Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Nαι, αλλά δεν θα περάσουν έτσι στη σχολή που θέλουν.

Νίκο γιατί τους αγχώνεις; Δεν είναι το παν οι εξετάσεις. Οκ, και πες ότι δεν περάσουν στη πρώτη επιλογή και περάσουν στη δεύτερη ή στη τρίτη. Και τι έγινε; Θα λύσουν το πρόβλημα της ζωης τους? Εγώ πέρασα με τη δεύτερη φορά στη δεύτερη επιλογή μου. Και είμαι χαρουμενη. Και ίσως καλύτερα που πέρασα Φυσικό. Ισως μου ταιριάζει καλύτερα. Θέλω να πιστεύω πως ότι στη ζωή όλα συμβαίνουν για καποιο λόγο. Το πιστεύω και μου δίνει δύναμη. Ακόμα και οι κακοτοπιές μας κάνουν δυνατότερους με περισσότερες αντοχές. Οπότε προτείνω στα παιδιά να μην θλιβονται γι αυτό. Υπάρχουν και άλλες ευκαιρίες. Θέληση και δύναμη να έχουν. Να μην τα παρατάνε ποτέ!

Και παιδιά, κάτι ακόμα, μην το παίρνετε σερί το διάβασμα. Να κάνετε και μικρά τακτικά διαλείμματα. Έστω για 10 λεπτά. Βοηθάει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Νίκο γιατί τους αγχώνεις; Δεν είναι το παν οι εξετάσεις. Οκ, και πες ότι δεν περάσουν στη πρώτη επιλογή και περάσουν στη δεύτερη ή στη τρίτη. Και τι έγινε; Θα λύσουν το πρόβλημα της ζωης τους? Εγώ πέρασα με τη δεύτερη φορά στη δεύτερη επιλογή μου. Και είμαι χαρουμενη. Και ίσως καλύτερα που πέρασα Φυσικό. Ισως μου ταιριάζει καλύτερα. Θέλω να πιστεύω πως ότι στη ζωή όλα συμβαίνουν για καποιο λόγο. Το πιστεύω και μου δίνει δύναμη. Ακόμα και οι κακοτοπιές μας κάνουν δυνατότερους με περισσότερες αντοχές. Οπότε προτείνω στα παιδιά να μην θλιβονται γι αυτό. Υπάρχουν και άλλες ευκαιρίες. Θέληση και δύναμη να έχουν. Να μην τα παρατάνε ποτέ!

Και παιδιά, κάτι ακόμα, μην το παίρνετε σερί το διάβασμα. Να κάνετε και μικρά τακτικά διαλείμματα. Έστω για 10 λεπτά. Βοηθάει. :)

Συμφωνώ αλλά εγώ και εσύ βλέπουμε το θέμα λιγάκι πιο αποστασιοποιημένα, πιο ψύχραιμα. Τα παιδιά αυτά δέχονται πολλές πιέσεις ψυχολογικής φύσεως από την όλη διαδικασία εξετάσεων και κοινωνικό / οικογενειακό περίγυρο. Ξέρουμε πως πάει το τροπάριο. Γι' αυτά οι πανελλήνιες, ο καλύτερος βαθμός σημαίνει υψηλόβαθμη σχολή. Αυτή τη στιγμή καλούνται να περάσουν ένα βουνό, έτσι το βλέπουν. Επίσης η εισαγωγή σε σχολή 2ης, 3ης,...προτίμησης τους "ρίχνει" στα μάτια των συμμαθητών τους ή θα αισθάνονται μειονεκτικά σε όσους θα μπουν στο φόρουμ την άλλη μέρα των βαθμών, να πανηγυρίσουν τα 19.999 μόρια. Ακόμη και στον κύκλο τους. Οι επικοί διάλογοι δεν θα λείψουν:

Α.: έλα ρε, πόσο έβγαλες; (όλο χαμόγελο αφού πήγε καλά)
Β.: δεν πήγα καλά όσο θα ήθελα / δεν πήγα καλά (λόγω δυσκολίας κλπ), εσύ;
Α.: πολύ καλά..αφού τα θέματα ήταν πανεύκολα (μας τα είχαν πιάσει (τα θέματα) από το φροντιστήριο)
Β.: ...μένει λίγο μαλάκας χωρίς να πει κάτι




Στο δικό μου σόι, έπρεπε να φτάσω 4ο έτος για να κατανοήσουν / να πιστέψουν / να εμπεδώσουν ότι ήμουν φοιτητής στο Πανεπιστήμιο. Επειδή δεν ήμουν φοιτητής σε: Πολυτεχνείο, Ιατρική, Νομική, Οικονομικά ...δεν ήμουν φοιτητής γι' αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αρχίζω να λύνω επαναληπτικές, έχω ακούσει ότι είναι πιο "ζόρικες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Μια χαρά! Εσύ;

Φαντάζομαι εννοείς ότι η πηγή βρίσκεται στην αρχή των αξόνων και αρχίζει να ταλαντώνεται τη στιγμή t=0. Επίση, πρέπει να εννοείς ότι αναφέρεσαι σε ένα σημείο του μέσου το οποίο βρίσκεται στη θέση χ = 8λ/11. Με τις προϋποθέσεις αυτές, το κύμα θα φτάσει στο σημείο τη στιγμή t = 8T/11, διότι για να διανύσει απόσταση λ χρειάζεται χρόνο Τ μιας περιόδου. Άρα η πρόταση είναι Λάθος.

Είσαι Γ λυκείου και δίνεις σε λίγες μέρες πανελλήνιες;



μια χαρά φίλε μου. ναι αυτά εννοώ και πράγματι δίνω πανελλήνιες:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παιδιά, με τη σειρά μου και εγώ σας εύχομαι να έχετε επιτυχία στις εξετάσεις σας !!!
Δεν υπάρχει τίποτα να φοβάστε . Αν έχετε διαβάσει όλα θα πάνε καλά . Πηγαίνετε με τσαμπουκά (με την καλή έννοια) και πάρτε τους τα σώβρακα....!!!!!!!!!

Υ.Γ. Τώρα που κοντεύουν οι μέρες , απλά μην κάνετε το λάθος να ξημεροβραδιάζεστε διαβάζοντας. Απλά είναι λάθος. Αυτό που χρειάζεστε είναι η ξεκούραση για να έχετε καθαρό μυαλό . Τουλάχιστον 7 ώρες ύπνος. Δοκιμασμένη συνταγή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Όντως να ξεκουράστε όσο μπορείτε. Να κοιμάστε καλά.

Εγώ πέρσι την πάτησα στα Λατινικά. Είχα πει τελευταίο μάθημα ας κάτσω να διαβάσω όσο πιο πολύ μπορώ... Κοιμήθηκα 2 ώρες και όταν πήγα να δώσω ουσιαστικά κοιμόμουν. Είχα τη δυνατότητα να γράψω 19+ και κατέληξα με 16,6.

Κατά την προετοιμασία μου ξεπετούσα το κάθε διαγώνισμα των πανελληνίων μέσα σε 30 λεπτά. Στο τρίωρο έβγαζα 6 θέματα. Στις πανελλήνιες από την κούραση δεν μπορούσα να σκεφτώ.

Μην κάνετε το ίδιο λάθος με εμένα.

ΥΓ. Για την ιστορία, δεν μου στοίχισε ακριβά. Μπήκα στην σχολή που ήθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Όντως να ξεκουράστε όσο μπορείτε. Να κοιμάστε καλά.

Εγώ πέρσι την πάτησα στα Λατινικά. Είχα πει τελευταίο μάθημα ας κάτσω να διαβάσω όσο πιο πολύ μπορώ... Κοιμήθηκα 2 ώρες και όταν πήγα να δώσω ουσιαστικά κοιμόμουν. Είχα τη δυνατότητα να γράψω 19+ και κατέληξα με 16,6.

