Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cHoco&chOocO

Νεοφερμένος

Η cHoco&chOocO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σοσ θεματα εκθεσης????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
χαχαχαχα δεν σε προλαβαινω τα πολλαπλης
αγααδ :P
49 πεπτιδικοι δεσμοι
2 αμινικα ακρα
και το Γ3 στο εγραψα τρ πιο πανω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
χαχαχαχα δεν σε προλαβαινω τα πολλαπλης
αγααδ :P
49 πεπτιδικοι δεσμοι
2 αμινικα ακρα
και το Γ3 στο εγραψα τρ πιο πανω :P

AAAAAAAAA ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟ ΣΒΗΣΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΩΣΤΟ ΓΑΜΩΩΩΩ :( νομιζα οτι το ειχα λαθος! αρα κανενα 95...
Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ! και κατι τελευταιο! εκτος απο την ecorI σε τι αλλο συμβαλλει το e-coli?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
nikoslarissa
Ελπίζω να ήταν ειρωνικό πριν που είπες οτι πηρες 100σταρι αεππ χαχαχα!!!
Εχω περισσοτερη εμπειρια απο καθε παιδι του 96, έχοντας υπαρξει ενα χρονο φοιτητρια σε τμημα πληροφορικης και εχοντας
περασει εργαστηριο προ1 με 7,5 σε c που μοιαζει πολυ με αεππ το ολο κονσεπτ και εχω να πω πως το α3 με το πινακακι
ηταν ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΙΑ Α θεμα! Αν ηθελε να κανουμε μονοι μας εναν αλγοριθμο οκ θα ηταν παλουκι, αλλα εφικτο και σαφως ευκολοτερο απο την συμπληρωση
του ηδη υπαρχοντα κωδικα, διοτι σε εβαζε στο τρυπακι να το λυσεις συμφωνα με τον δικο του τροπο σκεψης που διαλεξε να το λυσει. ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ!
Επισης στο 3ο θεμα περαν του οτι ολο προεκυπταν νεεοι μετρητες καθως κατεβαινες ερωτηματα, εδινε 6, ξαναλεω 6 μορια στο Γ6 θεμα που ηταν κουτσικο, αντι να δινει 3, καιγοντας ετσι πολυ κοσμο που δεν θα το εκανε. ΕΠΙΣΗΣ τους εγραψα σε σχολιο εντως του κωδικα, ποσο ατοπο και τραγικο ειναι που δεν επετρεπαν την δημιουργια πινακα με τις βαθμολογιες!! τους εγραψα πως η σημειωση τους εβγαινε τελειως καρτα! διοτι η μαλ** που ελεγε, ηταν οτι δεν επιτρεπεται πινακας γιατι θα πρεπει να γνωριζουμε απο πριν το μεγεθος του, πραγμα αδυνατο αφου δεν ξεραμε ποσοι ανθρωποι θα παιζαν. ΝΑΙ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΑΜΕ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ! ο αλγοριθμος δεν εχει τμημα δηλωσεων και σαφως κ γινοταν. σε ολα τα μαθηματα δλδ λενε οτι καθε απαντηση επιστημονικα τεκμηριωμενη ειναι δεκτη και αυτοι σου λενε ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΝΑΚΑ! ποσο ηλιθιοι!! Η μηπως καλυτερα να πω, ποσο καλα στημενη επιχειρηση??? Θα ελεγα κ αλλα, ομως εχε χαρη.
Εν παση περιπτωση, δεν ειμαι ατομο που δεν εχει ιδεα απο προγραμματισμο, οποτε η γνωμη μου ειναι εγκυρη και πολυ ορθη διοτι αντικειμενικη, δεν εχω κανενα συμφερον να κραξω, χαρακτηριζω με βαση το ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ, και αυτα σιγουρα δεν απευθυνοταν σε υποψηφιους γ λυκειου. το μονο ευκολο σε ολο το διαγωνισμα ηταν τα 5 γελοια σ-λ και οι 2 γελοιες ερωτησεις θεωριας. Αυτα ειχα να πω. Καλη συνεχεια και μη σας πεφτει η ψυχολογια, τα θεματα στις πανελληνιες του αεππ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΒΑΤΑ.
P.S το 2012 ΧΩΡΙΣ φροντιστηριο στο αεππ εγραψα 18, και δεν ειμαι καθολου genius ή πολύ εξυπνη κλπ. Απλα μπηκαν πραγματα που ηταν λογικα και αναμενομενα να μπουν και οχι σαν τα σημερινα που ηταν για να τρομαξουν κοσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_fia

