Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Heads up για όσους σκοπεύουν να πάρουν κινητό μαζί τους στις εξετάσεις.
Όποιος το ξεχάσει στην τσέπη μηδενίζεται, γι' αυτό προσοχή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξερετε ποιες μερες ειναι κλειστα τα σχολεια λογω εκλογων; Εχω κανει τρεις απουσιες ολη την χρονια και ολοι μου λενε πως μπορω να σταματησω να πηγαινω σχολειο απο την επομενη εβδομαδα κιολας. Θελω να μαθω συγκεκριμενες ημερομηνιες για να κανω πλανο.

Οι Δημοτικές εκλογές και οι Περιφερειακές εκλογές θα διεξαχθούν στις 18/5. Οι εκλογές για το Ευρωπαικό Κοινοβούλιο και ο δεύτερος γύρος των Δημοτικών εκλογών θα διεξαχθούν στις 25/5. Τα σχολεία κλείνουν πάντα την προηγούμενη και την επόμενη εργάσιμη ημέρα των εκλογών. Στην πρώτη περίπτωση λοιπόν θα παραμείνουν κλειστά την Παρασκευή 16/5 και τη Δευτέρα 19/5. Για τη δεύτερη περίπτωση δεν τίθεται θέμα αφού έτσι κι αλλιώς το σχολικό έτος λήγει στις 21/5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πώς είναι δυνατόν να κάνεις μόνο 3 απουσίες;;;; :crazy: Από την επόμενη εβδομάδα θα σταματήσω να πηγαίνω εγώ που έχω 48 απουσίες, εσύ θα έπρεπε να είχες σταματήσει από τον Μάρτιο! :jumpy:
Σιγά μωρέ :P

Εγώ από α' γυμνασίου μέχρι τώρα (β' λυκείου) ζήτημα να έχω κάνει 3 συνολικά (με τη β' γυμνασίου και α' λυκείου να μην έχω κάνει ούτε μία καθόλη τη διάρκεια του σχολικού έτους :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Σιγά μωρέ :P

Εγώ από α' γυμνασίου μέχρι τώρα (β' λυκείου) ζήτημα να έχω κάνει 3 συνολικά (με τη β' γυμνασίου και α' λυκείου να μην έχω κάνει ούτε μία καθόλη τη διάρκεια του σχολικού έτους :P).

Πώς γίνεται αυτό??? Σοβαρά, δεν υπήρξε καμιά μέρα που να είπες ότι βαριέσαι να πας σχολείο ή δεν αρρώστησες ποτέ; :P Εγώ στο γυμνάσιο δεν έκανα πολλές, αλλά στο λύκειο... Στη Β λυκείου τέτοιο καιρό είχα 80 απουσίες και στο τέλος είχα περάσει τις 100 (αλλά μας έσβηναν απουσίες πέρσι, οπότε στην πραγματικότητα ήταν περισσότερες από 100 :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
αν συνεχισω να τρωω ετσι, κυλωντας με θα με πανε να γραψω εξετασεις :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πώς γίνεται αυτό??? Σοβαρά, δεν υπήρξε καμιά μέρα που να είπες ότι βαριέσαι να πας σχολείο ή δεν αρρώστησες ποτέ; :P Εγώ στο γυμνάσιο δεν έκανα πολλές, αλλά στο λύκειο... Στη Β λυκείου τέτοιο καιρό είχα 80 απουσίες και στο τέλος είχα περάσει τις 100 (αλλά μας έσβηναν απουσίες πέρσι, οπότε στην πραγματικότητα ήταν περισσότερες από 100 :hehe: )
Ίσως φταίει το ότι μένω σε χωριό, οπότε πάω σχολείο στην πόλη. Το βρίσκω ασύμφορο να κάνω κοπάνα (αν και δύο εβδομάδες πριν έφυγα την τελευταία ώρα της Τρίτης[μάθημα επιλογής]), γιατί θα γυρίζω μόνος στην πόλη σαν την άδικη κατάρα, μέχρι να έρθει το λεωφορείο :P Αν δεν έχεις παρέα, δε λέει να κάνεις κοπάνα ή να μην πας σχολείο. Πλήττεις! :P

