Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Steff

Νεοφερμένος

Ο Steff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
story of my life. Για να δούμε..

Πότε βγαίνει ανακοίνωση για την ημερομηνία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή που παλεύω να συγκεντρωθώ να διαβάσω ιστορία κατεύθυνσης και να μην δω house στο σταρ συνειδητοποιώ πόσο ανιαρό και κακογραμμένο βιβλίο ειναι....Δεν σου κάνει καρδιά να τα ανοίξεις βρε παιδί μου..:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
μ αρεσει η ιστορια! δεν μας βαζει πολλα καθε φορα, μας την εξηγει πολυ καλα και ετσι καταφερνω να την διαβαζω καθε φορα πολυ καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά!!!Επειδή κουράζομαι πολύ με τα φροντιστήρια και τις μετακινήσεις δεν έχω όρεξη να διαβάζω μετά τις 9-10 και πέφτω για ύπνο..Για αυτό θα ήθελα να μου προτείνετε βιταμίνες,έτσι ώστε να αντέχω περισσότερο και να έχω πιο πολύ ενέργεια..Θα ρωτήσω και στο φαρμακείο τι προτείνουν,αλλά θα ήθελα και τη δική σας γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Kαλησπέρα παιδιά!!!Επειδή κουράζομαι πολύ με τα φροντιστήρια και τις μετακινήσεις δεν έχω όρεξη να διαβάζω μετά τις 9-10 και πέφτω για ύπνο..Για αυτό θα ήθελα να μου προτείνετε βιταμίνες,έτσι ώστε να αντέχω περισσότερο και να έχω πιο πολύ ενέργεια..Θα ρωτήσω και στο φαρμακείο τι προτείνουν,αλλά θα ήθελα και τη δική σας γνώμη.
Αυτή:


Πλεονεκτήματα: Περιέχει πολλές βιταμίνες. Εϊναι σχετικά οικονομική. Έχει ωραία γεύση. Η πρώτη ύλη βρίσκεται εύκολα και ο μανάβης δεν θα ζητήσει ιατρική συνταγή. Χρειάζεται μόνον μια μαμά να στύβει, (που όμως να μη γίνεται πολύ κουραστική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Δεν μπορεις να βρεις αλλες ωρες να διαβαζεις;; ειναι οντως δυσκολο να διαβαζεις τετοιες ωρες. εγω ποτε δεν διαβαζω τοτε και μια χαρα προλαβαινω ολα τα μαθηματα ( και σκεψου κανω και προπονησεις 4 φορες την εβδομαδα γιατι δινω τεφαα)

Προσπαθησε να διαβαζεις πολυ το σ/κ και τις ημερες ή την ημερα που χεις κενη απο το φροντ. απο κει κει περα διαβαζε το μεσημερι (ή ακομη καλυτερα αν εχεις κανει καλη δουλεια κοιμησου λιγο οσο προλαβενεις και μετα ξυπνα και διαβαζε). Το πιο σημαντικο ειναι να διαβαζεις εκεινες τις κενες μερες...Συγκεκριμενα η καθηγητρια μας στο φροντ μας ειχε πει να σηκωνομαστε 8 η ωρα και να διαβαζουμε (εγω ειμαι θεωρητικη) 8 με 12 αρχαια μετα 12 με 2 ξεκουραση 2 με 6 λατινικα 6 με 8 ξεκουραση 8 με 12 λογοτεχνια ( και το ιδιο με αλλα μαθηματα την κυριακη) .. Φυσικα ποτε δεν προκειται να ακολουθησω το παραπανω το θεωρω εξαντλητικο και για παιδια που θελουν να βγαλουν 19.000 μορια..

