Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια σχετικα με την αναβαθμολογηση των γραπτων... πρωτα απ ολα, αν ζητησω αναβαθμολογηση θα μετρησει οριστικα ο βαθμος του 3ου βαθμολογητη? επισης, ο νεος βαθμος θα εχει αντικτυπο στα μορια μου? ή απλα θα εχω αλλο βαθμο για το θεαθηναι? το τελευταιο μου ειπαν πως ισχυει στο φροντ, αλλα δεν ειναι και 100% σιγουροι... Και κατι τελευταιο: αν ζητησω να δω το γραπτο μου και επισης ζητησω αναμαθμολογηση ποσο θα κοστισει. Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια σχετικα με την αναβαθμολογηση των γραπτων... πρωτα απ ολα, αν ζητησω αναβαθμολογηση θα μετρησει οριστικα ο βαθμος του 3ου βαθμολογητη? επισης, ο νεος βαθμος θα εχει αντικτυπο στα μορια μου? ή απλα θα εχω αλλο βαθμο για το θεαθηναι? το τελευταιο μου ειπαν πως ισχυει στο φροντ, αλλα δεν ειναι και 100% σιγουροι... Και κατι τελευταιο: αν ζητησω να δω το γραπτο μου και επισης ζητησω αναμαθμολογηση ποσο θα κοστισει. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Γινεται αναβαθμολογηση?
Ειναι 50 ευρω μεχρι 3 μαθηματα και μετα 80.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν δικαιούσαι να ζητήσεις αναβαθμολόγηση του γραπτού σου. Κάτι τέτοιο συμβαίνει μόνο όταν η διαφορά των δύο βαθμολογητών είναι >12, πριν ακόμα αποσταλλούν τα γραπτά (και οι βαθμοί) στα σχολεία και αναρτηθούν στη τζαμαρία. Τουτ' έστιν, δεν γίνεται να κάνεις κάτι τώρα.

Τα αποκόμματα των γραπτών (αναλυτική βαθμολογία, πόσο πήρες σε κάθε υποερώτημα) μπορείς να τα δεις δωρεάν). Για να δεις ολοκλήρο το γραπτό, ισχύει ό,τι είπε ο niek. 50 ευρώ για μέχρι 3 γραπτά, 80 ευρώ για 4 και πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Δεν δικαιούσαι να ζητήσεις αναβαθμολόγηση του γραπτού σου. Κάτι τέτοιο συμβαίνει μόνο όταν η διαφορά των δύο βαθμολογητών είναι >12. Αυτό συμβαίνει πριν αποσταλλούν τα γραπτά (και οι βαθμοί) στα σχολεία και αναρτηθούν στη τζαμαρία. Τουτ' έστιν, δεν γίνεται να κάνεις κάτι τώρα.

Τα αποκόμματα των γραπτών (αναλυτική βαθμολογία, πόσο πήρες σε κάθε υποερώτημα) μπορείς να τα δεις δωρεάν). Για να δεις ολοκλήρο το γραπτό, ισχύει ό,τι είπε ο niek. 50 ευρώ για μέχρι 3 γραπτά, 80 ευρώ για 4 και πάνω.

Η niek παρακαλώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ωρα να αλλαξω thread μαλλον...πανελληνιες 2015 σας ερχομαι :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δεν δικαιούσαι να ζητήσεις αναβαθμολόγηση του γραπτού σου. Κάτι τέτοιο συμβαίνει μόνο όταν η διαφορά των δύο βαθμολογητών είναι >12, πριν ακόμα αποσταλλούν τα γραπτά (και οι βαθμοί) στα σχολεία και αναρτηθούν στη τζαμαρία. Τουτ' έστιν, δεν γίνεται να κάνεις κάτι τώρα.

