Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Σε εμένα, όταν βγουν οι βαθμοί θα σπάσουν τα τηλέφωνα στο σπίτι από θείες και θείες ρωτώντας πως έγραψα..

Εννοείται πως δεν σηκώνω τίποτα..είτε έβγαλα 19000 είτε 9000.

Αμέσως μετά τη βαθμολογία, θα κάτσω να ηρεμήσω, να συνειδητοποιήσω ακριβώς τι έγινε..πως μόρια έβγαλα και να κάνω το μηχανογραφικό μου με απόλυτη συγκέντρωση.

σε νιωθω ρε φιλε...εδω οποιος με βρισκει στο δρομο με ρωταει ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα...βγαινεις εξω και δεν μπορεις να ηρεμησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Denise2

Νεοφερμένος

Η Denise2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Σε εμένα, όταν βγουν οι βαθμοί θα σπάσουν τα τηλέφωνα στο σπίτι από θείες και θείες ρωτώντας πως έγραψα..

Εννοείται πως δεν σηκώνω τίποτα..είτε έβγαλα 19000 είτε 9000.

Αμέσως μετά τη βαθμολογία, θα κάτσω να ηρεμήσω, να συνειδητοποιήσω ακριβώς τι έγινε..πως μόρια έβγαλα και να κάνω το μηχανογραφικό μου με απόλυτη συγκέντρωση.

Οντως, κ ενδιαφερονται ατομα π πιο παλια ουτε τι κανεις δν σ ρωταγαν!!! Αυτοι πρεπει ν ειναι οι πρωτοι π θελουν ν γραψεις καλα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ειδα στον υπνο μου οτι ανεβαλαν την ανακοινωση των βαθμολογιων και οτι θα τις μαθαιναμε στα μεσα Ιουλη :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
ειδα στον υπνο μου οτι ανεβαλαν την ανακοινωση των βαθμολογιων και οτι θα τις μαθαιναμε στα μεσα Ιουλη :worry:

χαχα, εγώ έχω δει όνειρα για τις βάσεις (και φυσικά, δεν περνουσα στη σχολη :P )
Άλλο ένα μάθημα αυριο, γράφω θρησκευτικά :hehe:
Κατι άλλο..την Παρασκευή ρώτησε μια φίλη μου τους καθηγητές πού θα κάνουμε το μηχανογραφικό και είπε μια γραμματέας "φροντιστηριο πάτε; Εκεί θα τα κάνετε". Έλεος!! Τη μια μας πρηζουν οτι δεν είναι σωστό να πηγαίνουμε φροντ κλπ κλπ και τωρα που τους συμφέρει λένε να πάμε εκεί. Εγώ θα τους κατσικωθω στο σχολειο, τέλος :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Γιατί δεν τα κάνετε τα μηχανογραφικά σας στο σπίτι σας; :)
Ήσυχα και ήρεμα χωρίς να σας προτρέπουν οι καθηγητές να δηλώσετε σχολές της δικής τους προτίμησης; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
χαχα, εγώ έχω δει όνειρα για τις βάσεις (και φυσικά, δεν περνουσα στη σχολη :P )
Άλλο ένα μάθημα αυριο, γράφω θρησκευτικά :hehe:
Κατι άλλο..την Παρασκευή ρώτησε μια φίλη μου τους καθηγητές πού θα κάνουμε το μηχανογραφικό και είπε μια γραμματέας "φροντιστηριο πάτε; Εκεί θα τα κάνετε". Έλεος!! Τη μια μας πρηζουν οτι δεν είναι σωστό να πηγαίνουμε φροντ κλπ κλπ και τωρα που τους συμφέρει λένε να πάμε εκεί. Εγώ θα τους κατσικωθω στο σχολειο, τέλος :pfff:

χαχαχα καλα θα κανεις!! κι εγω στο σχολειο θα παω! δεν μας ειπαν βεβαια 'ελατε σε μας" αλλα για να ειμαι σιγουρη πως δεν θα κανω καμια πατατα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γιατί δεν τα κάνετε τα μηχανογραφικά σας στο σπίτι σας; :)
Ήσυχα και ήρεμα χωρίς να σας προτρέπουν οι καθηγητές να δηλώσετε σχολές της δικής τους προτίμησης; :P:P

