Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
:)
keep-calm-and-count-down-25-days-left-5.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Να σας πω παιδια. Σημερα το πρωι δεν καταφερα να παω στο σχολειο μου για να δω αμα εχουν φερει καρτελακια ή για τους κωδικους; Μην ειναι αργά την Δευτέρα; Εσεις τα κανετε αυτά, η οχι ακομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγώ πήγα σχολείο σήμερα (πού φτάσαμε...) και δεν μας έδωσαν τίποτα. Χαλάρωσε, το καρτελάκι το θες για τις Πανελλήνιες. Ακόμη και την προηγούμενη των Πανελλήνιων να το πάρεις, δεν τρέχει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
παιδιά καλημέρα εχω κολλήσει στο γ ερώτημα του ακόλουθου τέταρτου θέματος:whistle::whistle: θα μπορούσε κανείς να μου δείξει μία υπόδειξη του τρόπου λύσης;; λοιπόν η άσκηση είναι η ακόλουθη: τα α και β έχω κάνει στα άλλα έχω κολλήσει
ΘΕΜΑ 4ο
Α) Να γράψετε συνάρτηση η οποία θα δέχεται 2 παραμέτρους. Ένα πίνακα χαρακτήρων 100 θέσεων και μια μεταβλητή τύπου χαρακτήρα (όνομα). Η συνάρτηση θα ελέγχει αν υπάρχει το συγκεκριμένο όνομα μέσα στον πίνακα και θα επιστρέφει τη θέση του πίνακα στην οποία βρέθηκε το όνομα ή 0 στην περίπτωση που το όνομα δε βρέθηκε.
Β) Δύο από τους συλλόγους που έχουν ιδρυθεί στην Πάρο είναι ο «Αρχίλοχος» και ο «Εκατονταπυλιανή». Δεχόμαστε ότι οι 2 αυτοί σύλλογοι έχουν από 100 μέλη ακριβώς. Να γράψετε πρόγραμμα σε ΓΛΩΣΣΑ που θα αποθηκεύει σε έναν μονοδιάστατο πίνακα 100 θέσεων τα ονόματα όσων μελών είναι εγγεγραμμένα στο σύλλογο «Αρχίλοχος» και σε έναν δεύτερο μονοδιάστατο πίνακα 100 θέσεων τα ονόματα όσων μελών είναι εγγεγραμμένα στο σύλλογο «Εκατονταπυλιανή»
Τα ονόματα που ανήκουν σε ένα σύλλογο είναι όλα διαφορετικά μεταξύ τους, ενώ κάποιος μπορεί να ανήκει και στους 2 συλλόγους. Χρησιμοποιώντας τη συνάρτηση του προηγούμενου ερωτήματος να εμφανιστούν:
ι) Τα ονόματα που ανήκουν στο σύλλογο «Αρχίλοχος» και δεν ανήκουν στο σύλλογο «Εκατονταπυλιανή».
ιι) Τα ονόματα που ανήκουν στο σύλλογο «Εκατονταπυλιανή» και δεν ανήκουν στο σύλλογο «Αρχίλοχος». Αμέσως μετά να εμφανίζονται τα ονόματα του συλλόγου «Αρχίλοχος».
ιιι) Τα ονόματα που ανήκουν και στους 2 συλλόγους δηλαδή αυτά που ανήκουν και στο σύλλογο «Αρχίλοχος» όσο και στο σύλλογο «Εκατονταπυλιανή».
αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει;););)

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ(ΟΝ,ΠΙΝΑΚΑΣ) : ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ
ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ
ΑΚΕΡΑΙΕΣ:X,ΘΕΣΗ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ:ΠΙΝΑΚΑΣ,ΟΝ
ΑΡΧΗ
ΘΕΣΗ<-0
ΓΙΑ Χ ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 100
ΑΝ ΟΝ =ΠΙΝΑΚΑΣ(Χ) ΤΟΤΕ
ΘΕΣΗ<-Χ
ΤΕΛΟΣ_AN
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ<-ΘΕΣΗ
ΤΕΛΟΣ_ΣΥΝΑΡΤΗΣΗΣ
———————————————————————————————————
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΑΛΑΛΑ
ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ
ΑΚΕΡΑΙΕΣ:X
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ :
ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ:ΑΡΧΙ, ΕΚΑΤΟ,
ΛΟΓΙΚΕΣ:
ΑΡΧΗ
ΓΙΑ Χ ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 100
ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΡΧΙ(Χ),ΕΚΑΤΟ(Χ)
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
! 1)
ΓΙΑ Χ ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 100
ΑΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ(ΑΡΧΙ(Χ),ΕΚΑΤΟ)= 0 ΤΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΑΡΧΙ(Χ)
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
!2)
ΓΙΑ Χ ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 100
ΑΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ(ΕΚΑΤΟ(Χ),ΑΡΧΙ)= 0 ΤΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΕΚΑΤΟ(Χ)
ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΑΡΧΙ(Χ)
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
!3)
ΓΙΑ Χ ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 100
ΑΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ(ΕΚΑΤΟ(Χ),ΑΡΧΙ)<> 0 ΤΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΕΚΑΤΟ(Χ)
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ

ΤΕΛΟΣ_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Υ.Γ ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΤΟ ΥΠΟΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΣΙ ΣΤΙΣ ΑΝ

Y.Γ#2 ΜΙΣΩ ΥΠΟΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Και, στη συγκεκριμένη περίπτωση, είναι υποχρεωμένοι να πάρουν την απάντηση αυτή ως σωστή.
Δεν είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν τίποτα αν δεν κριθεί ως αποδεκτή λύση από το εκάστοτε βαθμολογικό κέντρο.

Εύχομαι καλή επιτυχία(αν είσαι υποψήφιος)
Ευχαριστώ πολύ :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έχετε δει, αλλά άλλο ήθελαν να βάλουν για Δ4 στον ΟΕΦΕ στα μαθ. κατ. και το άλλαξαν τελικά γιατί εκείνο και αν ήταν τραβηγμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έχετε δει, αλλά άλλο ήθελαν να βάλουν για Δ4 στον ΟΕΦΕ στα μαθ. κατ. και το άλλαξαν τελικά γιατί εκείνο και αν ήταν τραβηγμένο...

τι εννοείς???καλά και εσύ που το είδεσ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Μην αγχώνεστε για τα καρτελάκια.Πολλοί από το σχολείο μου δεν έχουν φέρει ακόμη φωτογραφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
τι εννοείς???καλά και εσύ που το είδεσ??

Έχω τα μέσα :lol: (σοβαρά, ο καθηγητής μου τα έμαθε μέσω άλλων καθηγητών-φίλων..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έχετε δει, αλλά άλλο ήθελαν να βάλουν για Δ4 στον ΟΕΦΕ στα μαθ. κατ. και το άλλαξαν τελικά γιατί εκείνο και αν ήταν τραβηγμένο...

Υπαρχει δυνατοτητα να το ανεβασεις;;;(εκτος αν ειναι παρανομο λογω πνευματικων δικαιωματων κλπ:worry:...);;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Έχω τα μέσα :lol: (σοβαρά, ο καθηγητής μου τα έμαθε μέσω άλλων καθηγητών-φίλων..)

δηλαδή τι σου είπε??:hmm::hmm:
Ξέρεις είμαστε φίλοι άρα πες καμία καλη κουβεντα στον καθηγητή σου για τον όμορφο, έξυπνο και πάνω από όλα μετριόφρων διαδικτυακό φίλο σου Άγγελε, που σε ΕΚΤΙΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ:D:D:D
υ.γ πλάκα κάνω:D:D αλλά άμα θέλεις πες το, τι τα θέλεις όλα δικά σου???:P:P μην είσαι και εγωίστρια!!!!:):):);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ποια κοινά χαρακτηριστικά έχουν οι μικροοργανισμοί που προκαλούν ΑΙDS, ελονοσία και σύφιλη:
Α) κυτταρική μεμβράνη, γονίδια, ριβοσωματα, μεταβολισμό
Β) κυτταρική μεμβράνη, μεταβολισμό
Γ) γονίδια, μεταβολισμό
Δ) γονίδια.
Τι λέτε οι της βιολογίας γενικής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
το σωστο eιναι το δ γιατι πολυ απλα οι ιοι eιναι ακυτταρικeς μορφeς ζωης και δeν eχουν δικο τους μeταβολισμο για αυτο και χρησιμοποιουν τον ξeνιστη... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ποια κοινά χαρακτηριστικά έχουν οι μικροοργανισμοί που προκαλούν ΑΙDS, ελονοσία και σύφιλη:
Α) κυτταρική μεμβράνη, γονίδια, ριβοσωματα, μεταβολισμό
Β) κυτταρική μεμβράνη, μεταβολισμό
Γ) γονίδια, μεταβολισμό
Δ) γονίδια.
Τι λέτε οι της βιολογίας γενικής?

