[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
γεια σας και καλη μας αρχη!:D παιδια οσοι θα πατε φροντιστηριο(θερινα) σας ειπαν να αγορασετε βοηθηματα ή θα σας δινουν οι φροντιστες φωτοτυπιες?

Καλη αρχη και σε σενα:)σε εμας το φροντιστηριο μας προσφερει δωρεαν θερινα μαθηματα(3 εβδομαδες-10 ωρες για θεωρητικη). Αυτοι μας δινουν φωτοτυπιες και στις 18 Αυγουστου που θα αρχισουν τα κανονικα μαθηματα θα μας δωσουν τα βοηθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo Vat

Νεοφερμένος

Η Jo Vat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρετε αν θα λειτουργήσει στην Θεσσαλονίκη κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο για το καλοκαίρι ή έστω απο Αύγουστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Επειδή δε με βλέπω να διαβάζω τωρα το μαθημα που γράφω σε λιγο ας συμβουλεψω τη νεα γενιά.:P
Πραγματικά, σαν χθες ηταν που διάβαζα ενα παρόμοιο πόστ απο μεγαλύτερο και στενοχωριομουν που για εκείνον άρχιζε η ζωή :D ενώ εγω έπρεπε να μπω στο λούκι αυτό..
Βέβαια δεν ήμουν ιδιαίτερα προετοιμασμένη ψυχολογικά για ο,τι επρόκειτο να ακολουθήσει και τωρα που το σκέφτομαι ίσως να άλλαζα κάποιες τακτικές μου μέσα στη χρονια.

Περίοδος "θερινά".
Ίσως κάποιοι απο σας -βλ εμένα- να αισθάνεστε ότι ανοίγει ένας δρόμος μπροστά σας που πρεπει να αξιοποιησετε όλες σας τις δυνάμεις για να πετύχετε κάποιον στόχο. Όρεξη υπάρχει πολλή και ζήλος ακόμα περισσότερος. Όμως! Το καλοκαίρι δεν παύει να ειναι καλοκαίρι και περίοδος να απολαύσετε κάποια μπάνια, ίσως να πάτε και διακοπές (μια φίλη μου το έκανε και δεν την επηρέασε καθόλου μετα). Πηγαίνετε στα φροντιστήρια σας το πρωί, διαβάστε μέχρι τις 6 ξερω γω και μετα κλείστε τα πάντα. Δεν χρειάζονται υπερβολές παρόλο που νομίζετε ότι οι δυνάμεις ειναι αρκετές. Αλλα μεχρι τις 6 διάβασμα σοβαρό. Επίσης καλο θα ηταν να καλυψετε ο,τι κενά έχετε απο γραμματική και συντακτικό αρχαίων γιατι δε νομίζω να υπάρξουν πολλές ευκαιρίες μέσα στη χρονια.. Κατα τα αλλα χαλαρά και μην υπέρτραγικοποιειτε τα πράγματα γιατι ο χρόνος που θα έχετε μέσα στη χρονια να διαβάσετε π.χ. Ιστορια θα ειναι υποδιπλάσιος απο το χρόνο που καταναλώνετε το καλοκαιρι.

