Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, θα ήθελα την γνώμη σας στα παρακάτω ζητήματα:

1) Όλοι λένε ότι τα θέματα που πέφτουν στις πανελλήνιες τα τελευταία χρόνια και ιδιαίτερα στη φυσική και στα μαθηματικά είναι πολύ δύσκολα. Δηλαδή, αυτά τα θέματα ή παρόμοια δεν γίνονται στο φροντιστήριο ή δεν υπάρχουν στα βοηθήματα? Αν κάποιος έχει λύσει πάρα πολλές ασκήσεις σε φυσική και μαθηματικά από διάφορα βοηθήματα, δεν μπορεί να πιάσει έναν καλό βαθμό π.χ. 18-19?

2) Καθηγήτρια μας είπε ότι στην γενιά του '97 θα βάλουν πολύ δύσκολα θέματα για να μην γράψει κανείς και στα παιδιά που θα δώσουν πρώτα με το καινούργιο σύστημα θα βάλουν πανεύκολα για να δείξουν ότι το καινούργιο σύστημα είναι καλύτερο. :confused: Πώς γίνεται αυτή η σύνδεση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
2) Καθηγήτρια μας είπε ότι στην γενιά του '97 θα βάλουν πολύ δύσκολα θέματα για να μην γράψει κανείς και στα παιδιά που θα δώσουν πρώτα με το καινούργιο σύστημα θα βάλουν πανεύκολα για να δείξουν ότι το καινούργιο σύστημα είναι καλύτερο. :confused: Πώς γίνεται αυτή η σύνδεση??

Μήπως ξέρει και τι θέματα θα βάλουν στη γενιά του '97 για να ξέρω να ξαναδώσω αν είναι πανελλήνιες; :P
Πως το πρόβλεψε αυτό; Θέλω πολύ να μάθω :hmm::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Δεν συγκρίνεται σε επικότητα η ιδέα των ατομικών τροχιακών με αυτή της ιοντικής ισορροπίας...
Πιστεύω πως το 1ο κεφάλαιο στην χημεία, θα έπρεπε να έμπαινε σε μάθημα γενικής παιδείας, για να λαμβάνουν όλα τα παιδιά την "σωστή" εικόνα του ατόμου. Άλλωστε, ακόμα και να μην σ' ενδιαφέρει το πρώτο κεφάλαιο, μόνο και μόνο που το 3ο είναι σχεδόν κόπια της Β λυκείου κατεύθυνσης (χημική ισορροπία), δηλαδή, δεν θυμάμαι να διαφέρουν σε τίποτα οι ασκήσεις τους, σε κάνει να το βαριέσαι. :P

Όπως και να χει, 18+ θα γράψετε χημεία χωρίς πολύ κόπο, κοιτάξτε να διαβάζετε μαθηματικά (και βιολογία για τους ντόκτορες), και τα υπόλοιπα θα πάνε καλά! :)


Ωραία η Αγγελική, αλλά -δυστυχώς- δεν ξέρω κανένα σχολείο που να κάνει τα προτεινόμενα πειράματα στα μαθήματα κατεύθυνσης (υπολογισμός ροπής αδράνειας, οξυμετρία κτλ). Μόνο στα γενικής μου χει κάτσει να κάνουμε εργαστήριο στο λύκειο.

το καλυτερο αστειο που εχεις πει...το 18+ πλεον δεν ειναι στανταρ στη χημεια...γενικοτερα κανενα μαθημα πλεον δεν ειναι δεδομενο οτι θα γραψεις καλα αν διαβασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aidonaki

Νεοφερμένος

Η aidonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας! και καλη επιτυχία σε όλους!

Δεν ξέρω αν ηλικιακά είστε όλοι στα 18, εγώ είμαι δέκα χρόνια παραπάνω... :P:P:P αλλά μετά από τόσα αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλαδικές!!! Εχω τελειώσει ήδη μια σχολή αλλά όλα αυτά τα χρόνια με έφεραν αντιμέτωπη με αυτό που θέλω πραγματικά...!
Στόχος; Μουσικών Σπουδών της Κέρκυρας και τίποτα άλλο.

Ημουν τεχνολογική και θα ξαναδώσω σε αυτήν την κατευθυνση.
Επειδή δεν το κόβω να πηγαίνω φροντιστήρια λόγω υποχρεώσεων, με βλέπω να διαβάζω μόνη μου και βλέπουμε... Θα κάνω μαθήματα για το ειδικό μάθημα της Αρμονίας το οποίο χρειάζεται.

