Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ποιο έκαψαν λογοτεχνία; (πείτε μου δαρειο να χαρώ)

Δε μας λεει κανειςςς:// Θελω να καψαν Μοσχουλααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγω να πω την αληθεια χαιρομαι που τελευταιο μαθημα γραφω φυσικη. Καλυτερα θα εχουμε περισσοτερο χρονο να διαβασουμε αν και μου φαινεται περιεργο που ειναι τελευταιο μαθημα και φοβαμαι μην μας καψουν .. Βεβαια εχω μια εντυπωση πως οταν ειχε συμβει αυτο αλλη μια φορα νομιζω το 2010( δεν ειμαι σιγουρη ) δεν ηταν και τρελα τα θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καψανε ΔΑΡΕΙΟ :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δε μας λεει κανειςςς:// Θελω να καψαν Μοσχουλααααααα
Α όχι τη Μοσχουλα! Απ' έξω την εχω μάθει.. Αν και η καθηγήτρια μου τον είχε τον Παπαδιαμάντη ένα από τα υποψήφια για τον ΟΕΦΕ

Καψανε ΔΑΡΕΙΟ :clapup::clapup::clapup:
Αντε γειά. Καλή Ανάσταση:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Α όχι τη Μοσχουλα! Απ' έξω την εχω μάθει.. Αν και η καθηγήτρια μου τον είχε τον Παπαδιαμάντη ένα από τα υποψήφια για τον ΟΕΦΕ


Αντε γειά. Καλή Ανάσταση:clapup::clapup:

Αυτη η ψ@@@@λα να πεθανει:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και εμείς έχουμε φοιτητές που έγραψαν 20 στις πανελλήνιες στα μαθηματικά αλλά στο 1ο εξάμηνο δεν θυμούνται την αντι-παράγωγο του lnx. Στην Ελλάδα εφόσον δεν υπάρχει αξιοκρατία βαθμών στο σχολείο δεν μπορώ να βάλω το χέρι στη φωτιά και να μιλήσω για μαθητές καλού επιπέδου και που μόχθησαν κλπ. Όλοι μοχθούν (μαζί την οικογένεια από πίσω) για να περάσουν στην Γ/θμια εκπαίδευση. Ένας που βγάζει 19.000 μόρια και εισάγεται από θεωρητική κατεύθυνση σε Οικονομική Σχολή σε τι ακριβώς έχει επίπεδο καλό; Αφού εξετάστηκε σε συγκεκριμένη ύλη με συγκεκριμένα θέματα τα οποία δεν εξετάζουν το εύρος σκέψης αλλά το πόσο καλό ήταν το φροντιστήριο ή ο ιδιαιτεράς καθηγητής. Έχω παράδειγμα φοιτητών που κάνουν φροντιστήριο και περνάνε το μάθημα με καλύτερο βαθμό από το συνάδελφο που προσπαθεί μόνος του μόνο με ότι προτείνει ο καθηγητής Πανεπιστημίου. Ας ξεκαθαρίσουμε πρώτα ότι δεν υπάρχει ισότητα και τα δεδομένα αρχίζουν από διαφορετική βάση.

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως.
Άσε που στο μισό μήνυμα είσαι out of topic.