Μην κοιτας που θελω να δωσω για τεφαα, μαθητρια του 18 ειμαι... Κατα την γνωμη μου δεν πρεπει να εξαντληθεις αυτην την χρονια.Αφου δεν μπορεις να διαβασεις μετα τις 9 -10 σημαινει πως ο οργανισμος σου εχει κουραστει, ΔΕΝ πρεπει να τον πιεσεις. εξαλλου αν διαβασεις τοτε , το μυαλο σου θα ναι κουρασμενο και δεν θα διαβασεις καθολου σωστα!

Αν θες ντε και καλα να διαβασεις τοτε αντικατεστησε το μεσημεριανο διαβασμα ας πουμε με υπνο , και διαβαζε το βραδυ. Πρεπει να σαι ξεκουραστος αλλιως δεν θα την βγαλεις την χρονια!
Απο κει και περα πινε χυμους πορτοκαλαδας (φυσικους φρεσκοστυμμενους μονο!) να τρεφεσε υγιεινα [εννοειται απειρο νερο,φρουτα,λαχανικα κτλ] και οσο θες ( ειναι λαθος να πεινας !).
Για παραδειγμα παντα να τρως ενα γερο πρωινο κ οταν λεω πρωινο δεν εννοω μια τυροπιτα απ το σχολειο που δεν σου προσφερει τιποτα.. Τρωγε αρκετη ποσοτητα δημητριακων πριν φυγεις για το σχολειο,στο σχολειο να χεις φτιαξει απ το σπιτι σου τοστ με τυρι και γαλοπουλα ή ζαμπον, παιρνε κανα φρουτο, να τρως παντα σπιτικο φαγητο το μεσημερι-βραδυ και γενικα μην τρως απ εξω..ψαρι επισης που χει ωμεγα-3 και βοηθουν στην μνημη και αν μπορεις πολυ σημαντικο ξηρους καρπους!!!!!! ειδικα αμυγδαλα και καρυδια! ψαξτο το θεμα θα δειςοτι υπαρχουν συγκεκριμενες τροφες που δεν πρεπει να παραλειψεις φετος..[παρε εδω μια ιδεαhttps://www.diaitologia.gr/mistika-diatrofis-panelinies-eksetaseis/] η διατροφη (οχι η διαιτα, υπαρχει διαφορα) σου φετος παιζει απειρα ρολο! και να φτιαξεις ενα προγραμμα (διαβασματος,φαγητου κτλ) οσο για την μαυρη σοκολατα (και για την ζαχαρη ) που λενε οτι σ βοηθα κ αυτα (παντα μικρη ποσοτητα) να χεις στο νου σου οτι ακριβως επειδη αποτελει τροφη υψηλου γλυκαιμικου δεικτη θα σου δωσει ενεργεια γρηγορα αλλα θα στην παρει πισω εξισου γρηγορα, και μετα θα σαι κουρασμενος (ισως και περισσοτερο κουρασμενος απ οτι πριν,εγω αυτο παθαινω)...
.. α! κ αν πας φροντ ζητα να χεις απογευματινες ωρες !!!!!!!!!!

Θα βρεις τον ρυθμο σου , να μην εχεις αγχος και να μην προσπαθεις να βρεις λυσεις σε χαπια και βιταμινες .. ή τουλαχιστον παρε καμια βιταμινη τον τελευταιο μηνα οχι πιο πριν..!Επισης να βγαινειες μια φορα την εβδομαδα να ξεσκας ή να ασχολεισαι με γυμναστικη καπως γιατι σε χαλαρωνει απειρα και σε βοηθαει απιστευτα..
Ελπιζω να παρεις υποψιν σου τα παραπανω ( οχι τιποτα αλλο,απλως να μην νιωσω οτι εγραφα τσαμπα τοση ωρα :P)