Αν κάποιος από εσάς είναι πρόθυμος-η να με βοηθήσει σε αυτή τη διαδικασία με το διαβασμα δηλαδη καμια απορια, καμια σημειωση και τετοια θα ειναι πολύτιμο...!

Σας ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας! και καλη επιτυχία σε όλους!

Δεν ξέρω αν ηλικιακά είστε όλοι στα 18, εγώ είμαι δέκα χρόνια παραπάνω... :P:P:P αλλά μετά από τόσα αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλαδικές!!! Εχω τελειώσει ήδη μια σχολή αλλά όλα αυτά τα χρόνια με έφεραν αντιμέτωπη με αυτό που θέλω πραγματικά...!
Στόχος; Μουσικών Σπουδών της Κέρκυρας και τίποτα άλλο.

Ημουν τεχνολογική και θα ξαναδώσω σε αυτήν την κατευθυνση.
Επειδή δεν το κόβω να πηγαίνω φροντιστήρια λόγω υποχρεώσεων, με βλέπω να διαβάζω μόνη μου και βλέπουμε... Θα κάνω μαθήματα για το ειδικό μάθημα της Αρμονίας το οποίο χρειάζεται.

Αν κάποιος από εσάς είναι πρόθυμος-η να με βοηθήσει σε αυτή τη διαδικασία με το διαβασμα δηλαδη καμια απορια, καμια σημειωση και τετοια θα ειναι πολύτιμο...!

Σας ευχαριστώ!

Ελα σε θαυμάζω,και εγώ 28 χρονών είμαι και έχω τελειώσει λογιστική τει αλλά δεν πιστεύω θα πετύχω κάτι με πανελλήνιες (βασικά θα τα πάω χειρότερα απο πρίν 11 χρόνια),εξάλλου άμα έχεις τελειώσει μπορείς και με κατατακτήριες. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aidonaki

Νεοφερμένος

Η aidonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ελα σε θαυμάζω,και εγώ 28 χρονών είμαι και έχω τελειώσει λογιστική τει αλλά δεν πιστεύω θα πετύχω κάτι με πανελλήνιες (βασικά θα τα πάω χειρότερα απο πρίν 11 χρόνια),εξάλλου άμα έχεις τελειώσει μπορείς και με κατατακτήριες. :clapup:

Γιατί το λες αυτό;;;;;;
Σκέψου ότι εμείς δίναμε 9 μαθήματα υποχρεωτικά πανελλήνιες!
Τώρα δίνουν 4 κατευθυνσεις και άλλα δυο επιλογης - κατι τετοιο - και ΑΝ χρειάζεται Ειδικό Μάθημα!

Κι εγώ τελειωσα ΤΕΙ Εμπορίας και Διαφήμισης. Αλλά τελικά, εφ όσον δε γινονται ευκολα διορισμοί πλέον, και μετα απο δεκα χρονια που εχω ψαχτει σε πολλά, πιστεύω πλέον στην εξειδίκευση. Δηλαδή να ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ μια ΤΕΧΝΗ (δεν εννοώ καλλιτεχνική, απλα έτυχε για μενα να ειναι αυτο;)) ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Για να μην πω ΑΡΙΣΤΑ. Γυρναμε σε αυτό που λεγανε οι παλιοι. Μάθε Τέχνη κι άστηνε... Χειροπιαστα πράγματα. Οι Θεωρητικές και Διοικητικές Σπουδές πλέον είναι στον πάγο... Ακόμα και κομμώτρια να θέλει να γινει κάποια εγώ θα πω ΜΕΣΑ. Αρκεί να το ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και να γινει ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ "του 20". Να μην εισαι μετριος σε αυτο που κανεις απλα.

Αν το σκεφτεσαι και σου λειπει το θαρρος, αυτήν την περιοδο παραδόξως μου περισσεύει και μπορώ να σου χαρίσω!:)

Δε μου εχει βγει το πτυχιο, εχω 2 θεωρητικα και μια πτυχιακή (που δεν ειναι προβλημα) αλλά ποτε δεν ξερεις τι γινεται η τι θα παει στραβα. Μπορει το καλοκαιρι να εχει βγει αλλα με κατατακτήριες είναι λιγότερες οι πιθανότητες... Παιρνουν πολύ λίγους και επισης δεν εχεις δικαιωμα στεγασης!
Έχω γράψει και στο Θέμα Πανελλήνιες μετα από πολλά χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό;;;;;;
Σκέψου ότι εμείς δίναμε 9 μαθήματα υποχρεωτικά πανελλήνιες!
Τώρα δίνουν 4 κατευθυνσεις και άλλα δυο επιλογης - κατι τετοιο - και ΑΝ χρειάζεται Ειδικό Μάθημα!

