Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εγω εκανα μια διαπιστωση... Μαθηματικα πανω απο την βαση δεν παιζει να γραψω... Εγραφα προσφατα στο φροντ και εγραψα κατω απο την βαση. Την ωρα που εγραφα σπαστηκα πολυ και επαθα black out. Χαμενο θα παει τοσο διαβασμα τελικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τουλάχιστον στην περιοχή μου το δίνουν.Από νοσοκομείο νομίζω.
Εγώ είχα πάει να ρωτήσω πάντως το διευθυντή και μου είπε πως τις +50 θα αποφασίσει ο Σύλλογος τον καθηγητών μόλις τελειώσουν τα σχολείο αν θα τις δώσει.Απλά αυτός μπορεί μόνο να εισηγηθεί στο Σύλλογο να τις δώσουν.Οπότε δεν έχω καταλάβει τί ακριβώς παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αυτό το χαρτί για τις 50 απουσίες το παίρνουμε από οποιονδήποτε γιατρό ή από το νοσοκομείο;Και βασικά άμα δεν τον ξέρεις τον γιατρό θα σου το δώσει;

Θες χαρτί από νοσοκομείο (να κάνεις κανονικά εισαγωγή), να πληρείς τα κριτήρια (μο>15 και κοσμιότατη διαγωγή), αλλά, κυρίως, την ομόφωνη ψήφο του Συλλόγου των Καθηγητών (ότι τα δικαιολογητικά γίνονται δεκτά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τα κριτήρια τα πληρώ και οι καθηγητές σχολείο μας είπαν όλοι ότι μπορούμε να δωσουμε χαρτί απλά δεν είμαι σίγουρος αν θα δώσει το χαρτί το νοσοκομείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cHoco&chOocO

Νεοφερμένος

Η cHoco&chOocO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!!
Μπορειτε να μου πειτε ποια θεματα παιζουν για φετος στην Εκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμείς εδώ όλοι χαρτί από γιατρούς δίνουμε, όχι νοσοκομείο :confused: και εγώ από νοσοκομείο νόμιζα ότι ήταν αλλά ήδη, πολλά παιδιά έχουν φτάσει τις 120+ απουσίες με χαρτιά από γιατρούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Θες χαρτί από νοσοκομείο (να κάνεις κανονικά εισαγωγή), να πληρείς τα κριτήρια (μο>15 και κοσμιότατη διαγωγή), αλλά, κυρίως, την ομόφωνη ψήφο του Συλλόγου των Καθηγητών (ότι τα δικαιολογητικά γίνονται δεκτά).

Διευκρίνιση: Αυτό είναι τι ορίζει ο νόμος. Αραία και πού ενδέχεται να υπάρξει κάποια παραστρατεία.
Ας πούμε, κανονικά, πρέπει να έρχεται ο κηδεμόνας στο σχολείο, για να υπογράψει δικαιολογητικό απουσιών. Κάποια παίδια πήραν τα 10 χαρτιά που δικαιούνται από την αρχή της χρονιάς, τους τα υπέγραψαν οι γονείς τους και συμπληρώνουν και τα προσκομίζουν οι ίδιοι στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cray9

Νεοφερμένος

Ο cray9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
μπορει να μου πει καποιος τι επεσε στην βιολογια γενικης στον οεφε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αυτό με τις απουσίες ποτέ δεν το κατάλαβα.Του χρόνου θα κάνω όσες δικαιούμαι 114 δεν πρόκειται για κανένα λόγο να προσκομίσω πλαστά δικαιολογητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αυτό με τις απουσίες ποτέ δεν το κατάλαβα.Του χρόνου θα κάνω όσες δικαιούμαι 114 δεν πρόκειται για κανένα λόγο να προσκομίσω πλαστά δικαιολογητικά.

Χαχα, θα σε δω του χρόνου που θα προσκυνας για μια ώρα παραπανω ύπνου και απο μια στιγμη και μετα θα παρακαλας να σταματούσε το σχολειο. Και δεν ειναι σε καμία περίπτωση πλαστα απο τη στιγμή που την υπογραφή την βάζει ο θεραποντας ιατρός. Δεν βλέπω πουθενα πλαστογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Χαχα, θα σε δω του χρόνου που θα προσκυνας για μια ώρα παραπανω ύπνου και απο μια στιγμη και μετα θα παρακαλας να σταματούσε το σχολειο. Και δεν ειναι σε καμία περίπτωση πλαστα απο τη στιγμή που την υπογραφή την βάζει ο θεραποντας ιατρός. Δεν βλέπω πουθενα πλαστογραφία.

