[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
βασικα ειναι μια ερωτηση πολλαπλης επιλογης.
οι ιστορικες ιδιομορφιες της ελληνικης αναπτυξης σχετικα με το εργατικο κινημα οφειλονταν
α. στη δημιουργια του αγροτικου προβληματος
β. στην απουσια συγχρονων βιομηχανικων μοναδων
γ.στη μικρη πολιτικη και κοινωνικη επιρροη των εργατικων ομαδων στις βιομηχανικες χωρες των Βαλκανιων
δ. στην προσελευση εργατικου δυναμικου απο το εξωτερικο

το β δεν ειναι;

καμια ιδεα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
Το β. λέω κι εγώ. Πάντως, τέτοιος τύπος ερώτησης δεν πέφτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Με τίποτα δε πρόκειται να πέσει κάτι τόσο δυσνόητο.
το γ ειναι ακυρο(+ το οτι στις βιομηχανικές χώρες των βαλκανίων ασκήθηκε μεγαλύτερη επιρροή απο τα δικά τους εργατικά κινήματα) , το β και το δ ειναι δύο αίτια ( γιατί καθυστέρησε να αναπτυχθεί το εργατικό κίνημα)
για το α δε ξέρω αν βγάζει νόημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
Κι εγώ ανάμεσα στο β και το δ ήμουν. Το δ όμως είναι αρκετά "εξειδικευμένο" αιτίο. Ο βασικός λόγος είναι το β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κάποιος το βοήθημα του μπάρλα σε pdf μαθηματικα γ λυκείου ή αν έχει βρει το βοηθημα στεργιου-νάκη μαθηματικά κατεύθυνσης. Σας ρωτάω γιατί γνωρίζω ότι είναι πολύ καλά και τα δύο και θα επιθυμούσα να τα είχα στον υπολογιστή μου χωρίς να χρειαστεί να τα αγοράσω;
Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κανείς το βιβλίο του παπαδάκη για επαναληψη σε ηλεκτρονική μορφή , γιατί κάποια στιγμή το βρήκα αλλά τώρα δεν θυμάμαι που το έχω αποθηκεύσει.:hmm::/::whistle:
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Σημερα θα επιλεξω εγω τι θα κανω για θερινη προετοιμασια και εχω σκοπο για μαθ κατ και φυσ κατ, και να αφησω απο εξω ΑΟΔΕ και εκθεση ( μιας και ειμαι αρκετα καλος ), οπως και να κανω απο Σεπτεμβρη ΑΕΠΠ ( λογω προσωπικης ενασχολησης ). Ποσες ωρες ενδεικνυνται για αυτα τα 2 που θα επιλεξω εβδομαδιαιως; Καμια συμβουλη;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Φιλε η εκθεση ειναι πολυ πουστικο μαθημα.
Μην την αφηνεις ετσι.
Ολοι λενε οτι το 'χουν και στο τελος μενουν καγκελο.
Φετος που επεσε ευκολο θεμα ολοι λεγαν "εγραψα 17-18" και τελικα επεσε το 14αρι συννεφο.
Προσοχη:warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Να σου πω την αληθεια θα το αφησω και αν δω μεσα στη χρονια διαφορα θα κανω ιδαιτερα για λιγο καιρο πριν τις Πανελληνιες...Δεν μπορω ουτε λογω χρηματων να διαθεσω και αλλες ωρες σε φροντιστηρια ολη την χρονια οποτε θα προσπαθησω να βασιστω στις δικες μου δυναμεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Σημερα θα επιλεξω εγω τι θα κανω για θερινη προετοιμασια και εχω σκοπο για μαθ κατ και φυσ κατ, και να αφησω απο εξω ΑΟΔΕ και εκθεση ( μιας και ειμαι αρκετα καλος ), οπως και να κανω απο Σεπτεμβρη ΑΕΠΠ ( λογω προσωπικης ενασχολησης ). Ποσες ωρες ενδεικνυνται για αυτα τα 2 που θα επιλεξω εβδομαδιαιως; Καμια συμβουλη;:)
Για τα υπολοιπα δεν μπορω να εκφερω γνωμη,για την εκθεση ομως εαν επιλεξεις να μην κανεις ιδιαιτερα η φροντιστηριο μην σκεφτεις σε καμια περιπτωση οτι δεν χρειαζεται διαβασμα. Προσπαθησε να γραψεις οσο το δυνατον περισσοτερες εκθεσεις μπορεις μονος σου(ακομη και αν δεν στις διορθωνει κανεις) και αγορασε κανενα βοηθημα για σχεδιαγραμματα. Παντως αν εχετε καλο καθηγητη/καθηγητρια σχολειο αξιζει να παρακολουθεις και λιγο μεσα στην ταξη αντι να λυνεις ασκησεις φυσικης..Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εγώ μεθαύριο τελειώνω τα καλοκαιρινά και αράζω επιτέλουυςςςς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Κι εγώ μεθαύριο ολοκληρώνω τα θερινά! Τι κούραση έχω δεν περιγράφεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Άχου τα μωρέ! :P

