Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Το 2012 μπήκαν για τελευταία φορά.Πάντως μακάρι να μπει για μένα άσκηση δύσκολη από κεφάλαιο 2ο και τελευταίο θέμα μια συνδιαστική λίγο τσιμπημένη ώστε να επωφεληθούν οι μαθητές που διάβαζαν καλά..γιατί παρατηρούμε ότι τα τελευταία χρόνια οι ασκήσεις στο αοθ είναι αρκετά εύκολες..

Ε δεν νομίζω τότε :P
Συμφωνώ..αν και νομίζω ειδικά τα 2-3 τελευταία χρόνια βάζουν 1-2 πραγματάκια που ξεχωρίζουν τους άριστους από τους καλούς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω προσπαθω να βγαλω τις ταλαντωσεις τωρα... Συνθεση δεν θυμομουν καθολου!! Οι ηλεκτρικες μου μενουν τωρα... Εχω διαβασει και τη θεωρια απο τα κυματα οποτε πιστευω σιγα σιγα θα τα βγαλω ολα τα κεφαλαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αν και δεν τα εχω παει.πολυ καλα μεχρι τωρα ενα οικοομικο πιστευω θα το πιασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Θελω να τελειωσουν οι πανελληνιες...απλα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Προσωπικά ξύπνησα πριν λίγο και θα αρχίσω φυσική μετά το μεσημέρι επίσης :)
Τόσος χρόνος για τη φυσική μου φαίνεται υπεραρκετός

Εντάξει όντως είναι αρκετός ο χρόνος.Νόμιζα Δευτέρα δίνατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πωπω σε ζηλεύω..!
Καλό διάβασμα!!

Πάντως η ιστορία βγαίνει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ άσχετα αν εγω βαριέμαι που ζω τωρα και είμαι ακόμα στο β κεφάλαιο..:P
Αν είχα βάλει νέφτι στον κωλο θα ήμουν στο τελος του προσφυγικού.. Αλλα θα το πάω χαλαρά μέχρι αύριο βράδυ...
Τελευταία φορά που σε διαβάζω Βενιζέλε, μεγάλη η χάρη σου εδω και 11 μήνες.. Την Τρίτη που θα καταλήξεις δεν ξερω...:devil::devil: :D

Ναι όντως βγαίνει άνετα αλλα κ γω βαριεμαι κ το πάω αργά. Σήμερα πιστεύω θα την τελειώσω.

Αυτός ο Βενιζέλος εδω μου χει κάτσει... Πετάγεται σε κάθε κεφαλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τα αποτελέσματα (βαθμοί) τα ανεβάζουν στο internet;
Κι αν ναι, περίπου πόση ώρα μετά την επίσημη έκδοση των αποτελεσμάτων στα σχολεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arzen13

Νεοφερμένος

Ο arzen13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Να και ένα αισιόδοξο μήνυμα. ^_^

5ο Ε.Π. (επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης): Τα θέματα των Μαθηματικών Γ.Π. (δεύτερο μάθημα βαρύτητας του πεδίου) ήταν απλά. Ομως, οι εκτιμήσεις κάνουν λόγο για βάσεις στα ίδια επίπεδα με το 2013, καθώς οι θέσεις εισακτέων αυξήθηκαν, ενώ λιγότεροι υποψήφιοι επέλεξαν το πεδίο. Οι Αρχές Οικονομικής Θεωρίας (πρώτο μάθημα βαρύτητας) θα εξετασθούν την προσεχή Πέμπτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Έλεος με τα προγνωστικά για τη Φυσική. Δεν έχουν νόημα βρε παιδιά. Το τι έπεσε τα προηγούμενα χρόνια, ποια ήταν ως τώρα η δομή των θεμάτων, τι βάζουν “συνήθως” ή το τι έπεσε στην κ. Οεφέ, δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα. Ωραία, πάρα πολλές φορές το Δ θέμα ήταν “Στερεό”, όμως μπορεί φέτος να μην είναι. Έχουν πολλά χρόνια να βάλουν “καθαρή” θεωρία (π.χ. διατυπώστε, αποδείξτε, περιγράψτε, εξηγήστε), όμως δεν υπάρχει νόμος που να λέει ότι απαγορεύεται να βάλουν (και αν το κάνουν προβλέπεται θρήνος). Το σίγουρο είναι ότι τα θέματα θα καλύπτουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερο μέρος της (μικρής) ύλης. Έτσι λογικά, το Γ και το Δ δεν θα είναι από το ίδιο κεφάλαιο και επίσης τα Α και Β θα ρίχνουν το μεγαλύτερο βάρος στις ενότητες που δεν ανήκουν τα Γ και Δ.