Νεοφερμένος

Η sofia_fia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μπήκα λιγο να δω έτσι εντυπώσεις και γενικά σχόλια απο παιδια που τραβάνε το ιδιο λουκι με μένα και έχω λιγο απογοητεύσει. Όντως τα πάτε τοσο γαμάτα στα διαγωνισματα και αυτα που βάζουν οι οεφεδες σας φαίνονται εύκολα; Τοσο άχρηστη είμαι εγω πια που τα πάω σχετικα μέτρια; Τουλάχιστον σε κανά ΤΕΙ Κολοπετινιτσας παίρναω;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μπήκα λιγο να δω έτσι εντυπώσεις και γενικά σχόλια απο παιδια που τραβάνε το ιδιο λουκι με μένα και έχω λιγο απογοητεύσει. Όντως τα πάτε τοσο γαμάτα στα διαγωνισματα και αυτα που βάζουν οι οεφεδες σας φαίνονται εύκολα; Τοσο άχρηστη είμαι εγω πια που τα πάω σχετικα μέτρια; Τουλάχιστον σε κανά ΤΕΙ Κολοπετινιτσας παίρναω;


μην δινεις καμμια σημασια. εφοσον σε επηρεαζει σου προτεινω να μην μπαινεις καθολου. εχουμε λιγο καιρο για το τελος και δεν πρεπει ουτε να απογοητευεσαι ουτε να το βαζεις κατω. το μονο που εχεις να κανεις τωρα ειναι να διαβαζεις και να κλεισεις οσα κενα πιστευεις πως εχεις. καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Μπήκα λιγο να δω έτσι εντυπώσεις και γενικά σχόλια απο παιδια που τραβάνε το ιδιο λουκι με μένα και έχω λιγο απογοητεύσει. Όντως τα πάτε τοσο γαμάτα στα διαγωνισματα και αυτα που βάζουν οι οεφεδες σας φαίνονται εύκολα; Τοσο άχρηστη είμαι εγω πια που τα πάω σχετικα μέτρια; Τουλάχιστον σε κανά ΤΕΙ Κολοπετινιτσας παίρναω;

Επιτέλους! Και εγώ αυτό σκεφτόμουν όσο τα διάβαζα. Μόνο άγχος μας προξενεί να διαβάζουμε το πόσο τέλειοι είναι και πόσο γαμάτα τα πήγαν...Προσωπικά έμαθα να φέρομαι σαν μουλάρι με παρωπίδες. Μη σε νοιάζει τίποτα και κανένας που σε κάνει να νιώθεις άσχημα. Εσύ κάνεις την προσπάθειά σου και τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Επιτέλους! Και εγώ αυτό σκεφτόμουν όσο τα διάβαζα. Μόνο άγχος μας προξενεί να διαβάζουμε το πόσο τέλειοι είναι και πόσο γαμάτα τα πήγαν...Προσωπικά έμαθα να φέρομαι σαν μουλάρι με παρωπίδες. Μη σε νοιάζει τίποτα και κανένας που σε κάνει να νιώθεις άσχημα. Εσύ κάνεις την προσπάθειά σου και τέλος.

Είναι μέχρι να δεις τα αποτελέσματα:)
Χαιδέψτε τα αυτιά σας,πιστέψτε πως είστε οι καλύτερε και θα σκίσετε.Μετά μην πέσετε απότομα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Mην παρερμηνευεις τα λογια μου, δεν ειπα να χαιδολογιομαστε, αλλα οχι και να χανεται η εμπιστοσυνη στον εαυτο μας απο ενα φορουμ, που μπορει να μην ειναι και διαπιστευμενα οσα λεγονται. Ειναι λαθος να επηρεαζεσαι σε τετοιο βαθμο, ωστε να χανεται η αυτοεκτιμηση σου, ενω ηδη κανεις μια προσπαθεια και την αξιζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Χωρις παρεξηγηση... αλλα δεν εισαι υποχρεωμενη να τα διαβαζεις. Καλα σου λεει ο buffon. Και δεν θες να ξες απο ποσες αποτυχιες εχει περασει ο καθενας για να καταληγει τελικα να γραφει καλα, οποτε καλυτερα να μην κατακρινεις τον αλλον. Ασε που ειμαι σιγουρος οτι αν πας καλα πανελληνιες(στο ευχομαι φυσικα), θα σαι απο τους πρωτους που θα το δημοσιοποιησουν εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_fia

