Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λογω της επιθυμιας και της συναισθηματικης σταης του συγγραφεα ανεξαρτητα απο την ιστορικη αληθεια !!
Ναι παιδί μου. Συμφωνώ.
ελπιζω να ειναι κατανοητες οι ερωτησεις . εγω δεν θελω να πεσει δημουλα.:mpliaks: την απεχθανομαι :P
Εγώ ετσι κ ετσι. Στην αρχή δε μου άρεσε. Τωρα παλεύεται.

Πάντως αν πέσει Κρητικός θα πάρω 3 (κυριολεκτικά και μεταφορικά:P )
Τον διάβασα τελευταία φορά...το καλοκαίρι-σεπτέμβριο :P αλλά τον είχα κάνει τότε θυμάμαι 2 φορές μαμάτη επανάληψη και από τότε όλο έλεγα ότι θα τον ξανακάνω κι όλο κάτι άλλο τύχαινε..
Αν μου μείνει κάτι από την ανάγνωση καλώς, αλλιώς θα βρω καράβι να φύγω!!
Επίσης να μην πέσει Σαχτούρης... Δεν έχει πολλά να γράψεις.. :whistle:

time for ioannou..
Αν πέσει Κρητικός θα κλάψουν μανουλες. Εγώ χθες τον εκανα καλή επανάληψη. Δεν πιστεύω να χω πρόβλημα. Δεν νομίζω ομως να εινα τόσο ηλίθιοι και να τον ξανάβάλουν.

Ωρα για Καβάφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν είμαι θεωρητική αλλα αν δεν κανω λάθος, ο κρητικος είχε πέσει το 2011 και πέρσι; Λογικά αν το σκεφτούμε, είναι απίθανο να τον ξαναβαλουν (αν και δεν ξέρω με ποια λογική πέφτουν τα κείμενα στη λογοτεχνία)..φέτος τουλάχιστον. Του χρόνου μπορει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Στη μέση των πανελληνίων αποφάσισαν να μου κόψουν τα φτερά για τη σχολή μου. Όταν λέω σε κάποιον ότι θέλω βιολογία, με κοιτάζουν με μισό μάτι και μου λένε ότι θα καταλήξω καθηγήτρια. Θέλουν να <<με παρκάρουν>> στην ιατρική. Και το κακό είναι ότι έχω και εγώ αμφιβολίες για τη ρημάδα την επαγγελματική αποκατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
μακαρι να βαλουν μελαγχολια η δαρειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Στη μέση των πανελληνίων αποφάσισαν να μου κόψουν τα φτερά για τη σχολή μου. Όταν λέω σε κάποιον ότι θέλω βιολογία, με κοιτάζουν με μισό μάτι και μου λένε ότι θα καταλήξω καθηγήτρια. Θέλουν να <<με παρκάρουν>> στην ιατρική. Και το κακό είναι ότι έχω και εγώ αμφιβολίες για τη ρημάδα την επαγγελματική αποκατάσταση...

Μέρος Α. Αυτό το πράγμα με το "κόμπλεξ" για το επάγγελμα του καθηγητή μέσης εκπαίδευσης μόνο στο ischool το βλέπω. Γνωρίζω αξιόλογα παιδιά από το Βιολογικό, που δεν νιώθουν τόσο απαξιωτικά. Ίσα-ίσα που θέλουν να ασχοληθούν με τη διδακτική. Λόγω ευμετάβλητου επαγγελματικού χώρου, πλέον τίποτα δεν είναι δεδομένο και ούτε θα πρέπει να περιοριζόμαστε κάπου για «μονιμότητα». Ο Βιολόγος μπορεί να είναι και καλός καθηγητής. Μπορεί να κάνει και άλλα πολλά. H κάθε επιλογή έχει και κάποιους κοινωνικούς συμβιβασμούς. Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει εκείνο που ταιριάζει στην προσωπικότητά του. Γι' αυτό και δεις Γιατρούς αλλά και Γιατρούς της πλάκας, που μόνο το πτυχίο τους δεν σέβονται. Τα άλλα πολλά (ως επιλογές εργασίας) σε κάθε επιστήμη, εξαρτώνται από την προσωπικότητα του πτυχιούχου και φυσικά από την κοινωνική πραγματικότητα που δυστυχώς θέλουμε να παραβλέπουμε. Η κοινωνία ποτέ δεν συμβάδισε με την επιστήμες και τα Πανεπιστήμια. Πικρή αλήθεια αλλά ισχύει.

Μέρος Β. Αρκετοί Φοιτητές Βιολογίας που δεν γουστάρουν αυτό που σπουδάζουν έχουν απωθημένο την Ιατρική. Απαξιώνουν την επιστήμη τους και με κάθε τρόπο είτε μεταπτυχιακά είτε με κατακτήριες θα γίνουν Γιατροί ή κάτι wannabe Ιατρικής, αφού με μεταπτυχιακό τίτλο δεν κατοχυρώνεις επαγγελματικά δικαιώματα. Πάντα θα είναι Βιολόγοι με μεταπτυχιακές σπουδές στην x επιστήμη. Λίγοι το κατανοούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παιδιά να προλάβετε οπωσδήποτε να διαβάσετε την 4η ενότητα του Κρητικού,γιατί πέρσι κι εμείς έτσι λέγαμε και φάγαμε μεγάλο αγγούρι.