Αυτο λεω και εγω..να ενστερνιστουμε τις αποψεις γονιων,καθηγητων(και καλα) και το μηχανογραφικο να το κανουμε μονοι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αυτο λεω και εγω..να ενστερνιστουμε τις αποψεις γονιων,καθηγητων(και καλα) και το μηχανογραφικο να το κανουμε μονοι :D

Εγώ έχω άγχος μήπως κανω κατι λάθος :P Ακόμα και με τους καθηγητές να το κανω, θα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου μια μικρή ανασφάλεια χαχα. Καλύτερα να έχεις μια μικρή βοήθεια απο κάποιον που ξέρει.
Μπα, εμενα δεν θα με επηρεάσουν :P Ξέρω τις τρεις πρώτες επιλογές, περιμενω τους βαθμούς να δω το θα βάλω μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
εγω εκανα μια προχειρη λιστα για το που θελω να περασω :P γιατι να μας επηρεασουν οι καθηγητες? τι οφελος θα εχουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Όποιος έχει λογαριασμό στο e d u 4 u .gr( κανονικα ειναι ενωμενα τα γραμματα αλλαδεν μου το βγαζει αλλιως) μπορεί να φτιάξει το μηχανογραφικό του σαν προσωμοίωση και να το αποθηκεύσει.Είναι καλό εργαλείο,δοκιμάστε το.Απ' το να το φτιάχνουμε σε χαρτί ή οπουδήποτε εκεί είναι πολύ πιο οργανωμένα τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Εγώ έχω άγχος μήπως κανω κατι λάθος :P Ακόμα και με τους καθηγητές να το κανω, θα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου μια μικρή ανασφάλεια χαχα. Καλύτερα να έχεις μια μικρή βοήθεια απο κάποιον που ξέρει.
Μπα, εμενα δεν θα με επηρεάσουν :P Ξέρω τις τρεις πρώτες επιλογές, περιμενω τους βαθμούς να δω το θα βάλω μετα.

Φίλη Βάσια. :) Τι κάνεις??Πώς έγραψες στις εξετάσεις???:D:D:D
Λοιπόν ο διευθυντής του σχολείου μας μας είπε πως (αυτό που θα σου πω ισχύει από φέτος τώρα του χρόνου δεν ξέρω τι θα γίνει;)) πως εάν κάνουμε οριστικοποιήση μηχανογραφικού και κάναμε κάτι λάθος ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ!:clapup::clapup:. ΑΡΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ:D:D
Καλά αποτελέσματα:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Τι έγινε ρε κορίτσια, πααάλι αγχώνεστε?:P Μη σκάτε, η συμπλήρωση του μηχανογραφικού είναι γελοία εύκολη, αν κρίνω τουλάχιστον από αυτό. Φτάνει βέβαια να ξέρεις με σιγουριά από πριν τι θέλεις να δηλώσεις. Τώρα, αν είναι να το αποφασίσεις εκείνη τη στιγμή, οκ, πρόβλημα. Με την ευκαιρία, ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ σε όλους!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Γιατί δεν τα κάνετε τα μηχανογραφικά σας στο σπίτι σας; :)
Ήσυχα και ήρεμα χωρίς να σας προτρέπουν οι καθηγητές να δηλώσετε σχολές της δικής τους προτίμησης; :P:P

ετσι...εγω σπιτι μου θα το κανω με ησυχια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9631

Νεοφερμένος

Ο nikos9631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
παιδια πιστευετε θα πεσετε μεσα στα μορια π πιστευετε ; για οσους εχουν δώσει ηδη , βγαλατε οσο περιμενατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια πιστευετε θα πεσετε μεσα στα μορια π πιστευετε ; για οσους εχουν δώσει ηδη , βγαλατε οσο περιμενατε;

εγω δεν λεω τιποτα, για να μην απογοητευτω μετα...μακαρι να εχουμε καλα αποτελεσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
παιδια πιστευετε θα πεσετε μεσα στα μορια π πιστευετε ; για οσους εχουν δώσει ηδη , βγαλατε οσο περιμενατε;

Εγώ πιστεύω ότι θα πέσω μέσα στα μόρια που περιμένω (16.000-17.000). Ποιος ξέρει με σιγουριά όμως τι θα γίνει? Μακάρι ρε παιδιά να εκπλαγούμε ευχάριστα..και να βγάλουμε πιο πάνω..