Γενικά δεν αρρωσταίνω. Έχω γερά αντισώματα:hehe:

Πάντως, στις επόμενες εβδομάδες, σκέφτομαι να μην πηγαίνω σχολείο τις Τρίτες και τις Παρασκευές. Πολύ βαρετές μέρες, όσον αφορά το πρόγραμμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Σιγά μωρέ :P Εγώ από α' γυμνασίου μέχρι τώρα (β' λυκείου) ζήτημα να έχω κάνει 3 συνολικά (με τη β' γυμνασίου και α' λυκείου να μην έχω κάνει ούτε μία καθόλη τη διάρκεια του σχολικού έτους :P).

Let me get this straight.
Είσαι μαθητής Β΄Λυκείου.
Μπαίνεις σε συζήτηση παιδιών της Γ΄.
52 μέρες πριν τις Πανελλαδικές.
Και λες ότι πρακτικά δεν έχεις απουσίες σε όλη τη Δευτεροβάθμια.
Now, son...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Let me get this straight.
Είσαι μαθητής Β΄Λυκείου.
Μπαίνεις σε συζήτηση παιδιών της Γ΄.
52 μέρες πριν τις Πανελλαδικές.
Και λες ότι πρακτικά δεν έχεις απουσίες σε όλη τη Δευτεροβάθμια.
Now, son...

Well, I don't care, να σου πω την αλήθεια :P

Απλώς είπα ότι δεν είναι κάτι δύσκολο να μην κάνεις απουσίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Well, I don't care, να σου πω την αλήθεια :P

Απλώς είπα ότι δεν είναι κάτι δύσκολο να μην κάνεις απουσίες...

Out of the topic, μικρέ.
Πανελλήνιες 2014 γράφει, όχι 2015 !!! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Απελπισία-κατάθλιψη!Η Ψυχολογία μου είναι σκατα,η αυτοπεποίθηση μου σέρνεται στο πάτωμα!Απ'το πρωί προσπαθώ να γράψω ένα τεστ φυσικής(δεν μπόρεσα 3ο-4ο θέμα,το άφησα για αύριο!Μετά είπα να κάνω ασκήσεις προγραμματισμού πάλι δεν τις μπορώ όλες,έπιασα κάτι επαναληπτικές μαθηματικά πάλι το ίδιο!ΑΟΔΕ δεν μπορώ να διαβάσω(θα επιβαρύνει κι άλλο την κατάσταση όπως καταλαβαίνετε)..Νιώθω τόσο άχρηστηηη!!!!:mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ αυτές τις μέρες σκέφτομαι το εξης σενάριο: θα με δυσκολέψει κάποιο 2ο θέμα και θα απογοητευτώ και δεν θα λύσω ούτε τα παρακάτω, ή θα ξεχάσω όλα όσα ξέρω και δεν θα γράψω καλά και δεν θα πιάσω την πρώτη μου επιλογή και ούτε στο σχέδιο θα τα πάω καλά και δεν θα μπορώ καν να πιάσω οποιαδήποτε σχολή αρχιτεκτονικής. Και όσο περνάει ο καιρός είμαι σίγουρη ότι έτσι θα γίνει :knife: Μου είχαν πει ότι όσο πλησιάζει ο καιρός νιώθεις μια απίστευτη απελπισία.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Mια καθηγήτριά μου λέει ότι όσο πλησιάζεις το τέλειο, τόσο αγχώνεσαι γιατί νομίζεις ότι δε θα γράψεις τίποτα, γιατι στην επαναληψη δουλευεις κυριως με λεπτομερειες και παλλουκια...Στην αρχή δεν το ασπαζόμουν, τώρα το σκέφτομαι για να νιώσω καλύτερα...

