Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Παιδιά πόσο χρόνο θα αφιερώσετε στο κάθε θέμα;

Εγω να πω την αληθεια κανένα 20λεπτο διαβάζω το καθένα. :/
Παραπάνω θα διαβάσω τα πιο φλέγοντα.
Μπορεί να τα ξαναπεράσω όσα δε βγάζω καλα. Απλά είναι πολλά. Αλλιώς δε βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγώ ακούω "12 Ιουνίου" (δίνω ΑΟΘ) και νιώθω τις μέρες να περνάνε μπαμ-μπαμ... Δεν είναι και τόσο μακριά! *χαμόγελο ελπίδας*
Απο την άλλη όμως, σκέφτομαι πως μεσα σε αυτές τις δύο εβδομάδες κρίνεται η προσπάθεια σχεδόν ενός χρόνου και πως αν δε περάσω θα λυπηθώ πολύ -τόσο για όλα τα λεφτά που έφυγαν απο τις τσέπες των γονιών μου σε φροντιστήρια, όσο και για τον ίδιο μου τον εαυτό- και μού 'ρχεται πονοκέφαλος...

Παιδιά πόσο χρόνο θα αφιερώσετε στο κάθε θέμα;

τέταρτο - εικοσάλεπτο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θανάσης-13-

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εθελοντισμο,μνημεια ενδοσχολικη βια,ανεργια,δημοκρατια πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Το πρωί πριν γράψουμε θα ξυπνήσετε πολυ πιο νωρίς για να διαβάσετε ή θα τα ρίξετε μόνο μια ματιά; Σκέφτομαι να κανω το δεύτερο γιατι φοβάμαι ότι μπορει να τα κανω άνω κάτω, ήδη ελπίζω να μου μένουν αυτα που διαβάζω.. :confused:

novemberrain, εγώ δίνω και στις 27-28 Ιουνίου :crazy: στην αρχή γκρινιαζα αλλά νομίζω ότι θα περάσει ο καιρός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
μπορει να διαβασω κατι αν καταφερω και ξυπνησω αρκετα πιο νωρις..... πειραζει αν υπερβουμε το οριο στην περιληψη η στην εκθεση η αντιστοιχα γραψουμε λιγο λιγοτερες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ θα σηκωθώ πιστεύω γύρω στις 6+ . Θέλω να ετοιμαστώ μην πάω όπως να'ναι και θα ρίξω μια ματιά σε κανένα θέμα αλλά όχι πολλά πράγματα...
Τί ώρα θα πάτε τελικά σχολείο; Εγώ 7μιση-8παρα είκοσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Το πρωί πριν γράψουμε θα ξυπνήσετε πολυ πιο νωρίς για να διαβάσετε ή θα τα ρίξετε μόνο μια ματιά; Σκέφτομαι να κανω το δεύτερο γιατι φοβάμαι ότι μπορει να τα κανω άνω κάτω, ήδη ελπίζω να μου μένουν αυτα που διαβάζω.. :confused:

novemberrain, εγώ δίνω και στις 27-28 Ιουνίου :crazy: στην αρχή γκρινιαζα αλλά νομίζω ότι θα περάσει ο καιρός

Δίχως να έχω την κατάλληλη εμπειρία (αφού δεν έχω περάσει από την χρονιά των πανελληνίων) θα έλεγα πως είναι ορθότερο να μην κοιτάξεις τίποτα διότι θα τα μπερδέψεις και θα αγχωθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
20 λεπτα εγω εκτος αν ειναι αρκετες σελιδες ... μια καλη αναγνωση τα κανω αν και βλεπω την τεταρτη να σκεφτομαι ιδεες :P εσυ?

Έπρεπε να γίνω πιο συγκεκριμένη :redface:
Εννοούσα πόσο χρόνο στην περίληψη και στην έκθεση κυρίως..

Εγώ πάντως κάθε θέμα το βλέπω κανένα 40λεπτο δεν ξέρω γιατί μου παίρνει τόσο πολύ και χωρίς να αποστηθίσω κάτι :confused:
Αν και όπως λες και εσύ και εμένα έτσι με κόβω την τετάρτη:ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έπρεπε να γίνω πιο συγκεκριμένη :redface:
Εννοούσα πόσο χρόνο στην περίληψη και στην έκθεση κυρίως..

Εγώ πάντως κάθε θέμα το βλέπω κανένα 40λεπτο δεν ξέρω γιατί μου παίρνει τόσο πολύ και χωρίς να αποστηθίσω κάτι :confused:
Αν και όπως λες και εσύ και εμένα έτσι με κόβω την τετάρτη:ρ
Εγώ κανά μισαωρο την περίληψη και άλλο ένα μισαωρο στις ασκήσεις το κόβω.
Ο υπόλοιπος χρόνος για την έκθεση.

