[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Περσυ πρώτη μέρα των εξετάσεων ήταν Κωνσταντίνου και Ελένης :Ρ τι να πουν και αυτα τα παιδια ;) μην έχετε Άγχος ολα γίνονται...θα ο δείτε και σεις...οταν έδινα εγω το Μάιο είχα άγχος 10 λεπτα που έρθουν τα θεματα ...μόλις παίρνεις τα χαρτια στα χέρια σου τα ξεχνάς ολα και ξεκινάς το γράψιμο...έλεος σαν τις υπόλοιπες εξετάσεις που δώσατε ειναι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos Serres

Νεοφερμένος

Ο Tasos Serres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ε ναι και εγώ έτσι έλεγα αλλά αυτές τις μέρες δε ξέρω μέχρι να αρχίσουν τα σχολεία μου φαίνονται όλα μάταια.

Άκυρο όποιος έχει μάθημα βιολογία γενικής παιδείας πότε θα ξεκινήσει;
Εγώ σε κανένα δεκαήμερο λέω.
Και εμείς κάπου εκεί...συνήθως τα γενικής τα ξεκινάμε Σεπτέμβριο..οπότε μια χαρά είσαι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αχ ελπιζω να τελειωσει γρήγορα η χρόνια να ξενοιασουμε κ εμείς σα φοιτητές!!
Πωπω όντως είναι τόσο ανούσιο το καλοκαιρινό διάβασμα και μέσα στη ζέστη μου φαίνεται σαν τεράστια αγγαρεία..
Αν δεν έρθει ο Σεπτεμβρίός να πιεστω λίγο δε θα αποδώσω όπως θέλω..
Βαρέθηκα, δεν παίζει να τη βγάλω μέχρι το Μαιο.. Το άγχος κυριαρχεί γαμωτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Αχ ελπιζω να τελειωσει γρήγορα η χρόνια να ξενοιασουμε κ εμείς σα φοιτητές!!

Χμμ, αναλογα την σχολη και τι ειδους φοιτητης/τρια θες να εισαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Χμμ, αναλογα την σχολη και τι ειδους φοιτητης/τρια θες να εισαι ;)
Δεν εχει σημασια.... Οτι και να 'σαι ειναι πιο ξενοιαστα απο τη Γ Λυκειου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πραγματικά,δεν μπορώ να καταλάβω πώς οι περισσότεροι λένε οτι"η γ λυκείου περνάει πολύ γρήγορα"! Εμένα προσωπικά μου φάνηκε οτι πέρασε πιο αργά απο οποιαδήποτε άλλη σχολική χρονιά... Βέβαια ίσως φταίει και το γεγονός οτι ξεκίνησα το "ισχυρό" διάβασμα απο τον ιούνιο,αλλά και πάλι οι 3 μήνες επιπλέον εργασίας δεν νομίζω να μου άλλαξαν τόσο πολύ την αντίληψή μου για αυτή την χρονιά. Πάντως ,έχοντας την ελπίδα οτι θα τελειώσει σύντομα η χρονιά,θα μειωθεί το άγχος των νέων υποψηφίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μην αγχώνεστε από τώρα και πιάστε το διάβασμα. Η χρονιά θα περάσει σαν νερό. Θα δείτε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ξεκινάω αύριο(ή μάλλον σήμερα) φροντιστήριο.Αντε καλή αρχή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Ξεκινάω αύριο(ή μάλλον σήμερα) φροντιστήριο.Αντε καλή αρχή!!!

Ωραίο καλοκαίρι έκανες , τυχερούλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ωραίο καλοκαίρι έκανες , τυχερούλη!
Το καλοκαίρι τέλειο ήταν, το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε που δεν έχω καμια όρεξη για διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αχ ελπιζω να τελειωσει γρήγορα η χρόνια να ξενοιασουμε κ εμείς σα φοιτητές!!
Πωπω όντως είναι τόσο ανούσιο το καλοκαιρινό διάβασμα και μέσα στη ζέστη μου φαίνεται σαν τεράστια αγγαρεία..
Αν δεν έρθει ο Σεπτεμβρίός να πιεστω λίγο δε θα αποδώσω όπως θέλω..
Βαρέθηκα, δεν παίζει να τη βγάλω μέχρι το Μαιο.. Το άγχος κυριαρχεί γαμωτο!!