Πλαστά δεν εννοώ με αυτή την έννοια.Εννοώ επίπλαστα, όχι αληθινά ,δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τον ύπνο και δεν ξενύχτησα για να διαβάσω,δεν νομίζω να το κάνω του χρόνου αφού το βράδυ δεν αποδίδω καθόλου.Εδώ θα είμαστε βέβαια να το δούμε,στο θέμα Πανελλήνιες 2015.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πλαστά δεν εννοώ με αυτή την έννοια.Εννοώ επίπλαστα, όχι αληθινά ,δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τον ύπνο και δεν ξενύχτησα για να διαβάσω,δεν νομίζω να το κάνω του χρόνου αφού το βράδυ δεν αποδίδω καθόλου.Εδώ θα είμαστε βέβαια να το δούμε,στο θέμα Πανελλήνιες 2015.

Ούτε εγώ έχω ξενυχτήσει ποτέ μέχρι τώρα (δεν κοιμάμαι ποτέ αργότερα από τις 1, κοιμάμαι όσο πιο νωρίς μπορώ) αλλά πίστεψέ με,δεν έχει να κάνει με το αν ξενυχτάς ή όχι.. Θα ξυπνάς κάθε μέρα νωρίς για να πας στο σχολείο, θα έχεις πολλές ώρες φροντιστήρια κάθε απόγευμα, ίσως και τα πρωινά του Σαββατου και τις Κυριακές θα γράφεις διαγωνίσματα. Πότε θα κοιμάσαι; (Είναι ανάλογα και με την κατεύθυνσή σου βέβαια. Εγώ είμαι τεχνολογική αλλά κάνω πολλές ώρες σχέδιο,έχω μάθημα στις 8 το πρωί το σάββατο και γράφω (έγραφα δηλαδή) κάθε κυριακή, ενώ κάποιοι συμμαθητές μου τεχνολογικής που δεν κάνουν σχέδιο κοιμούνταν τα μεσημέρια). Εγώ δεν κοιμόμουν ποτέ μα ποτέ τα μεσημέρια, και έφτασα σε σημείο να κλαίω από την έλλειψη ύπνου και να μην πάω σε μάθημα για να κοιμηθώ :upside: Ο χειμώνας ήταν εφιάλτης, τώρα είμαι πολύ καλύτερα. Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα για εσένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Αυτό με τις απουσίες ποτέ δεν το κατάλαβα.Του χρόνου θα κάνω όσες δικαιούμαι 114 δεν πρόκειται για κανένα λόγο να προσκομίσω πλαστά δικαιολογητικά.
Πίστεψέ με το ίδιο έλεγα και εγώ μέχρι πριν από λίγους μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
"Πλαστά" δικαιολογητικά χρειάζονται για να δικαιολογήσεις περισσότερες από 2 μέρες συνεχόμενα. Τώρα σιγά μην τρέχω και σε νοσοκομείο για να πάρω τις επιπλέον 50 απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εγω εκανα μια διαπιστωση... Μαθηματικα πανω απο την βαση δεν παιζει να γραψω... Εγραφα προσφατα στο φροντ και εγραψα κατω απο την βαση. Την ωρα που εγραφα σπαστηκα πολυ και επαθα black out. Χαμενο θα παει τοσο διαβασμα τελικα

ΜΗΝ απελπίζεσαι και να μην καλλιεργείς αρνητική ψυχολογική διάθεση. ;) Δώσε τον καλύτερο εαυτό σου. Αν με το καλό γίνεις φοιτήτρια, σε δυο μήνες θα πρέπει να ξέρεις τουλάχιστον καλά περίπου 5-6 διαφορετικά μαθήματα του εξαμήνου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
"Πλαστά" δικαιολογητικά χρειάζονται για να δικαιολογήσεις περισσότερες από 2 μέρες συνεχόμενα. Τώρα σιγά μην τρέχω και σε νοσοκομείο για να πάρω τις επιπλέον 50 απουσίες.

