[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αρχίζω αύριο αλλά δε νομίζω να βολεύεσαι :P

Εαν ειναι αλυσίδα φροντιστηριων ίσως ξεκινούν σε όλες τις πόλεις αύριο ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εαν ειναι αλυσίδα φροντιστηριων ίσως ξεκινούν σε όλες τις πόλεις αύριο ... :P

Χαχα ποια αλυσίδα, ούτε όνομα δεν έχει :P είναι επιπέδου όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Μια χαρά ήταν, το πρόβλημα είναι τα ερμηνευτικά όπως είδα :/: Ενώ είναι κατανοητά με την ανάγνωση, η αποστήθιση είναι πολύ σπαστική. Με έπιασε μια απελπισία αλλά εντάξει θα μου περάσει πιστεύω. :/: ....



Και η δικιά μας καθηγήτρια ενώ ήταν μια χαρά δεν τα εξηγούσε καλά, τα παιδιά που δεν πήγαιναν φροντιστήριο αντιμετώπιζαν προβλήματα είναι η αλήθεια :/:

Τι,πρέπει να αποστηθισεις και τα ερμηνευτικά? ? :worry: Γενικα παιδια ο,τι απεξω το μαθαίνεται αυτολεξεί? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Πρωτο μαθημα βιολογιας κατευθυνσης σημερα.. :redface:

Δεν είναι μαγευτικό μάθημα; (εκτός από την παπαγαλία) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Λατρεύω την μονοτονία <3 και μισώ τις ταλαντώσεις

Αυτα μέχρι τώρα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γειά σας και από εμένα παιδιά! Τώρα είδα το topic...εξ'ου και η καθυστέρηση. Είμαι θετική με φυσική γενικής παιδείας. Μαθήματα αρχίζω την άλλη Τετάρτη μιας και είμαι αρκετά μπροστά με την ύλη.
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γειά σας και από εμένα παιδιά! Τώρα είδα το topic...εξ'ου και η καθυστέρηση. Είμαι θετική με φυσική γενικής παιδείας. Μαθήματα αρχίζω την άλλη Τετάρτη μιας και είμαι αρκετά μπροστά με την ύλη.
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!:clapup::clapup::clapup:

αρκετα μπροστα στην υλη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είδα τις εισαγωγές στα αρχαία κατεύθυνσης και μ' έπιασε κατάθλιψη :P

Είδα και την ιστορία κατεύθυνσης και... ασ'τα να πάνε :( Κάθε σειρά και ημερομηνία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είδα τις εισαγωγές στα αρχαία κατεύθυνσης και μ' έπιασε κατάθλιψη :P

Είδα και την ιστορία κατεύθυνσης και... ασ'τα να πάνε :( Κάθε σειρά και ημερομηνία :/:

για ποτε θα τα εχεις μαθει αυτα..... :P μη σε νοιαζει, με υπομονη και προγραμμα ολα γινονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν γαμαει η βιολογία?
2 μαθήματα έχουμε κάνει και ήδη κάνουμε ενδιαφέροντα πράγματα! Από ό,τι έχω καταλάβει βέβαια έχει πολύ δύσκολες ερωτήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν γαμαει η βιολογία?
2 μαθήματα έχουμε κάνει και ήδη κάνουμε ενδιαφέροντα πράγματα! Από ό,τι έχω καταλάβει βέβαια έχει πολύ δύσκολες ερωτήσεις

Πέρα από την αποστήθιση η Βιολογία είναι μακράν η πιο ωραία βιολογία που διδάσκεται στο σχολείο από τότε που την ξεκινήσαμε...Οι ασκήσεις είναι σκέτη πώρωση εγώ λάτρευα ασκήσεις 2ου και Μέντελ...Οι μεταλλάξεις έχουν φοβερό ενδιαφέρον και πάνω στο θέμα του καρκίνου...Βέβαια υπάρχει το απάλευτο για μένα κομμάτι της χαρτογράφησης του ανθρώπινου γονιδιώματος .....Και η χημεία ξεκινάει λίγο υποτονικά αλλά η οργανική τα ΣΠΑΕΙ ...:inlove: με δέντρα οργανικής.....Πέρα από την δυσκολία και τα μαθηματικά έχουν φοβερή ύλη μόνο οι μιγαδικοί μου την έσπαγαν αλλά και η φυσική με το λατρεμένο μου στερεό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Είδα τις εισαγωγές στα αρχαία κατεύθυνσης και μ' έπιασε κατάθλιψη :P

Είδα και την ιστορία κατεύθυνσης και... ασ'τα να πάνε :( Κάθε σειρά και ημερομηνία :/:

Εμενα μου ειπε ο καθηγητής οτι οι παρενθέσεις είναί προαιρετικές ,δεν χρειάζεται να τις μαθεις αλλα καλο ειναι να τις ξερεις στο περιπου για να μπορεις να τοποθετείσαι σε χρονολογικο πλαισιο καλύτερά στις απαντήσεις σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση. Η ύλη των πανελληνίων του 2014 είναι ακριβώς η ίδια με αυτή του 2015 ή υπάρχουν κάποιες μικρές διαφορές? Ρωτάω για θεωρητική κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση. Η ύλη των πανελληνίων του 2014 είναι ακριβώς η ίδια με αυτή του 2015 ή υπάρχουν κάποιες μικρές διαφορές? Ρωτάω για θεωρητική κατεύθυνση.