Νεοφερμένος

Η sofia_fia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χωρις παρεξηγηση... αλλα δεν εισαι υποχρεωμενη να τα διαβαζεις. Καλα σου λεει ο buffon. Και δεν θες να ξες απο ποσες αποτυχιες εχει περασει ο καθενας για να καταληγει τελικα να γραφει καλα, οποτε καλυτερα να μην κατακρινεις τον αλλον. Ασε που ειμαι σιγουρος οτι αν πας καλα πανελληνιες(στο ευχομαι φυσικα), θα σαι απο τους πρωτους που θα το δημοσιοποιησουν εδω.

Συγνώμη κιόλας αλλα έχεις την εντύπωση οτι μονο αυτοι που εν τελεί γράφουν καλα, εχουν περάσει αποτυχίες; Εμείς δηλαδη που είμαστε μια διαρκή "αποτυχία" και ας μην γράφουμε καλα, δεν μετράμε; Εγω δεν κατεκρινα κανέναν. Απλώς έκανα μια διαπίστωση. Αν δεν κάνω λάθος, είμαι ελεύθερη να εκφέρω την οποιαδήποτε άποψη μου. Δεν ξερω πως παίζεται το σύστημα εδω· πάντως το να δημοσιοποιησω μια επικείμενη επιτυχία μου σε ενα σχολικό σάιτ που δεν γνωρίζω κανεναν τι σόι ικανοποίηση θα μου προσδοσει; Η ακόμη και να διαστρέβλωσω εσκεμμένα την βαθμολογία μου για να φαίνομαι και να δείχνω κάποια σε ετουτον εδω τον διαδικτυακό ιστότοπο για ποιο λόγο; Δεν έκανα προσωπική επίθεση σε κανεναν ούτε κατεκρινα κάποιον. Όλοι είμαστε τσιτωμενοι αυτη τη περιοδο, τουλάχιστον αυτοι που δεν τα πηγαίνουν τοσο καλα, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
nikoslarissa
Ελπίζω να ήταν ειρωνικό πριν που είπες οτι πηρες 100σταρι αεππ χαχαχα!!!
Εχω περισσοτερη εμπειρια απο καθε παιδι του 96, έχοντας υπαρξει ενα χρονο φοιτητρια σε τμημα πληροφορικης και εχοντας
περασει εργαστηριο προ1 με 7,5 σε c που μοιαζει πολυ με αεππ το ολο κονσεπτ και εχω να πω πως το α3 με το πινακακι
ηταν ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΙΑ Α θεμα! Αν ηθελε να κανουμε μονοι μας εναν αλγοριθμο οκ θα ηταν παλουκι, αλλα εφικτο και σαφως ευκολοτερο απο την συμπληρωση
του ηδη υπαρχοντα κωδικα, διοτι σε εβαζε στο τρυπακι να το λυσεις συμφωνα με τον δικο του τροπο σκεψης που διαλεξε να το λυσει. ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ!
Επισης στο 3ο θεμα περαν του οτι ολο προεκυπταν νεεοι μετρητες καθως κατεβαινες ερωτηματα, εδινε 6, ξαναλεω 6 μορια στο Γ6 θεμα που ηταν κουτσικο, αντι να δινει 3, καιγοντας ετσι πολυ κοσμο που δεν θα το εκανε. ΕΠΙΣΗΣ τους εγραψα σε σχολιο εντως του κωδικα, ποσο ατοπο και τραγικο ειναι που δεν επετρεπαν την δημιουργια πινακα με τις βαθμολογιες!! τους εγραψα πως η σημειωση τους εβγαινε τελειως καρτα! διοτι η μαλ** που ελεγε, ηταν οτι δεν επιτρεπεται πινακας γιατι θα πρεπει να γνωριζουμε απο πριν το μεγεθος του, πραγμα αδυνατο αφου δεν ξεραμε ποσοι ανθρωποι θα παιζαν. ΝΑΙ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΑΜΕ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ! ο αλγοριθμος δεν εχει τμημα δηλωσεων και σαφως κ γινοταν. σε ολα τα μαθηματα δλδ λενε οτι καθε απαντηση επιστημονικα τεκμηριωμενη ειναι δεκτη και αυτοι σου λενε ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΝΑΚΑ! ποσο ηλιθιοι!! Η μηπως καλυτερα να πω, ποσο καλα στημενη επιχειρηση??? Θα ελεγα κ αλλα, ομως εχε χαρη.
