Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ουπς σορι... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Παμε δυνατα λεμεεεεεε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Με αγχώνει περισσότερο να σκέφτομαι πως έχουμε 3 Σ/Κ παρά 22 μέρες.Με αυτό τον τρόπο ξεκολλάω το μυαλό μου από ενδεχόμενες εξόδους τα ερχόμενα Σάββατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν έχετε κάνει ταλαντώσεις σωμάτων με ελατήριο δεμένο στο ένα άκρο; :hmm:

Αμυδρά...:P
Η σφαίρα που κάνει ανακύκλωση πάνω από το ελατήριο δεν είχα καταλάβει τι ρόλο έπαιζε...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αμυδρά...:P
Η σφαίρα που κάνει ανακύκλωση πάνω από το ελατήριο δεν είχα καταλάβει τι ρόλο έπαιζε...:clapup:

Σφαίρα; :P ανυσματικο διάγραμμα το λέμε εμείς
Εμένα δεν με αγχωθούν ούτε οι 22 ημέρες, ούτε τα 3 ΣΚ, ανυπομονώ, θέλω να τελειώνουμε, βαρέθηκα, δεν μπορώ να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια, πώς το λέμε;;;;;!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Αμυδρά...:P
Η σφαίρα που κάνει ανακύκλωση πάνω από το ελατήριο δεν είχα καταλάβει τι ρόλο έπαιζε...:clapup:

Μπορείς να ψάξεις πολλά τέτοια gif στο google images με όρους: harmonic oscillations και άλλα είδη oscillations. Αυτό το ημίτονο ή συνημίτονο που μπλέκει στην συνάρτηση διάδοσης y(t) φαίνεται σχηματικά. Δεν είναι τυχαίο. Καθώς κινείται το σώμα διαγράφοντας μια διαταραχή από τη θέση ισορροπίας αυτό που βλέπει κάποιος πάνω σε στο επίπεδο (xy) είναι μια τριγωνομετρική καμπύλη. Η φυσική αιτιολόγηση που εμπλέκει μαθηματική επεξήγηση είναι ...σε Πανεπιστημιακό επίπεδο.



Τα μπλε σωματίδια παριστάνουν μόρια αέρα που ταλαντώνονται.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σφαίρα; :P ανυσματικο διάγραμμα το λέμε εμείς
Εμένα δεν με αγχωθούν ούτε οι 22 ημέρες, ούτε τα 3 ΣΚ, ανυπομονώ, θέλω να τελειώνουμε, βαρέθηκα, δεν μπορώ να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια, πώς το λέμε;;;;;!!

Η πρώτη μου σκέψη κάθε πρωί (που κατάντησα :P )

Γενικά έχω διαμορφώσει αρνητική άποψη για τις Πανελλήνιες.Το μόνο που κατάφεραν είναι να με κάνουν βαρετή .Νιώθω φυλακισμένη. Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα γυρίσω από την Ιστορία και δεν θα αισθάνομαι ότι έχω κάτι να κάνω αναγκαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καλά είσαι εσύ, εγώ θα τελειώσω 28 Ιουνίου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Έχετε σταματήσει τις βραδινές σας εξόδους;Ας πούμε εγώ βγαίνω μόνο Σάββατα και ειλικρινά αν έμενα μέσα και το Σάββατο θα τρελαινόμουν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
εγώ δεν ξενυχτάω αλλά βγαίνω για καφέ κανένα πρωί αν έχω χρόνο, ή μετα από μάθημα... συνήθως βγαίνω και Κυριακή απόγευμα ή βραδάκι, γιατι τις περισσότερες φορές γράφω το πρωί και αν δεν ξεσκασω λίγο θα τα παίξω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Θα έχετε χρόνο ως φοιτήτριες να τα φορτώσετε στον κόκορα με μόνιμο ξενύχτι και κάψιμο. :P :hehe: Αθάνατο Ελληνικό Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγώ βγαίνω σαββατο, τη κυριακη παω καμια βολτιτσα κοντα στο σπιτι με τα ποδια αργα οταν τελειωνω το διαβασμα ( γιατι διαβαζω ολη μερα), και καμια φορα παλι παρασκευη βραδυ βλεπω καμια ταινια μετα το διαβασμα. Και ετσι δεν μου λείπει η έξοδος, αλλα και γω ρε παιδια...ΣΙΧΑΘΗΚΑ! Δεν θελω αλλο πανελληνιες! Δεν αντεχω το ΑΟΔΕ! Νιωθω οτι χανω το χρονο μου τελειως! Παλι καλα που έχω εναν στοχο να με κραταει...πχ σημερα επειδη κανω μαθηματικα με τη μανα μου, μετα απο ολα τα φροντηστηρια με κρατησε ποσες ωρες να λυνω σαν τρελη...ολο το πρωι ΑΟΔΕ , ποσο να αντεξει ενας ανθρωπος?? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ασε, εγώ χθες είχα 8-10 το πρωί μαθηματικα γεν. και μετα έγραφα φυσική μέχρι τις 3.30, γύρισα σπίτι 4 παρά και μετα έφυγα πάλι για μαθ κατ στις 4. Αύριο 8-10 μαθ γεν, 12-2 φυσική, 3-6 σχέδιο, 8-10 μαθ κατ. Δεν την παλεύω. Για το ΑΟΔΕ έχεις απόλυτο δίκιο, χάσιμο χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καλά κι εγω τα Σάββατα που βγαίνω μέχρι τις 12 το αργότερο είμαι σπίτι..Ειδικά αν δεν πηγαίνεις και σχολείο τα πρωινά δεν παλεύεται..χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι που βγαίνουν γιατί ακούω κάποιους που έχουν κόψει τις εξόδους και λέω μήπως κάνω κάτι λάθος.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Έχετε σταματήσει τις βραδινές σας εξόδους;Ας πούμε εγώ βγαίνω μόνο Σάββατα και ειλικρινά αν έμενα μέσα και το Σάββατο θα τρελαινόμουν! :P