*Η βαρεμάρα στο κόκκινο..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
παιδια πιστευετε θα πεσετε μεσα στα μορια π πιστευετε ; για οσους εχουν δώσει ηδη , βγαλατε οσο περιμενατε;

σε αλλα μαθηματα τα ειχα παει καλυτερα, σε αλλα χειροτερα. τοτε εδινα 9 μαθηματα, υπηρχαν μαθηματα που τα ειχα υπολογισει πολυ καλα, μαθηματικα, λατινικα και αλλα που μου ηταν αδυνατον να υπολογισω, εκθεση, λογοτεχνια..

αλλα αυτο εχει να κανει καθαρα και με τον μαθητη και την ικανοτητα αυτοαξιολογησης του. αλλοι το καταφερνουν, αλλοι οχι, αλλοι δεν θελουν καν να το προσπαθησουν και απλα περιμενουν τα αποτελεσματα. αν γενικως στα διαγωνισματα του σχολειου καποιος επεφτε μεσα στις προβλεψεις του, πανω κατω μπορει να ξερει τι εγραψε και τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμείς σήμερα βάλαμε κωδικούς για το μηχανογραφικό...
Εγώ σκέφτομαι να το κάνω και μόνη μου αλλά φοβάμαι μην κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Από την Τρίτη η ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού 2014

Ανοίγει την Τρίτη η εφαρμογή για την ηλεκτρονική υποβολή μηχανογραφικών δελτίων των υποψηφίων που πήραν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.

Η διαδικασία θα ολοκληρωθεί στις 24 Ιουλίου.

Οι υποψήφιοι έχουν ήδη κληθεί να προσέλθουν στο λύκειό τους, προκειμένου να δημιουργήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password), τον οποίο θα χρησιμοποιήσουν για την ηλεκτρονική υποβολή του μηχανογραφικού τους.

Με το password που έχουν δημιουργήσει και τον 8ψήφιο κωδικό εξετάσεων που ήδη έχουν στην κατοχή τους, μπορούν να επισκέπτονται την ηλεκτρονική διεύθυνση https://exams.it.minedu.gov.gr και να επεξεργάζονται το μηχανογραφικό τους.

Μέχρι την ανακοίνωση των βαθμών, οι υποψήφιοι θα μπορούν να ενημερώνονται, να μελετούν το μηχανογραφικό δελτίο και άλλα στοιχεία και να κάνουν μόνο πρόχειρο Μηχανογραφικό Δελτίο (προσωρινή αποθήκευση).

Από την ανακοίνωση των βαθμών των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ ώς και τη Δευτέρα 14 Ιουλίου, όλοι οι υποψήφιοι στην ίδια ηλεκτρονική διεύθυνση θα πρέπει να κλειδώσουν το τελικό τους μηχανογραφικό δελτίο (επιλέγοντας οριστικοποίηση).

Μετά την οριστικοποίηση, το μηχανογραφικό δελτίο καταχωρίζεται στη βάση του Υπουργείου Παιδείας και καμία τροποποίηση από τον υποψήφιο δεν είναι πλέον δυνατή.

Ο υποψήφιος καλό είναι να εκτυπώσει ή και να αποθηκεύσει στον υπολογιστή του το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό δελτίο (που θα έχει αποκτήσει αυτόματα και αριθμό πρωτοκόλλου), ώστε ανά πάσα στιγμή να μπορεί να δει τις τελικές προτιμήσεις του.

Σε ανακοίνωσή του, το υπουργείο Παιδείας επισημαίνει ότι οι υποψήφιοι που δεν διαθέτουν υπολογιστή θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν τους υπολογιστές των σχολείων τους για να συμπληρώσουν το μηχανογραφικό τους δελτίο, αλλά και ότι πρέπει να υποβάλουν το μηχανογραφικό τους εμπρόθεσμα γιατί ειδάλλως θα αποκλειστούν από την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13fourdio13

Νεοφερμένος

Ο 13fourdio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παιδια, οταν βγουν τα αποτελεσματα, πως τα βλεπουμε ιντερνετικα; χρησιμοποιουμε τον ιδιο κωδικο που εχουμε δημιουργησει και για το μηχανογραφικο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top