[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σοφ!

Νεοφερμένος

Η Σοφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε υπερβολικά ο Αρίστος και ο Πλάτωνας. Γενικά το γνωστό και το άγνωστο τα λάτρευα. :P

εμένα το γνωστό με παιδεύει να σου πω την αλήθεια μέχρι στιγμής,δε ξέρω αλλά την εισαγωγή την μισώ:whistle:
το άγνωστο είναι έρως!χαχα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
εμένα το γνωστό με παιδεύει να σου πω την αλήθεια μέχρι στιγμής,δε ξέρω αλλά την εισαγωγή την μισώ:whistle:
το άγνωστο είναι έρως!χαχα:D

Συμφωνώ για το άγνωστο..Στην εισαγωγή ευτυχώς μου έμειναν λίγες σελίδες ακόμα..
Ο "Πρωταγόρας" δε μου κάθεται καλά ως ώρας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφ!

Νεοφερμένος

Η Σοφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Συμφωνώ για το άγνωστο..Στην εισαγωγή ευτυχώς μου έμειναν λίγες σελίδες ακόμα..
Ο "Πρωταγόρας" δε μου κάθεται καλά ως ώρας:P

ούτε εμένα!είναι που δεν ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Στρώσου και μάθε Πρωταγόρα!! Εύκολος είναι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφ!

Νεοφερμένος

Η Σοφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στρώσου και μάθε Πρωταγόρα!! Εύκολος είναι!!
έχω στρωθεί! όχι ντάξει,εύκολος είναι!
μονάχα η εισαγωγή με δυσκολεύει αλλά θα την καταφέρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι αλλα βαρετός :Ρ τα αλλα μου κινουν περισσότερο το ενδιαφέρον.

Εν τω μεταξύ τα μόνα μαθήματα που δε βαριέμαι να διαβάζω από την κατεύθυνση τωρα το καλοκαίρι ειναι η ιστορία κ η λογοτεχνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
έχω στρωθεί! όχι ντάξει,εύκολος είναι!
μονάχα η εισαγωγή με δυσκολεύει αλλά θα την καταφέρω :)

Δεν είναι απαραίτητο να μάθεις αυτολεξεί αν δεν μπορείς. Γενικά, η παπαγαλία είναι βαρετή. Είναι προτιμότερο να την μάθεις με δικά σου λόγια προσέχοντας βέβαια να μην ξεχνάς τίποτα.

Για περισσότερα εδώ

ΥΓ1. Με τη Λογοτεχνία έβγαζα σπυράκια. Η Ιστορία είναι τέλεια.

ΥΓ2.Ρίξτε βάση σε Αρχαία και Ιστορία που είναι μαθήματα βαρύτητας. Έπειτα να στοχεύετε για 95+ σε Βιολογία και Λατινικά. Η Έκεθση και η Λογοτεχνία είναι μαθήματα μαύρες τρύπες γιατί δε ξέρεις τι μπορεί να δεις στον τελικό βαθμό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφ!

Νεοφερμένος

Η Σοφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι αλλα βαρετός :Ρ τα αλλα μου κινουν περισσότερο το ενδιαφέρον.

Εν τω μεταξύ τα μόνα μαθήματα που δε βαριέμαι να διαβάζω από την κατεύθυνση τωρα το καλοκαίρι ειναι η ιστορία κ η λογοτεχνία.

θα συμφωνήσωω!!

Δεν είναι απαραίτητο να μάθεις αυτολεξεί αν δεν μπορείς. Γενικά, η παπαγαλία είναι βαρετή. Είναι προτιμότερο να την μάθεις με δικά σου λόγια προσέχοντας βέβαια να μην ξεχνάς τίποτα.

Για περισσότερα εδώ

έχεις δίκιο,απλά μας οδήγουν στην στείρα γνώση που παρέχεται από την παπαγαλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Από τις τελευταίες μέρες σήμερα που ξυπνάω στις 12 παρά για πρωί.Μετά το 15αύγουστο μπαίνουμε στο γνωστό σιχαμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει ξύπνημα από τις 7μιση.Ελπίζω τουλάχιστον να το συνηθίσω γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Από τις τελευταίες μέρες σήμερα που ξυπνάω στις 12 παρά για πρωί.Μετά το 15αύγουστο μπαίνουμε στο γνωστό σιχαμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει ξύπνημα από τις 7μιση.Ελπίζω τουλάχιστον να το συνηθίσω γρήγορα.