1. Αδυνατώ να πιστέψω ένα παιδί ότι γράφει 20 Μαθηματικά Κατεύθυνσης και δεν θυμάται εντός 3 μηνών μια αντιπαράγωγο.
2. Που κολλάει η βαθμολόγηση στο σχολείο;
3. Τα Μαθηματικά που κάνουμε στις Οικονομικές σχολές είναι πολύ πιο περιορισμένα σε σχέση με ένα τμήμα Μαθηματικών και είναι κυρίως ότι μας χρειάζεται (πίνακες, παραγώγους, ολοκληρώματα, διαφορικά, Μέθοδος Lagrange). Από αυτά οι θεωρητικοί μόνο Ολοκληρώματα δεν ξέρουν, τα υπόλοιπα τα γνωρίζουν είτε δεν τα έχει κάνει κανείς από οποιαδήποτε κατεύθυνση. Οπότε, είναι πάρα πολύ ικανοποιητικός ο βαθμός στον οποίο μπορεί να αποδώσει σε αυτά τα μαθήματα. Χρειάζεται σίγουρα μια επιπλέον προσπάθεια, αλλά συνήθως επειδή το παλεύουν πολύ περισσότερο από τους Τεχνολογικάριους, γράφουν και καλύτερα!
Επίσης, ένα παιδί που μπαίνει στο Μαθηματικό Πάτρας με 04 στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης πιστεύεις ότι μπορεί να αποδώσει επαρκώς? Ας μην γελιόμαστε.
Τώρα, το πόσο οι Πανελλήνιες εξετάζουν το εύρος της σκέψης, είναι κουτό να ερωτάται, γιατί είναι κάτι το εντελώς υποκειμενικό, που έτσι και αλλιώς μια τυπική εξέταση δεν γίνεται να το αξιολογεί στην ολότητά του.
Επίσης, οι περισσότεροι που δίνουμε Πανελλήνιες με λίγες ποσοστιαία εξαιρέσεις (που βέβαια λόγω της πτωτικής πορείας σε οικονομικό επίπεδο γίνεται εντονότερο), παίρνουμε την υποστήριξη που απαιτείται (είτε φροντιστήριο είτε ιδιαίτερα) οπότε ο καθένας θα μπορούσε να γράψει πάρα πολύ καλά και το ποσοστό που έβγαλε <15.000 μόρια πχ δεν είναι επειδή δεν είχε λεφτά να πάει φροντιστήριο και συνεπώς να λάβει βοήθεια ΑΛΛΑ επειδή μάλλον δεν το πάλεψε ιδιαίτερα η είχε κενά η ......! Όλοι εξεταζόμαστε πάντως σε κοινά θέματα και αξιολογούμαστε και συνεπώς συγκρινόμαστε βάσει αυτών.
4. Λογικό δεν είναι αυτό που λες? Είναι σαν να μου συγκρίνεις ένα παιδί που δίνει Πανελλήνιες μόνο με την παρακολούθηση μαθημάτων στο Λύκειο (που σε ορισμένες βέβαια περιπτώσεις είναι καλύτεροι οι καθηγητές λυκείου από πολλούς ιδιαιτεράδες) με ένα παιδί που κάνει ιδιαίτερα και πάει σε ιδωτικό σχολείο. Lol!
Το θέμα είναι ότι εξετάστηκαν σε ίδια θέματα και απέδωσε ο μεν καλύτερα, που σημαίνει ότι το κατείχε παραπάνω από τον άλλον η ήταν περισσότερο κωλόφαρδος, που στο σύνολο των μαθημάτων κάπου θα αδικηθείς κάπου θα ευνοηθείς.
5. Συμπέρασμα : Σαφώς, οι κοινωνικο-οικονομικοί παράγοντες επηρεάζουν είτε θετικά είτε αρνητικά την απόδοση και την εξέλιξή σου αλλά δεν αποτελούν ούτε απαγορευτικά ούτε μπορούν να σου "στρώσουν" κόκκινα χαλιά για να περπατήσεις αεράτος.
Ο καθείς οφείλει να διεκδικεί τα όνειρά του, παλεύοντας για αυτά, παρόλο τις ανισότητες και τις φουρτούνες που φυσικά θα προκύψουν.

Υ.Γ : Μπορώ και εγώ να αρχίσω να δίνω μεμονωμένα παραδείγματα που αντίκεινται στα δικά σου και να "φαίνεται" ότι επιχειρηματολογώ, αλλά δεν το κάνω -> είναι χαζό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εγω να πω την αληθεια χαιρομαι που τελευταιο μαθημα γραφω φυσικη. Καλυτερα θα εχουμε περισσοτερο χρονο να διαβασουμε
Δηλαδή, υπάρχουν κάποιοι που δεν έχουν δουλέψει όλο το χρόνο σωστά ένα μάθημα σαν τη Φυσική και πιστεύουν ότι 1-2 μέρες παραπάνω θα τους σώσουν;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Α όχι τη Μοσχουλα! Απ' έξω την εχω μάθει.. Αν και η καθηγήτρια μου τον είχε τον Παπαδιαμάντη ένα από τα υποψήφια για τον ΟΕΦΕ


Αντε γειά. Καλή Ανάσταση:clapup::clapup:

Καψανε ΔΑΡΕΙΟ :clapup::clapup::clapup:
Γιατί Δαρείο; :(
Δεν αντέχω να διαβάζω ερμηνείες για τη Δημουλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τα θέματα του ΑΟΔΕ ήταν ότι χειρότερο!Τα σωστό-λάθος όλο παγίδες και οι ερωτήσεις απ'τα πιο άκυρα κομμάτια και με καθόλου κατατοπιστικές εκφωνήσεις!Σκισαμε πάλι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Π
Γιατί Δαρείο; :(
Δεν αντέχω να διαβάζω ερμηνείες για τη Δημουλά.

Η Κ.Δημουλά έχει δηλώσει δημοσίως η ίδια ότι δεν επιθυμεί όσο ζει να τεθεί κάποιο έργο της ως θέμα πανελληνίων. Το καλύτερο που έχει να κάνει, λοιπον, η επιτροπή που θα βγάλει τα θέματα είναι να την σεβαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Π

Η Κ.Δημουλά έχει δηλώσει δημοσίως η ίδια ότι δεν επιθυμεί όσο ζει να τεθεί κάποιο έργο της ως θέμα πανελληνίων. Το καλύτερο που έχει να κάνει, λοιπον, η επιτροπή που θα βγάλει τα θέματα είναι να την σεβαστεί.
Μακάρι. :P
Ενώ είναι εν ζωή θα είναι κάπως να βγάλουν και ενδεικτικές απαντήσεις αν μπει.
Εμένα μου έχει κάτσει από την Ά Λυκείου ότι θα μπουν τα Αντικλείδια. Αλλιώς και ο Βιζυηνός ωραίος είναι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ρε θα τρελαθω. οφφ τοπικ αλλα ειμαι συγχυσμενος. ΠΟΣΟΥΣ Γ&*)(&(*&ΥΣ σ και π δεσμους εχει το C32H60? ΝΑΙ καλα ειδατε. ΑΥΤΟ.91σ και 2π η 90 σ και 2π?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Π

