Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
οσο βλακεια ηταν το 1ο κεφαλαιο στη χημεια,τοσο επικο ειναι το 3ο :)
Ισχύει! Και το 5ο κεφάλαιο είναι πού ωραίο όμως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Το χειρότερο μέτρο ήταν η κατάργηση της βάσης του 10 για να χαίρονται οι δήμαρχοι, οι ιδιοκτήτες ακινήτων και οι καφετέρειες σε χωριά και κοινότητες με ΤΕΙ της πλάκας που μπαίνουν αυτοί που δεν ξέρουν να γράψουν σωστά ούτε το όνομά τους.

'Οταν υπήρχε η βάση του 10 τα πρώτα 2 θέματα όλων των εξεταστέων μαθημάτων ήταν γελοία για να μπορούν να γράψουν το 10 που απαιτείται. Αυτό που λες δεν έχει λογική. Εάν ξανά εφαρμοζόταν η βάση του 10 θα επέστρεφαν πάλι αυτά τα "εύκολα". Τον τελευταίο χρόνο έπεσαν τα δυσκολότερα θέματα δεκαετίας εάν εφαρμοζόταν και η βάση του 10 τότε το 70 % δεν θα είχε περάσει σε κάποια σχολή με αποτέλεσμα οι θέσεις να έμεναν κενές. Με απλά λόγια ή θα βάλεις δύσκολα θέματα χωρίς να ισχύει η βάση του 10 ή δεν θα βάλεις και θα ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xlapatsas1982

Νεοφερμένος

Ο Σαρδανάπαλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
'Οταν υπήρχε η βάση του 10 τα πρώτα 2 θέματα όλων των εξεταστέων μαθημάτων ήταν γελοία για να μπορούν να γράψουν το 10 που απαιτείται. Αυτό που λες δεν έχει λογική. Εάν ξανά εφαρμοζόταν η βάση του 10 θα επέστρεφαν πάλι αυτά τα "εύκολα". Τον τελευταίο χρόνο έπεσαν τα δυσκολότερα θέματα δεκαετίας εάν εφαρμοζόταν και η βάση του 10 τότε το 70 % δεν θα είχε περάσει σε κάποια σχολή με αποτέλεσμα οι θέσεις να έμεναν κενές. Με απλά λόγια ή θα βάλεις δύσκολα θέματα χωρίς να ισχύει η βάση του 10 ή δεν θα βάλεις και θα ισχύει.

Ναι, ενώ φέτος τα πρώτα 2 θέματα ήταν παλούκια:P

Φυσικά και έχει λογική απλά δεν είσαι σε θέση να το καταλάβεις ή δεν θέλεις να το καταλάβεις. Πλέον οι πανελλήνιες εξετάσεις δεν είναι και απολυτήριες όπως πριν μερικά χρόνια. Πανελλήνιες εξετάσεις δίνει όποιος θέλει είτε από ενιαίο είτε από επαγγελματικό λύκειο. Δεν τίθεται φόβητρο να πάρει ο μαθητής χαμηλό βαθμό απολυτηρίου ή να μείνει στην ίδια τάξη επειδή πάτωσε στις πανελλήνιες.

Από ότι φαίνεται είσαι κατά της διασφάλισης της ποιότητας στην ανώτατη εκπαίδευση. Είσαι από εκείνους που δεν θέλουν όλοι όσοι σπουδάζουν σε ΑΕΙ να έχουν κάποιο αξιοπρεπές επίπεδο. Δεν είσαι ο μόνος.

Πρέπει να το πάρετε είδηση ότι το πτυχίο ΑΕΙ δεν είναι για όλους αλλά για εκείνους που έχουν επαρκές υπόβαθρο για να σπουδάσουν. Μόνο στα δύσκολα θα διακριθούν οι καλοί. Όταν ένας αριστούχος υποψήφιος μένει εκτός της σχολής της πρώτης του επιλογής τότε για ποια αριστεία μιλάμε; Κολοκύθια τούμπανα.