Περίοδος "μεχρι και τα Χριστούγεννα"
Οκ, άρχισαν τα σχολεία, για άλλους ενα επιπλέον βάρος, για άλλους ευκαιρία να ξεσκάσουν απο το διάβασμα. Όμως! Μην υποτιμήσετε σε καμία των περιπτώσεων τη δουλειά των καθηγητών σας στο σχολείο γιατι 1) προσφέρεται για μια καλη επανάληψη όσων έχετε μάθει, 2) κάτι απο τα διαγωνίσματα και τις ασκήσεις που δίνουν ουκ ολίγες φορές τυχαίνει να πέφτουν στις πανελληνιες (σε μένα τουλάχιστον έτσι έγινε-την τελευταία άσκηση των λατινικών την είχαμε κάνει μόνο στο σχολείο και την ήξερα) για τα ενδοσχολικα ας μη μιλησω :whistle: ο,τι κάνετε τα διαλείμματα. Επίσης προσπαθήστε να μην έχετε υποχρεώσεις πίσω σας γιατι όλο και συσσωρεύονται και μετα θα λέτε ποτέ θα γίνουν όλα αυτά. "Ο,τι μπορεί να γίνει σημερα δεν το αφήνω για αυριο" υπάρχουν όμως και οι λεγόμενες "καμένες μέρες" βλέπε πάρτυ, χοροεσπερίδες, βαρεμάρα και άρνηση για διάβασμα όπου εντάξει δε σηκώνει πολύ διάβασμα. Όταν νιώθετε ότι δε γίνεται άλλο ή παρατηστε τα ή βγείτε έξω για βόλτα. Όσο για εξόδους δεν τίθεται θέμα, και τα σαββατα άμα θέλετε βγείτε no problem.. Εγω π.χ. λίγες φορές διάβασα Παρασκευή μετα τις 7μιση που τελείωνα το μαθημα.. Α και μην ακούτε τους άλλους, είτε αυτούς που λένε ότι διάβασαν ελάχιστα είτε αυτούς που διάβασαν υπερβολικά πολύ και παρασυρθείτε.. Ο καθένας έχει δικό του ρυθμό π.χ. εγω την ιστορια την έβγαζα σε 2 ωρες, μια φίλη σε μια και μια αλλη σε 5(!).. Τα Χριστούγεννα τωρα φτιάξτε προγραμμα επαναλήψεων, καθε μέρα και άλλο μαθημα και προσπαθείτε να μην ξεφευγετε λογω του "κλίματος" :D

Περίοδος "μετα τα Χριστούγεννα"
Πηγαίνετε 5ημερη! Μην κάνετε το λάθος και δεν πάτε λογω διαβάσματος. Αν για οποιονδήποτε άλλο λόγο δε γίνεται να πάτε εκμεταλλευτειτε τις μέρες αυτές για ξεκούραση. Οι μέρες λιγοστεύουν αλλα οι επαναλήψεις πρεπει να ειναι εντατικότερες οπότε μια χαλάρωση ειναι must. Ομως! Η εκδρομή ειναι μια εβδομάδα και πρεπει να διαρκέσει και τόσο, όχι μια βδομάδα πριν και μια βδομάδα μετα. Προσπαθήστε να καλυψετε τα κενά σας και να μπείτε σε μια ευθεία με επαναλήψεις πολλές πολλές για να τα αφομοιωσετε.

Για την περίοδο των εξετάσεων δε μιλάω γιατι ειναι νωπές ακόμη οι μνήμες (απο τις σφαγές και τις εχθροπραξίες -οποίος ηταν θεωρητικός θα με καταλαβει:P-)

Μικρούλια καλη δύναμη, γερά δυνατά! Ποτέ θα περάσει η χρονια ούτε που θα το καταλάβετε. Και ίσως να αναθεωρήσετε πολλά πράγματα, για τις πανελληνιες αλλα κυρίως για τον εαυτό σας.. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Περίοδος "θερινά".
Ίσως κάποιοι απο σας -βλ εμένα- να αισθάνεστε ότι ανοίγει ένας δρόμος μπροστά σας που πρεπει να αξιοποιησετε όλες σας τις δυνάμεις για να πετύχετε κάποιον στόχο. Όρεξη υπάρχει πολλή και ζήλος ακόμα περισσότερος. Όμως! Το καλοκαίρι δεν παύει να ειναι καλοκαίρι και περίοδος να απολαύσετε κάποια μπάνια, ίσως να πάτε και διακοπές (μια φίλη μου το έκανε και δεν την επηρέασε καθόλου μετα). Πηγαίνετε στα φροντιστήρια σας το πρωί, διαβάστε μέχρι τις 6 ξερω γω και μετα κλείστε τα πάντα. Δεν χρειάζονται υπερβολές παρόλο που νομίζετε ότι οι δυνάμεις ειναι αρκετές. Αλλα μεχρι τις 6 διάβασμα σοβαρό. Επίσης καλο θα ηταν να καλυψετε ο,τι κενά έχετε απο γραμματική και συντακτικό αρχαίων γιατι δε νομίζω να υπάρξουν πολλές ευκαιρίες μέσα στη χρονια.. Κατα τα αλλα χαλαρά και μην υπέρτραγικοποιειτε τα πράγματα γιατι ο χρόνος που θα έχετε μέσα στη χρονια να διαβάσετε π.χ. Ιστορια θα ειναι υποδιπλάσιος απο το χρόνο που καταναλώνετε το καλοκαιρι.
Στο φροντιστήριο μας τα μαθήματα σταμάτησαν εντελώς 1 Ιουλίου και ξεκινήσανε 1 Αυγούστου. Μέσα σε αυτό το διάστημα είχαμε ρητή εντολή: "Να μην διαβάσουμε τίποτα, ούτε τιμοκατάλογο εστιατορίου." Προσωπικά, πήγα 1 εβδομάδα διακοπές πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα του Αυγούστου και πιστεύω ότι ήταν η καλύτερη επιλογή που έκανα αυτή τη χρονιά.
Βασικό λάθος που έκανε φίλος μου και θα πρέπει να αποφύγετε:
Τον Αύγουστο ξεκίνησε προετοιμασία σε Μαθηματικά και Φυσική. Ενώ στο φροντιστήριο τους έδιναν 15-20 ασκήσεις για διάστημα μιας εβδομάδας, αυτός καθόταν και έλυνε όλες τις ασκήσεις Παπαδάκη/Μαθιουδάκη (βοηθήματα Μαθηματικών/Φυσικής Κατ.). Η αλήθεια είναι ότι, εν μέρει, το σύστημα του απέδωσε. Έμαθε να παίζει μιγαδικούς και ταλαντώσεις στα δάκτυλα του. Το πρόβλημα εμφανίστηκε στο τελευταίο κεφάλαιο των μαθημάτων (Ολοκληρώματα και Στερεά), όπου είχε πλέον, δικαιολογημένα, κουραστεί αφάνταστα.

