Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Να φανταστω την υλη φυσικης την ξεκινησες απο περσυ ή την περασες βιαστικα; Γιατι για να τελειωσες τα κυματα απο τωρα πολυ εως παρα πολυ μου ακουγεται... Εγω παλευω να τελειωσω ολες του Σαββαλα στις ταλαντωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Να φανταστω την υλη φυσικης την ξεκινησες απο περσυ ή την περασες βιαστικα; Γιατι για να τελειωσες τα κυματα απο τωρα πολυ εως παρα πολυ μου ακουγεται... Εγω παλευω να τελειωσω ολες του Σαββαλα στις ταλαντωσεις...
Κι εγώ από Σαββάλα κάνω το βοήθημα Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου. 13/7 μπήκα στα κύματα, αλλά το σανίδωσα: είχα βάλει στόχο να έχω τελειώσει τον 1ο τόμο μέχρι τέλος καλοκαιριού, γιατί είχα υπολογίσει ότι στερεό και κρούσεις θα μου φάνε απίστευτο χρόνο, αφού μόλις αρχίσει το σχολείο δεν θα μπορώ να διαβάζω τις ώρες φουλ απόδοσης, που για μένα δυστυχώς είναι το πρωί. Δεν ξέρω, ίσως έκανα μαλακία, μπορεί να ήταν καλύτερα να είχα βγάλει σκέτο το στερεό το καλοκαίρι, να φύγει απ' τη μέση. Θα δείξει. Καλή συνέχεια με τα διαβάσματά σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ελπιζω 4ο θεμα να μας πεσει κανενα ελατηριακι που ειναι ακακο οχι στερεο οπως το θεμα του 2013!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
φέτος θέλω να δώσω για σχολή αστυφυλάκων...γνωρίζει κανείς να μου πει αν αυτοί που έδωσαν το '13 κ αυτοί που θα δώσουν το '14 θα μπουν όλοι μαζί το '15 ή οι φετινοί θα μπουν το '16....?


Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά φέτος μάλλον δεν θα πάρουν.


Σύμφωνα με το μεσοπρόθεσμο (τελειώνει το 2015) αλλά και την υποψία των παιδιών που δεν υπήρχε πέρσι (γιατί ήταν όλοι σίγουροι οτι θα πάρει πέρσι...) , δεν θα πάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Δεν γνωριζόμαστε, συνεπώς δεν είσαι σε θέση -αλλά και ούτε σε αφορά- να γνωρίζεις τι έχει σημασία για μένα, αν έχω άγχος και πόσο, σε τι βαθμό έχω κατανοήσει την όποια ύλη έχω βγάλει και πόσο μπορώ να αποδώσω.

Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα. Μιλούσα γενικά για όλα τα άτομα που περνούν από την διαδικασία των Πανελληνίων. Επείδη έδωσα πανελήνιες,και στην αρχή ρωτούσα τους υπόλοιπους που βρίσκονται στην ύλη, είδα ότι αυτό δεν οφελεί γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες - κενά να καλύψει,οπότε είναι λογικό άλλοι να είναι πιο μπροστά και άλλοι πιο πίσω. Και επίσης νομίζω πως πολλές φορές όταν βλέπουμε ότι κάποιος έχει κάνει περισσότερα από εμάς μας δημιουργείται άγχος χωρίς λόγο,γιατί το ότι θα τελειώσεις νωρίς την ύλη δεν εγγυάται και σίγουρη επιτυχία.
btw καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ελπιζω 4ο θεμα να μας πεσει κανενα ελατηριακι που ειναι ακακο οχι στερεο οπως το θεμα του 2013!

Eλατηριάκι άκακο με στερεό πως θα σου φαινόταν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα. Μιλούσα γενικά για όλα τα άτομα που περνούν από την διαδικασία των Πανελληνίων. Επείδη έδωσα πανελήνιες,και στην αρχή ρωτούσα τους υπόλοιπους που βρίσκονται στην ύλη, είδα ότι αυτό δεν οφελεί γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες - κενά να καλύψει,οπότε είναι λογικό άλλοι να είναι πιο μπροστά και άλλοι πιο πίσω. Και επίσης νομίζω πως πολλές φορές όταν βλέπουμε ότι κάποιος έχει κάνει περισσότερα από εμάς μας δημιουργείται άγχος χωρίς λόγο,γιατί το ότι θα τελειώσεις νωρίς την ύλη δεν εγγυάται και σίγουρη επιτυχία.
btw καλή επιτυχία :)