Σχετικά με κάτι που γράφτηκε παραπάνω: Ναι στα κύματα μπορούν να δημιουργηθούν πολύ δύσκολες ασκήσεις, καθώς υπάρχουν “άπειρες” περιπτώσεις και παραλλαγές, αλλά και επειδή για αυτά τα οποία διαπραγματεύεται το κεφάλαιο δεν υπάρχει η άμεση εμπειρία της κατανόησης των φαινομένων. Με ένα δύσκολο θέμα Δ στα κύματα, ενδέχεται να κλάψουν μανούλες. Αυτό το ξέρουν οι της επιτροπής θεμάτων και ως τώρα έχουν αποφύγει να βάλουν κάτι “παράξενο” από τα κύματα. Καλό είναι αυτοί που θέλουν να πέσει “δύσκολο” πρόβλημα από τα κύματα, να είναι λίγο πιο συγκρατημένοι.

Μπορείτε να δείτε στο ischool το θέμα:
Επιλεγμένα Προβλήματα Φυσικής
στο οποίο εδώ και μερικά χρόνια έχουμε ανεβάσει κάποια “καλά” προβλήματα για Γ και (κυρίως) Δ θέμα, με τις αναλυτικές λύσεις τους.
Ακόμα, υπάρχει και ένα άλλο θέμα:
Ερωτήσεις Β’ Θέματος Φυσικής
με “ιδέες” για ερωτήσεις κρίσης. Εδώ, θα σημειώσω ότι το θέμα Β δεν είναι (όπως μερικοί νομίζουν) της πλάκας και “Έλα μωρέ θα το απαντήσω”. Τα μόρια που συνήθως χάνονται εδώ, δεν είναι καθόλου λίγα. Το Β θέμα θέλει πολύ καλή γνώση της θεωρίας και πολλές φορές απαιτεί βαθειά σκέψη.

Επιτρέψτε μου ακόμα μια “συμβουλή”. Στη Φυσική ποτέ ο χρόνος δεν είναι αρκετός. Μην αφιερώσετε πολλή ώρα στα Α και Β ελέγχοντας και ξαναελέγχοντας, αλλά προχωρήστε γρήγορα στα Γ και Δ. Λογικά για τα Α και Β μία ώρα πρέπει να είναι αρκετή. Αν κάπου κολλήσετε, μην επιμένετε για πολύ, αλλά προχωρήστε παρακάτω και ξαναγυρίζετε αργότερα.

Και ένα περιστατικό που συνέβη σε κάποιο εξεταστικό κέντρο. (Το διηγήθηκε καθηγητής μέλος της λυκειακής επιτροπής, είναι αληθινό). Ένας μαθητής κατά την εξέταση των “Αρχαίων” συνελήφθη από τους επιτηρητές να έχει στο χέρι το κινητό του. Φυσικά του πήραν το τετράδιο (και προφανώς μηδενίστηκε). Στην απολογία του στην επιτροπή, τι είπε το άτομο; “Γιατί να τιμωρηθώ; Τι έκανα; Απλώς ήθελα να δω αν είναι σωστή η μετάφραση που έγραψα!”.

Παιδιά ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλους . . .

. . . γιατί ξέρετε τι μαρτύρια σας περιμένουν μετά;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τα αποτελέσματα (βαθμοί) τα ανεβάζουν στο internet;
Κι αν ναι, περίπου πόση ώρα μετά την επίσημη έκδοση των αποτελεσμάτων στα σχολεία;
Πέρσι βγήκανε πρώτα στο Ίντερνετ και μετα στο σχολείο , όμως επειδή μπήκαν πολλά παιδιά από το Ίντερνετ επεσε η σελίδα και οι περισσότεροι δεν πρόλαβαν να δουν , καλύτερα στο σχολείο να τα δει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Όντως έχεις δίκιο Δια για το β θεμα. Δεν είναι πάντα απλό, ίσα ισα το αντίθετο.