Αν δεν έχεις μάθημα 8 το πρωί δεν υπάρχει λόγος μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία να σηκώνεσαι 7 μιση :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Αν δεν έχεις μάθημα 8 το πρωί δεν υπάρχει λόγος μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία να σηκώνεσαι 7 μιση :P ;)

Συνήθως έχω στις 8 και μισή και επειδή το φροντιστήριο δεν είναι στο μέρος που μένω χρειάζεται να ξυπνάω νωρίτερα γιατί είναι και ο δρόμος με το αυτοκίνητο.Κάποιες φορές βολεύει και τον μπαμπά μου που με πηγαίνει να με αφήνει νωρίς οπότε αναγκάζομαι να ξυπνάω νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Από τις τελευταίες μέρες σήμερα που ξυπνάω στις 12 παρά για πρωί.Μετά το 15αύγουστο μπαίνουμε στο γνωστό σιχαμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει ξύπνημα από τις 7μιση.Ελπίζω τουλάχιστον να το συνηθίσω γρήγορα.
εγώ ξυπνάω κάθε μέρα 9 παρά. Αφού καταλαβαίνω ότι δεν έχω πλέον μάθημα την πέφτω μέχρι τις 11μισι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Συνήθως έχω στις 8 και μισή και επειδή το φροντιστήριο δεν είναι στο μέρος που μένω χρειάζεται να ξυπνάω νωρίτερα γιατί είναι και ο δρόμος με το αυτοκίνητο.Κάποιες φορές βολεύει και τον μπαμπά μου που με πηγαίνει να με αφήνει νωρίς οπότε αναγκάζομαι να ξυπνάω νωρίς.

A οκ τότε :) νόμιζα οτι έκανες μαθήματα τον Ιούλιο και είχες τον Αυγουστο κενο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Από τις τελευταίες μέρες σήμερα που ξυπνάω στις 12 παρά για πρωί.Μετά το 15αύγουστο μπαίνουμε στο γνωστό σιχαμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει ξύπνημα από τις 7μιση.Ελπίζω τουλάχιστον να το συνηθίσω γρήγορα.
Eγώ ξυπνάω κάθε μέρα 9 παρά. Αφού καταλαβαίνω ότι δεν έχω πλέον μάθημα την ξαναπέφτω μέχρι τις 11μισι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Όχι δεν έκανα μαθήματα καθόλου το καλοκαίρι.
Το θέμα μου είναι ότι πήγα διακοπές πριν λίγες μέρες και επειδή ξυπνούσα σχετικά νωρίς όλη την υπόλοιπη μέρα σερνόμουν και το βράδυ νύσταζα από νωρίς.Και να φανταστείς ότι περνούσα και καλά.
Θα ζοριστώ πολύ τις πρώτες μέρες όταν θα αρχίσω μαθήματα,αλλά ελπίζω να το ξεπεράσω και να συνηθίσω γρήγορα,γιατί αλλιώς δε με βλέπω καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜανωληςΤ

Νεοφερμένος

Ο ΜανωληςΤ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγω παλι ξυπνουσα στις 9 οτι ωρα και να ειχα κοιμηθει το βραδυ και τωρα την τελευταια εβδομαδα ξυπναω γυρω στις 8 με 8.30...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Πολλοί μελλοντικοί υποψήφιοι έχουν βγάλει την ύλη των πανελλαδικών κανοντας φροντιστηρια στην β και έχουν αρχίζει ήδη επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο τρομερή η ύλη της Γ λυκείου, σε μερικά μαθήματα ειδικά είναι πιο εύκολη από την αντίστοιχη της β λυκείου(χημ κατ, φυσική κατ)

Αυτό ισχύει όσο και αν θέλετε να πιστεύετε το αντίθετο. Η ύλη της φυσικής / χημείας Β' λυκείου (κατεύθυνσης) είναι μεγαλύτερη σε όγκο και εύρος από την αντίστοιχη της γ' λυκείου. Η δε χημεία κατεύθυνσης της β' λυκείου είναι αισθητά πιο δύσκολη από την αντίστοιχη χημεία της γ' λυκείου. Ουσιαστικά τα οξέα-βάσεις της γ' είναι μια περίπτωση ισορροπίας που έχετε μάθει στη β', ενώ η οργανική είναι περισσότερο περσινές γνώσεις από χημεία γενικής παιδείας και οξειδοαναγωγή. Χώρια που δεν υπάρχει κάτι ανάλογο της χημικής κινητικής ή της θερμοχημείας.

Απλά στη γ' λυκείου φαίνονται πιο δύσκολα γιατί γίνεται μια υπερβολική εμβάθυνση σε λεπτομέρειες και κάνουνε την τρίχα τριχιά (ίσως επειδή πλέον τα θέματα πανελλαδικών έχουν αρχίσει να εξαντλούνται; ). Αν αντί για ταλαντώσεις είχαν ηλεκτρομαγνητισμό β' λυκείου στις πανελλήνιες, θα βλέπατε πόσες μανούλες θα κλαίγανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Kαι τωρα αμα θελουν, ανετα συνδεουν τον ηλεκτρομαγνητισμο της Β' με τις ηλεκτρικες ταλαντωσεις....
Θυμαμαι ηταν ο φοβος ολων των παιδιων που εδιναν περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πολλοί μελλοντικοί υποψήφιοι έχουν βγάλει την ύλη των πανελλαδικών κανοντας φροντιστηρια στην β και έχουν αρχίζει ήδη επαναλήψεις.
χρόνο σκέψης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top