....και τελος σε ποια σχολη στοχευεις αν επιτρεπεται;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Nάντια ειλικρινά δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο... Καλή τύχη στον όμορφο στόχο σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ευχαριστώ Νάντια...Το Σ-Κ για να σου πω την αλήθεια το έχω για να χαλαρώνω..Διαβάζω 1-2 ωρίτσες το Σάββατος και άλλες τόσες την Κυριακή,εκτός και αν γράφω κανένα διαγώνισμα...Κάθε μέρα έχω 2-5 ή 2-6 φροντιστήριο και μέχρι να πάω σπίτι,να ξεκουραστώ κανένα μισάωρο,να τσιμπήσω κάτι πάει 7μιση.Οπότε,έχω 3 ώρες διάβασμα για την επόμενη μέρα και δεν προλαβαίνω.Όσο για τις βιταμίνες,το συζήτησα με τους καθηγητές μου και ήταν σύμφωνοι και μου είπαν να ρωτήσει έναν φαρμακολόγο.Τα της διατροφής θα τα ακολουθήσω όσο πιο πολύ μπορώ..Ευχαριστώ!! (HMMY EMΠ θέλω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
2 με 5 ή 2 με 6?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!? δεν γινεται να το αλλαξεις;;; ειναι οι χειροτερες ωρες!!!! απαραδεκτο να σας βαζουν τοτε..(εχει υψηλες βασεις; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
μ αρεσει η ιστορια! δεν μας βαζει πολλα καθε φορα, μας την εξηγει πολυ καλα και ετσι καταφερνω να την διαβαζω καθε φορα πολυ καλα
Μωρε βγαίνει :P Απλά όταν είναι να την ξεκινήσω βαριέμαι. Αλλά το βιβλίο είναι πολύ μπερδεμένη κατάσταση..Π.χ έλεγε στο 2ο κεφάλαιο για την Συνθήκη των Σεβρών και έλεγε στην παρένθεση 10 Αυγούστου 1920 και τώρα στο προσφυγικό έλεγε "Τον Ιούλιο του 1920 υπογράφηκε η Συνθήκη των Σεβρών" :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Αλήθεια πολύ "κάπως ώρες"...

2-5 ..καλά πως προλαβαίνεις αν έχεις 7ωρο στο σχολείο..?

Αφού επιθυμείς ΗΜΜΥ ΕΜΠ που έχει υψηλές βάσεις...βάλε τα δυνατά σου..στην προετημασία..και στην οργάνωση του χρόνου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
να ξερεις πως και η ιστορια οπως και στο γνωστο εχουν λαθη. ακομη κ οι ιδιοι το χουν παραδεχτει οτι εχουν λαθη και γραφουν λαθος ημερομηνιες.. οπως και να χει δυστυχως ειμαστε υποχρεωμενοι να τα γραφουμε ακριβως οπως ειναι !
δοκιμασε να διαβαζεις αλλη ωρα πχ αμα εχεις συνηθισει να διαβαζεις μεσημερ μετα το σχολειο, προσπαθησε να διαβασεις το απογευμα ή το σ/κ .. να σαι απολυτα συγκεντωμενη και με απολυτη ησυχια (ακομη και το παραθυρο να κλεισεις για να μην σε ενοχλουν εστω οι παραμικροι ηχοι θα σε βοηθησει παρα πολυ!) βαλε στοχο. θα κατσω να διαβασω αυτο το μαθημα και μετα τιποτα αλλο , μετα διαλλημα (δηλ μην σκεφτεσαι εχω να διαβασω ιστορια και μετα γνωστο, χαιρω πολυ ετσι ουτε κ εγω θα διαβαζα , θα βαριομουν) να σκεφτεσαι οτι μετα απο αυτο εχεις διαλλημα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Nα σας πω την αλήθεια είναι πιο βολικό από το 6-9.Γιατί μόλις γυρίζεις σπίτι από το φροντιστήριο είναι πολύ πιο δύσκολο να διαβάσεις.Και το χειρότερο είναι πως πρέπει να διαβάζεις από τις 2 μέχρι τις 6 για το φροντ..Πραγματικά δεν έχω ανοίξει ποτέ βιβλίο αν δεν περάσουν 2-3 ώρες μετά το φαγητό(τις 2),οπότε αφού έχω μάθημα αυτές τις ώρες πιστεύω είναι καλύτερα..Εσάς γιατί σας βολέουν βραδινές ώρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ δε διαβάζω τόσες ώρες :worry: Έχω στόχο να γράψω όσο ψηλότερα μπορώ αλλά μου μένει ελεύθερος χρόνος.Τα μαθαίνω αρκετά γρήγορα..Όποτε έχω διαγώνισμα δε μου μένει χρόνος και τις καθημερινές.Αλλά Σ/Κ θα έλεγα έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο.