Εγώ λέω να μην πάω καν να γραψω, αφού θα πατωσω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πέρσι βγήκανε πρώτα στο Ίντερνετ και μετα στο σχολείο , όμως επειδή μπήκαν πολλά παιδιά από το Ίντερνετ επεσε η σελίδα και οι περισσότεροι δεν πρόλαβαν να δουν , καλύτερα στο σχολείο να τα δει κάποιος.
Στο σχολείο!!! (Μη μας κάνει το Internet ακοινώνητους). Θα είναι σαν μια μικρή γιορτή. Στο σχολείο μαζί με τους συμμαθητές μας που είμασταν μαζί τόσα χρόνια. Όλοι μαζί να έχουμε κατσικωθεί από νωρίς στην αυλή. Να περιμένουμε όλοι μαζί με την ίδια αγωνία. Να προσπαθούμε να γεμίσουμε το χρόνο λέγοντας μαλακίες. Και όταν οι βαθμοί ανακοινωθούν να τρέξουμε όλοι μαζί για να τους μάθουμε. Και ύστερα, να συγχαρούμε ή να μας συγχαρούν, είτε να παρηγορήσουμε ή να μας παρηγορήσουν. Τέλος, φεύγοντας να χαιρετήσουμε το σχολείο, τους συμμαθητές, τους καθηγητές και το κεφάλαιο της ζωής μας που κλείνει, προχωρώντας στο καινούργιο που ξεκινά.
(Ναι, έχω περάσει αυτό το στάδιο πριν μερικά χρόνια, όμως έγραψα σε πρώτο πρόσωπο, καθώς ανακάλεσα τις μνήμες και τα συναισθήματα που έζησα εκείνη τη μέρα).



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Στο σχολείο!!! (Μη μας κάνει το Internet ακοινώνητους). Θα είναι σαν μια μικρή γιορτή. Στο σχολείο μαζί με τους συμμαθητές μας που είμασταν μαζί τόσα χρόνια. Όλοι μαζί να έχουμε κατσικωθεί από νωρίς στην αυλή. Να περιμένουμε όλοι μαζί με την ίδια αγωνία. Να προσπαθούμε να γεμίσουμε το χρόνο λέγοντας μαλακίες. Και όταν οι βαθμοί ανακοινωθούν να τρέξουμε όλοι μαζί για να τους μάθουμε. Και ύστερα, να συγχαρούμε ή να μας συγχαρούν, είτε να παρηγορήσουμε ή να μας παρηγορήσουν. Τέλος, φεύγοντας να χαιρετήσουμε το σχολείο, τους συμμαθητές, τους καθηγητές και το κεφάλαιο της ζωής μας που κλείνει, προχωρώντας στο καινούργιο που ξεκινά.
(Ναι, έχω περάσει αυτό το στάδιο πριν μερικά χρόνια, όμως έγραψα σε πρώτο πρόσωπο, καθώς ανακάλεσα τις μνήμες και τα συναισθήματα που έζησα εκείνη τη μέρα).




ποσο συμφωνω μαζι σου... ηταν πολυ ωραια μερα στο σχολειο αυτη και ας υπηρχε τοση αγωνια. ακομα και αν τα αποτελεσματα δεν ειναι τοσο καλα καλυτερα να βρισκεσαι μαζι με τα παιδια που εχουν τις ιδιες αγωνιες με εσενα.

παντως κι εγω στο σχολειο θα παω.. ετσι θελω να τα μαθω, οπως παλια. κι ας μην εχω πια φιλους εκει να τα μοιραστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και εγώ στο σχολειο θα πάω!! Μια ερώτηση, το μηχανογραφικό γίνεται να το κάνουμε στο σχολειο, με τη βοήθεια των καθηγητών, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Και εγώ στο σχολειο θα πάω!! Μια ερώτηση, το μηχανογραφικό γίνεται να το κάνουμε στο σχολειο, με τη βοήθεια των καθηγητών, έτσι;
Εννοείται πως μπορείς ! :D
Ακομα και στο φροντ,αρκει να μην εχει καμια ουρά να περιμένεις χαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0rgak0s

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ποτε κανουμε τα μηχανογραφικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
ποτε κανουμε τα μηχανογραφικα?

Ε, ρε φίλε κάτσε να τελειώσουμε με τις πανελλήνιες, κάτσε να βγούνε και τα αποτελέσματα και μετά βλέπουμε !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0rgak0s

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ε, ρε φίλε κάτσε να τελειώσουμε με τις πανελλήνιες, κάτσε να βγούνε και τα αποτελέσματα και μετά βλέπουμε !!

εχω αγωνια να δω αν θα περασω....και ακομα δεν τελειωσαμε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ποτε κανουμε τα μηχανογραφικα?
Μετα τις βαθμολογίες, πρέπει πρώτα να παμε να βγάλουμε κωδικό στο σχολείο για το μηχανογραφικό και μετα μέχρι αρχές Ιουλίου το υποβάλλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
εχω αγωνια να δω αν θα περασω....και ακομα δεν τελειωσαμε :redface:

Τότε πρέπει να συμβιώσεις με την αγωνία σου μιας και το που και αν θα περάσουμε θα το μάθουμε τον Αύγουστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top