Ο Δαρείος έπεσε στον ΟΕΦΕ (όχι ότι τον αποκλείει αυτό 100%) και η Μελαγχολία έπεσε πριν 2 χρόνια,εξαντλώντας όλες τις ερωτήσεις της προκοπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πέσει στη θεωρητική Πολυδούρη...Την έχουν αδικήσει πολύ την συγκεκριμένη...Το λέει εκπληκτικά και η Αρβανιτάκη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afro5

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ισχύει αυτό, αν θέλουν μπορούν να βάλουν περίεργα ερωτήματα, ακόμα και στο πρώτο θεμα.
Το 20αρι στο ΑΟΔΕ μη το θεωρείτε και αυτονόητο, κάποιοι, ακόμα και άριστοι μαθητές, το παραμελούν εντελώς και θα βγάλουν σημερα την ύλη ή πηγαίνουν με τα σος.

είμαι μία απ'τους πρώτους -.- :( έχω να βγάλω σήμερα όλο το 3ο κεφάλαιο (το είχα κάνει μόνο ανάγνωση) και επανάληψη σ όλο το βιβλίο μετά ! πόσες ώρες είπαμε έχει η ημέρα? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πέσει στη θεωρητική Πολυδούρη...Την έχουν αδικήσει πολύ την συγκεκριμένη...Το λέει εκπληκτικά και η Αρβανιτάκη :p

κι εγω. η αληθεια ειναι βεβαια οτι θα ειναι τεραστια εκπληξη. πιστευω κανεις δεν την περιμενει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πέσει στη θεωρητική Πολυδούρη...Την έχουν αδικήσει πολύ την συγκεκριμένη...Το λέει εκπληκτικά και η Αρβανιτάκη :p

Κι εγώ θα θελα αλλά δεν είναι καν στην ύλη..:D
Καλύτερα γιατί πρώτον είναι η τελειότατη έκφραση ερωτικών αισθημάτων και θα το είχα σιχαθεί τόσες φορές που θα το διαβαζα και δεύτερον αν το daydreaming μου διαβάζοντας κεμάλ ήταν μεγάλο τότε διαβάζοντας πολυδούρη θα ήταν τεράστιο και δε θα συμμαζευόμουν να κάνω διάβασμα της προκοπής..:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
είμαι μία απ'τους πρώτους -.- :( έχω να βγάλω σήμερα όλο το 3ο κεφάλαιο (το είχα κάνει μόνο ανάγνωση) και επανάληψη σ όλο το βιβλίο μετά ! πόσες ώρες είπαμε έχει η ημέρα? :hmm:
Βελτιωση επικ,δημιουργικη καταστροφη,αορατη αρχη κατι τετοιο,λειτουργια πληροφορης-αναπτυξης,επιχ ως κοινωνικη οργανωση,στοιχεια περιβαλλοντος,και απο 2ο μαθε το ολο γιατι ειναι μικρο.Μαθε maslow,herzberg,κλπ.Αυριο εδω θα μαστε παλι και θα χω πετυχει τα θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
μακαρι να βαλουν μελαγχολια η δαρειο...

Ο Δαρείος μπήκε ΟΕΦΕ και είναι και δύσκολος! Αντε να καταλάβεις που μιλάει ο Καβαφης και που ο Φερνάζης! Δραμα χα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ Αμαρτημα, Ελεγκτή, Μελαγχολία κ Ιωάννου.
Η Μοσχούλα δε θα με χάλαγε αλλα δεεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ναι παιδί μου. Συμφωνώ.

Εγώ ετσι κ ετσι. Στην αρχή δε μου άρεσε. Τωρα παλεύεται.


Αν πέσει Κρητικός θα κλάψουν μανουλες. Εγώ χθες τον εκανα καλή επανάληψη. Δεν πιστεύω να χω πρόβλημα. Δεν νομίζω ομως να εινα τόσο ηλίθιοι και να τον ξανάβάλουν.

Ωρα για Καβάφη!

Ή για κάποιο πεζό που έχουν τέσσερα χρόνια να βάλουν!

Εγώ προτιμώ Αμαρτημα, Ελεγκτή, Μελαγχολία κ Ιωάννου.
Η Μοσχούλα δε θα με χάλαγε αλλα δεεν.

Εε όχι και ελεγκτή από τα χειρότερα μου! 5 λέξεις ποίημα η οποία έχει και διαφορετική σημασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
αμαρτημα θελω, αυτο ειχα δωσει και παλια και τα ειχα παει πολυ καλα, θα το θεωρησω καλο σημαδι. βεβαια τοτε ημουν καλα προετοιμασμενη :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ερώτηση:
Ξέρουμε μετά από πόσες μέρες μετά το πέρας των πανελλαδικών θα ανακοινωθούν οι βαθμοί μας ;
Ή τουλάχιστον μετά από πόσες μέρες γίνεται συνήθως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ο βιζυηνος και το ονειρο ποσες ωρες σας πηραν στην επαναληψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
:( ΑΟΔΕ. Το μυαλό μου έχει γίνει που-ρές. Όχι. Άλλο. Κάρβουνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ερώτηση:
Ξέρουμε μετά από πόσες μέρες μετά το πέρας των πανελλαδικών θα ανακοινωθούν οι βαθμοί μας ;
Ή τουλάχιστον μετά από πόσες μέρες γίνεται συνήθως;
Συνήθως τέλος του μήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top