[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγω στα μαθηματικα κατευθυνσηες ειμαι μετρο μιγαδικου και φυσικη κατευθυνσης φθινουσες ταλαντωσεις και εκθεση κανω τα αλλα δεν τα εχω αρχισει αοδε και προγραμματισμο και αν επιλεξω αοθ θα δω.Πρεπει να ανυσηχω που δεν εχω αρχισει αοδε και προγραμματισμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Εγω στα μαθηματικα κατευθυνσηες ειμαι μετρο μιγαδικου και φυσικη κατευθυνσης φθινουσες ταλαντωσεις και εκθεση κανω τα αλλα δεν τα εχω αρχισει αοδε και προγραμματισμο και αν επιλεξω αοθ θα δω.Πρεπει να ανυσηχω που δεν εχω αρχισει αοδε και προγραμματισμο?

αν σε καθησυχαζει εγω βιολογια και χημεια κατ ειχα αρχισει το σεπτεμβριο και τα ειχα τελειωσει πριν τους αλλους που ειχαν ξεκινησει απο τον ιουνιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά γιατί να γίνουν dislikes από κορίτσια; Τι στερεότυπα είναι αυτά;:P Προσωπικά ήμουν θετική και απλά λατρεύω τη φυσική!!! Και δεν νομίζω ότι είμαι μεμονωμένη περίπτωση...

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω κι εγώ μόλις είδα το μήνυμά του αλλά με πρόλαβες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το ξέρεις πως δεν είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Οι περισσότεροι πάμε-πηγαίναμε σε δημόσια. Φυσικά αν σου κάτσει καθηγητής που ενδιαφέρεται μπορείς ν' ασχοληθείς, αλλά αν λιώνεις μόνος σου, δεν έχει νόημα.

ΥΓ: δεν είναι δίκαιο το ΑΟΔΕ να το αντικαταστήσει η χημεία, γιατί η χημεία είναι πιο εύκολη από το ΑΟΔΕ.
το υ.γ το σκέφτηκες αρκετή ώρα?αχααχχα
γιατί πετάτε ότι μα ότι να ναι ειδικά σε θέματα που υποτίθεται ότι ζητάνε την βοήθεια σας παιδιά που θα δώσουν φέτος εξετάσεις? Δεν θέλετε να βοηθήσετε,μην ασχολείστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
γιατί πετάτε ότι μα ότι να ναι ειδικά σε θέματα που υποτίθεται ότι ζητάνε την βοήθεια σας παιδιά που θα δώσουν φέτος εξετάσεις? Δεν θέλετε να βοηθήσετε,μην ασχολείστε

Όχι μωρέ, απλά η σκέψη του ήταν η εξής:
Το ΑΟΔΕ ειναι πιο ευκολο απο τη Χημεία. Ας τρολλάρω και ας γράψω το αντίθετο, για να εκνευριστούν τα παιδάκια και να αρχισουν να μακρηγορουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μα πως συγκρινουμε ενα κατα βαση θεωρητικο μαθημα οπως το αοδε,με τη χημεια που ειναι 90% ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Μα πως συγκρινουμε ενα κατα βαση θεωρητικο μαθημα οπως το αοδε,με τη χημεια που ειναι 90% ασκησεις?