Η Κ.Δημουλά έχει δηλώσει δημοσίως η ίδια ότι δεν επιθυμεί όσο ζει να τεθεί κάποιο έργο της ως θέμα πανελληνίων. Το καλύτερο που έχει να κάνει, λοιπον, η επιτροπή που θα βγάλει τα θέματα είναι να την σεβαστεί.

απο την στιγμη που εχει πεσει ηδη σε πανελληνιες(εστω και επαναληπτικες) δεν μπορει κανεις να αποκλεισει οτι θα ξαναπεσει.


τα αντικλειδια δεν μου αρεσουν καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Π

Η Κ.Δημουλά έχει δηλώσει δημοσίως η ίδια ότι δεν επιθυμεί όσο ζει να τεθεί κάποιο έργο της ως θέμα πανελληνίων. Το καλύτερο που έχει να κάνει, λοιπον, η επιτροπή που θα βγάλει τα θέματα είναι να την σεβαστεί.

Φάση θα έχει να πέσει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
πάνε οι 4 ώρες,άλλες 5 τώρα :P
Τα θέματα του ΑΟΔΕ ήταν ότι χειρότερο!Τα σωστό-λάθος όλο παγίδες και οι ερωτήσεις απ'τα πιο άκυρα κομμάτια και με καθόλου κατατοπιστικές εκφωνήσεις!Σκισαμε πάλι...;)

Τα είδα λίγο τα θέματα αλλά δεν τα θυμάμαι ακριβώς... θυμάμαι ότι έπεσε για τους καθηγητές cyert και march (κρίμα γιατί μου άρεσε αυτό το κομματάκι ), γιατί οι προιστάμενοι πρέπει να φροντίζουν για την καλή επικοινωνία ή κάτι τέτοιο...τι άλλα έβαλαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
πάνε οι 4 ώρες,άλλες 5 τώρα :P


Τα είδα λίγο τα θέματα αλλά δεν τα θυμάμαι ακριβώς... θυμάμαι ότι έπεσε για τους καθηγητές cyert και march (κρίμα γιατί μου άρεσε αυτό το κομματάκι ), γιατί οι προιστάμενοι πρέπει να φροντίζουν για την καλή επικοινωνία ή κάτι τέτοιο...τι άλλα έβαλαν;

Λοιπόν,έβαλαν βασική οικονομική αρχή,αποτελεσματικότητα-παραγωγικότητα με τις διάφορες ομάδες(εργαζόμενοι,μέτοχοι,κοινωνία κλπ),αντιμετώπιση πολυπλοκότητας και ευθύνες καλού προϊστάμενου και γλώσσα του σώματος απ'την επικοινωνία!Ωραία πράγματα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Κριμα και μου αρεσε ο Δαρειος :( με μια Δημουλα θα ειμαι ευχαριστημενη για το τελος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Λοιπόν,έβαλαν βασική οικονομική αρχή,αποτελεσματικότητα-παραγωγικότητα με τις διάφορες ομάδες(εργαζόμενοι,μέτοχοι,κοινωνία κλπ),αντιμετώπιση πολυπλοκότητας και ευθύνες καλού προϊστάμενου και γλώσσα του σώματος απ'την επικοινωνία!Ωραία πράγματα..:P

Κρίμα.. Ήλπιζα να βάλουν περισσότερα από το κεφάλαιο της Επικοινωνίας...
Όταν λέτε ότι είχε πολλές παγίδες στα Σ/Λ? Έχει κανείς παράδειγμα να μας δώσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κριμα και μου αρεσε ο Δαρειος :( με μια Δημουλα θα ειμαι ευχαριστημενη για το τελος!!

Εμένα μου κάθισε πολύ άσχημα γιατί λογοτεχνία μόνο σ'αυτή δεν έγραψα τόσο καλά.

Βέβαια, ανεξάρτητα από ποιο κείμενο θα πέσει τη μεγαλύτερη σημασία την έχουν οι ερωτήσεις που θα βάλουν.
Μπορεί το απλούστατο να το κάνουν παλούκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εμένα μου κάθισε πολύ άσχημα γιατί λογοτεχνία μόνο σ'αυτή δεν έγραψα τόσο καλά.

Βέβαια, ανεξάρτητα από ποιο κείμενο θα πέσει τη μεγαλύτερη σημασία την έχουν οι ερωτήσεις που θα βάλουν.
Μπορεί το απλούστατο να το κάνουν παλούκι.

αυτο ακριβως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top