Εφόσον δεν πάτε 3η Λυκείου, πώς έχετε και τόσο σίγουρη άποψη; Δεν ξέρω τι θα κάνετε, αλλά ότι και αν είναι αφήστε το για την ώρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω μεγαλο προβλημα με το αοδε. Δεν μπορω να βαλω τον εαυτο μου να το μαθει, το θεωρω ηλιθιο , οσο πιο πολυ το αργω.. δεν γινεται. Το σεπτεμβρη ειχα αρχισα φροντιστηριο και ειχα βγαλει μεχρι και το πρωτο κεφαλαιο μεχρι που δεν αντεξα αλλο αυτα τα μαθηματα γιατι πραγματικα ηταν χασιμο χρονου αφου μπορουσα να το μαθω και μονη μου. Και φυσικα μολις σταματησα δεν ξανα ανοιξα βιβλιο. Κατι ξερω και απο το 3 αλλα οχι ολο .Πιστευω πως αμα αρχισω να το διαβαζω καθε μερα απο λιγο σε ενα μηνα θα το χω βγαλει αλλα πραγματικα δεν μπορω να κατσω να το μαθω..:/: εσεις τι κανετε για το μαθετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω μεγαλο προβλημα με το αοδε. Δεν μπορω να βαλω τον εαυτο μου να το μαθει, το θεωρω ηλιθιο , οσο πιο πολυ το αργω.. δεν γινεται. Το σεπτεμβρη ειχα αρχισα φροντιστηριο και ειχα βγαλει μεχρι και το πρωτο κεφαλαιο μεχρι που δεν αντεξα αλλο αυτα τα μαθηματα γιατι πραγματικα ηταν χασιμο χρονου αφου μπορουσα να το μαθω και μονη μου. Και φυσικα μολις σταματησα δεν ξανα ανοιξα βιβλιο. Κατι ξερω και απο το 3 αλλα οχι ολο .Πιστευω πως αμα αρχισω να το διαβαζω καθε μερα απο λιγο σε ενα μηνα θα το χω βγαλει αλλα πραγματικα δεν μπορω να κατσω να το μαθω..:/: εσεις τι κανετε για το μαθετε;;

Το Α.Ο.Δ.Ε μαθαίνετε με συχνές επαναλήψεις.Αφού έχεις μάθει καλά μια παράγραφο, τότε την λες πολλές φορές μέχρι να βεβαιωθείς ότι την ξέρεις.Εγώ προσωπικά το έμαθα, μαθαίνοντας πρόταση πρόταση.Πχ, σε μία παράγραφο 10 γραμμών, μάθαινα την πρώτη πρόταση, την έλεγα 2-3 φορές μέχρι να βεβαιωθώ ότι την ξέρω και μετά πήγαινα στην δεύτερη ( λέγοντας και την προηγούμενη ) μέχρι να φτάσω στην τελευταία και να βγάλω την παράγραφο. Σίγουρος τρόπος αλλά πρέπει να 'κλέψεις' χρόνο από τα άλλα μαθήματα για να προλάβεις να μάθεις όλο το Α.Ο.ΔΕ σχετικά άνετα.(Αντί να διάβαζα φυσική που ξέρω ότι θα πάτωνα διάβαζα Α.Ο.ΔΕ και όλα κομπλέ τώρα.)Μην απελπίζεσαι όμως, ποτέ δεν είναι αργά..Αλλά μιας και κοντεύουμε για τις πανελλήνιες, και μάλλον δεν θα υπάρχει χρόνος για να τα μάθεις όλα σου προτείνω να μάθεις τα πιο sos (λειτουργίες, οργάνωση, κ.τ.λ.π).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ δεν πάω φροντιστήριο στο ΑΟΔΕ, αλλά διάβαζα συστηματικά για το σχολείο και για τα τερατάκια που γράφαμε εκεί, οπότε τώρα το έχω βγάλει όλο και έχω κάνει και επαναλήψεις. Πιστεύω ότι είναι θέμα χαρακτήρα και αρκεί να το πάρεις απόφαση. Σκέψου ότι έχεις πολλές πιθανότητες να γράψεις άριστα σ'αυτο. Αφιέρωσε του χρόνο κάθε μέρα και, αν νιώθεις πως πρέπει κάποιος να σε επιβλέπει, βάλε τους γονείς σου να σου κάνουν ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παλουκάκια τα θέματα του ΟΕΦΕ στο ΑΕΠΠ σήμερα αλλά λογικά πρέπει να πήρα 100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top