Κι εγώ τελειωσα ΤΕΙ Εμπορίας και Διαφήμισης. Αλλά τελικά, εφ όσον δε γινονται ευκολα διορισμοί πλέον, και μετα απο δεκα χρονια που εχω ψαχτει σε πολλά, πιστεύω πλέον στην εξειδίκευση. Δηλαδή να ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ μια ΤΕΧΝΗ (δεν εννοώ καλλιτεχνική, απλα έτυχε για μενα να ειναι αυτο;)) ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Για να μην πω ΑΡΙΣΤΑ. Γυρναμε σε αυτό που λεγανε οι παλιοι. Μάθε Τέχνη κι άστηνε... Χειροπιαστα πράγματα. Οι Θεωρητικές και Διοικητικές Σπουδές πλέον είναι στον πάγο... Ακόμα και κομμώτρια να θέλει να γινει κάποια εγώ θα πω ΜΕΣΑ. Αρκεί να το ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και να γινει ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ "του 20". Να μην εισαι μετριος σε αυτο που κανεις απλα.

Αν το σκεφτεσαι και σου λειπει το θαρρος, αυτήν την περιοδο παραδόξως μου περισσεύει και μπορώ να σου χαρίσω!:)


Δε μου εχει βγει το πτυχιο, εχω 2 θεωρητικα και μια πτυχιακή (που δεν ειναι προβλημα) αλλά ποτε δεν ξερεις τι γινεται η τι θα παει στραβα. Μπορει το καλοκαιρι να εχει βγει αλλα με κατατακτήριες είναι λιγότερες οι πιθανότητες... Παιρνουν πολύ λίγους και επισης δεν εχεις δικαιωμα στεγασης!

Πράγματι τα τελευταία χρόνια είναι πιο εύκολα τα πράγματα για όσους δίνουνε,εγώ είχα δώσει 10 τότε μαζί με αρχές οικονομικής θεωρίας,αλλά και πάλι πιστεύω δεν είναι λύση στα 28 να δίνουμε πανελλήνιες,
Εγώ έχω τελειώσει λογιστική αλλά δεν μου αρέσει τελικά το αντικείμενο τόσο και θα ήθελα πολύ πληροφορική,αλλά θα κοιτάξω μέσω εαπ να μπώ,
Υπάρχουν όμως και τα ιεκ μια άλλη λύση για όποιον θέλει να ασχοληθεί με επάγγελμα που του αρέσει.

Πάντως καλή επιτυχία εφόσον αποφασίσεις να δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aidonaki

Νεοφερμένος

Η aidonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πράγματι τα τελευταία χρόνια είναι πιο εύκολα τα πράγματα για όσους δίνουνε,εγώ είχα δώσει 10 τότε μαζί με αρχές οικονομικής θεωρίας,αλλά και πάλι πιστεύω δεν είναι λύση στα 28 να δίνουμε πανελλήνιες,
Εγώ έχω τελειώσει λογιστική αλλά δεν μου αρέσει τελικά το αντικείμενο τόσο και θα ήθελα πολύ πληροφορική,αλλά θα κοιτάξω μέσω εαπ να μπώ,
Υπάρχουν όμως και τα ιεκ μια άλλη λύση για όποιον θέλει να ασχοληθεί με επάγγελμα που του αρέσει.

Πάντως καλή επιτυχία εφόσον αποφασίσεις να δώσεις.

Φυσικά όλες οι εναλλακτικές ισχύουν!
Κι ούτε θα σου πω αν ειναι ή δεν είναι λύση. Ούτε στον εαυτό μου μπορούσα να το πω. Ο άνθρωπος χρειάζεται να ξεχωρίζει τι μπορεί και τι αντεχει να κάνει ανάλογα το πως είναι η ζωή του τη δεδομένη χρονική στιγμή. Αυτό που αντέχεις αυτό ειναι το καλύτερο για σένα, κι αν το ονειρεύεσαι τότε ειναι αυτό που θελεις κι αυτό που αντέχεις!! Και βρίσκεις τη δύναμη. Η λύση για τον καθένα ειναι διαφορετική. Αν μου ελεγες εμενα πριν κατι χρονια να το κανω μαλλον θα σε μουτζωνα αλλά τωρα μοιάζει σαν την πιο σωστή επιλογή. Για μένα!