Το Δ . Όλοι διαθέτουν γενετικό υλικό, άρα κ γονίδια.
Ομως οι ιοί δεν έχουν μεταβολικό μηχανισμό.
Οπότε αυτό πρέπει να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Παιδια ώρες ωρες σκέφτομαι ότι δεν θα αντέξω άλλο.
Έδωσα πολλές δυνάμεις ολο τον καιρό και ο οργανισμός μου, η ψυχή μου δεν αντέχει άλλη κούραση.
Βαρέθηκα πλέον τα ίδια και τα ίδια συνέχεια, να τα μαθαίνω και γρήγορα να τα ξεχνάω επειδή η παπαγαλία θεωρείται κατα τους κυρίους ενδεδειγμένη εκπαιδευτική μέθοδος, να μην προλαβαίνω να κάνω όσες ασκήσεις έπρεπε και να χάνω ουσιώδη πράγματα της ζωής γι αυτό το κωλοπραμα που λέγεται ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!!!
Τουλάχιστον έτσι φαίνεται απο την απόδοση μου τις 2 τελευταίες μέρες που διάβασα ελάχιστα..
Τσάμπα όλο το διάβασμα της χρονιάς δηλαδή.
Ελπίζω να βρω κουράγιο. Κάποτε. -πριν τις 28-.:P

Σκεψου οτι ολα θα πανε καλα στο τελος :) Οσο για την παπαγαλια λογικο ειναι να μην μπορεις να συγκρατησεις τα παντα. Δεν εχουν ολοι αυτη τη δυνατοτητα, υπαρχουμε κι εμεις τα πρακτικα μυαλα :P Σημασια εχει ομως να μην τρελενομαστε, δεν ηρθε το τελος του κοσμου, ΥΓΕΙΑ πανω απ ολα. Πολλοι απο εμας ομως δεν το αντιλαμβανομαστε σωστα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Παιδια ώρες ωρες σκέφτομαι ότι δεν θα αντέξω άλλο.
Έδωσα πολλές δυνάμεις ολο τον καιρό και ο οργανισμός μου, η ψυχή μου δεν αντέχει άλλη κούραση.
Βαρέθηκα πλέον τα ίδια και τα ίδια συνέχεια, να τα μαθαίνω και γρήγορα να τα ξεχνάω επειδή η παπαγαλία θεωρείται κατα τους κυρίους ενδεδειγμένη εκπαιδευτική μέθοδος, να μην προλαβαίνω να κάνω όσες ασκήσεις έπρεπε και να χάνω ουσιώδη πράγματα της ζωής γι αυτό το κωλοπραμα που λέγεται ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!!!
Τουλάχιστον έτσι φαίνεται απο την απόδοση μου τις 2 τελευταίες μέρες που διάβασα ελάχιστα..
Τσάμπα όλο το διάβασμα της χρονιάς δηλαδή.
Ελπίζω να βρω κουράγιο. Κάποτε. -πριν τις 28-.:P

Έτσι είναι η ζωή. Συνεχής και ατέρμονος αγώνας, όταν βάζεις κάποιους στόχους και επιλέγεις τη διαδικασία που σε οδηγεί εκεί. Δεν υπάρχουν ανώδυνες λύσεις ή ανώδυνες επιλογές. Η κάθε επιλογή έχει και τον "κανονισμό" της, τις οδηγίες της. Η ζωή είναι άδικη. Θα το μάθεις όσο μεγαλώνεις, που θα μάθεις να βλέπεις κάποια πράγματα αρκετά ψύχραιμα και πιο σφαιρικά, διότι ακόμη οι μόνες σου έννοιες σταματούν μέχρι το φροντιστήριο. Κανείς δεν σου χρωστάει και ούτε θα σου χαρίσει κάτι. Καλή επιτυχία και καλή δύναμη στο από εδώ και πέρα. Δηλαδή στην πραγματικότητα μετά τις πανελλήνιες. Το τέλος δεν είναι οι πανελλήνιες. Όλοι τα περάσαμε και περνάμε πολύ χειρότερα πράγματα που θέλουν πολλά κιλά συκώτια σε καθημερινό επίπεδο. Μην απελπίζεσαι! Ψύχραιμα και κάνε την προσπάθειά σου. :) :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106962

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω τα θέματα ΟΕΦΕ του 2014 στο Internet? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω τα θέματα ΟΕΦΕ του 2014 στο Internet? :)

καλημερα Δέσποινα.απ'ότι ξέρω θα τα βγάλουν λίγες μέρες πριν τις πανελλήνιες, ωστόσο εάν δεις προηγούμενες συζητήσεις θα διαπιστώσεις πως κάποιοι τα έχουν. ελπίζω να σε βοήθησα.Φιλικά Άγγελος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Θα ήθελα να δω κάποια στιγμή εκείνους τους μαθητές που γνωρίζουν εκ των προτέρων θέματα από τις πανελλήνιες και να τους φτύσω κατάμουτρα. Είναι τα ίδια άτομα που μια ζωή θα πατήσουν επί πτωμάτων για να πουλάνε μούρη ότι εκείνοι μπορούν και το κάνουν. Ξεφτίλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top