Περίοδος "μεχρι και τα Χριστούγεννα"
Οκ, άρχισαν τα σχολεία, για άλλους ενα επιπλέον βάρος, για άλλους ευκαιρία να ξεσκάσουν απο το διάβασμα. Όμως! Μην υποτιμήσετε σε καμία των περιπτώσεων τη δουλειά των καθηγητών σας στο σχολείο γιατι 1) προσφέρεται για μια καλη επανάληψη όσων έχετε μάθει, 2) κάτι απο τα διαγωνίσματα και τις ασκήσεις που δίνουν ουκ ολίγες φορές τυχαίνει να πέφτουν στις πανελληνιες (σε μένα τουλάχιστον έτσι έγινε-την τελευταία άσκηση των λατινικών την είχαμε κάνει μόνο στο σχολείο και την ήξερα) για τα ενδοσχολικα ας μη μιλησω :whistle: ο,τι κάνετε τα διαλείμματα. Επίσης προσπαθήστε να μην έχετε υποχρεώσεις πίσω σας γιατι όλο και συσσωρεύονται και μετα θα λέτε ποτέ θα γίνουν όλα αυτά. "Ο,τι μπορεί να γίνει σημερα δεν το αφήνω για αυριο" υπάρχουν όμως και οι λεγόμενες "καμένες μέρες" βλέπε πάρτυ, χοροεσπερίδες, βαρεμάρα και άρνηση για διάβασμα όπου εντάξει δε σηκώνει πολύ διάβασμα. Όταν νιώθετε ότι δε γίνεται άλλο ή παρατηστε τα ή βγείτε έξω για βόλτα. Όσο για εξόδους δεν τίθεται θέμα, και τα σαββατα άμα θέλετε βγείτε no problem.. Εγω π.χ. λίγες φορές διάβασα Παρασκευή μετα τις 7μιση που τελείωνα το μαθημα.. Α και μην ακούτε τους άλλους, είτε αυτούς που λένε ότι διάβασαν ελάχιστα είτε αυτούς που διάβασαν υπερβολικά πολύ και παρασυρθείτε.. Ο καθένας έχει δικό του ρυθμό π.χ. εγω την ιστορια την έβγαζα σε 2 ωρες, μια φίλη σε μια και μια αλλη σε 5(!).. Τα Χριστούγεννα τωρα φτιάξτε προγραμμα επαναλήψεων, καθε μέρα και άλλο μαθημα και προσπαθείτε να μην ξεφευγετε λογω του "κλίματος" :D
Για τα Θετικά μαθήματα (Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογία) εκτιμήστε το επίπεδο του τμήματος και του καθηγητή στην αρχή της χρονιάς και πράξτε αναλόγως. Ο μαθηματικός μου, πχ, φέτος, ήταν από τους καλύτερους που έχω γνωρίσει, αλλά το επίπεδο της τάξη ήταν αρκετά χαμηλό (και φασαρτζίδικο). Ως αποτέλεσμα, έφερνα και έλυνα ασκήσεις φροντιστήριου. Σε κεφάλαια, όμως, που υστερούσα παρακολουθούσα κανονικά. Πχ ο Ρυθμός Μεταβολής είναι αρκετά σνομπαρισμένος από τα φροντιστήρια. Ή στα Ολοκληρώματα που είχα μερικές αφημένες απορίες, τις έλυσα στην παράδοση της ημέρας. Ωστόσο, τον υπόλοιπο καιρό ήμουν "αποκομμένος" από την τάξη.
Για τα μαθήματα της ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ θα έλεγα να παρακολουθείτε όλοι. Το πρώτο είναι καινούργιο αντικείμενο και είναι επιτακτική ανάγκη να μπει ο μαθητής στο νόημα όσο πιο νωρίς γίνεται. Στο δεύτερο, πολλοί κάνουν το λάθος να αδιαφορούν μέσα στην τάξη και να πηγαίνουν φροντιστήριο το απόγευμα, για να ακούσουν ό,τι δεν άκουσαν στο σχολείο. Είναι το μόνο μάθημα εξετάσεων που το φροντιστήριο είναι 100% άχρηστο.