Αυτά σου χαρίζω κι εσύ θα βρεις σίγουρα το δικο σου δρόμο ;-) Καλή επιτυχία και σε σενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Φυσικά όλες οι εναλλακτικές ισχύουν!
Κι ούτε θα σου πω αν ειναι ή δεν είναι λύση. Ούτε στον εαυτό μου μπορούσα να το πω. Ο άνθρωπος χρειάζεται να ξεχωρίζει τι μπορεί και τι αντεχει να κάνει ανάλογα το πως είναι η ζωή του τη δεδομένη χρονική στιγμή. Αυτό που αντέχεις αυτό ειναι το καλύτερο για σένα, κι αν το ονειρεύεσαι τότε ειναι αυτό που θελεις κι αυτό που αντέχεις!! Και βρίσκεις τη δύναμη. Η λύση για τον καθένα ειναι διαφορετική. Αν μου ελεγες εμενα πριν κατι χρονια να το κανω μαλλον θα σε μουτζωνα αλλά τωρα μοιάζει σαν την πιο σωστή επιλογή. Για μένα!

Αυτά σου χαρίζω κι εσύ θα βρεις σίγουρα το δικο σου δρόμο ;-) Καλή επιτυχία και σε σενα!

Ευχαριστώ,αλλά ξέρει κανέις με το 10 % τι γίνεται ; Δηλαδή κάποιος που έχει τελειώσει πρίν 11 χρόνια μπορεί να συμμετέχει με το 10 % ; Απο περιέργεια και μόνο.
Πάντως τα διοικητικά ακόμα και τώρα έχουν μεγάλη ζήτηση (βλέποντας και περσινές αιτήσεις για εαπ) εμένα όμως δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα,αντίθετα με ενθουσιάζει να μάθω πως θα φτιάχνω κάποιο πρόγραμμα στο κομπιούτερ,και θεωρώ τις γνώσεις της πληροφορικής πιο στάνταρ απο εκείνες της λογιστικής που οι νόμοι αλλάζουν οποιαδήποτε στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aidonaki

Νεοφερμένος

Η aidonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ,αλλά ξέρει κανέις με το 10 % τι γίνεται ; Δηλαδή κάποιος που έχει τελειώσει πρίν 11 χρόνια μπορεί να συμμετέχει με το 10 % ; Απο περιέργεια και μόνο.
Πάντως τα διοικητικά ακόμα και τώρα έχουν μεγάλη ζήτηση (βλέποντας και περσινές αιτήσεις για εαπ) εμένα όμως δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα,αντίθετα με ενθουσιάζει να μάθω πως θα φτιάχνω κάποιο πρόγραμμα στο κομπιούτερ,και θεωρώ τις γνώσεις της πληροφορικής πιο στάνταρ απο εκείνες της λογιστικής που οι νόμοι αλλάζουν οποιαδήποτε στιγμή.

Να κάνεις αυτό που σε ενθουσιάζει! ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ

Το 10% ισχύει μόνο για ενα δυο χρόνια μετα! Οποτε δεν δικαιούμαστε εμεις.
Πάντως εγώ αυτό που εκλαμβάνω ενεργειακά από σενα μέσα απο τα λεγόμενα σου είναι ότι απλά ακόμα το φοβάσαι ή δεν το εχεις παρει αποφαση. Ακόμα το επεξεργάζεσαι το θεμα

Αφου ξερεις τι σε ενθουσιάζει τότε τα πραγματα ειναι ευκολα. Βάλε κάτω ΟΛΕΣ τις σχολές που υπαρχουν με το αντικειμενο σου, ιεκ, εαπ, αει, τει. βαλτα κατω και δες υπερ, κατα, λεπτομερεις που πιο μικροι δεν κοιτουσαμε και αποφασισε τι αξιζει ;-) Κι αυτό που αξίζει, ΚΥΝΗΓΗΣΕ ΤΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Για όσους έχουν βιολογία γενικής.

Που είστε στην ύλη; Έχετε κάνει διαγράμματα καιι ασκήσεις;

Η καθηγήτρια στο φροντιστήριο μου είπε οτι θα τα κάνουμε στο τέλος της ύλης. Ετσι συνηθίζει. Θα είναι πρόβλημα αυτό για εμένα; Πρέπει να αρχίσω από τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Βλακεία? :confused: Τι διαβάζω μεσημεριάτικα...

Είναι βλακεία να μαθαίνεις την δομή των ατόμων όπως πραγματικά είναι και δεν είναι βλακεία οι ασκησούλες που υπολογίζεις όλη την ώρα pH, συγκεντρώσεις, mol, αναλογίες κλπ? Να πεις ότι κάνουμε και πειράματα στο 3ο, να πω ντάξει αλλά έτσι που διδάσκεται είναι ότι πιο τυφλοσούρτι-τυποποιημένο υπάρχει στη χημεία της γ λυκείου...