Γιατί πότε τις άρχισα για να τις σταματήσω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ασε, εγώ χθες είχα 8-10 το πρωί μαθηματικα γεν. και μετα έγραφα φυσική μέχρι τις 3.30, γύρισα σπίτι 4 παρά και μετα έφυγα πάλι για μαθ κατ στις 4. Αύριο 8-10 μαθ γεν, 12-2 φυσική, 3-6 σχέδιο, 8-10 μαθ κατ. Δεν την παλεύω. Για το ΑΟΔΕ έχεις απόλυτο δίκιο, χάσιμο χρόνου.

Πολύ. Πάρα πολύ. Πάρα πάρα πολύ βαρύ πρόγραμμα.
Υποτίθεται σταματήσαμε το σχολείο για να κοιμηθούμε καμιά ώρα παραπάνω και να κάνουμε προσωπικό διάβασμα. Όχι για να τρέχουμε στο φροντιστήριο... και μάλιστα με υπερωρίες.

Πες τους να σου κόψουν καμιά ώρα. 2ωρο μαθ.γεν. με την τσίμπλα στο μάτι και 2ωρο φυσ.κατ. με το στομάχι να γουργουρίζει, δεν γίνεται... Το ποσοτικό διάβασμα ήταν για την αρχή της χρονιάς, ώστε να βγει η ύλη. Τώρα χρειάζεται ποιοτικό διάβασμα. Δηλαδή, να ξυπνήσεις στις 9.30, να φας πρωινό βλέποντας cartoon μέχρι τις 10, και να πλακωθείς στο διάβασμα μέχρι τις 1. Στη συνέχεια, φάε μεσημεριανό, χουζούρεψε μέχρι τις 3, πήγαινε σχέδιο, γύρνα σπίτι, να αράξεις μέχρι τις 7 και να διαβάσεις άλλες 3 ώρες, μέχρι τις 10.
Έτσι βγάζεις 6 ώρες προσωπικό διάβασμα +3 ωρες μάθημα σχέδιο = 9 ώρες δουλειά.
Το οποίο είναι το ίδιο με τις ώρες που θα έκανες φροντιστήριο, χωρίς τα πήγαινε-έλα και τα ενδιάμεσα κενά. +++ (bonus) ξύπνημα στις 9.30 και όχι στις 8.00.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
+φωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δηλαδή, να ξυπνήσεις στις 9.30, να φας πρωινό βλέποντας cartoon μέχρι τις 10, και να πλακωθείς στο διάβασμα μέχρι τις 1. Στη συνέχεια, φάε μεσημεριανό, χουζούρεψε μέχρι τις 3
Moυ αρέσει πολύ αυτό το πρόγραμμα! Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που ελλάτωσα τους ρυθμούς μου τελευταία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ασε, εγώ χθες είχα 8-10 το πρωί μαθηματικα γεν. και μετα έγραφα φυσική μέχρι τις 3.30, γύρισα σπίτι 4 παρά και μετα έφυγα πάλι για μαθ κατ στις 4. Αύριο 8-10 μαθ γεν, 12-2 φυσική, 3-6 σχέδιο, 8-10 μαθ κατ. Δεν την παλεύω. Για το ΑΟΔΕ έχεις απόλυτο δίκιο, χάσιμο χρόνου.

μπορω να σου δωσω κι εγω μια συμβουλη? ειναι προτιμοτερο να διαβαζεις ολες αυτες τις ωρες παρα να τρεχεις στα φροντηστηρια... τωρα πλεον χρειαζεται προσωπικη προσπαθεια και μονο... και δεν εχεις χρονο για να διαβαζεις και κουραζεσαι υπερβολικα...

μια βολτα Σαββατο βραδυ επιβαλλεται οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα γιατι φετος ξεκουραση= φαρμακο. Ισα ισα για να ξεφυγει το μυαλο μας και να αποβαλλουμε λιγο το αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους τους μαχητές των Πανελληνίων!
Μην το βάζετε κάτω, λίγες μέρες έμειναν! Δυνατά με πίστη και δύναμη. Μπορείτε να τα καταφέρετε. Και να θυμάστε επιτυχία δεν είναι να γράψετε 19.000 μόρια. Επιτυχία είναι να καταφέρετε με ψυχραιμία και θάρρος να αντιμετωπίσετε αυτή τη δοκιμασία και να αποδώσετε όσο πιο κοντά γίνεται στις γνώσεις σας, ώστε να κερδίσετε μία θέση σε μία σχολή που αργότερα θα σας γεμίσει εσωτερικά το περιεχόμενό της και όχι ο τίτλος της!

Καλή δύναμη λοιπόν! Οι ευχές όλων των φοιτητών-τριών είναι μαζί σας για κάθε τι καλύτερο!

FORZAAAAAAAAAAAAAA! :thumbsup:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top