Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Ίσως σε βοηθήσει αυτό https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=22814&subid=2&pubid=63734211

Εγώ πάντως σου προτείνω νοσηλευτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θέμα!!!

Καλή επιτυχια σε ότι κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Παρακαλώ, υγεία πάνω απ'όλα και όλα τα άλλα βρίσκονται..

Καλή τύχη με ότι κι αν ασχοληθείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Καλή επιτυχια σε ότι κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Άσχετο αλλα πόσο fail θα ηταν να μπει κανεις απο θεωρητική στη φαρμακευτική; Ή βιολογια, κτηνιατρική και τέτοια; Χρειάζονται γνώσεις χημείας, μαθηματικών και φυσικής ξερω γω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Άσχετο αλλα πόσο fail θα ηταν να μπει κανεις απο θεωρητική στη φαρμακευτική; Ή βιολογια, κτηνιατρική και τέτοια; Χρειάζονται γνώσεις χημείας, μαθηματικών και φυσικής ξερω γω;

Αν σου αρεσει, καθολου fail :P Σιγουρα χρειαζονται και θα πρεπει να δουλεψεις σκληρα για να συμβαδιζεις με το επιπεδο των θετικοτεχνολογικων. Το ξερω γιατι μια φιλη μου ρωτησε στο ΚΕΣΥΠ, την ενδιεφερε η ιατρικη :P (απο θεωρητικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αν σου αρεσει, καθολου fail :P Σιγουρα χρειαζονται και θα πρεπει να δουλεψεις σκληρα για να συμβαδιζεις με το επιπεδο των θετικοτεχνολογικων. Το ξερω γιατι μια φιλη μου ρωτησε στο ΚΕΣΥΠ, την ενδιεφερε η ιατρικη :P (απο θεωρητικη)

Καλα όχι και ιατρική! Εδω το παρατράβηξε! Αλλα π.χ. εγω πιάνω φαρμακευτική Θεσσαλονίκης και μου πέρασε απο το μυαλό να τη βάλω στο μηχανογραφικό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Καλα όχι και ιατρική! Εδω το παρατράβηξε! Αλλα π.χ. εγω πιάνω φαρμακευτική Θεσσαλονίκης και μου πέρασε απο το μυαλό να τη βάλω στο μηχανογραφικό. :D

χαχα βαλ' την! κι εγω εβαλα το βιολογικο ΕΚΠΑ ΚΑΙ ΑΠΘ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μα, φυσικό δεν είναι ένας μαθηματικός που εξειδικεύτηκε στην πληροφορική και απασχολείται χρόνια με αυτή να έχει ξεχάσει τα καθαρά μαθηματικά; Αν π.χ. δουλεύει στη μηχανοργάνωση μιας εταιρείας, τι θα του χρειαστούν τα ολοκληρώματα και οι μιγαδικές εξισώσεις; Τότε, θα μου πεις, τι τα έμαθε τα Μαθηματικά; Ας μην ξεχνάμε ότι η Πληροφορική είναι μια επιστήμη που αναπτύχθηκε με τη βοήθεια των Μαθηματικών. Ειδικά όσοι ασχολούνται με προγραμματισμό πρέπει να ξέρουν πολύ καλά μαθηματικά.
Πάντως, το "μαθηματικός-πληροφορικός" παίζει στάνταρ ανάμεσα στα επαγγέλματα του μέλλοντος, το έχω δει σε πολλές μελέτες τα τελευταία 2 χρόνια. Δεν είναι λίγες οι εταιρείες/υπηρεσίες που ζητούν πληροφορικούς-μαθηματικούς. Για παράδειγμα, ρίξτε μια ματιά σε αυτό το δημοσίευμα (προσέξτε την κατηγορία θετικές επιστήμες):
https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23326&subid=2&pubid=63951900

Δεν ξερω το σκεφτομαι ακομα γιατι μου αρεσουν και τα μαθηματικα και η πληροφορικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Σας ενημερώνουμε ότι η δυνατότητα οριστικοποίησης των Μηχανογραφικών Δελτίων έχει ξεκινήσει.

omg μ' επιασε φοβος :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Μια απορια: ειναι εφικτο ενας αποφοιτος των πολιτικων επιστημων να κανει μεταπτυχιακο στη νομικη και να γινει δικηγορος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια απορια: ειναι εφικτο ενας αποφοιτος των πολιτικων επιστημων να κανει μεταπτυχιακο στη νομικη και να γινει δικηγορος?