Πρώτον, αν περάσεις σε σχολή βαριά σε μαθηματικά, μάλλον τις... κεφαλιτριχές σου θα τραβάς σαν φοιτητής :redface:

Και όντως, δίκιο έχεις, τα καλοκαιρινά είναι ανούσια, στο φροντ που πήγαινα δεν υπάρχουν καλοκαιρινά τμήματα, όλοι ξεκινάνε 20κατι Αυγούστου, και οι διαβαστεροί περνάνε όπου θέλουν πάλι! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
παιδια γιατι τα βλεπετε τοσο τραγικα ολα???χαλαρωστε...δεν μπορω να πω και εγω ημουν πολυ αγχωμενη φετος..αλλα τωρα που βγηκα εξω απο αυτο τον χωρο γελαω με τον εαυτο μου και λεω γιατι ειχα τοσο αγχος??δεν βγαζει πουθενα παρα μονο ασχημα αποτελεσματα..χαλαρωστε δεν ειναι και το τελος του κοσμου !!τελος παντως καλη αρχη καλη δυναμη και συμβουλη δωστε τα ολα στο τελος !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδιά έχω τελειώσει αοδε, θα τελειώσω μαθ.γεν και μαθ.κατ, στην φυσική έχω τελειώσει ταλαντώσεις και κρούσεις, θα τελειώσω αοθ και αεππ. Στην έκθεση έχω ασχοληθεί με τα αρχικά θέματα και έχω κάνει αρκετές περιλήψεις, εκθέσεις, λεξιλόγιο και γενικά κριτήρια αξιολόγησης. Πιστεύεται ότι είμαι εντάξει στην ύλη , γιατί έχω αγχωθεί λιγάκι.:hmm::worry::redface:

αχ θεε μου τι αλλο θα ακουσω σημερα ..η εχεις ξεκινησει απο 2α λυκειου δηλαδη την καινουργια μοδα των φροντιστηριων η πραγματικα δεν ξερεις τι λες,,,,προλαβες δηλαδη μεσα στο καλοκαιρι (2 μηνες) να τελειωσειις σχεδον την υλη των μαθηματικων?200 κατι σελιδες?θα το δεχτω μονο αν δεν εχεις κοιταξει καν τις ασκησεις του σχολειου!μαθηματικα γενικης αστο ειναι μικρη η υλη αν εχεις κανει 10 ασκησεις για καθε κεφαλαιο βγαινει και ανετα γραφεις ενα 7 ..τωρα για την φυσικη ασχολιαστο.....με τοσες μεθοδολογιες εγω εκανα ιδιαιτερα και μονο για μεθοδολογια κρουσεις και ταλαντωσεις χρησιμοποιησα 2 τετραδια σπιραλ Α4.
συμπερασμα¨...εισαι πολυ πισω ακομα .επρεπε να ξεκινησεις απο την 1η λυκειου !:P:P(δεν σε αγχωνω )
αοθ και αεππ δεν μπορω να σ συμβουλεψω γιατι δεν τα ειχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
και να συνεχίσω τη ζωή μου....
Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα. Αυτά που έκανες τόσα χρόνια ,θα κάνεις και τώρα:διάβασμα,καλές επαναλήψεις,πηγαίνεις, δίνεις και τέλος. Ούτε άγχος χρειάζεται (!) ,γιατί δεν βοηθάει. Όπως σε όλες τις εξετάσεις στο σχολείο έτσι και τώρα. Εκτός φυσικά αν υπάρχουν άτομα που είχαν άγχος και με τις εξετάσεις του σχολείου. Δεν είναι ωραίο να λες να συνεχίσω την ζωή μου μετά τις πανελλήνιες. Γιατί,όταν θα δίνεις πανελλλήνιες,δεν θα έχεις ζωή;; Όλα χρειάζονται(βόλτες κλπ),αλίμονο δεν θα είστε και όλη μέρα κλεισμένα μέσα στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Και γιατι να ακουστει περιεργο???Πιστευεις ειναι κανενας που θα δωσει πανελληνιες επειδη του αρεσει η διαδικασια??