Η πορεια των στοχων μου απο την αρχη της σχολικης χρονιας μεχρι τωρα ειναι:
στην αρχη ηθελα ιατρικη. ιατρικη--> βιολογια ----> χημικο ----> ιατρικα εργαστηρια-----> δε θα κανω τιποτα στη ζωη μου, ειμαι αχρηστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Προσωπικά, θα το θέσω απλα. Δεύτερη χρονια ΔΕΝ ξαναδινω. Δε πα να ναι πιο ξεκουραστη η πιο οτι θελει. Εγω αυτα που πέρασα φέτος δεν τα ξαναπερναω. Και οποιος πει σιγα ρε drama queen του κερατα και τι περασες εσυ. Ε λοιπον εγω μονο τα ξερω. Ο καθένας βιώνει την όλη κατασταση με διαφορετικό τροπο και τη προσεγγίζει αλλιώτικα. Και Ακη φυτό, δε μας νοιάζει αν εκλεινες δωδεκαωρο πανω απο την καρέκλα! Σε φιλώ! :D

Νωρίς είναι ακόμη για να σκέφτεσαι δεύτερες χρονιές και γενικότερα Plan B.
Αλλά μην το αποκλείεις εντελως,τι θα κάνεις στο ενδεχόμενο που δεν περάσεις κάπου,ή σε μια επιλογή που ούτε η ίδια δεν ξέρεις γιατί την έβαλες?
Λογική σκέψη πάνω απ'ολα και οχι συναισθηματισμοί.


στην αρχη ηθελα ιατρικη. ιατρικη--> βιολογια ----> χημικο ----> ιατρικα εργαστηρια-----> δε θα κανω τιποτα στη ζωη μου, ειμαι αχρηστη.

Μην σκας,απο το τμήμα μου,το 90% Ιατρική έλεγε στην αρχή.Άλλο θέμα το που κατέληξε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Σε ποιό τμήμα είσαι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Το παλιό τμήμα του σχολείο μου,εννοούσα.Πάνε 2.5 χρόνια βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ααα γιατί στο σχολείο μου 4 άτομα ειμαστε στη θετική (μονο)...Μου φάνηκε λίγο περίεργο ποσοστό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Απ'το πρωί προσπαθώ να γράψω ένα τεστ φυσικής(δεν μπόρεσα 3ο-4ο θέμα,το άφησα για αύριο!

Για κανένα λόγο μη το κάνεις αυτό. Οταν έχεις να λυσεις σπίτι σου τεστ μορφής πανελληνίων, βάζε χρονόμετρο ωστε στις 3 ώρες να τελειώνεις. Πρέπει να εξοικειωθείς με τον χρόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elim

Νεοφερμένος

Η elim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ούτε καν. Το κομμάτι με τον κύκλο του άνθρακα είναι η μεγαλύτερη μαλακία στη βιολογία γενικής. :P

ναι! γενικα οι κυκλοι ειναι απελπισια!:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Απελπισία-κατάθλιψη!Η Ψυχολογία μου είναι σκατα,η αυτοπεποίθηση μου σέρνεται στο πάτωμα!Απ'το πρωί προσπαθώ να γράψω ένα τεστ φυσικής(δεν μπόρεσα 3ο-4ο θέμα,το άφησα για αύριο!Μετά είπα να κάνω ασκήσεις προγραμματισμού πάλι δεν τις μπορώ όλες,έπιασα κάτι επαναληπτικές μαθηματικά πάλι το ίδιο!ΑΟΔΕ δεν μπορώ να διαβάσω(θα επιβαρύνει κι άλλο την κατάσταση όπως καταλαβαίνετε)..Νιώθω τόσο άχρηστηηη!!!!:mad::(

Πάμε για ποτό :P ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκανε οι οεφεδες ...

Μαδερς λοκ απ γιορ ντοτερς
Ντοτερς λοκ απ γιορ μαδερς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top