Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ποτέ κανείς δεν έγραψε έκθεση 100/100 στις πανελλήνιες γιατί να γράψει τώρα κάποιος σε οεφε;
Δεν αμφιβάλλω τόσο για τα άλλα όσο για εκεί...
Πρακτικά είναι αδύνατο ένας μαθητής να γράψει το απόλυτο στην έκθεση οπότε ή εσείς δουλεύεται εμάς ή εσάς οι διορθωτές :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Άντε ρε παιδιά, 25 μέρες ακόμα...
Btw, δεν ξέρω αν το πιστεύω μόνο εγώ αυτό, αλλά τα θέματα του ΟΕΦΕ συχνά το μόνο που καταφέρνουν είναι να σε αγχώσουν... Γι αυτό μη δίνετε πια και τόοοσο μεγάλη σημασία σε αυτά...
(Προσωπική άποψη πάντα :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Ποτέ κανείς δεν έγραψε έκθεση 100/100 στις πανελλήνιες γιατί να γράψει τώρα κάποιος σε οεφε;
Δεν αμφιβάλλω τόσο για τα άλλα όσο για εκεί...
Πρακτικά είναι αδύνατο ένας μαθητής να γράψει το απόλυτο στην έκθεση οπότε ή εσείς δουλεύεται εμάς ή εσάς οι διορθωτές :hmm:

Τρολλάρει άγρια ο τύπος, δεν παίζει να έγραψε αυτά που λέει για κανένα λόγο.. :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
παιδια μπραβο για τους βαθμους σας στα διαγωνισματα του ΟΕΦΕ... ετσι καυχηθειτε λιγο ακομη για να αγχωσετε και τους υπολοιπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

man

Νεοφερμένος

Ο man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε θα τρελαθω. οφφ τοπικ αλλα ειμαι συγχυσμενος. ΠΟΣΟΥΣ Γ&*)(&(*&ΥΣ σ και π δεσμους εχει το C32H60? ΝΑΙ καλα ειδατε. ΑΥΤΟ.91σ και 2π η 90 σ και 2π?

φιλε μου dream theater γνωριζεις τα θεματα χημεια οεφε..?
δε μπορω να βρω εναν θετικοο.. :worry:
ευχαριστω εκ των προτερων :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Άντε ρε παιδιά, 25 μέρες ακόμα...
Btw, δεν ξέρω αν το πιστεύω μόνο εγώ αυτό, αλλά τα θέματα του ΟΕΦΕ συχνά το μόνο που καταφέρνουν είναι να σε αγχώσουν... Γι αυτό μη δίνετε πια και τόοοσο μεγάλη σημασία σε αυτά...
(Προσωπική άποψη πάντα :) )

Συμφωνώ.. γενικά, εμένα κάθε είδους διαγώνισμα με αγχώνει αυτόν τον καιρό :P Ο καθηγητής μου στα μαθηματικά (κατ. και γεν.) και στο αεππ δεν βαθμολογεί πλέον τα γραπτά μας, μόνο παρατηρήσεις κάνει, για να μην αγχωνόμαστε με τους βαθμούς.
Πφφ, ακόμα μαθ. κατ. διαβάζω γιατί αύριο γράφω ύλης.. αλλά με έπιασε μια νύστα τώρα :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Το θεωρω πραγματικα χασιμο χρονου να αγχωθω λογω των επιτυχιων που υποτειθεται εκαναν καποιοι στα αντικειμενικα δυσκολα θεματα του ΟΕΦΕ. Παιδια στο διαδικτυο ειμαστε, ο καθενας μπορει να δημοσιευει ο,τι θελει, δε σημαινει οτι θα ειναι αξιοπιστο! Αλλα ακομη και αληθεια να ειναι, ο καθενας κοιταει τη δικη του πορεια και επικεντρωνεται στη δικη του προσπαθεια ωστε να πετυχει το μεγιστο αποτελεσμα...Ας μην επηρεαζομαστε απο το οτιδηποτε...φιλικα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
O MT C32H60 έχει την μορφή CνH2ν-4. Ένα παράδειγμα τέτοιας ένωσης είναι τα κύκλοαλκίνια, τα οποία έχουν έναν τριπλό δεσμό και κυκλική αλυσίδα.