Η επισημη υλη θα ανακοινωθει απο το Υπουργειο,λογικα αργοτερα. Συνηθως δεν αλλαζουν πολλα, μικρες ή και καθολου αλλαγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Είδα τις εισαγωγές στα αρχαία κατεύθυνσης και μ' έπιασε κατάθλιψη :P

Είδα και την ιστορία κατεύθυνσης και... ασ'τα να πάνε :( Κάθε σειρά και ημερομηνία :/:
Χαλάρωσε. :P Σιγά σιγά...
Βάλε πρόγραμμα.Εγώ εισαγωγή έβγαζα 2-3 σελίδες κάθε φορά. Ιστορία το πήγαινα μάθημα- μάθημα.Σε κάποια φρο τους έδιναν όλη την ενότητα μαζί. Όπως βολεύεσαι.Ψυχραιμία πάνω απ' όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Χαλάρωσε. :P Σιγά σιγά...
Βάλε πρόγραμμα.Εγώ εισαγωγή έβγαζα 2-3 σελίδες κάθε φορά. Ιστορία το πήγαινα μάθημα- μάθημα.Σε κάποια φρο τους έδιναν όλη την ενότητα μαζί. Όπως βολεύεσαι.Ψυχραιμία πάνω απ' όλα.

ποσο θα μου λειψει αυτο το πελαγωμα με τον μεγαλο αυτο ογκο της υλης........... :whistle: ( :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
ποσο θα μου λειψει αυτο το πελαγωμα με τον μεγαλο αυτο ογκο της
υλης........... :whistle: ( :P )
Πραγματικά πες με ανώμαλη αλλά διαβάζοντας το θέμα με πιάνει μια περίεργη νοσταλγία :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Πέρα από την αποστήθιση η Βιολογία είναι μακράν η πιο ωραία βιολογία που διδάσκεται στο σχολείο από τότε που την ξεκινήσαμε...Οι ασκήσεις είναι σκέτη πώρωση εγώ λάτρευα ασκήσεις 2ου και Μέντελ...Οι μεταλλάξεις έχουν φοβερό ενδιαφέρον και πάνω στο θέμα του καρκίνου...Βέβαια υπάρχει το απάλευτο για μένα κομμάτι της χαρτογράφησης του ανθρώπινου γονιδιώματος .....Και η χημεία ξεκινάει λίγο υποτονικά αλλά η οργανική τα ΣΠΑΕΙ ...:inlove: με δέντρα οργανικής.....Πέρα από την δυσκολία και τα μαθηματικά έχουν φοβερή ύλη μόνο οι μιγαδικοί μου την έσπαγαν αλλά και η φυσική με το λατρεμένο μου στερεό
Μας είπε και τι έχουμε γενικά στην ύλη στην βιολογία και ππρωθηκα ακόμα περισσότερο! Έχει κάτι ερωτήσεις πάντως που αν και δεν είναι τρομερα δύσκολες δε σου έρχεται η απάντηση. ..
Χημεία όντως δεν ενθουσιαστηκα για την ώρα. Δέντρα πάντως που είχα κάνει πέρυσι είναι όντως τέλεια!
Μαθηματικά και συναρτήσεις και μιγαδικοι μου αρέσουν, οπότε δεν έχω θέμα
Φυσική ενδιαφέρουσα θα έλεγα στις ταλαντώσεις, περιμένω όμως τα στερεά
Γενικά πάντως έχω την εντύπωση ότι β λυκειου και ακόμα περισσότερο στην γ ανεβαίνουμε επίπεδο, κάνουμε σοβαρά πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αντε το Σαββατο σταματαω για ιουλιο.
Μια χαρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Παιδιά, προσωπικά με τη βιολογία κατεύθυνσης, πορώθηκα τόσο πολύ, που ενώ πέρσυ ούτε που συζητούσα για βιολογικό, φέτος είναι η δεύτερη επιλογή..:)
Και οι ασκήσεις του 6ου είναι τέλειες, αν και μερικές σου καίνε το κεφάλι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top