Μία φράση μόνο ακόμα αφιερωμένη σε σένα και σε άλλους που έχουν την ίδια νοοτροπία:

"Ε ρε ΔΕΣΜΕΣ που σας χρειάζονται!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ναι, ενώ φέτος τα πρώτα 2 θέματα ήταν παλούκια:P

Πρέπει να το πάρετε είδηση ότι το πτυχίο ΑΕΙ δεν είναι για όλους αλλά για εκείνους που έχουν επαρκές υπόβαθρο για να σπουδάσουν. Μόνο στα δύσκολα θα διακριθούν οι καλοί. Όταν ένας αριστούχος υποψήφιος μένει εκτός της σχολής της πρώτης του επιλογής τότε για ποια αριστεία μιλάμε; Κολοκύθια τούμπανα.

Μία φράση μόνο ακόμα αφιερωμένη σε σένα και σε άλλους που έχουν την ίδια νοοτροπία:

"Ε ρε ΔΕΣΜΕΣ που σας χρειάζονται!"

'Εχω γράψει μεγαλύτερο βαθμό από εσένα και την σχολή που δείχνεις και με δυσκολότερα θέματα. Το τι είμαι τι θέλω και τι πιστεύω δεν το κρίνεις από την παραπάνω άποψή μου. 'Οταν περάσεις εκεί που θες στους άλλους χρειάζονται δέσμες ε ; Οκ κατάλαβα το επίπεδό σου δεν θα συνεχίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xlapatsas1982

Νεοφερμένος

Ο Σαρδανάπαλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
'Εχω γράψει μεγαλύτερο βαθμό από εσένα και την σχολή που δείχνεις και με δυσκολότερα θέματα.

Και που ξέρεις τι βαθμό έβγαλα εγώ ρε μάγκα;
Αλήθεια για πες μου. Σε ποια χολή έχεις περάσει;

Το τι είμαι τι θέλω και τι πιστεύω δεν το κρίνεις από την παραπάνω άποψή μου. 'Οταν περάσεις εκεί που θες στους άλλους χρειάζονται δέσμες ε ; Οκ κατάλαβα το επίπεδό σου δεν θα συνεχίσω.

Δεν έχεις καταλάβει απολύτως τίποτα γιατί είσαι ανίκανος να καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Παιδια εχω μια απορια! Εαν καποιος που δινει ειδικο μαθημα με συντελεστη 2 δεν περασει στη σχολη που θελει ( π.χ. αγγλικη φιλολογια ) , ο βαθμος που επιασε στο ειδικο μαθημα προσμετραται? μπηκα σε ενα site υπολογισμου μοριων και ειδα οτι με το ειδικο μαθημα ανεβαινε κι ο βαθμος οχι μονο στο 1ο αλλα και στ 3ο πεδιο. Να παρω ελπιδες ή οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Παιδια εχω μια απορια! Εαν καποιος που δινει ειδικο μαθημα με συντελεστη 2 δεν περασει στη σχολη που θελει ( π.χ. αγγλικη φιλολογια ) , ο βαθμος που επιασε στο ειδικο μαθημα προσμετραται? μπηκα σε ενα site υπολογισμου μοριων και ειδα οτι με το ειδικο μαθημα ανεβαινε κι ο βαθμος οχι μονο στο 1ο αλλα και στ 3ο πεδιο. Να παρω ελπιδες ή οχι?
Ο βαθμος του ειδικου μαθηματος προσμετραται μονο για τις σχολες που απαιτουν εξεταση σε ειδικο μαθημα [ πχ Αγγλικη Φιλολογια ,που την προανεφερες ] . :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εγω παλι εχω ενα σοβαρο προβλημα... διαβαζω παρα πολυ και ειμαι παντα αγχωμενη με αποτελεσμα να μην εχω καθολου αυτοπεποιθηση και να εχω αμφιβολιες για τις γνωσεις μου... επισης οταν δεν καταλαβαινω κατι με την πρωτη απογοητευομαι και νιωθω οτι ολοι θα τα πανε καλα εκτος απο μενα... και νιωθω οτι θα παει χαμενος ο κοπος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakithess

Νεοφερμένος

Η marakithess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω ανηκω στην γενια του '97 οποτε δεν εχω αγχωθει ακομα τοσο πολυ..:P αλλα στα παιδια που φετος καλουντε να αντιμετωπισουν αυτες τις ''αντιπαιδαγωγικες'' εξετασεις θελω να τους ευχηθω καλη επιτυχια και καλη δυναμη!:):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μαρινακι, γυρω στον Νοεμβριο ενιωθα ετσι και εγω(εδωσα πανελληνιες το 2013). Λοιπον αυτο που σου λεω να κανεις ειναι να χαλαρωσεις(απο το αγχος) και να συνεχισεις την προσπαθεια. Ειμαι σιγουρος οτι επηρεαζεσαι απο αυτα που ακους απο γυρω σου γι αυτο λοιπον αγνοεισαι τους. Αν παλι δεν συμβαινει κατι τετοιο απλως επικεντρωσου στον στοχο σου. Γυρω στον Νοεμβριο τα διαγωνισματα που εγραφα ηταν μεσα στις αποτυχιες. Επεσα πολυ ψυχολογικα και απογοητευομουνα αλλα συνεχισα. Το αποτελεσμα ομως μετραει.Σου ευχομαι οτι καλυτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
οσο βλακεια ηταν το 1ο κεφαλαιο στη χημεια,τοσο επικο ειναι το 3ο :)

Βλακεία? :confused: Τι διαβάζω μεσημεριάτικα...

Είναι βλακεία να μαθαίνεις την δομή των ατόμων όπως πραγματικά είναι και δεν είναι βλακεία οι ασκησούλες που υπολογίζεις όλη την ώρα pH, συγκεντρώσεις, mol, αναλογίες κλπ? Να πεις ότι κάνουμε και πειράματα στο 3ο, να πω ντάξει αλλά έτσι που διδάσκεται είναι ότι πιο τυφλοσούρτι-τυποποιημένο υπάρχει στη χημεία της γ λυκείου...

Το 1ο κεφάλαιο της χημείας μαζί με τη φυσική γενικής είναι ότι πιο ενδιαφέρον διδάσκεται στην γ λυκείου (στα θετικά μαθήματα πάντα). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
οσο βλακεια ηταν το 1ο κεφαλαιο στη χημεια,τοσο επικο ειναι το 3ο :)

Δεν συγκρίνεται σε επικότητα η ιδέα των ατομικών τροχιακών με αυτή της ιοντικής ισορροπίας...
Πιστεύω πως το 1ο κεφάλαιο στην χημεία, θα έπρεπε να έμπαινε σε μάθημα γενικής παιδείας, για να λαμβάνουν όλα τα παιδιά την "σωστή" εικόνα του ατόμου. Άλλωστε, ακόμα και να μην σ' ενδιαφέρει το πρώτο κεφάλαιο, μόνο και μόνο που το 3ο είναι σχεδόν κόπια της Β λυκείου κατεύθυνσης (χημική ισορροπία), δηλαδή, δεν θυμάμαι να διαφέρουν σε τίποτα οι ασκήσεις τους, σε κάνει να το βαριέσαι. :P

Όπως και να χει, 18+ θα γράψετε χημεία χωρίς πολύ κόπο, κοιτάξτε να διαβάζετε μαθηματικά (και βιολογία για τους ντόκτορες), και τα υπόλοιπα θα πάνε καλά! :)
Αρχική Δημοσίευση από evangelie :):
Βλακεία? Τι διαβάζω μεσημεριάτικα...

Είναι βλακεία να μαθαίνεις την δομή των ατόμων όπως πραγματικά είναι και δεν είναι βλακεία οι ασκησούλες που υπολογίζεις όλη την ώρα pH, συγκεντρώσεις, mol, αναλογίες κλπ? Να πεις ότι κάνουμε και πειράματα στο 3ο, να πω ντάξει αλλά έτσι που διδάσκεται είναι ότι πιο τυφλοσούρτι-τυποποιημένο υπάρχει στη χημεία της γ λυκείου...

Το 1ο κεφάλαιο της χημείας μαζί με τη φυσική γενικής είναι ότι πιο ενδιαφέρον διδάσκεται στην γ λυκείου (στα θετικά μαθήματα πάντα).

Ωραία η Αγγελική, αλλά -δυστυχώς- δεν ξέρω κανένα σχολείο που να κάνει τα προτεινόμενα πειράματα στα μαθήματα κατεύθυνσης (υπολογισμός ροπής αδράνειας, οξυμετρία κτλ). Μόνο στα γενικής μου χει κάτσει να κάνουμε εργαστήριο στο λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ωραία η Αγγελική, αλλά -δυστυχώς- δεν ξέρω κανένα σχολείο που να κάνει τα προτεινόμενα πειράματα στα μαθήματα κατεύθυνσης (υπολογισμός ροπής αδράνειας, οξυμετρία κτλ). Μόνο στα γενικής μου χει κάτσει να κάνουμε εργαστήριο στο λύκειο.