Εν παση περιπτωση, δεν ειμαι ατομο που δεν εχει ιδεα απο προγραμματισμο, οποτε η γνωμη μου ειναι εγκυρη και πολυ ορθη διοτι αντικειμενικη, δεν εχω κανενα συμφερον να κραξω, χαρακτηριζω με βαση το ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ, και αυτα σιγουρα δεν απευθυνοταν σε υποψηφιους γ λυκειου. το μονο ευκολο σε ολο το διαγωνισμα ηταν τα 5 γελοια σ-λ και οι 2 γελοιες ερωτησεις θεωριας. Αυτα ειχα να πω. Καλη συνεχεια και μη σας πεφτει η ψυχολογια, τα θεματα στις πανελληνιες του αεππ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΒΑΤΑ.
P.S το 2012 ΧΩΡΙΣ φροντιστηριο στο αεππ εγραψα 18, και δεν ειμαι καθολου genius ή πολύ εξυπνη κλπ. Απλα μπηκαν πραγματα που ηταν λογικα και αναμενομενα να μπουν και οχι σαν τα σημερινα που ηταν για να τρομαξουν κοσμο.
Αυτό με τον πίνακα στο τρίτο θέμα όντως το σκέφτηκα και εγώ ότι θα μπορούσε να γίνει με πίνακα αφού έτσι κι αλλιώς είναι αλγόριθμος.Α3 ποιο ήταν;Αυτό με την ταξινόμηση;Ε εντάξει όλα τα παιδιά ταξινόμηση μ αυτόν τον τρόπο έχουν μάθει να κάνουν και εγώ όσο το σκεφτόμουν δεν μπορούσα να το βγάλω με τη μια.Για να το λύσεις η καλύτερη λύση είναι να γράψεις μετά από κάθε επανάληψη πως είναι διαμορφωμένος ο πίνακας και έτσι δεν ήταν και τίποτα τρομερό.Για μένα το παλούκι ήταν το Δ2 με το υποπρόγραμμα.
Οσο για το 100 που έγραψα ότι πήρα έλεος ρε παιδιά.Δηλαδή άμα εγώ μπω σε ένα site και δω ότι ένας από τους 80000 υποψήφιους που δίνουν πανελλήνιες έγραψε 100 σε ένα διαγώνισμα ΟΕΦΕ θα απογοητευτώ και θα σταματήσω να διαβαζω ή θα αγχωθώ περισσότερο;Φυσική ΟΕΦΕ πήρα γύρω στο 80 <<ξεαγχωθήκατε>> τώρα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Συγνώμη κιόλας αλλα έχεις την εντύπωση οτι μονο αυτοι που εν τελεί γράφουν καλα, εχουν περάσει αποτυχίες; Εμείς δηλαδη που είμαστε μια διαρκή "αποτυχία" και ας μην γράφουμε καλα, δεν μετράμε; Εγω δεν κατεκρινα κανέναν. Απλώς έκανα μια διαπίστωση. Αν δεν κάνω λάθος, είμαι ελεύθερη να εκφέρω την οποιαδήποτε άποψη μου. Δεν ξερω πως παίζεται το σύστημα εδω· πάντως το να δημοσιοποιησω μια επικείμενη επιτυχία μου σε ενα σχολικό σάιτ που δεν γνωρίζω κανεναν τι σόι ικανοποίηση θα μου προσδοσει; Η ακόμη και να διαστρέβλωσω εσκεμμένα την βαθμολογία μου για να φαίνομαι και να δείχνω κάποια σε ετουτον εδω τον διαδικτυακό ιστότοπο για ποιο λόγο; Δεν έκανα προσωπική επίθεση σε κανεναν ούτε κατεκρινα κάποιον. Όλοι είμαστε τσιτωμενοι αυτη τη περιοδο, τουλάχιστον αυτοι που δεν τα πηγαίνουν τοσο καλα, έτσι;

