Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Να πούμε όμως ότι παίζει ρόλο και πως διαβάζει ο καθένας γιατί δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Είναι κάποιοι που το διάβασμα της τελευταίας στιγμής σε αυτούς αποδίδει, εγώ νομίζω είμαι μία από αυτούς. Πάντα διάβαζα μέχρι και το τελευταίο λεπτό πριν μοιράσουν τα γραπτά και υπό αυτή την πίεση λειτουργούσα καλύτερα. Άλλοι μου έλεγαν δεν μπορούν να διαβάσουν έτσι γιατί αγχώνονται. Η ξεκούραση και το καθαρό μυαλό είναι σημαντικά αλλά μην ξεχνάμε τις ιδιαιτερότητες του κάθε ανθρώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Αν και μιλάω κυρίως για τη βιολογία κατεύθυνσης, συμφωνώ! :)

Μα καλή μου και εγω για βιολογια κατευθυνσης μιλούσα τοση ωρα. Θετικη ειμαι και εγώ και αν πρόσεξες ειπα Τρίτη βράδυ, και εννοούσα την δεύτερη εβδομάδα οπου Τετάρτη δίνουμε βιολογια κατευθυνσης. Το ίδιο ισχύει και για την βιολογια γενικης, στο οποιο κάλλιστα εξετάζομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στις φετινες πανελληνιες του 2014,στο ΑΟΔΕ καμμενα θεματα εκτος απο απο του φετινου ΟΕΦΕ και των περσινων πανελληνιων θεωρουνται και τα θεματα των επαναληπτικων εξετασεων του 2013?
Μην ποντάρετε στο ότι υπάρχουν "καμένα" θέματα. Όλα τα διαβάζετε ισότιμα. Ποιος αποκλείει ότι μπορεί επίτηδες σε ένα μάθημα, να βάλουν θέμα που είχε και ο Οεφές; Έχει γίνει κάποιες φορές σε διάφορα μαθήματα. Τι θα κάνει τότε αυτός που δεν διάβασε ένα θέμα επειδή το θεωρούσε "καμένο";


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Μα καλή μου και εγω για βιολογια κατευθυνσης μιλούσα τοση ωρα. Θετικη ειμαι και εγώ και αν πρόσεξες ειπα Τρίτη βράδυ, και εννοούσα την δεύτερη εβδομάδα οπου Τετάρτη δίνουμε βιολογια κατευθυνσης. Το ίδιο ισχύει και για την βιολογια γενικης, στο οποιο κάλλιστα εξετάζομαι.

Muxu, μάλλον τρελαίνομαι. Νόμιζα πως ήσουν θεωρητική ενώ όλες τις προηγούμενες μέρες συζητούσαμε για το πώς θα βγάλουμε τη βιολογία. Τα πρόβατα φταίνε μάλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.

αλλά όχι,εμείς τα κανονίσαμε αυτά, δεν θα ξενυχτήσουμε :P
Βαρεθηκα την απαίσια στατιστική και την έκθεση :( Α, να σας πω, μήπως γνωρίζει κανείς κανένα site με διάφορα άρθρα ή δοκίμια, ακόμα και αν είναι σελίδα κάποιας εφημερίδας; Έχω βρει κάποια αλλά όχι πολλά, θέλω να ρίχνω καμιά ματιά και σε άλλο υλικό, εκτός φροντιστηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
δεν υπαρχουν καμενα θεματα. προσωπικα δεν θα το ρισκαρα να παω αδιαβαστη σε κατι επειδη επεσε περισυ ενω εχω διαβασει ολα τα υπολοιπα.

οταν εδινα πανελληνιες σχεδον σε κανενα μαθημα δεν ειχα κοιμηθει καλα. στα αρχαια ημουν με μισαωρο υπνο (ειχα βαλει ξυπνητηρι στα 10 λεπτα αλλα δεν καταφερα να σηκωθω :P ) ο υπνος μου σε ολες τις πανελληνιες ηταν ο ελαχιστος το βραδυ και μια δυο ωρες το μεσημερι. μια χαρα τα πηγα, οπως τα περιμενα :D
προφανως δεν θα προτεινα σε κανεναν να το κανει, αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα. αν καποιον τον βοηθαει να διαβασει τελευταια στιγμη ας το κανει, αν καποιος χρειαζεται υπνο για να λειτουργησει ας κοιμηθει καλα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Eγώ για κανένα μισάωρο ασχολούμαι με τη μετάφραση του αγνώστου...:hmm:

Αναλόγως το χρόνο που εχει συνηθίσει και απαιτεί απο τον εαυτό του ο καθένας..εγω,ως ανέκαθεν τελειομανής,ήθελα να γράψω πέρυσι και τη λεπτομέρεια..μολις είδα το άγνωστο,μου ήρθε στο μυαλο η αρχαία γραφή των Σουμερίων :P ..λες και διάβαζα πρωτη φορά αρχαία,ενα πράγμα..γι' αυτο,αφιέρωσα και τόση ωρα για τη μετάφραση,όπως καλώς αποδείχθηκε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Τελικά, στην ΕΚΘΕΣΗ, στην άσκηση ανάπτυξης παραγράφου, πρέπει ή δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε ως θεματική την πρόταση που δίνεται στην εκφώνηση? :confused:

μήπως γνωρίζει κανείς κανένα site με διάφορα άρθρα ή δοκίμια, ακόμα και αν είναι σελίδα κάποιας εφημερίδας;
Χρησιμοποιώ αυτό και αυτό, αν και φαντάζομαι ότι σίγουρα θα τα ξέρεις και δε βοηθάω ιδιαίτερα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μόνο αν σου λέει ρητά να χρησιμοποιήσεις την εκφώνηση ως θεματική πρόταση,το κανεις.Αλλιως,φτιάχνεις δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Στο βαθμολογικό του Ηρακλείου προτιμούν να έχετε ως θεματική την πρόταση που δίνεται στην εφώνηση. Η καθηγήτρια στο σχολείο μας ήταν συντονίστρια στο μάθημα της έκθεσης και μας το είχε πει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αμα την αφησω την ιστορια μεχρι να δωσουμε λετε να εχω προβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αμα την αφησω την ιστορια μεχρι να δωσουμε λετε να εχω προβλημα;
Δεν ξέρω.Κι εγώ αυτό σκέφτομαι.Κάθε φορά που την ανοίγω λέω την ξέρω...Αλλά προσπαθώ να κάνω καμία επανάληψη που κ που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μια λέω ότι θα τα πάω καλά και θα περάσω σίγουρα στη σχολή που θέλω, μετα λέω πως δεν θα γράψω καλά και υπολογίζω τα μόρια βάζοντας πολυ χαμηλούς βαθμούς. Δεν μπορώ αλλοοοο!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μια λέω ότι θα τα πάω καλά και θα περάσω σίγουρα στη σχολή που θέλω, μετα λέω πως δεν θα γράψω καλά και υπολογίζω τα μόρια βάζοντας πολυ χαμηλούς βαθμούς. Δεν μπορώ αλλοοοο!! :mad:
Με τόσους υπολογισμούς μορίων που έχω κάνει μόλις ακούσω τους βαθμούς θα ξέρω κατευθείαν πόσο έβγαλα :P
Μην το σκέφτεσαι ρε.Αφού τελειώνουμε τώρα.Θα τα δεις μια και καλή.Εσύ την προσπάθεια σου την έκανες. :) Και πιστεύω θα ανταμειφθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Μια λέω ότι θα τα πάω καλά και θα περάσω σίγουρα στη σχολή που θέλω, μετα λέω πως δεν θα γράψω καλά και υπολογίζω τα μόρια βάζοντας πολυ χαμηλούς βαθμούς. Δεν μπορώ αλλοοοο!! :mad:

Aν κρίνω από πολλά posts σου πρέπει να είσαι από τα ελάχιστα άτομα που θα πάνε καλά στις πανελλήνιες. Δείχνεις ότι έχεις διαβάσει πολύ. Κατέχεις το σπορ. Και σίγουρα θα πιάσεις το στόχο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Δεν ξέρω.Κι εγώ αυτό σκέφτομαι.Κάθε φορά που την ανοίγω λέω την ξέρω...Αλλά προσπαθώ να κάνω καμία επανάληψη που κ που.

Παμε για 19+ στην ιστορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Aν κρίνω από πολλά posts σου πρέπει να είσαι από τα ελάχιστα άτομα που θα πάνε καλά στις πανελλήνιες. Δείχνεις ότι έχεις διαβάσει πολύ. Κατέχεις το σπορ. Και σίγουρα θα πιάσεις το στόχο σου.

Απο ετσι εσυ πρεπει να εισαι τουλαχιστον ο αδελφος του einstein? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
προς Filippos14:

Όχι αλλά έχω δει πως απαντάει και σε threads για μαθήματα. Δείχνει διαβασμένη. Άλλοι στη θέση της δεν έχουν αυτή την άνεση. Μακάρι να το αποδείξει και γραπτώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καλα κουραγια σε ολους σας!!! Εφοσον εχετε διαβασει καλα θα γραψετε! Αρκει να ειστε ψυχραιμοι και συντρωμενοι εκεινη την ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top