Καλή επιτυχία και σε σένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ελπιζω 4ο θεμα να μας πεσει κανενα ελατηριακι που ειναι ακακο οχι στερεο οπως το θεμα του 2013!
Και εγώ το ίδιο ελπίζω αλλά μάλλον τζάμπα ελπίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Κατ'εμε ελατηριάκι δεν παίζει...Αντίθετα ένα καλό θέμα στα κύματα να το περιμένετε,:hmm::hmm: γιατί φέτος πολύ ακούστηκε για 4ο,αλλά ούτε καν ως 3ο δεν μπήκε.(προσωπική μου πάντα εκτίμηση!):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι διερωτώνται και πολύ ποιο "κεφάλαιο" έπεσε σε ποιο θέμα ... θέλουν απλά να βάλουν θέματα που δεν έχουν ξαναπέσει και που είναι στο επίπεδο των "διαβασμένων" μαθητών (σύμφωνα με την κρίση τους πάντα -:whatever:- )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Nαι,απλά σχεδόν κάθε χρόνο έχουν την τακτική να φουλάρουνε τα διαγωνίσματα με ένα κομμάτι(ας πούμε:confused: ) της φυσικής,όπως π.χ πέρυσι την μηχανική...Λογικά :whistle: λοιπόν φέτος θα επικεντρωθούν στον ηλεκτρομαγνητισμό και τα κύματα... Οk άστο,ούτε εμένα έπεισα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
αντε 2 εβδομαδες εμειναν και αρχιζουν τα σχολεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά φέτος μάλλον δεν θα πάρουν.


Σύμφωνα με το μεσοπρόθεσμο (τελειώνει το 2015) αλλά και την υποψία των παιδιών που δεν υπήρχε πέρσι (γιατί ήταν όλοι σίγουροι οτι θα πάρει πέρσι...) , δεν θα πάρει.

Απ'ότι ξέρω θα πάρει, απλά η θα πάρει λιγότερους η τους ίδιους με πέρσυ και θα εγγραφούν το 2015 όπως και η φετινή φουρνιά.

Το μεσοπρόθεσμο λέει ότι δεν θα μπούν σε σχολές Αστυνομίας μαθητές τις φουρνιές που αποφοιτούν το '13 και το '14.
Γιαυτό και οι φετινοί θα γραφτούν το '15 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ο καθένας παπάρας το παίζει ειδικός περι των προτεινόμενων θεμάτων στη φυσική..τραβάτε να ανοίξετε κανένα βιβλίο ρε που ακόμα είναι Αύγουστος και αρχίσατε τις μετέωρες συζητήσεις για τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
αντε 2 εβδομαδες εμειναν και αρχιζουν τα σχολεια

περιμενε να δουμε αν θα ανοιξουν τελικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
περιμενε να δουμε αν θα ανοιξουν τελικα

εγω ακουσα οτι την πεμπτη θα αποφασισει η ολμε και αν κανουν απεργιες μια εβδομαδα μετα την εναρξη υων σχολιων ακουσα.Τελος παντων σημερα τελειωσα την επαναληψη σχεδον δηλαδη ολοκληρωσα την επαναληψη και στις ηλεκτρικες ταλαντωσεις σχεδον μεχρι τις φθινουσες εχουμε φθασει καλα δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να κάνω με την Ιστορία.:(Έχουμε τελειώσει τα δύο πρώτα κεφάλαια(σχεδον) και τώρα στην επανάληψη δεν έχω ιδέα.Την άλλη βδομάδα θα μας εξετάσει σε όλα τα μαθήματα.Δοκίμασα να τα γράψω αλλά δε θυμάμαι τη συνέχεια.Σα να τα έκανα μια ανάγνωση κάποτε ενώ στο μάθημα τα ήξερα( και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την Ιστορία.):confused: Τι να κάνω;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ο καθένας παπάρας το παίζει ειδικός περι των προτεινόμενων θεμάτων στη φυσική..τραβάτε να ανοίξετε κανένα βιβλίο ρε που ακόμα είναι Αύγουστος και αρχίσατε τις μετέωρες συζητήσεις για τα θέματα.

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο,γιατί ακόμη είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις...Απλώς, φίλε μου, πρόσεχε λίγο την γλώσσα σου,γιατί γίνεσαι βασικός στόχος υβριστικών σχολίων απο πολλόυς,που πίστεψέ με το πετυχαίνουν καλύτερα απο εσένα. :whistle: Τέλος πάντων,κάνε πράξη τα λόγια σου και καλή σου επιτυχία!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να κάνω με την Ιστορία.:(Έχουμε τελειώσει τα δύο πρώτα κεφάλαια(σχεδον) και τώρα στην επανάληψη δεν έχω ιδέα.Την άλλη βδομάδα θα μας εξετάσει σε όλα τα μαθήματα.Δοκίμασα να τα γράψω αλλά δε θυμάμαι τη συνέχεια.Σα να τα έκανα μια ανάγνωση κάποτε ενώ στο μάθημα τα ήξερα( και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την Ιστορία.):confused: Τι να κάνω;:hmm:

Επαναλήψεις!
Διευκρινιστική ερώτηση ωστόσο: Έχεις τελειώσει το 2ο κεφάλαιο; :eek: Δηλαδή σου μένει Προσφυγικό, Κρητικό και Παρευξείνιος; Εάν ναι, πιστεύω πως το πρόβλημα έγκειται στους φρενήρεις ρυθμούς διαπραγμάτευσης της ύλης από την πλευρά σου. Προσπάθησε να μη βιάζεσαι (έχε στο νου σου και την αντίστοιχη λαϊκή θυμοσοφία), να κατανοείς και να εξετάζεις ολιστικά -όσο σου επιτρέπεται- όσα μελετάς.

Ακολουθώντας το σχήμα: κατανόηση -> εμβάθυνση (επαναλαμβάνω, στο πλαίσιο που θέτει η φετινή σου προετοιμασία) -> επανάληψη^ν, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Καλή συνέχεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top