Eπειδή είσαι μάλλον νέο μέλος σ' αυτό το φόρουμ, κάθε χρόνο μετά τις πανελλήνιες εξετάσεις αλλά και την περίοδο ανακοίνωσης των βάσεων εισαγωγής, γίνεται ένα "πάρτυ" για το ποιος την έχει πιο μεγάλη (τη βαθμολογία του). Γενικά αυτό που έχεις να κάνεις αυτή τη σεζόν είναι να μη δίνεις βάση στο τι λέγονται, να κοιτάζεις τον στόχο σου (αν έχεις βάλει) και δώσεις τον καλύτερο εαυτό σου. Όλοι κάνουν λάθη και μέσω των λαθών επέρχεται η μάθηση και η κατανόηση. Το πρόβλημα έγκειται αλλού. Στην Ελλάδα κάθε χρόνο με το ισχύον εξεταστικό σύστημα, γίνεται η μάχη της αποστήθισης. Μάλιστα στις καλές εποχές, υπήρχε μια διαρκής κόντρα περί "ελίτ" Σχολών έναντι των "παρακατιανών" Σχολών λες και εκεί διδάσκουν απόφοιτοι δημοτικού και όχι καθηγητές Πανεπιστημίου. Επίσης σ' αυτή τη νοοτροπία είχαν συμβάλει και τα ΜΜΕ που διαφήμιζαν κάθε χρόνο τους αρίστους που μπήκαν πρώτοι στις Σχολές επιθυμίας τους (συγκεκριμένα Τμήματα ύστερα από τη σχετική πλύση) μέχρι κάποιοι εξ' αυτών να ξενερώσουν και την επόμενη χρονιά να κάνουν 10%. Οι συγκεκριμένοι έλεγαν ότι στη Γ' Λυκείου έκαναν ζωάρα, κάθε μέρα βόλτες αλλά και διάβασμα μέχρι τελικής πτώσης (μάλλον η μέρα δεν έχει 24 ώρες). Η αντίφαση της ηλιθιότητας. Οι υπόλοιποι μαθητές που περνούν σε Σχολές με διαφορετικά μόρια εισαγωγής, δεν αξίζουν την προσοχή της τηλεοπτικής Ελληνικής κοινωνίας; Δεν αξίζουν συγχαρητήρια για τον κόπο και τα "χαστούκια" από τις αποτυχίες που έφαγαν στην πορεία τους; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Συγνώμη κιόλας αλλα έχεις την εντύπωση οτι μονο αυτοι που εν τελεί γράφουν καλα, εχουν περάσει αποτυχίες; Εμείς δηλαδη που είμαστε μια διαρκή "αποτυχία" και ας μην γράφουμε καλα, δεν μετράμε; Εγω δεν κατεκρινα κανέναν. Απλώς έκανα μια διαπίστωση. Αν δεν κάνω λάθος, είμαι ελεύθερη να εκφέρω την οποιαδήποτε άποψη μου. Δεν ξερω πως παίζεται το σύστημα εδω· πάντως το να δημοσιοποιησω μια επικείμενη επιτυχία μου σε ενα σχολικό σάιτ που δεν γνωρίζω κανεναν τι σόι ικανοποίηση θα μου προσδοσει; Η ακόμη και να διαστρέβλωσω εσκεμμένα την βαθμολογία μου για να φαίνομαι και να δείχνω κάποια σε ετουτον εδω τον διαδικτυακό ιστότοπο για ποιο λόγο; Δεν έκανα προσωπική επίθεση σε κανεναν ούτε κατεκρινα κάποιον. Όλοι είμαστε τσιτωμενοι αυτη τη περιοδο, τουλάχιστον αυτοι που δεν τα πηγαίνουν τοσο καλα, έτσι;