Τα αποκόμματα των γραπτών (αναλυτική βαθμολογία, πόσο πήρες σε κάθε υποερώτημα) μπορείς να τα δεις δωρεάν). Για να δεις ολοκλήρο το γραπτό, ισχύει ό,τι είπε ο niek. 50 ευρώ για μέχρι 3 γραπτά, 80 ευρώ για 4 και πάνω.

Κατατοπιστικοτατη η απαντηση σου και σ' ευχαριστω γι αυτο! ωστοσο η αναβαθμολογηση οταν προκειται για διαφορα απο 13 μοναδες κ ανω, γινεται "αυτοματα". Και πριν τοιχοκολληθουν τα αποτελεσματα πως επρεπε εγω να ξερω τι εχω παρει? :hmm: Ετσι οπως το εθεσες δηλ. δε μπορω καν να ζητησω να το διορθωσει ενας ακομα βαθμολογητης... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Κατατοπιστικοτατη η απαντηση σου και σ' ευχαριστω γι αυτο! ωστοσο η αναβαθμολογηση οταν προκειται για διαφορα απο 13 μοναδες κ ανω, γινεται "αυτοματα". Και πριν τοιχοκολληθουν τα αποτελεσματα πως επρεπε εγω να ξερω τι εχω παρει? :hmm: Ετσι οπως το εθεσες δηλ. δε μπορω καν να ζητησω να το διορθωσει ενας ακομα βαθμολογητης... :/

απλα και κατανοητα δεν γινεται να κανεις ΤΙΠΟΤΑ σε καμια φαση για τον βαθμο σου. σωστο ή οχι αυτο ισχυει.
το υπουργειο θεωρει οτι με τον τριτο βαθμολογητη εξασφαλιζεται μια σωστη βαθμολογηση.
εσυ σε ποιο μαθημα εχεις προβλημα; τι περιμενες και τι πηρες; ειχες συζητησει με καποιον καθηγητη σου τις απαντησεις σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Nα κανω μια ερωτηση;; το μηχανογραφικο μου το εχω αποθηκευσει προσωρινα....απο αυριο πως μπορω να το οριστικοποιησω;;; θα μας βγαλει καμια επιλογη που θα λεει οριστικοποιηση μηχανογραφικου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
απλα και κατανοητα δεν γινεται να κανεις ΤΙΠΟΤΑ σε καμια φαση για τον βαθμο σου. σωστο ή οχι αυτο ισχυει.
το υπουργειο θεωρει οτι με τον τριτο βαθμολογητη εξασφαλιζεται μια σωστη βαθμολογηση.
εσυ σε ποιο μαθημα εχεις προβλημα; τι περιμενες και τι πηρες; ειχες συζητησει με καποιον καθηγητη σου τις απαντησεις σου;

Στην εκθεση δεν πηγα καλα χωρις να το περιμενω, οχι οτι στα αλλα εσκισα, αλλα ανεμενα τους βαθμους που πηρα. Στην εκθεση βασιζα αρκετα, καθ' ολη τη χρονια ηταν το δυνατο μου χαρτι και πηρα 12,9... στη χειροτερη ελεγα να εχω παρει 14 μετα και απ τις εκτιμησεις των "ειδικων" για βατερλο... Ναι, ειχα συζητησει με την καθηγητρια μου τις απαντησεις, στο Γ της εκθεσης μου ειπε οτι εγραψα πολυ ειδικα φαινομενα, αλλα παρ' ολα αυτα εντος θεματος! σε καμια περιπτωση δεν περιμενα αυτο το βαθμο... μεχρι και μεταβατικη εκανα που να παρει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Στην εκθεση δεν πηγα καλα χωρις να το περιμενω, οχι οτι στα αλλα εσκισα, αλλα ανεμενα τους βαθμους που πηρα. Στην εκθεση βασιζα αρκετα, καθ' ολη τη χρονια ηταν το δυνατο μου χαρτι και πηρα 12,9... στη χειροτερη ελεγα να εχω παρει 14 μετα και απ τις εκτιμησεις των "ειδικων" για βατερλο... Ναι, ειχα συζητησει με την καθηγητρια μου τις απαντησεις, στο Γ της εκθεσης μου ειπε οτι εγραψα πολυ ειδικα φαινομενα, αλλα παρ' ολα αυτα εντος θεματος! σε καμια περιπτωση δεν περιμενα αυτο το βαθμο... μεχρι και μεταβατικη εκανα που να παρει! :P