Το 1ο κεφάλαιο της χημείας μαζί με τη φυσική γενικής είναι ότι πιο ενδιαφέρον διδάσκεται στην γ λυκείου (στα θετικά μαθήματα πάντα). :)
ναι,με ενδιαφερει να μαθω για το ατομο,αλλα το τι αρεσει στον καθενα επιστημονικα ειναι υποκειμενικο.για μενα η χημεια που με ενδιαφερει ειναι στο 3ο και στο 5ο κεφαλαιο.το 1ο αγγιζει τη φυσικη και δεν μ'αρεσει αυτη η οψη της φυσικης και της χημειας,τι να κανουμε.και συμφωνω το οτι οι ασκησεις ειναι τυποποιημενες αλλα επιστημονικα ειναι πολυ ενδιαφερον για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Κάνε υπομονή. Τα καλύτερα περί ...επιστήμης στο χώρο τους: το Πανεπιστήμιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδια καλη μας επιτυχια! Προσωπικα στοχευω για μηχανολογων και μηχανικων αεροναυπηγων, ,ελπιζω ολοι μας να περασουμε εκει που θελουμε! Δωστε μεγαλη σημασια στο και συγκεντρωμενο διαβασμα, οταν διαβαζετε να ειστε ησυχοι, τιποτα αλλο να ειναι στο μυαλο σας και θα δειτε πως θα τελειωνετε και πιο γρηγορα!
Επισης μην απογοητευεστε με καποια τυχον χαμηλα διαγωνισματα, εκμεταλλευτητε τα για να μαθετε τα λαθη σας και ουτως η αλλως θα τα ξαναπερασετε στην επαναληψη!
Τελος, πιστευω πραγματικα πως η αντιγραφη η τα σκονακια σας κανουν μονο κακο, καθησυχαζομαστε με το ψευτικο 19 και στο τελος θα εχουμε θεμα εκει που δε θα χουμε κανεναν βοηθο παρα τη μνημη μας και το μυαλο μας. Σημασια δεν εχει να χαρει με το βαθμο ο καθηγητης αλλα να ξερουμε το πραγματικο μας επιπεδο και να βελτιωνομαστε αναλογα. Εξαλλου τον φροντιστη δεν τον πληρωνεις για να σου λεει μπραβο αλλα για να σε βοηθησει!
Καλη μας επιτυχια λοιπον, του χρονου θα απολαμβανουμε τον κοπο αυτης της χρονιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Για όσους έχουν βιολογία γενικής.

Που είστε στην ύλη; Έχετε κάνει διαγράμματα καιι ασκήσεις;

Η καθηγήτρια στο φροντιστήριο μου είπε οτι θα τα κάνουμε στο τέλος της ύλης. Ετσι συνηθίζει. Θα είναι πρόβλημα αυτό για εμένα; Πρέπει να αρχίσω από τωρα;

Εγώ βιολογία τελείωσα το AIDS ...έχω κάνει διαγράμματα μπόλικα μπορώ να πω , ειδικά απο ειδική άμυνα και ανοσία και ασκήσεις παντός τύπου .....πιστεύω πως πρέπει να γινουν τώρα για να μπουν στο μυαλό καλά και για να ξεκαθαρίσουν κάποια κομμάτια ... τώρα δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό της η καθηγητριά σου και πώς το σκέφτεται , αν με ρωτάς όμως άρχισε να κάνεις από τώρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Βιολογία κατεύθυνσης που βρίσκεστε παιδιά; Εγώ μόλις τέλειωσα το 4ο κεφάλαιο. Ωστόσο μερικά κομμάτια δεν τα ξέρω νερό παρόλο που έχω κατανοήσει τις διαδικασίες. Γενικά αισθάνομαι πως πρέπει να αφιερώσω παραπάνω χρόνο στη βιολογία για να φτάσω στο βέλτιστο αλλά διαρκώς παρασύρομαι από τα υπόλοιπα μαθήματα. Οπότε μάλλον θα το ισοσταθμίσω. Εσείς πως τα πάτε; Πού βρίσκεστε γενικά και πώς τα βλέπετε τα πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Είμαι 5ο κεφάλαιο...Μου αρέσει τόσο πολύ η βιολογία φέτος, που σκέφτομαι να πάω βιολογικό :P Το 4ο κεφάλαιο είναι λίγο μπέρδεμα, αλλά είναι πολύ ενδιαφέρον...απο τα καλύτερα μαθήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
5ο κεφαλαιο????????Αυτο με τις μεταλλαξεις?Βασικα,ακυρο,συγνωμη μπερδευτηκα.Ειναι αυτο με τον Mendel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top