[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Το ξέρεις πως δεν είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Οι περισσότεροι πάμε-πηγαίναμε σε δημόσια. Φυσικά αν σου κάτσει καθηγητής που ενδιαφέρεται μπορείς ν' ασχοληθείς, αλλά αν λιώνεις μόνος σου, δεν έχει νόημα.

Ισχύει αυτό αλλά εγώ έβλεπα παιδιά και απο το φροντ μου, και καλούς μαθητές, να αγνοούνε το σχολείο, να δουλεύουν καθηγητές ενώ έχω δει τι ασκήσεις τους έδινε, φυλλάδια που τους μοίραζε κλπ.. (τα έπαιρνα και τα έλυνα εγώ:P) Υπάρχουν άνθρωποι που νοιάζονται δεν γίνεται.. ειδικά στη τριτη λυκείου! οι περισσότεροι είναι απλα προκατειλημμένοι και λένε "εδώ έχω τα κέρατά μου για φροντ σιγά μη κάνω ασκήσεις του τάδε" αλλά στη τελική, μαθηματικά είναι και τα δύο..
Πάντως συμφωνώ! Όταν δε βλέπεις ότι έχεις κάτι να κερδίσεις, χαλαρά στο σχολείο..
Αρκεί να μη χάσεις κάτι σημαντικό που ξέρω γω ειπώθηκε στη τάξη και συ δε το άκουσες και μετά τραβάς τα μαλλιά σου! (υπερβολική :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μην τον ακούτε, το σχολείο είναι μοναδική ευκαιρία για χαβαλέ και ξεκούραση.
Χωρίς χαβαλέ δεν θ' αντέξετε, κι αν κάνετε το χαβαλέ σας εκτός σχολείου, δεν θα χετε αρκετό χρόνο για διάβασμα.
Χαβαλέ ναι, ξεκούραση από που και ως που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μην τον ακούτε, το σχολείο είναι μοναδική ευκαιρία για χαβαλέ και ξεκούραση.
Χωρίς χαβαλέ δεν θ' αντέξετε, κι αν κάνετε το χαβαλέ σας εκτός σχολείου, δεν θα χετε αρκετό χρόνο για διάβασμα.

Σωστος....Το σχολειο, ειδικα τα γενικης ειναι ωρες χαλαρωσης.....
Στην κατευθυνση αμα θελετε προσεξτε λιγο...Στα μαθηματικα και στη φυσικη κυριως...
Αοδε και πληροφορικη κοιμηθητε γιατι συνηθως ειναι και πρωτες ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
AOΔΕ κάθεσαι παπαγαλίζεις ξεσκίζεσαι κλπ και γράφεις σίγουρα 20.
Στη Χημεία διαβάζεις λυνεις ολη τη χρονια και δε γραφεις σιγουρα 20.
Ναι αλλά μου είναι πιο εύκολο να λύσω 100 ασκήσεις Χημείας παρά να διαβάσω 20 σελίδες ΑΟΔΕ π.χ.. Το ξέρω , ακούγεται γελοίο και ίσως θα έπρεπε να είχα πάει θετική , όμως η Χημεία έχει μια λογική που πάντα μου άρεσε , σε αντίθεση με το ΑΟΔΕ που δεν το πάω καθόλου και αρνούμαι να το διαβάσω. Εννοώ δηλ. ότι η Χημεία μπορεί να είναι πιο δύσκολη από το ΑΟΔΕ αλλά θα αφιέρωνα ευκολότερα 3-4 ώρες στη Χημεία παρά 1 ώρα στο ΑΟΔΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ναι αλλά μου είναι πιο εύκολο να λύσω 100 ασκήσεις Χημείας παρά να διαβάσω 20 σελίδες ΑΟΔΕ π.χ.. Το ξέρω , ακούγεται γελοίο και ίσως θα έπρεπε να είχα πάει θετική , όμως η Χημεία έχει μια λογική που πάντα μου άρεσε , σε αντίθεση με το ΑΟΔΕ που δεν το πάω καθόλου και αρνούμαι να το διαβάσω. Εννοώ δηλ. ότι η Χημεία μπορεί να είναι πιο δύσκολη από το ΑΟΔΕ αλλά θα αφιέρωνα ευκολότερα 3-4 ώρες στη Χημεία παρά 1 ώρα στο ΑΟΔΕ...