Κατά την προετοιμασία μου ξεπετούσα το κάθε διαγώνισμα των πανελληνίων μέσα σε 30 λεπτά. Στο τρίωρο έβγαζα 6 θέματα. Στις πανελλήνιες από την κούραση δεν μπορούσα να σκεφτώ.

Μην κάνετε το ίδιο λάθος με εμένα.

ΥΓ. Για την ιστορία, δεν μου στοίχισε ακριβά. Μπήκα στην σχολή που ήθελα.

Και μια φίλη μου πέρσι έτσι έχασε στην Ιστορία. Τό' χε πάει σερί με 2 ώρες ύπνο το μεσημέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Όντως να ξεκουράστε όσο μπορείτε. Να κοιμάστε καλά.

Εγώ πέρσι την πάτησα στα Λατινικά. Είχα πει τελευταίο μάθημα ας κάτσω να διαβάσω όσο πιο πολύ μπορώ... Κοιμήθηκα 2 ώρες και όταν πήγα να δώσω ουσιαστικά κοιμόμουν. Είχα τη δυνατότητα να γράψω 19+ και κατέληξα με 16,6.

Κατά την προετοιμασία μου ξεπετούσα το κάθε διαγώνισμα των πανελληνίων μέσα σε 30 λεπτά. Στο τρίωρο έβγαζα 6 θέματα. Στις πανελλήνιες από την κούραση δεν μπορούσα να σκεφτώ.

Μην κάνετε το ίδιο λάθος με εμένα.

ΥΓ. Για την ιστορία, δεν μου στοίχισε ακριβά. Μπήκα στην σχολή που ήθελα.

Όντως. Όταν είσαι κουρασμένος-η δεν μπορείς να αποδώσεις. Το μυαλό παύει να είναι ήρεμο για να σκεφτεί όπως πρέπει. Βλέπεις τα θέματα και νομίζεις ότι εξετάζουν κινέζικα. Τα προφανή φαίνονται ως "παγίδες" και έτσι χάνονται βαθμοί αδίκως. Νομίζω ότι τουλάχιστον 2-3 μέρες πριν οι μαθητές πρέπει να σταματήσουν να διαβάζουν. Για 2-3 μέρες επιβάλλεται ψυχοσωματική ηρεμία, ξεκούραση και λιγάκι αποτοξίνωση. Να κλείσουν τα πάντα: διαδίκτυο, τηλεόραση και βιβλία. Να βγούν βόλτα. Να χαλαρώσουν τελείως. Οι λύσεις της τελευταίας στιγμής π.χ. διάβασμα παραμονή, ή ανήμερα, μόνο λύσεις δεν είναι.

Προς υποψηφίους:

(α). Να είστε ψύχραιμοι.

(β). Να γράψετε αυτό που ξέρετε ακόμη και αν δεν είστε σίγουροι. Να γράφετε αιτιολόγηση ακόμη και αν δεν μπορείτε να φτάσετε τη λύση μέχρι το τέλος. Οι ξεκάρφωτες απαντήσεις βαθμολογούνται με πολλά μείον. Μάθετε να είστε συνοπτικοί, σαφείς και ορθοί σύμφωνα με το μάθημα που εξετάζεστε.

(γ). Μην αναλωθείτε σε σπαστικές καλλιγραφίες (γνωρίζουν οι κοπέλες τι εννοώ) διότι ο χρόνος δεν επαρκεί.

(δ). Να διαβάζετε καλά τα δεδομένα της εκφώνησης. Μια λέξη, ένα κόμμα, μια μαθηματική έκφραση λιγότερα ή περισσότερα, αλλάζουν παντελώς το συνολικό νόημα και συνεπώς τη λύση / απάντηση της άσκησης.

Κυρίως το (δ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και μια φίλη μου πέρσι έτσι έχασε στην Ιστορία. Τό' χε πάει σερί με 2 ώρες ύπνο το μεσημέρι.

