα
Ρε παιδιά εμένα μου φενοντε λίγες .. εσείς τι λέτε ??
Λείπουν άλλα 2 μαθήματα ΑΟΔΕ ΑΕΠΠ ή βιολογία χημεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Οχι με αγχος παιδες.Ψυχραιμια γιατι και εγω που αγχωθηκα τα σκατωσα και μαλλον θα ξαναδωσω.Λετε εχω ελπιδες για ημμυ του χρονου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Σε σχέση με αυτές που κάνω εγώ οι δικές σου κι εμένα μου φαίνονται λίγες, ιδιαίτερο κάνεις ή φροντιστηριο?

Φροντιστήριο κάνω .. και όταν μου είπε το πρόγραμμα παραξενευτικα λίγο ..

Λείπουν άλλα 2 μαθήματα ΑΟΔΕ ΑΕΠΠ ή βιολογία χημεία

ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ δεν θα κανω .. Εννοώ λίγες ώρες δεν ειναι??? μαθηματικά μονο 4 φυσικη μονο 3 μαθηματικα γεν. μονο 1,5 ωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ δεν θα κανω .. Εννοώ λίγες ώρες δεν ειναι??? μαθηματικά μονο 4 φυσικη μονο 3 μαθηματικα γεν. μονο 1,5 ωρα :P
Κοίτα εφόσον είσαι τεχνολογική έπρεπε 5 ώρες μαθηματικά κατεύθυνσης ή 6 δεν θυμάμαι και ακριβώς τι κάναμε εμείς πέρσι στα καλοκαιρινά και φυσική νομίζω κάναμε 4 ώρες.Τώρα μαθηματικά γενικής ξεκίνησα απο Σεπτέμβρη οπότε 1,5 ώρα από τώρα είναι καλά.ΑΕΠΠ μην το παραμελήσεις δεν είναι και τόσο εύκολο μάθημα όσο το θεωρούνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
AEΠΠ απο Σεπτέμβρη τωρα ... ναι και εγω για μαθηματικά και φυσικη ανησυχώ αλλα ρώτησα και μου είπαν ετσι ειναι τα τμήματα με 4 ωρες μαθηματικα και 3 ωρες φυσικη δεν αλαζει αυτο και το Σεπτέμβρη μου ειπε πάλι ετσι θα είναι ...
Μηπως να αλλάξω φροντ. τωρα που ειναι νωρίς ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
AEΠΠ απο Σεπτέμβρη τωρα ... ναι και εγω για μαθηματικά και φυσικη ανησυχώ αλλα ρώτησα και μου είπαν ετσι ειναι τα τμήματα με 4 ωρες μαθηματικα και 3 ωρες φυσικη δεν αλαζει αυτο και το Σεπτέμβρη μου ειπε πάλι ετσι θα είναι ...
Μηπως να αλλάξω φροντ. τωρα που ειναι νωρίς ... :P
Εμείς κάναμε 5 ώρες μαθηματικά και 4 ώρες φυσική πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Mακάρι να μη γράφουμε στο ''Πανελλήνιες 2015'' :P (Άσχετο.)

ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ δεν θα κανω .. Εννοώ λίγες ώρες δεν ειναι??? μαθηματικά μονο 4 φυσικη μονο 3 μαθηματικα γεν. μονο 1,5 ωρα

Και εγώ μαθηματικά και φυσική τόσο έκανα, και είμαι πολύ ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα. Σε πληροφορώ ότι βγάλαμε την ύλη το Γενάρη και στα δύο μαθήματα. Προέχει το προσωπικό διάβασμα, κατά τη γνώμη μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Mακάρι να μη γράφουμε στο ''Πανελλήνιες 2015'' (Άσχετο.)
Φαίνεται ότι ήθελες πολύ να το πεις :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
AEΠΠ απο Σεπτέμβρη τωρα ... ναι και εγω για μαθηματικά και φυσικη ανησυχώ αλλα ρώτησα και μου είπαν ετσι ειναι τα τμήματα με 4 ωρες μαθηματικα και 3 ωρες φυσικη δεν αλαζει αυτο και το Σεπτέμβρη μου ειπε πάλι ετσι θα είναι ...
Μηπως να αλλάξω φροντ. τωρα που ειναι νωρίς ... :P

Δεν εχει σημασια ποσες ωρες κανεις καθε μαθημα,δεν υπαρχει περιπτωση ο καθηγητης να στα βαλει με το ζορι στο κεφαλι,αν διαβασεις και ασχοληθεις τοτε ολα καλα,δεν εχει να κανει με τις ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
καλησπερα παιδια και απο μενα και καλη αρχη σε ολους!εμεις ξεκινησαμε χθες την θερινη προετοιμασια και τελειωνουμε στις 12 Ιουλιου!να σας ρωτησω λιγο ρε παιδια, τι υλη σας ειπαν οτι θα βγαλετε το καλοκαιρι??γιατι προσωπικα μου φαινεται <λιγη> η δικη μας προετοιμασια (εχω ακουσει για αλλους που τελειωνουν στις 24)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Βρε παιδιά μην αγχώνεστε τόσο για την ύλη. Τι σημασία έχει πόσα πράγματα θα βγάλεις μέσα στο καλοκαίρι; Δηλαδή άλλα παιδιά που ξεκίνησαν τον Αύγουστο χωρίς θερινά έπαθαν τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top