Το "θέμα" της θετικής είναι η Βιολογία Κατεύθυνσης και όχι η Χημεία. Αυτό τό μάθημα είναι ο λόγος που οι περισσότεροι (που δεν θέλουν Ιατρικές) πάνε τεχνολογική! Η Βιολ. Κατ έχει την παπαγαλία του ΑΟΔΕ, συν το ότι θέλει να κατανοήσεις διαδικασίες, να μπορείς να συνδιάζεις προηγούμενες γνώσεις και ΦΥΣΙΚΑ ασκήσεις ασκήσεις ασκήσεις..
Διάβασε ΑΟΔΕ γιατί είναι κρίμα να χάσεις το σίγουρο 90+ σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ναι αλλά μου είναι πιο εύκολο να λύσω 100 ασκήσεις Χημείας παρά να διαβάσω 20 σελίδες ΑΟΔΕ π.χ..

Εύκολο/δύσκολο, είναι εφικτό.
Δυνητικά μπορείς να πάρεις 20.
Στη Χημεία, όσο εύκολα κι αν διαβάζεις, πάντα υπάρχει η περίπτωση να μπει κάτι κουλό και να χάσεις το 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εύκολο/δύσκολο, είναι εφικτό.
Δυνητικά μπορείς να πάρεις 20.
Στη Χημεία, όσο εύκολα κι αν διαβάζεις, πάντα υπάρχει η περίπτωση να μπει κάτι κουλό και να χάσεις το 20.

Ναι, να χάσεις κάτι και να πέσεις στο... 19. Παρόλα αυτά γλυτώνεις την παπαγαλία= insta win.
Καλά, μην το συζητάμε, τεχνο Ι for the win
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
19 σε μάθημα βαρύτητας για μαθητές με πιο υψηλούς στόχους δεν είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ναι, να χάσεις κάτι και να πέσεις στο... 19. Παρόλα αυτά γλυτώνεις την παπαγαλία= insta win.
Καλά, μην το συζητάμε, τεχνο Ι for the win
Δε διδασκεται στα περισσοτερα σχολεια η τεχνολ. Ι
Για τους περισσοτερους η τεχνολ ΙΙ ειναι η μοναδικη επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το "θέμα" της θετικής είναι η Βιολογία Κατεύθυνσης και όχι η Χημεία. Αυτό τό μάθημα είναι ο λόγος που οι περισσότεροι (που δεν θέλουν Ιατρικές) πάνε τεχνολογική! Η Βιολ. Κατ έχει την παπαγαλία του ΑΟΔΕ, συν το ότι θέλει να κατανοήσεις διαδικασίες, να μπορείς να συνδιάζεις προηγούμενες γνώσεις και ΦΥΣΙΚΑ ασκήσεις ασκήσεις ασκήσεις..
Διάβασε ΑΟΔΕ γιατί είναι κρίμα να χάσεις το σίγουρο 90+ σου!
Το ξέρω, γι' αυτό δεν την διάλεξα κι εγώ άλλωστε :) Αν και η Βιολογία μου αρέσει, ξέρω ότι είναι αρκετά δύσκολο μάθημα, βέβαια νομίζω έχει ενδιαφέρουσες ασκήσεις με κληρονομικότητες και νόμους Μέντελ (έτσι έχω ακούσει)...
Έχεις δίκιο, στο ΑΟΔΕ χωρίς πολλές ώρες διάβασμα μπορείς να γράψεις πολύ καλά. Θα χαρώ όμως πολύ περισσότερο στις Πανελλήνιες να δω 90ρι στη Φυσική κατεύθυνσης ή στα Μαθηματικά (ειδικά το δεύτερο δύσκολο πολύ) , παρά στο ΑΟΔΕ..
Τέσπα, ελπίζω από Σεπτέμβρη να βρω διάθεση να το διαβάσω :P
Εύκολο/δύσκολο, είναι εφικτό.
Δυνητικά μπορείς να πάρεις 20.
Στη Χημεία, όσο εύκολα κι αν διαβάζεις, πάντα υπάρχει η περίπτωση να μπει κάτι κουλό και να χάσεις το 20.
Το ξέρω, δε μίλησα για θέμα ευκολίας μαθήματος αλλά για το ποιο μάθημα μου φαίνεται πιο ευχάριστο να το διαβάσω ;)