να ξερεις πως και η ιστορια οπως και στο γνωστο εχουν λαθη. ακομη κ οι ιδιοι το χουν παραδεχτει οτι εχουν λαθη και γραφουν λαθος ημερομηνιες.. οπως και να χει δυστυχως ειμαστε υποχρεωμενοι να τα γραφουμε ακριβως οπως ειναι !
Δε ξέρουν τι τους γίνεται αλλά τέλος πάντων..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
emilouko διαβασε αυτα που χα γραψει παραπανω σχετικα με τις ωρες διαβασματος.. εγω καθημερινες διαβαζω ελαχιστα, δεν παει αλλιως ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
emilouko διαβασε αυτα που χα γραψει παραπανω σχετικα με τις ωρες διαβασματος.. εγω καθημερινες διαβαζω ελαχιστα, δεν παει αλλιως ..
Τα διάβασα αλλά μου φάνηκαν υπερβολικά αυτά που είπε η καθηγήτριά σου.
Εγώ τα Σαββατοκύριακα βγάζω κάποια της εβδομάδας και διαβάζω 3-4 ώρες το Σάββατο και κανένα 2ωράκι την Κυριακή αν δεν έχω διαγώνισμα αλλιώς παραπάνω.
Αλλά τις καθημερινές με το που γυρνάω κάνω επανάληψη για το φροντιστήριο.Μετα διαβάζω τα του σχολείου αλλά πάλι δε ξεπερνάω το 4-5ωρο την μέρα. Ίσως νωρίς είναι ακόμα.
Η καθηγήτρια σας δηλαδή σας έχει πει με λίγα λόγια τα Σαββατοκύριακα να διαβάζετε όλη μέρα :worry:; Αλλιώς δε γράφεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή το έχω παρακάνει με τη λούφα σαββατοκύριακα (χεχεχε) από αύριο θα βάζω ξυπνητήρι 8 η ώρα να διαβάζω και να κάνω και καμία επανάληψη.Σήμερα δε διάβασα καθόλου γιατί είχαμε τραπέζι(χθες είχα γενέθλια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Στα δικά σου για την ξεκούραση συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εμιλουκο εννοειται πως ειναι υπερβολη αυτα της καθηγητριας μου!!!
εννουσα απλως ποτε να δινεται βαση για το διαβασμα ( τα σ/κ και την κενη μερα)
Γιαννη δεν ειναι αναγκη να ξυπνησεις 8! ξυπνα 9-10 ξερω γω να μπορεις να σηκωθεις.. σηκω φαε πρωινο και ξεκινα διαβασμα.. αλλα δεν θα ξεκινησεις ετσι στο φλου.. πες θα διαβασω τωρα ενα 3ωρο.. μετα διαλλειμα και μετα παλι αλλο ενα 3ωρο.. μετα θα βγω με τους φιλους μου
αυριο το ιδιο παλι.. φυσικα ειναι και σε ποιο επιπεδο βρισκεσαι.. αν εισαι πισω στο φροντ , εχεις κενα θελεις μεγαλυτερη προσπαθεια.. εσυ ξερεις καλυτερα απ τον καθενα τις δυνατοτηες και τις ικανοτητες σου (και χρονια πολλα! :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ ευτυχώς κάλυψα αρκετή ύλη το καλοκαίρι και είμαι πάρα πολύ μπροστά απο το σχολείο.Μια επανάληψη τα κάνω 1 ώρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top