Ντροπή μου.Άνοιξα τον υπολογιστή να διαβάσω θέματα κι βλέπω θάψε το σενάριο :redface:
Απλά δεν έχω υλικό για ορισμένα θέματα και αύριο δεν ξέρω κατά πόσο θα έχω χρόνο για τον υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι του χρόνου που θα ειμαστε φοιτητές, θα αγχώνουμε τους μαθητέςς της τωρινής 'Β :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
καλησπερα!!αντε να τελειωνουν τα βασανα :clapup: καλυτερα ειναι πιστευω να βγαλουμε ο,τι ειναι να βγαλουμε μεχρι αυριο το απογευματακιμκαι μετα να ηρεμησουμε και να κοιμηθουμε..για το πρωι ουτε λογος για σχεδιαγραμματα κτλ,το πολυ πολυ τιποτα απο θεωρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Ο καθηγητής μου μας εχει πει ότι το ιδανικό είναι να αφιερώσουμε 30-45 λεπτά στην περίληψη, 30 στις ασκησεις και μιάμιση ωρα στην εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Έπρεπε να γίνω πιο συγκεκριμένη :redface:
Εννοούσα πόσο χρόνο στην περίληψη και στην έκθεση κυρίως..

Εγώ πάντως κάθε θέμα το βλέπω κανένα 40λεπτο δεν ξέρω γιατί μου παίρνει τόσο πολύ και χωρίς να αποστηθίσω κάτι :confused:
Αν και όπως λες και εσύ και εμένα έτσι με κόβω την τετάρτη:ρ
1 ωρα και 15 περιληψη και λοιπες ασκησεις, την υπολοιπη ωρα εκθεση και κανενα 20 λεπτο να τα ελεγξω. τι κατευθυνση εισαι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Παιδιά εγώ όταν γράφω περίληψη αν βρω π.χ σε μια παράγραφο επίκληση στην αυθεντία γράφω "Εδώ ο αρθογράφος κάνοντας επίκληση στην αυθεντία ενισχύει τη θέση του ότι... " Είναι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
1 ωρα και 15 περιληψη και λοιπες ασκησεις, την υπολοιπη ωρα εκθεση και κανενα 20 λεπτο να τα ελεγξω. τι κατευθυνση εισαι ?

Ελπίζω μόνο μην βάλουν τίποτα άκυρο και κολλήσουμε :wacko:
Θετική είμαι :)

Παιδιά εγώ όταν γράφω περίληψη αν βρω π.χ σε μια παράγραφο επίκληση στην αυθεντία γράφω "Εδώ ο αρθογράφος κάνοντας επίκληση στην αυθεντία ενισχύει τη θέση του ότι... " Είναι λάθος;

Δεν νομίζω απλά να αιτιολογείς κιόλας από που συμπέρανες ότι είναι επίκληση στην αυθεντία (χωρία κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ελπίζω μόνο μην βάλουν τίποτα άκυρο και κολλήσουμε :wacko:
Θετική είμαι :)



Δεν νομίζω απλά να αιτιολογείς κιόλας από που συμπέρανες ότι είναι επίκληση στην αυθεντία (χωρία κλπ)
Στην περίληψη θα ήταν περιττό για αυτό το γράφω συνοπτικά. :/:
Απλά είδα ότι πρέπει να αποφεύγουμε δικά μας σχόλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ας σας ευχηθώ και εγώ:P
Καλή επιτυχία σε όλους σας!!!!Σας εύχομαι να πραγματοποιήσετε όλους τους στόχους και τα όνειρα σας,να ανταμειφθούν όλοι σας οι κόποι και η προσπάθεια σας και φυσικά να πιάσετε την πρώτη σας επιλογή:D:D
Καλή επιτυχία ξανά :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Παιδιά εγώ όταν γράφω περίληψη αν βρω π.χ σε μια παράγραφο επίκληση στην αυθεντία γράφω "Εδώ ο αρθογράφος κάνοντας επίκληση στην αυθεντία ενισχύει τη θέση του ότι... " Είναι λάθος;

Δεν ξέρω αν είναι λάθος, αλλά είναι περιττές λέξεις... από τη στιγμή που δεν χρειάζεται, καλύτερα να μην το γράψεις ώστε να έχεις περιθώριο να γράψεις περισσότερα για κάποιο άλλο σημαντικό σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Ελπίζω μόνο μην βάλουν τίποτα άκυρο και κολλήσουμε :wacko:
Θετική είμαι :)



Δεν νομίζω απλά να αιτιολογείς κιόλας από που συμπέρανες ότι είναι επίκληση στην αυθεντία (χωρία κλπ)
πιστευω δεν ειναι λαθος. συνηθως πως ξεκινατε την περιληψη? χρησιμοποιειτε ενεργητικη η παθητικη συνταξη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
πιστευω δεν ειναι λαθος. συνηθως πως ξεκινατε την περιληψη? χρησιμοποιειτε ενεργητικη η παθητικη συνταξη ?

Δεν ξέρω αν είναι λάθος, αλλά είναι περιττές λέξεις... από τη στιγμή που δεν χρειάζεται, καλύτερα να μην το γράψεις ώστε να έχεις περιθώριο να γράψεις περισσότερα για κάποιο άλλο σημαντικό σημείο.
Α οκ.Θα δω εκείνη τη στιγμή.:Ρ
Εγώ ξεκινάω "Στο παρόν άρθρο/κείμενο γίνεται λόγος για το θέμα κτλ ή Στο συγκεκριμένο κείμενο/άρθρο ο συγγραφέας/αρθογράφος πραγματεύεται το θέμα κτλ.."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top