Μέχρι και να αλλάξω κατεύθυνση σκεφτόμουν, γιατί ούτε το ΑΕΠΠ το πολυσυμπαθώ ώρες ώρες, αλλά πλέον είναι λίγο αργά :P

Καλά, μην το συζητάμε, τεχνο Ι for the win
Ισχύει ;)
Γιατί να μην την κάνει το σχολείο μου όμως μου λες , γιατί; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Θα χαρώ όμως πολύ περισσότερο στις Πανελλήνιες να δω 90ρι στη Φυσική κατεύθυνσης ή στα Μαθηματικά (ειδικά το δεύτερο δύσκολο πολύ) , παρά στο ΑΟΔΕ..
Τέσπα, ελπίζω από Σεπτέμβρη να βρω διάθεση να το διαβάσω :P

Μα ναι! Και εγω αυτό χάρηκα φέτος στη Φυσική και τα Μαθηματικά! (κλασικά αυτά με σώσανε :P )
Θα βρεις θα βρεις, δεν εχεις αλλη επιλογη!! Καλη δύναμη, επιμονή και υπομονή!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μα ναι! Και εγω αυτό χάρηκα φέτος στη Φυσική και τα Μαθηματικά! (κλασικά αυτά με σώσανε :P )
Θα βρεις θα βρεις, δεν εχεις αλλη επιλογη!! Καλη δύναμη, επιμονή και υπομονή!:clapup:
Ε μα το ίδιο είναι να λύνεις μία άσκηση με στερεό σώμα ή με ελατήριο με το να γράφεις 2 παραγράφους από το βιβλίο του ΑΟΔΕ; :P
Ευχαριστώ πολύ, μακάρι ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
θα σου πω για μαθηματικά φυσική επειδή είμαι θετική:
και εγώ ταλαντώσεις είμαι, συγκεκριμένα εξαναγκασμένες. (εσύ που είσαι ακριβώς;)
μαθηματικά αύριο θα μπω μέτρο μιγαδικού και στην ανάλυση βρίσκομαι στο όριο σύνθετης συνάρτησης.
αν κάνεις το καλοκαίρι τέλεια ταλαντώσεις και τέλεια μιγαδικούς. (σα να τα έδινες πανελλήνιες όπως λέει και ένας καθηγητής μου) είσαι οκ. Αν τα κάνεις αφήνοντας περιθώριο για να τα "ξαναδεις σε καποια επανάληψη" θα πρέπει να τρέξεις λίγο... Νομίζω οτι το πρώτο είναι το σωστό. Το δεύτερο ίσως δεν έχει κανένα νόημα...;)