Μην σκοτώνεστε από τώρα, απλά κοιτάχτε να στε καλοί στα μαθηματικά και να παπαγαλίζετε από την αρχή την βιο κατ ή ΑΟΔΕ, ανάλογα με την κατεύθυνσή σας, και έχετε σίγουρη επιτυχία. Και την έκθεση μην την έχετε τελείως γραμμένη, 1-2 κριτήρια τον μήνα να τα κάνετε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Εμείς τελειώνουμε την επόμενη Τετάρτη και έχουμε τελειώσει:
Αρχαία:εισαγωγη τις 11 πρωτες σελιδες και μέχρι 5η ενότητα Πρωταγόρα
Ιστορία μέχρι πριν το κίνημα στο Γουδι,
Λατινικα:21,23 και όλη τη γραμματικήκαι το περισσοτερο συντακτικό,
Έκθεση:συλλογισμους και θανατική ποινή
Λογοτεχνία:Κρητικό , Το αμαρτημα της μητρός μου,Μελαγχολία ποιητού...,Μόνο γιατι μάγαπησες και μπήκαμε Εγγονόπουλο,
Μαθηματικά μέχρι παραγώγους
Έχω πεθάνει :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδια θελω τη γνωμη σας φια ενα σοβαρο θεμα..με την καθηγητρια μου στο ιδιαιτερο ειχαμε κανονισει να αρχισουμε μαθηματα 23 ιουλιου, αλλα σημερα με πηρε τηλ. και μου ειπε οτι της ετυχε ενα οικογενειακο προβλημα και θα αρχισουμε 16 αυγουστου με τριωρα..

σκεφτομαι να αλλαξω καθηγητρια...

τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια θελω τη γνωμη σας φια ενα σοβαρο θεμα..με την καθηγητρια μου στο ιδιαιτερο ειχαμε κανονισει να αρχισουμε μαθηματα 23 ιουλιου, αλλα σημερα με πηρε τηλ. και μου ειπε οτι της ετυχε ενα οικογενειακο προβλημα και θα αρχισουμε 16 αυγουστου με τριωρα..

σκεφτομαι να αλλαξω καθηγητρια...

τι λετε;

Ξαναπάρτη και συζήτησε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ξαναπάρτη και συζήτησε το.

την πηρα και μου ειπε οτι μου εγγυαται οτι η υλη θα βγει χωρις κανενα προβλημα...καναμε δυο εβδομαδες μολις κλεισανε τα σχολεια και θα κανουμε απο 16 αυγουστου μεχρι να ανοιξουν τα σχολεια καθημεριονα τριωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παιδια θελω τη γνωμη σας φια ενα σοβαρο θεμα..με την καθηγητρια μου στο ιδιαιτερο ειχαμε κανονισει να αρχισουμε μαθηματα 23 ιουλιου, αλλα σημερα με πηρε τηλ. και μου ειπε οτι της ετυχε ενα οικογενειακο προβλημα και θα αρχισουμε 16 αυγουστου με τριωρα..

σκεφτομαι να αλλαξω καθηγητρια...

τι λετε;

Αν είναι σίγουρα καλή καθηγήτρια, δηλαδή πεπειραμένη στην προετοιμασία μαθητών για τις Πανελλήνιες, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Και Σεπτέμβρη να ξεκινήσεις, αν είναι κατάλληλα καταρτισμένη και αν εσύ έχεις όρεξη για διάβασμα, να είσαι σίγουρος ότι θα βγάλεις άψογα την ύλη. Προσπαθώ να πω ότι δεν έχει σημασία το ΠΟΤΕ αρχίζεις τα μαθήματα αλλά έχει σημασία η ποιότητα του μαθήματος και η όρεξη για προσωπικό διάβασμα. :)

Γιατί όμως τρίωρα; Υπερβολικό μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Παιδια θελω τη γνωμη σας φια ενα σοβαρο θεμα..με την καθηγητρια μου στο ιδιαιτερο ειχαμε κανονισει να αρχισουμε μαθηματα 23 ιουλιου, αλλα σημερα με πηρε τηλ. και μου ειπε οτι της ετυχε ενα οικογενειακο προβλημα και θα αρχισουμε 16 αυγουστου με τριωρα..

σκεφτομαι να αλλαξω καθηγητρια...

τι λετε;

Η ύλη βγαίνει άνετα και από μέσα Σεπτέμβρη αν ξεκινήσεις :) ,για τη θεωρητική μιλάω.Και διαγωνίσματα να γράψεις και επαναλήψεις να κάνεις ;) .Αν είσαι ικανοποιημένος με την καθηγήτρια σου, να την κρατήσεις :) ,,αυτή είναι η γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
την πηρα και μου ειπε οτι μου εγγυαται οτι η υλη θα βγει χωρις κανενα προβλημα...καναμε δυο εβδομαδες μολις κλεισανε τα σχολεια και θα κανουμε απο 16 αυγουστου μεχρι να ανοιξουν τα σχολεια καθημεριονα τριωρα...
χάρη σου κανε, να κάνεις κι εσύ λίγο καλοκαίρι.
Δεν είναι τόσο τρομερή η ύλη της Γ λυκείου, σε μερικά μαθήματα ειδικά είναι πιο εύκολη από την αντίστοιχη της β λυκείου(χημ κατ, φυσική κατ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top