Εμένα μια φίλη μου το έπαθε αυτό με τη βιολογία κατεύθυνσης, είχε κοιμηθεί πολυ λίγο το βράδυ.. Με βλέπω από τις 10 στο κρεβάτι :P εξάλλου δεν μπορώ να διαβάσω μετα τις 10 και κατι, άντε πες 11, είμαι πρωινος τύπος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμένα μια φίλη μου το έπαθε αυτό με τη βιολογία κατεύθυνσης, είχε κοιμηθεί πολυ λίγο το βράδυ.. Με βλέπω από τις 10 στο κρεβάτι :P εξάλλου δεν μπορώ να διαβάσω μετα τις 10 και κατι, άντε πες 11, είμαι πρωινος τύπος :P

Εμενα δε θα με πάρει ο ύπνος τόσο νωρίς. Θα ακούσω μουσική. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ εκείνα τα παλιά χρόνια που έδινα πανελλήνιες την προηγούμενη των αρχαίων κατεύθυνσης είχα ξενυχτήσει στον υπολογιστή με αμερικάνικη σειρά και έγραψα 18,7. Δεν σας το προτείνω σε καμία περίπτωση, απλά είναι από τα αξιοπερίεργα των εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
εμενα μια φιλη μου σηκωνοταν απο τις 4 για να κανει επαναληψη... το αποτελεσμα της ηταν μετριο και θα συμφωνησω με τον nPb οτι χρειαζομαστε ξεκουραση! ο,τι μαθαμε, μαθαμε! δε θα το σωσουμε στις 2 το βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ρε παιδιά, όσο και να έχω διαβάσει βιολογία όλη τη χρονιά, αν δε της ρίξω μία τελευταία ''ματιά'' πριν δώσω, αισθάνομαι ότι δε θα τα πάω καλά. Δεν είναι λύση της τελευταίας στιγμής, είναι αναγκαία προυπόθεση για να θυμηθείς αυτολεξεί ένα ολόκληρο βιβλίο...Και δε θα πάω μέχρι τις δύο το βράδυ, το πολύ 10 θα έχω τελειώσει, αλλά το βλέπω υπερβολικό αυτό που λέει ο nPb, δηλαδή να μην την πιάσω καθόλου. Τι λέτε οι θετικάριοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν είμαι θετική, αλλά πιστεύω ότι πρέπει σε όλα τα μαθήματα να ρίχνουμε μια ματιά πριν πάμε να γράψουμε. Δεν λέω να ξενυχτησουμε μέχρι τις 3 το βράδυ, αλλά να κάνουμε μια μικρή επανάληψη το μεσημέρι και το απόγευμα ίσα ισα για να θυμηθούμε κάποιες λεπτομέρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ρε παιδιά, όσο και να έχω διαβάσει βιολογία όλη τη χρονιά, αν δε της ρίξω μία τελευταία ''ματιά'' πριν δώσω, αισθάνομαι ότι δε θα τα πάω καλά. Δεν είναι λύση της τελευταίας στιγμής, είναι αναγκαία προυπόθεση για να θυμηθείς αυτολεξεί ένα ολόκληρο βιβλίο...Και δε θα πάω μέχρι τις δύο το βράδυ, το πολύ 10 θα έχω τελειώσει, αλλά το βλέπω υπερβολικό αυτό που λέει ο nPb, δηλαδή να μην την πιάσω καθόλου. Τι λέτε οι θετικάριοι;

εγω προσωπικα θα διαβαζω κανονικα πριν απο καθε μαθημα απλα θα κοιμαμαι κατα τις 10.
βιολογια κατ. χρειαζεται να κανεις τελευταια επαναληψη...τουλαχιστον τη θεωρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
εμενα μια φιλη μου σηκωνοταν απο τις 4 για να κανει επαναληψη... το αποτελεσμα της ηταν μετριο και θα συμφωνησω με τον nPb οτι χρειαζομαστε ξεκουραση! ο,τι μαθαμε, μαθαμε! δε θα το σωσουμε στις 2 το βραδυ