Μα δεν σου ειπα να μην εκφερεις την αποψη σου. Απλα το υφος του μηνυματος σου ηταν το λιγοτερο προκλητικο. Και πιστεψε με, εχω ερθει απειρες φορες στη θεση σου σε ορισμενα μαθηματα, και το βιωνα καθημερινως μαλιστα. Και για να σε ''ευχαριστησω'', εκθεση οεφε πηρα 65. Νταξει τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μπήκα λιγο να δω έτσι εντυπώσεις και γενικά σχόλια απο παιδια που τραβάνε το ιδιο λουκι με μένα και έχω λιγο απογοητεύσει. Όντως τα πάτε τοσο γαμάτα στα διαγωνισματα και αυτα που βάζουν οι οεφεδες σας φαίνονται εύκολα; Τοσο άχρηστη είμαι εγω πια που τα πάω σχετικα μέτρια; Τουλάχιστον σε κανά ΤΕΙ Κολοπετινιτσας παίρναω;


Ρε παιδιά,γιατι τυρρανιέστε αφού δεν έχετε σκοπό να περάσετε κάπου?Άντε και πέρασες,πόσο παραγωγική θα είσαι στην σχολή?Τι θα προσφέρεις αύριο μεθαύριο στην επιστήμη ως σοφία?
Υπάρχουν και άλλοι διέξοδοι,για όσους δεν θέλουν να ασχοληθούν με το Πανεπιστήμιο.

Ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις που κάποιος πατώνει αρκετά,ενώ είχε στόχο.Πχ είχα φίλο που 1η φορά έγραψε 13 και την δεύτερη 18,αλλά είχε στόχο,απλώς δεν διάβαζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
σοσ θεματα εκθεσης????
Καλά αυτά φήμες είναι αλλά έχω ακούσει για εθελοντισμό,τουρισμό,μνημεία,σχολικό εκφοβισμό.Μερικοί λεν και για Ευρωπαική Ενωση επειδή φέτος είναι και οι ευρωεκλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Πάρη είναι δύσκολο στην Ελληνική κοινωνία, να γίνει κατανοητό ότι η εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο δεν είναι το Α και το Ω της ζωής ενός ανθρώπου. Σκέψου την x oικογένεια του υποψηφίου τι θα έχει να λέει στον κοινωνικό περίγυρο ή στο κωλοσόι που θα ρωτάνε με κάτι γιατί όλο περιέργεια. Και Α-ΤΕΙ κωλοπετινίτσας να είναι, βουλώνεις στόματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_fia

Νεοφερμένος

Η sofia_fia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μα δεν σου ειπα να μην εκφερεις την αποψη σου. Απλα το υφος του μηνυματος σου ηταν το λιγοτερο προκλητικο. Και πιστεψε με, εχω ερθει απειρες φορες στη θεση σου σε ορισμενα μαθηματα, και το βιωνα καθημερινως μαλιστα. Και για να σε ''ευχαριστησω'', εκθεση οεφε πηρα 65. Νταξει τωρα?

Αγόρι μου γλυκό, δεν είχα την παραμικρή κάψα να φανώ προκλητική με τα σχόλια μου. Και δεν ειμαι άτομο που ευχαριστιεται με την "αποτυχία" του αλλού. Όλοι συνοδοιπόροι είμαστε, αρκει να σεβόμαστε ο ένας τον άλλον. Και όσον αφορα το πόσο προκλητική είμαι, αυτο έγκειται περισσοτερο στη σεξουαλικη μου ζωη και όχι στους σχολιασμους μου σε ενα φόρουμ που είμαι μια άγνωστη ανάμεσα σε άγνωστους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλά αυτά φήμες είναι αλλά έχω ακούσει για εθελοντισμό,τουρισμό,μνημεία,σχολικό εκφοβισμό.Μερικοί λεν και για Ευρωπαική Ενωση επειδή φέτος είναι και οι ευρωεκλογές.

Αν βάλουν Ευρωπαϊκή Ένωση δε θα το αντέξω.
Για τα πρωτα έχω ακούσει και εγώ αλλά νομίζω μπορεί να βάλουν κατι που δε το περιμένει κανείς.



Τώρα πάω να βρω κουράγιο να γράψω έκθεση για τα ανθρώπινα δικαιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

axenik

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά ΟΕΦΕ στο ΑΕΠΠ τι θεωρία ζήτησαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top