εδω κανεις λαθος...η χημεια ειναι 50-50 θεωρια ασκησεις...αμα δεν ξες θεωρια ασκησεις δεν λυνεις! και για να μην συζητησω για τις πανελληνιες...χωρις θεωρια πρωτο και δευτερο θεμα δεν λυνονται...και τα τελευταια χρονια ζητανε απαιτητικη θεωρια ! δες το φετινο Α5 και θα καταλαβεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Εγω παω θεωρητικη κατευθυνση και απο Σεπτεμβρη θα κανω ιδιαιτερα περιπου 7,5 ωρες την εβδομαδα. Επισης, βιολογια δε θα κανω, γιατι δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα οι γονεις μου. Πιστευετε οτι ειναι αρκετες οι ωρες; Τι θα μου προτεινατε να κανω για τη βιολογια ( βοηθηματα, προσωπικο διαβασμα, κ.λπ.), πως να οργανωσω το διαβασμα μου; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εδω κανεις λαθος...η χημεια ειναι 50-50 θεωρια ασκησεις...αμα δεν ξες θεωρια ασκησεις δεν λυνεις! και για να μην συζητησω για τις πανελληνιες...χωρις θεωρια πρωτο και δευτερο θεμα δεν λυνονται...και τα τελευταια χρονια ζητανε απαιτητικη θεωρια ! δες το φετινο Α5 και θα καταλαβεις...
Ναι το ξερω,με την ιδια λογικη και τα μαθηματικα και τη φυσικη θελουν θεωρια γιατι δε λυνεις ασκησεις..Η χημεια εχει και θεμα ολοκληρο θεωρια,αλλα προς θεου δεν ειναι το ιδιο με το αοδε,ουτε καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Εγω παω θεωρητικη κατευθυνση και απο Σεπτεμβρη θα κανω ιδιαιτερα περιπου 7,5 ωρες την εβδομαδα. Επισης, βιολογια δε θα κανω, γιατι δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα οι γονεις μου. Πιστευετε οτι ειναι αρκετες οι ωρες; Τι θα μου προτεινατε να κανω για τη βιολογια ( βοηθηματα, προσωπικο διαβασμα, κ.λπ.), πως να οργανωσω το διαβασμα μου; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:)

7,5 ωρες σε 45λεπτα? η σε κανονικες ωρες? μου φαινονται λιγες αλλα καλυτερα να σου πει καποιος θεωρητικος...

Ναι το ξερω,με την ιδια λογικη και τα μαθηματικα και τη φυσικη θελουν θεωρια γιατι δε λυνεις ασκησεις..Η χημεια εχει και θεμα ολοκληρο θεωρια,αλλα προς θεου δεν ειναι το ιδιο με το αοδε,ουτε καν.

εννοειτε ρε συ καμια σχεση το αοδε εχει μονο θεωρια και 1 ασκηση αν θυμαμαι καλα απο τους φιλους μου που ηταν τεχνολογικη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μα πως συγκρινουμε ενα κατα βαση θεωρητικο μαθημα οπως το αοδε,με τη χημεια που ειναι 90% ασκησεις?

Οχι ακριβώς my frieeeeend! και εγώ χημεία (επειδή τα είδα αναλυτικά) πήρα σε 3ο και 4ο θέμα που είναι ασκήσεις 25/25 και από τους 2
και σε 1ο/2ο έχασα συνολικά 9 απο τον έναν και 17 από τον άλλον! (θα πω τίποτα για την απόκλιση) γιατί έχασα ένα πολλαπλής και ένα Σ/Λ (5 + 3 = 8 δε ξέρω που τα βρήκε τα άλλα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ιστορια θα κανω μονο μιση ωρα για τις πηγες, 3 ωρες γνωστο + αγνωστο, 1 εκθεση, 1 λογοτεχνια, 2 λατινικα. Η καθηγητρια μου ειναι κατα των πολλων ωρων και μου βαζει πολλα για το σπιτι. Δε φτανουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Ιστορια θα κανω μονο μιση ωρα για τις πηγες, 3 ωρες γνωστο + αγνωστο, 1 εκθεση, 1 λογοτεχνια, 2 λατινικα. Η καθηγητρια μου ειναι κατα των πολλων ωρων και μου βαζει πολλα για το σπιτι. Δε φτανουν;
Μια χαρα φτανουν! Γενικως δεν χρειαζονται πολλες ωρες ιδιαιτερα και φροντισηρια,γιατι με τις πολλες ωρες χανετε χρονο απο το προσωπικο σας διαβασμα. Εκτος φυσικα και αν καποιος εχει κενα και χρειαζεται περισσοτερες ωρες για να τα αναπληρωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Μια χαρα φτανουν! Γενικως δεν χρειαζονται πολλες ωρες ιδιαιτερα και φροντισηρια,γιατι με τις πολλες ωρες χανετε χρονο απο το προσωπικο σας διαβασμα. Εκτος φυσικα και αν καποιος εχει κενα και χρειαζεται περισσοτερες ωρες για να τα αναπληρωσει.
Κι εσυ θεωρητικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ιστορια θα κανω μονο μιση ωρα για τις πηγες, 3 ωρες γνωστο + αγνωστο, 1 εκθεση, 1 λογοτεχνια, 2 λατινικα. Η καθηγητρια μου ειναι κατα των πολλων ωρων και μου βαζει πολλα για το σπιτι. Δε φτανουν;

Ιδιαίτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ναι, γιατι;

Μια χαρά είναι οι ώρες. Απλώς να κάνεις πιο πολύ άγνωστο από γνωστό. Το γνωστό θα το καταλάβεις διαβάζοντάς το μόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ιστορια θα κανω μονο μιση ωρα για τις πηγες, 3 ωρες γνωστο + αγνωστο, 1 εκθεση, 1 λογοτεχνια, 2 λατινικα. Η καθηγητρια μου ειναι κατα των πολλων ωρων και μου βαζει πολλα για το σπιτι. Δε φτανουν;
Πολύ καλό πρόγραμμα. Καλή τύχη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Εγω παω θεωρητικη κατευθυνση και απο Σεπτεμβρη θα κανω ιδιαιτερα περιπου 7,5 ωρες την εβδομαδα. Επισης, βιολογια δε θα κανω, γιατι δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα οι γονεις μου. Πιστευετε οτι ειναι αρκετες οι ωρες; Τι θα μου προτεινατε να κανω για τη βιολογια ( βοηθηματα, προσωπικο διαβασμα, κ.λπ.), πως να οργανωσω το διαβασμα μου; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:)
Κοίτα, εγώ ήμουν θετική και δεν μπορώ να σου πω για τα υπόλοιπα, μόνο για τη βιολογία. Ήταν το μόνο μάθημα στο οποίο δεν είχα βοήθεια, γιατί πίστευα ότι δεν χρειζόταν επιπλέον βάρος. Ξεκίνησα, λοιπόν, από το καλοκαίρι να τη μαθαίνω απ' έξω και από Σεπτέμβρη που είχα φτάσει σε ένα καλό σημείο στη θεωρία, άρχισα να κοιτάζω και κάποιες ασκήσεις από βοηθήματα (τζαβάρας,σαλαμαστράκης). Είχα κ καλό καθηγητή στο σχολείο που μας βοηθούσε πολύ. Κατα το Μάρτιο επειδή είχα τρελό άγχος, άρχισα να κάνω μάθημα με την καθηγήτρια που μου έκανε και κατεύθυνσης και τελικά έγραψα 19,7. Από την εμπειρία μου, έχω να σου πω ότι, ενώ στα άλλα μαθήματα το φροντιστήριο-ιδιαίτερο είναι μάλλον απαραίτητο, σε βιολογία γεν δεν χρειάζεται να έχεις καμία ανασφάλεια λόγω έλλειψης βοήθειας.:) Αυτό που έχεις να κάνεις προς το παρόν είναι να τη μαθαίνεις αυτολεξεί! (τις φίλες μου της θεωρητικής δεν τις δυσκόλεψε καθόλου:P) Καλή δύναμη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Μια χαρά είναι οι ώρες. Απλώς να κάνεις πιο πολύ άγνωστο από γνωστό. Το γνωστό θα το καταλάβεις διαβάζοντάς το μόνη.
Ωραια ευχαριστω. Συμφωνω. Μου φαινεται οτι θα κανω περιπου 2 ωρες αγνωστο και 1 γνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top