Moυ θυμίζεις κάτι φοιτητές που τους έβλεπα στην εξεταστική να έρχονται χλωμοί, με μαύρους κύκλους γύρω από τα μάτια και φρέντο εσπρέσσο. :P Στο πρώτο 10λεπτο που είχαν μοιραστεί τα θέματα, είχαν σηκωθεί να παραδώσουν κόλα γραπτού. Ήταν φυσική συνέπεια να είναι ράκοι από την κούραση και την ολονυχτία. Ένα εξάμηνο (διόμισι-τρεις μήνες ημερολογιακά) το έξυναν και είπαν να διαβάσουν το βράδυ την παραμονή. Μου θυμίζει την ατάκα: «ο καθηγητής μου έβαλε 250 σελίδες ύλη ενώ ξέρει ότι σε ένα βράδυ δεν βγαίνει». :D :hehe:

Peace καλύτερα να πας τελείως ανάλαφρη να γράψεις αυτά που θυμάσαι και γνωρίζεις καλά παρά να πιεστείς να θυμάσαι πράγματα που δεν θα θυμηθείς εκείνη την ώρα. Συν ότι τις 10 το βράδυ μπορεί να δεις κάτι να νομίσεις ότι δεν το ξέρεις και πάει η ψυχολογία σου χάλια. Γνώμη μου, έτσι. Κάνε ότι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ρε παιδιά, όσο και να έχω διαβάσει βιολογία όλη τη χρονιά, αν δε της ρίξω μία τελευταία ''ματιά'' πριν δώσω, αισθάνομαι ότι δε θα τα πάω καλά. Δεν είναι λύση της τελευταίας στιγμής, είναι αναγκαία προυπόθεση για να θυμηθείς αυτολεξεί ένα ολόκληρο βιβλίο...Και δε θα πάω μέχρι τις δύο το βράδυ, το πολύ 10 θα έχω τελειώσει, αλλά το βλέπω υπερβολικό αυτό που λέει ο nPb, δηλαδή να μην την πιάσω καθόλου. Τι λέτε οι θετικάριοι;

Δεν τίθεται θεμα. Μεσα στη χρονια εχω διαβασει πολλες ωρες βιολογια. Ακομη και τωρα, αν με ρωτήσεις κάποιο κομμάτι μπορει να κομπλαρω και να μην θυμάμαι πως αρχίζει. Αυτο τι συνεπάγεται; Οτι δεν εχω διαβασει αρκετα βιολογια; Και με το παραπανω την εχω διαβασει απλα ειναι αυτο το οτι ειναι μαθημα το οποιο μέχρι και μια μερα πριν πρεπει οπως και δηποτε να το φρεσκαρεις. Μέχρι λιγο πριν κοιμηθώ την Τρίτη τπ βράδυ θεωρία θα ξεφυλλίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miakar

Νεοφερμένος

Η miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Στις φετινες πανελληνιες του 2014,στο ΑΟΔΕ καμμενα θεματα εκτος απο απο του φετινου ΟΕΦΕ και των περσινων πανελληνιων θεωρουνται και τα θεματα των επαναληπτικων εξετασεων του 2013?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δεν τίθεται θεμα. Μεσα στη χρονια εχω διαβασει πολλες ωρες βιολογια. Ακομη και τωρα, αν με ρωτήσεις κάποιο κομμάτι μπορει να κομπλαρω και να μην θυμάμαι πως αρχίζει. Αυτο τι συνεπάγεται; Οτι δεν εχω διαβασει αρκετα βιολογια; Και με το παραπανω την εχω διαβασει απλα ειναι αυτο το οτι ειναι μαθημα το οποιο μέχρι και μια μερα πριν πρεπει οπως και δηποτε να το φρεσκαρεις. Μέχρι λιγο πριν κοιμηθώ την Τρίτη τπ βράδυ θεωρία θα ξεφυλλίζω.

Αν και μιλάω κυρίως για τη βιολογία κατεύθυνσης, συμφωνώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μα αν δε τα κάνω επανάληψη μια μέρα πριν θα ειμαι αγχωμένη. Αν τα κάνω θα ειμαι πιο σίγουρη.
Σε όλα τα μαθηματα θα διαβάσω την προηγούμενη μέρα. Σε λογικά πλαίσια πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top