η εκθεση δυστυχως ειναι ενα μη προβλεψιμο μαθημα.. να εισαι σιγουρος οτι αν επιτρεποταν να γινει αναβαθμολογηση θα την εκανε το 47,4% (ενα στατιστικο που μολις εβγαλα απο το μυαλο μου :P ). η αληθεια ειναι οτι 12.9 ειναι αρκετα χαμηλος βαθμος και δικαιως σου προκαλει απογοητευση αλλα οι βαθμοι των πανελληνιων ειναι αυτοι που ειναι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δεν αντιλεγω, σιγουρα μη προβλεψιμο, αλλα τοσο πολυ? ηταν μια δυσαρεστη εκπληξη... οπως και να χει ευχαριστω για το ενδιαφερον ολων οσων ασχοληθηκαν με το θεμα μου, και συνεχιζουμε με ψηλα τη σημαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Όπως έχει πει το υπουργείο παιδείας, μετά την ανακοίνωση των βαθμών των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ αντίστοιχα, μπορείτε να προβείτε στην τελική οριστικοποίηση του Μηχανογραφικού σας Δελτίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Μια βοηθεια...Ειμαι αναμεσα σε δυο σχολες.. Η μια ειναι Υ/Η Πατρας και η αλλη μαθηματικο Πατρας κ μεταπτυχιακο στην πληροφορικη...Καποια γνωμη;;
Ευχαριστω :)
Αν μπεις Μαθηματικό για πιθανή μελλοντική ενασχόληση με την Πληροφορική, λάθος Τμήμα νομίζω διαλέγεις. Ή θες να μάθεις Μαθηματικά ή θες να μάθεις Πληροφορική. Ειδάλλως θα τα πας καλά σε κάποια μαθήματα "κατεύθυνσης" στα Υπολογιστικά Μαθηματικά και δεν θα μπορείς να τελειώσεις το πρόγραμμα σπουδών επειδή θα χρωστάς βασικά δύσκολα μαθήματα αμιγών Μαθηματικών. Επίσης πώς ξέρεις ότι μετά από...5,6,7...χρόνια που θα τελειώσεις θα έχεις ακόμη ιδέες και κάποια αντοχή για κάποιο μεταπτυχιακό; Από την άλλη και ένα Τμήμα με αντικείμενο την Πληροφορική είναι δύσκολο. Αν θες όμως να ασχοληθείς με την Πληροφορική πήγαινε σε Τμήμα που είναι καθαρά αφοσιωμένο εκεί. Το λέω για να μην πλήξεις. Όσους Μαθηματικούς ξέρω που ασχολούνται με τον κλάδο της Πληροφορικής, είναι πάτος στον βασικό κορμό του Τμήματος, δηλαδή σε βασικά μαθήματα Μαθηματικών. Μπορεί να ξέρουν γλώσσα C++, αλλά να βρουν ένα επικαμπύλιο ολοκλήρωμα ή να λύσουν κάποια μιγαδική εξίσωση δεν ξέρουν / δεν θυμούνται.
Μα, φυσικό δεν είναι ένας μαθηματικός που εξειδικεύτηκε στην πληροφορική και απασχολείται χρόνια με αυτή να έχει ξεχάσει τα καθαρά μαθηματικά; Αν π.χ. δουλεύει στη μηχανοργάνωση μιας εταιρείας, τι θα του χρειαστούν τα ολοκληρώματα και οι μιγαδικές εξισώσεις; Τότε, θα μου πεις, τι τα έμαθε τα Μαθηματικά; Ας μην ξεχνάμε ότι η Πληροφορική είναι μια επιστήμη που αναπτύχθηκε με τη βοήθεια των Μαθηματικών. Ειδικά όσοι ασχολούνται με προγραμματισμό πρέπει να ξέρουν πολύ καλά μαθηματικά.
Πάντως, το "μαθηματικός-πληροφορικός" παίζει στάνταρ ανάμεσα στα επαγγέλματα του μέλλοντος, το έχω δει σε πολλές μελέτες τα τελευταία 2 χρόνια. Δεν είναι λίγες οι εταιρείες/υπηρεσίες που ζητούν πληροφορικούς-μαθηματικούς. Για παράδειγμα, ρίξτε μια ματιά σε αυτό το δημοσίευμα (προσέξτε την κατηγορία θετικές επιστήμες):
https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23326&subid=2&pubid=63951900
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
ωρα να αλλαξω thread μαλλον...πανελληνιες 2015 σας ερχομαι :wall:

Κι εγώ μαζί σου!Ελπίζω η επόμενη χρονιά να είναι πιο τυχερή... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
παιδια εμεις οι αποφοιτοι που δωσαμε περιμενουμε κατι αλλο απο το λυκειο εκτος απο την βεβαιωση προσβασης; ξερετε αυτην ποτε την παιρνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Χρειάζομαι την βοήθεια σας τα βραδιά δεν κοιμάμαι και κλαίω ο καθένας μου λέει το μακρύ και το κοντό του και.δεν ξέρω τι να κανω τι πιστεύετε ότι πρέπει να προτιμήσω νοσηλευτική ΑΕΙ η φυσικοθεραπεια? Αν κάποιο παιδί ειναι φοιτητής σε κάποια από αυτές τις σχολές η οποιοδήποτε ξέρει κάτι ας με βοηθήσει ευχαριστω εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Χρειάζομαι την βοήθεια σας τα βραδιά δεν κοιμάμαι και κλαίω ο καθένας μου λέει το μακρύ και το κοντό του και.δεν ξέρω τι να κανω τι πιστεύετε ότι πρέπει να προτιμήσω νοσηλευτική ΑΕΙ η φυσικοθεραπεια? Αν κάποιο παιδί ειναι φοιτητής σε κάποια από αυτές τις σχολές η οποιοδήποτε ξέρει κάτι ας με βοηθήσει ευχαριστω εκ των προτέρων!

Κι εγώ σε παρόμοια κατάσταση είμαι..:P Εσύ, με τι θέλεις να ασχοληθείς? Ποιο από τα 2 γουστάρεις πιο πολύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγω πάντα ήθελα κατι που να έχει σχέση με νοσοκομεία και γενικά με την θεραπεία των ασθενών όμως και τα δύο μπορούν να μου τα δώσουν αυτά...οι περισσότεροι κολλάνε επειδή η φυσικοθεραπεια ειναι ΤΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Εγω πάντα ήθελα κατι που να έχει σχέση με νοσοκομεία και γενικά με την θεραπεία των ασθενών όμως και τα δύο μπορούν να μου τα δώσουν αυτά...οι περισσότεροι κολλάνε επειδή η φυσικοθεραπεια ειναι ΤΕΙ

Έτσι όπως μου τα λες νομίζω ότι η νοσηλευτική σου πάει γάντι..Είναι πιο κοντά σε αυτό που θες από ότι η φυσικοθεραπεία..

Αυτή είναι η γνώμη μου, χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου..

Αν δεν βγάζεις τα μόρια για νοσηλευτική και σε ενδιαφέρει και η φυσικοθεραπεία τότε δήλωσε και τη φυσικοθεραπεία.

Να κυνηγάς πάντα αυτό που αγαπάς και δεν θα χάσεις ποτέ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Βγάζω τα μόρια και για τα δύο αυτο ειναι το θέμα ότι δεν ξέρω πιο να βάλω πρώτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top