Περίοδος "μετα τα Χριστούγεννα"
Πηγαίνετε 5ημερη! Μην κάνετε το λάθος και δεν πάτε λογω διαβάσματος. Αν για οποιονδήποτε άλλο λόγο δε γίνετε να πάτε εκμεταλλευτειτε τις μέρες αυτές για ξεκούραση. Οι μέρες λιγοστεύουν αλλα οι επαναλήψεις πρεπει να ειναι εντατικότερες οπότε μια χαλάρωση ειναι must. Ομως! Η εκδρομή ειναι μια εβδομάδα και πρεπει να διαρκέσει και τόσο, όχι μια βδομάδα πριν και μια βδομάδα μετα. Προσπαθήστε να καλυψετε τα κενά σας και να μπείτε σε μια ευθεία με επαναλήψεις πολλές πολλές για να τα αφομοιωσετε.
Για την 5/7ήμερη θα διαφωνίσω. Προσωπικά δεν πήγα και έβγαλα το πρώτο μισό του 3ου κεφαλαίου στο ΑΟΔΕ επανάληψη. Σωτήρια κίνηση, γιατί μέσα στο Πάσχα είχα αρχίσει να τα παίζω με το κ***μάθημα. Πάντως, το μεγαλύτερο πρόβλημα δεν είναι η εβδομάδα της 7ήμερης. Είναι η εβδομάδα πριν και, κυρίως, η εβδομάδα μετά. Από τους τρεις του τμήματος στο φροντιστήριο, ο ένας πήγε (Θετική κατεύθυνση) και την επόμενη εβδομάδα είχε χάσει λίγο την μπάλα με το διάβασμα. Μαθηματικά και Φυσική είχαμε φύγει μπροστά στην ύλη και δεν ήταν πρόβλημα. Όμως, στα μαθήματα βαρύτητάς του τα βρήκε λίγο μπαστούνια μόλις γύρισε... Αν μπορείτε να παραμείνετε συγκεντρωμένοι την εβδομάδα πριν και μετά, πηγαίνετε ανεπιφύλακτα.


Bonus tip: Στις αποκριές ξεσαλώστε. Ειδικά άμα έχετε διαβάσει καλά μέσα στα Χριστούγεννα και δεν σκοπεύετε να πάτε 7ήμερη. Το τριήμερο της μεγάλης αποκριάς δώστε τα όλα.
Bonus tip2: Προσπαθήστε να βάλετε τα φροντιστήρια βραδυνούς κύκλους. Σας δίνει χρόνο να κάνετε προσωπικό διάβασμα το μεσημέρι και θα ξέρετε ότι, μετά το απογευματινό μάθημα δεν έχετε να διαβάσετε τίποτα. Τελειώναμε 11 ώρα το μάθημα τις Τετάρτες και πηγαίναμε για κρέπα ή γυρνούσα σπίτι και καθόμουν pc για καμιά ώρα.