Ποια είναι η Αγγελική? :P

Εμείς είχαμε κάνει κάτι με το υδρογόνο που κάνει μπουμ στο γυμνάσιο και είχαμε φτιάξει σαπούνι στην β λυκείου. Πέρυσι, απομονώσαμε το DNA μιας μπανάνας στη βιολογία και κάναμε και μια αποτυχημένη ογκομέτρηση γιατί ο φωστήρας μας τα έβαζε ανάποδα και εν τέλει σηκώθηκε ένα παιδί και την έκανε :P

Ισχύει πάντως αυτό που λες. Μαθαίνουμε τι γίνεται στα λόγια και δεν το βλέπουμε στην πράξη με αποτέλεσμα πολλές φορές απλά να παπαγαλίζουμε τα πράγματα που λένε τα βιβλία... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σε μερικά πράγματα είναι αναγκαίο κακό, όπως στην φυσική, για να μην παπαγαλίζουμε, θα πρεπε πρώτη λυκείου να μάθουμε διαφορικές εξισώσεις και με διανύσματα. :(

Σόρι, ευαγγελία σε λένε, μπερδεύτηκα! :P

Εγώ το μόνο εργαστήριο που έκανα ήταν η φασματοσκοπία του H, He, και Ne αν θυμάμαι καλά αυτά τα 3 είχα δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Όπως και να χει, 18+ θα γράψετε χημεία χωρίς πολύ κόπο, κοιτάξτε να διαβάζετε μαθηματικά (και βιολογία για τους ντόκτορες), και τα υπόλοιπα θα πάνε καλά! :)

Μα ναι φυσικά , με βάση τα φετινά και τα περσινά θέματα στη Χημεία , το 18+ γράφεται χωρίς κόπο... Μα τι διαβάζω ο άνθρωπος;;;
*Αυτό που υποστηρίζεις φαίνεται στο ποσοστό των αριστούχων στη χημεία φέτος. Μόλις 2 στους 10 έγραψαν 18+.
Ό,τι να 'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ΑΟΔΕ πάω αργά νομίζω: είμαι "παραγωγικότητα-αποδοτικότητα". Εσείς πού βρίσκεστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Εγω παλι εχω ενα σοβαρο προβλημα... διαβαζω παρα πολυ και ειμαι παντα αγχωμενη με αποτελεσμα να μην εχω καθολου αυτοπεποιθηση και να εχω αμφιβολιες για τις γνωσεις μου... επισης οταν δεν καταλαβαινω κατι με την πρωτη απογοητευομαι και νιωθω οτι ολοι θα τα πανε καλα εκτος απο μενα... και νιωθω οτι θα παει χαμενος ο κοπος μου

κακως.. πολυ κακως... να εχεις αυτοπεποιθηση, η προσπαθεια δεν παει ποτε χαμενη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria_

Νεοφερμένος

Η glykeria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγω ειμαι στο τελος του 2ου κεφαλαιου με φροντ..(αρχισαμε απο το καλοκαιρι εντατικα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω ειμαι στο τελος του 2ου κεφαλαιου με φροντ..(αρχισαμε απο το καλοκαιρι εντατικα)...

Εντατικα απο το καλοκαιρι? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ΑΟΔΕ πάω αργά νομίζω: είμαι "παραγωγικότητα-αποδοτικότητα". Εσείς πού βρίσκεστε?

Τελειωσα το 2ο κεφαλαιο και να φανταστεις ξεκινησα σεπτεμβρη να διαβαζω το μαθημα γιατι ημουν στη θετικη και τοτε αλλαξα κατευθυνση. Φροντιστηριο κανω 1 ωρα/εβδ οποτε μην αγχωνεσαι. Αν καταφερνεις να διαβαζεις 3-4 σελιδες την εβδομαδα (γυρω στις 2 ωρες μου παιρνει και μαλιστα δεν ειμαι καλη στην αποστηθιση) τοτε γυρω στα τελη Ιανουαριου , το πολυ μεσα Φλεβαρη εχεις τελειωσει. Μονο μην πεσεις με τα μουτρα γιατι θα τα φτυσεις. Χαλαρα και προσεκτικα και υστερα η επαναληψη ειναι παιχνιδακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top