Κάθε Η σίγουρα συνδέεται με έναν άνθρακα με έναν σ δεσμό, σε σύνολο δηλαδή 60 σ δεσμοί από τα Η.

Κάθε δεσμός άνθρακα σίγουρα έχει τουλάχιστον έναν σ δεσμό, αφού προηγείται ο σχηματισμός σ δεσμού από π. Άρα 32 σ δεσμοί από τους άνθρακες. (στο παράδειγμα που δώσαμε το μόριο είναι κυκλικό, άρα σε κάθε άνθρακα αντιστοιχεί ένας δεσμός σ.)

Επίσης, υπάρχουν 2 π δεσμοί λόγω τριπλού δεσμού (sp-sp) ή δύο διπλών (sp2-sp2).

Σύνολο: 92σ, 2π

...ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Ποτέ κανείς δεν έγραψε έκθεση 100/100 στις πανελλήνιες γιατί να γράψει τώρα κάποιος σε οεφε;
Δεν αμφιβάλλω τόσο για τα άλλα όσο για εκεί...
Πρακτικά είναι αδύνατο ένας μαθητής να γράψει το απόλυτο στην έκθεση οπότε ή εσείς δουλεύεται εμάς ή εσάς οι διορθωτές :hmm:

Mην πολυπιστεύεις ότι ανεβαίνει σε θέματα βαθμών ή μορίων εισαγωγής. Λίγοι λένε την αλήθεια και αυτό φαίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Μολις πηρα βαθμους απο διαγωνισματα οεφε, 101/100 :) σε ολα ,λογικα στις εξετασεις θα βγω στο μισαωορο σιγουρος οτι εχω γραψει 100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Μολις πηρα βαθμους απο διαγωνισματα οεφε, 101/100 :) σε ολα ,λογικα στις εξετασεις θα βγω στο μισαωορο σιγουρος οτι εχω γραψει 100.

Δεν είναι τίποτα αυτό! Εγώ δεν έγραψα καν ΟΕΦΕ και μου έστειλαν με γράμμα ότι πήρα 200/100! Φαντάζεστε πόσο φοβερός πρέπει να είμαι! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Δεν είναι τίποτα αυτό! Εγώ δεν έγραψα καν ΟΕΦΕ και μου έστειλαν με γράμμα ότι πήρα 200/100! Φαντάζεστε πόσο φοβερός πρέπει να είμαι! :whistle:
hahahahahahahah χωμα μας εκανες ολους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν είναι τίποτα αυτό! Εγώ δεν έγραψα καν ΟΕΦΕ και μου έστειλαν με γράμμα ότι πήρα 200/100! Φαντάζεστε πόσο φοβερός πρέπει να είμαι! :whistle:
Μμμμμ, σιγά!! Εμένα μου έχουν ήδη πει ότι επειδή είμαι διάνοια, μπορώ να περάσω έτσι στη σχολή, χωρίς καν να δώσω, γιατί θα πάρω 100 σε όλα εξάλλου :worship: χαχα, τι λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Δεν είναι τίποτα αυτό! Εγώ δεν έγραψα καν ΟΕΦΕ και μου έστειλαν με γράμμα ότι πήρα 200/100! Φαντάζεστε πόσο φοβερός πρέπει να είμαι! :whistle:

Μην τα λέτε αυτά έτσι! Ένας που θα έγραψε 95/100 θα νιώθει ότι πήρε κάτω από τη βάση...:D :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Μην τα λέτε αυτά έτσι! Ένας που θα έγραψε 95/100 θα νιώθει ότι πήρε κάτω από τη βάση...:D :hehe:

Δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που γράφει κάτω από 135? Σοβαρά? Και τι κάνει όλη την χρονιά? Και θα περάσει αυτός στην ίδια σχολή με ΕΜΕΝΑ (φτου φτου φτου...)??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ποτέ κανείς δεν έγραψε έκθεση 100/100 στις πανελλήνιες γιατί να γράψει τώρα κάποιος σε οεφε;
Δεν αμφιβάλλω τόσο για τα άλλα όσο για εκεί...
Πρακτικά είναι αδύνατο ένας μαθητής να γράψει το απόλυτο στην έκθεση οπότε ή εσείς δουλεύεται εμάς ή εσάς οι διορθωτές :hmm:
Κι όμως έχει γράψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Συμφωνώ.. γενικά, εμένα κάθε είδους διαγώνισμα με αγχώνει αυτόν τον καιρό :P Ο καθηγητής μου στα μαθηματικά (κατ. και γεν.) και στο αεππ δεν βαθμολογεί πλέον τα γραπτά μας, μόνο παρατηρήσεις κάνει, για να μην αγχωνόμαστε με τους βαθμούς.
Πφφ, ακόμα μαθ. κατ. διαβάζω γιατί αύριο γράφω ύλης.. αλλά με έπιασε μια νύστα τώρα :sleep:

Εμάς πάλι στο φροντιστήριο μας βάζουν αρκετά δύσκολα διαγωνίσματα ίσα ίσα για να μας πουν μετά ότι γράψαμε 70/100 ΑΕΠΠ π.χ. ,εγώ να έχω φρικάρει και να νομίζω ότι δε θα γράψω πουθενά, μετά να μας τα ψάλλουν που δεν ανταποκριθήκαμε στις υψηλές απαιτήσεις των θεμάτων, και καιρό αργότερα να μας λένε ότι ο βαθμός δεν έχει σημασία και ότι στις Πανελλήνιες δε θα ναι τόσα πολλά και απαιτητικά :P Οπότε από μόνος μου δεν δίνω πλέον βάση στους βαθμούς των διαγωνισμάτων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Εμάς πάλι στο φροντιστήριο μας βάζουν αρκετά δύσκολα διαγωνίσματα ίσα ίσα για να μας πουν μετά ότι γράψαμε 70/100 ΑΕΠΠ π.χ. ,εγώ να έχω φρικάρει και να νομίζω ότι δε θα γράψω πουθενά, μετά να μας τα ψάλλουν που δεν ανταποκριθήκαμε στις υψηλές απαιτήσεις των θεμάτων, και καιρό αργότερα να μας λένε ότι ο βαθμός δεν έχει σημασία και ότι στις Πανελλήνιες δε θα ναι τόσα πολλά και απαιτητικά :P Οπότε από μόνος μου δεν δίνω πλέον βάση στους βαθμούς των διαγωνισμάτων. :P

Εμείς αύριο γράφουμε τελευταίο διαγώνισμα στα Μαθηματικά (Κατεύθυνσης), πάντως στην βιολογία την προηγούμενη βδομάδα μας λιώσανε. Όλο το βιβλίο ήθελε να γράψουμε, μόνο γονιδιακή ρύθμιση δεν έβαλε (προς μεγάλη μου ανακούφιση). Προς το παρών τα διαγωνίσματα είναι μάλλον εμψυχωτικά (εκείνο το ρημάδι το 90 στην έκθεση έφτυσα αίμα για να το φτάσω), αλλά φοβάμαι για αύριο. :redface:

Ευτυχώς οι καθηγητές προσπαθούν να μας ανεβάσουν το ηθικό μέσα στην τάξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ αύριο γράφω ΑΟΘ...Άντε να δούμε τι πονηριά θα σκεφτούν πάλι οι τύποι..:hmm:
Όσο για τον βαθμό μου...σίγουρα θα είναι 100 μη σας πω και πιο πάνω.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106962

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ.. γενικά, εμένα κάθε είδους διαγώνισμα με αγχώνει αυτόν τον καιρό :P Ο καθηγητής μου στα μαθηματικά (κατ. και γεν.) και στο αεππ δεν βαθμολογεί πλέον τα γραπτά μας, μόνο παρατηρήσεις κάνει, για να μην αγχωνόμαστε με τους βαθμούς.
Πφφ, ακόμα μαθ. κατ. διαβάζω γιατί αύριο γράφω ύλης.. αλλά με έπιασε μια νύστα τώρα :sleep:

Καλά έτσι και αλλίως ότι μάθαμε μάθαμε.. Τα διαγωνίσματα πια είναι για τεστ του εαυτού μας λίγο πριν τις εξετάσεις... Τώρα απλά εγω πιστεύω πως μια τελευταία επανάληψη χρειάζεται και να είμαστε και λίγο χαλαροί..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top