Καλό κουράγιο παιδιά και καλό καλοκαίρι!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν και ακόμη είμαι η πλέον ακατάλληλη να μιλάει,οι θεωρητικοί πόσες ώρες περίπου κάνετε ανά εβδομάδα και ημερησίως;
Καλή δύναμη πάντως σε όλους σας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αν και ακόμη είμαι η πλέον ακατάλληλη να μιλάει,οι θεωρητικοί πόσες ώρες περίπου κάνετε ανά εβδομάδα και ημερησίως;
Καλή δύναμη πάντως σε όλους σας.:D

Εγω έκανα 10 τη βδομάδα άλλοτε 2 τη μέρα, άλλοτε 1 και μια μέρα 3. Τα πιο απαραίτητα για μένα ηταν το αγνωστο, το γνωστό και η βιολογια και λατινικα τωρα τα αλλα κακώς βέβαια αλλα τα έκανα απο ανασφάλεια. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω έκανα 10 τη βδομάδα άλλοτε 2 τη μέρα, άλλοτε 1 και μια μέρα 3. Τα πιο απαραίτητα για μένα ηταν το αγνωστο, το γνωστό και η βιολογια και λατινικα τωρα τα αλλα κακώς βέβαια αλλα τα έκανα απο ανασφάλεια. :worry:
Βασικά,με 10 ώρες Αρχαία στην 3η (του νέου συστήματος) θεωρώ ότι θα δουλευτεί αρκετά το άγνωστο. Εγώ τρομάζω με την ύλη και της Ιστορίας και των Αρχαίων,αφού με 10 ώρες και 6 αντίστοιχα σιγά,μην την αφήσουν έτσι την ύλη. Γενικά,ο φόβος μου και ο τρόμος μου είναι η Ιστορία γιατί δε διατηρώ καθόλου καλές σχέσεις με την παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Βασικά,με 10 ώρες Αρχαία στην 3η (του νέου συστήματος) θεωρώ ότι θα δουλευτεί αρκετά το άγνωστο. Εγώ τρομάζω με την ύλη και της Ιστορίας και των Αρχαίων,αφού με 10 ώρες και 6 αντίστοιχα σιγά,μην την αφήσουν έτσι την ύλη. Γενικά,ο φόβος μου και ο τρόμος μου είναι η Ιστορία γιατί δε διατηρώ καθόλου καλές σχέσεις με την παπαγαλία.

What?? :confused: 10 ωρες αρχαια κατεύθυνσης;; Πρώτη φορά το ακούω, δεν εχω ασχοληθεί με το νέο Λύκειο.. Κοιτα θα μου άρεσε βέβαια γιατι έτσι δε χρειάζεται το φροντιστήριο. Όντως οι ωρες μας ηταν ελάχιστες, βγάλε καταλήψεις, γιορτές κλπ. Μια χαρά γίνεται να τα καταφέρεις λοιπόν χωρίς εξωτερική βοήθεια.. Γιατι η ύλη ειναι μεγάλη στο γνωστό, εχεις δίκιο.. Στην ιστορια στην αρχή φαίνεται μεγάλη αλλα προσωπικά επειδή την ήξερα αρκετά καλα στο τελος μου φαινόταν καλη.. Μη φοβάσαι, πολλά παιδια που δεν το είχαν καθόλου με παπαγαλία στρώθηκαν και τα κατάφεραν.. Θα σου πρότεινα πάντως αν πας για καλο βαθμό να εισαι όσο το δυνατόν πιο κοντά στο βιβλίο
Πρώτον: δεδομένων των φετινών θεμάτων δεν εχεις πολύ χρόνο για σκέψη, γράφεις μηχανικά
Δεύτερον: υπάρχουν και οι στενόμυαλοι βαθμολογητές που αν δουν κάτι διαφορετικό απο το βιβλίο ειναι έγκλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Αν και ακόμη είμαι η πλέον ακατάλληλη να μιλάει,οι θεωρητικοί πόσες ώρες περίπου κάνετε ανά εβδομάδα και ημερησίως;
Καλή δύναμη πάντως σε όλους σας.:D