΄Οχι. Αν όμως καταφέρει να περάσει στις κατατακτήριες της νομικής, του αναγνωρίζονται πολλά μαθήματα λόγω συνάφειας της σχολής και μπορεί να τελειώσει πολύ νωρίτερα από τα τέσσερα χρόνια που απαιτούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
΄Οχι. Αν όμως καταφέρει να περάσει στις κατατακτήριες της νομικής, του αναγνωρίζονται πολλά μαθήματα λόγω συνάφειας της σχολής και μπορεί να τελειώσει πολύ νωρίτερα από τα τέσσερα χρόνια που απαιτούνται.

πολυ νωριτερα? νομιζω οτι αν μπει με καταταρκτηριες νομικη μπαινει στο β' εξαμηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
πολυ νωριτερα? νομιζω οτι αν μπει με καταταρκτηριες νομικη μπαινει στο β' εξαμηνο...

Αν δεν κάνω λάθος μπαίνει στο 2ο έτος (3ο εξάμηνο), αλλά λέει πως μπορεί να τελειώσει πολύ νωρίτερα διότι θα του έχουν αναγνωριστεί μαθήματα, όχι ότι θα μπει σε προχωρημένο έτος/εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphop00

Νεοφερμένος

Ο hiphop00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μου ειχε διαφυγει τελειως να παω σχολειο για τον κωδικο του μηχανογραφικου.
εχει ληξει η προθεσμια ή μπορω ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πολυ νωριτερα? νομιζω οτι αν μπει με καταταρκτηριες νομικη μπαινει στο β' εξαμηνο...

Τυπικά και μόνον μπαίνει στο β΄εξάμηνο. Στην ουσία όμως σε έναν απόφοιτο του τμήματος ΠΕΔΔ , της κατεύθυνσης Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών (που είναι η πιο συναφής με τη Νομική), αναγνωρίζονται 18 μαθήματα που αντιστοιχούν σε 3 εξάμηνα σπουδών. Τα μαθήματα αυτά είναι διάσπαρτα στα εξάμηνα της Νομικής. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι είναι όλα συγκεντρωμένα στα 3 πρώτα εξάμηνα.΄Αρα εσύ ΧΡΟΝΙΚΑ αφού έχεις ήδη κατοχυρώσει τα μαθήματα τριών εξαμήνων έχεις να καλύψεις τα μαθήματα άλλων 5 εξαμήνων. Σε 2,5 χρόνια παίρνεις πτυχίο. Ελπίζω να έγινα κατανοητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Τυπικά και μόνον μπαίνει στο β΄εξάμηνο. Στην ουσία όμως σε έναν απόφοιτο του τμήματος ΠΕΔΔ , της κατεύθυνσης Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών (που είναι η πιο συναφής με τη Νομική), αναγνωρίζονται 18 μαθήματα που αντιστοιχούν σε 3 εξάμηνα σπουδών. Τα μαθήματα αυτά είναι διάσπαρτα στα εξάμηνα της Νομικής. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι είναι όλα συγκεντρωμένα στα 3 πρώτα εξάμηνα.΄Αρα εσύ ΧΡΟΝΙΚΑ αφού έχεις ήδη κατοχυρώσει τα μαθήματα τριών εξαμήνων έχεις να καλύψεις τα μαθήματα άλλων 5 εξαμήνων. Σε 2,5 χρόνια παίρνεις πτυχίο. Ελπίζω να έγινα κατανοητή.

ναι αλλα θα στο δινουν το πτυχιο αν δεν καλυψεις και τα εξαμηνα χρονικα; αν ενα υποχρεωτικο μαθημα μπορεις να το δηλωσεις μονο στο τεταρτο ετος πως θα τελειωσεις νωριτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Βλέπω μας δελεάζουν κι άλλες σχολές,ε; :P Εμένα με δελεάζει και η Θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top