Θέλω απλά να καταλήξω στο ότι δε βαριέμαι να διαβάζω και δε με ενοχλεί κι ότι οι πανελλήνιες σαν διαδικασία δε μου φαίνεται και τόοοσο τρομερή πια...οπως και στις ενδοσχολικες , θα παω , θα γράψω οσο καλυτερα μπορω και θα φυγω :)

Άκυρο όποιος έχει μάθημα βιολογία γενικής παιδείας πότε θα ξεκινήσει;
Εγώ σε κανένα δεκαήμερο λέω.[/QUOTE]

Εγώ έχω ξεκινήσει ήδη από ιούλιο....δεν κανει και καμια διαφορά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
παιδια γιατι τα βλεπετε τοσο τραγικα ολα???χαλαρωστε...δεν μπορω να πω και εγω ημουν πολυ αγχωμενη φετος..αλλα τωρα που βγηκα εξω απο αυτο τον χωρο γελαω με τον εαυτο μου και λεω γιατι ειχα τοσο αγχος??δεν βγαζει πουθενα παρα μονο ασχημα αποτελεσματα..χαλαρωστε δεν ειναι και το τελος του κοσμου !!τελος παντως καλη αρχη καλη δυναμη και συμβουλη δωστε τα ολα στο τελος !!!!

Έχω από τώρα άγχος(όπως και σε όλες τις ενδοσχολικές, διαγωνίσματα, διαγωνισμούς..:whistle:) αλλά όταν έρθει το χαρτί μετα θέματα ;)Ελπίζω να μην είναι μεγαλύτερο αυτή τη φορά γιατί με αγχώνει και ένας καθηγητής από το φροντιστήριο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα. Αυτά που έκανες τόσα χρόνια ,θα κάνεις και τώρα:διάβασμα,καλές επαναλήψεις,πηγαίνεις, δίνεις και τέλος. Ούτε άγχος χρειάζεται (!) ,γιατί δεν βοηθάει. Όπως σε όλες τις εξετάσεις στο σχολείο έτσι και τώρα. Εκτός φυσικά αν υπάρχουν άτομα που είχαν άγχος και με τις εξετάσεις του σχολείου. Δεν είναι ωραίο να λες να συνεχίσω την ζωή μου μετά τις πανελλήνιες. Γιατί,όταν θα δίνεις πανελλλήνιες,δεν θα έχεις ζωή;; Όλα χρειάζονται(βόλτες κλπ),αλίμονο δεν θα είστε και όλη μέρα κλεισμένα μέσα στο σπίτι.

Λάθος έκφραση χρησιμοποίησα προφανώς....:redface: ήθελα απλά να πω το ότι δε θα πεθάνω και για τις πανελλαδικές ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ρε παιδια την ευχετικη ευκτικη πως την ξεχωριζουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ρε παιδια την ευχετικη ευκτικη πως την ξεχωριζουμε;

Η ευχετική ευκτική:
δηλώνει ευχή που αναφέρεται στο παρόν ή στο μέλλον
δέχεται άρνηση μή
μπροστά από την ευχετική ευκτική προτάσσονται τα ευχετικά μόρια εἴθε, εἰ γάρ
μεταφράζεται με το μακάρι να + υποτακτική
αντιστοιχεί με την ευχετική υποτακτική της νέας ελληνικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Το καλοκαίρι τέλειο ήταν, το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε που δεν έχω καμια όρεξη για διάβασμα.

Θα σου ερθει σιγα σιγα , εμεις που σταματησαμε 6 μέρες το καλοκαίρι , τώρα μας φεύγει η όρεξη για διάβασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top