(χωρις να ειμαι θεωρητική)
από το πρόγραμμα που μας έχουν δωσει είναι 18,5

αρχαία -> 7 ωρες
λατινικά -> 4
νεοελ.λογοτεχνία -> 2
ιστορια -> 2
γλωσσα -> 2
μαθημα επιλ. 1,5
πιστεύω στα πιο πολλα φροντ. ετσι ειναι :)

**χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
(χωρις να ειμαι θεωρητική)
από το πρόγραμμα που μας έχουν δωσει είναι 18,5
αρχαία -> 7 ωρες
λατινικά -> 4
νεοελ.λογοτεχνία -> 2
ιστορια -> 2
γλωσσα -> 2
μαθημα επιλ. 1,5
πιστεύω στα πιο πολλα φροντ. ετσι ειναι :)
**χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση
Βασικά,δεν κάνω φροντιστήριο αλλά ιδιαίτερα λόγω ότι αναλόγως τα κέφια βγάζω ή τεράστια κομμάτια ύλης ή δε διαβάζω καθόλου..:P
Ευχαριστώ πάντως με κατατοπίσατε αρκετά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
(χωρις να ειμαι θεωρητική)
από το πρόγραμμα που μας έχουν δωσει είναι 18,5

αρχαία -> 7 ωρες
λατινικά -> 4
νεοελ.λογοτεχνία -> 2
ιστορια -> 2
γλωσσα -> 2
μαθημα επιλ. 1,5
πιστεύω στα πιο πολλα φροντ. ετσι ειναι :)

**χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση

Ειναι παρά πολλές αν μιλάμε για θερινά- καλα και για όλη τη χρονια. Η ιστορια για ποιο λόγο 2 ωρες;; Όπως και αρχαια, νταξει το αγνωστο έστω ενα 3 ωρο αλλα γνωστό 4; Πολλές πολλές :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
(χωρις να ειμαι θεωρητική)
από το πρόγραμμα που μας έχουν δωσει είναι 18,5

αρχαία -> 7 ωρες
λατινικά -> 4
νεοελ.λογοτεχνία -> 2
ιστορια -> 2
γλωσσα -> 2
μαθημα επιλ. 1,5
πιστεύω στα πιο πολλα φροντ. ετσι ειναι :)

**χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση

7 ώρες αρχαία; 4 λατινικά;

Καλέ τι παίρνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
7 ώρες αρχαία; 4 λατινικά;

Καλέ τι παίρνετε;

λογικά από Σεπτέμβρη θα γίνουν λιγότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Και λιγότερες να γίνουν...

2 ώρες άγνωστο και 1 γνωστό αρκούν και πάλι πολλές μου φαίνονται.
Ακούτε ό,τι σας λένε τα φροντιστήρια και μετά διαμαρτύρεστε ό,τι δεν έχετε χρόνο για τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Εγώ θα διαβάζω 3 ώρες Αρχαία Κατεύθυνσης - 3 ώρες Λατινικά και νομίζω ότι είναι ικανοποιητικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Και λιγότερες να γίνουν...

2 ώρες άγνωστο και 1 γνωστό αρκούν και πάλι πολλές μου φαίνονται.
Ακούτε ό,τι σας λένε τα φροντιστήρια και μετά διαμαρτύρεστε ό,τι δεν έχετε χρόνο για τίποτα...


δεν είμαι θεωρητική άρα δεν με πολύ απασχολεί :Π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
σε εμάς της τεχνολογικής και τις θετικής θα είναι κάπου 2-3 ώρες τη μέρα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Εχει παρει κανενας θεωρητικός πρόγραμμά φροντηστηριου και ποσες ωρες? ?? ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!!!!! :D ;) ;) και για πειτεε εχει κανενας συγκεκριμένο στοχο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ρε παιδιά το Θερινό πρόγραμμα του φροντιστηρίου που θα πάω έχει 18 ώρες τη βδομάδα μάθημα επί ένα μήνα. Δεν είναι λίγο ρίσκο να αναλάβω κάτι τόσο "βαρύ" από το Καλοκαίρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εγω θα κανω 20 ωρες και τον χειμωνα 14.. Ειναι τσιμπημενες αλλα πιστευω θα τα καταφερω. Fedde προσπαθησε να μην κουραστεις πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top