Σήμερα κάναμε κρούσεις ακόμα δεν έχουμε μπει στις φθίνουσες και εξαναγκασμένες ταλαντώσεις. Είναι δύσκολες?:hmm:Γιατί μέχρι στιγμής η φυσική κατ. είναι εύκολη. Έχω το βοήθημα μαθιουδάκη- παναγιωτακόπουλο και έχω κάνει όλες τις ασκήσεις των μαθημάτων που έχουμε βγάλει, εσύ τι κάνεις? Ξέρεις καμία ιστοσελίδα που να έχει πολλές ασκήσεις φυσ. κατ? Όσον αφορά τα μαθ. κατ τελείωσα τους μιγαδικούς και από αύριο θα ξεκινήσω να κάνω ασκήσεις!!:clapup::whistle: Έκθεση που είσαι? Γιατί εγώ τελείωσα το θέμα παιδεία- εκπαίδευση και αυτομόρφωση ακόμα δεν έχουμε κάνει συλλογισμούς.Επιπλέον έχω το βοήθημα του ΖΗΤΗ εσύ? Μήπως γνωρίζεις βοηθήματα ή ιστοσελιδες με επιπλέον υλικό όπως θέματα εκθέσεων, περιλήψεις κ.τ.λ.? :worry: Τέλος πάντων με τις ερωτήσεις μου ίσως σε κούρασα. ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Χμμ,εγω πιστευω πως φυσικη-μαθηματικηα-χημεια επρεπε να κανουν ολοι και απο κει και περα ο διαχωρισμος να γινετε στη βιολογια και το προγραμματισμο (ειναι αστειο να κανουμε ενα μαθημα σαν το αοδε στο λυκειο,το οποιο υποτιθεται ειναι γενικων γνωσεων).Αποψη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ε μα το ίδιο είναι να λύνεις μία άσκηση με στερεό σώμα ή με ελατήριο με το να γράφεις 2 παραγράφους από το βιβλίο του ΑΟΔΕ; :P
Ευχαριστώ πολύ, μακάρι ! :)

ναι ρε φιλε,η φυσικη ειναι ΓΑΜΑΤΗ,παρολο που πηρα 14,7.ολα τα αλλα μαθηματα πανελληνιων ειναι υποδεεστερα.
υγ.οσα dislike γινουν θα ειναι ή απο κοριτσια ή απο θεωρητικους.χαχαχαχαχα

Το ξέρεις πως δεν είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Οι περισσότεροι πάμε-πηγαίναμε σε δημόσια. Φυσικά αν σου κάτσει καθηγητής που ενδιαφέρεται μπορείς ν' ασχοληθείς, αλλά αν λιώνεις μόνος σου, δεν έχει νόημα.

ΥΓ: δεν είναι δίκαιο το ΑΟΔΕ να το αντικαταστήσει η χημεία, γιατί η χημεία είναι πιο εύκολη από το ΑΟΔΕ.
τι ειπες τωρα?https://www.youtube.com/watch?v=3fjEEBl0Pbc
συγκρινε τα στατιστικα θετικης και τεχνολογικης στα κοινα τους μαθηματα και βγαλε συμπερασμα ποιοι ειναι καλυτεροι μαθητες.μετα συγκρινε ποσοστα 18-20 αοδε και χημεια και θα καταλαβεις τι ειναι ευκολοτερο.μην λεμε ο,τι θελουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
συγκρινε τα στατιστικα θετικης και τεχνολογικης στα κοινα τους μαθηματα και βγαλε συμπερασμα ποιοι ειναι καλυτεροι μαθητες.μετα συγκρινε ποσοστα 18-20 αοδε και χημεια και θα καταλαβεις τι ειναι ευκολοτερο.μην λεμε ο,τι θελουμε

Την πεταξες αλλα δε πειραζει.... Πρωτον η θετικη εχει πολυ λιγοτερα ατομα απο τη τεχνολογικη οποτε η τεχνολογικη ειναι λογικο να εχει περισσοτερους αριστουχους στο ΑΟΔΕ, αφου εχει και περισσοτερα ατομα... Επισης σχεδον ολοι οσοι πανε θετικη, ενδιαφερονται για ιατρικες και παραιατρικες και το εχουν παρει πιο σοβαρα σε σχεση με αρκετους απο τη τεχνολογικη που ειναι σχετικα "αδιαφοροι"....Ετσι λογικο ειναι οι αριστουχοι στα φυσικομαθηματικα να ειναι πανω κατω οι ιδιοι με τη θετικη....
Δευτερον, στα μαθηματικα και στη φυσικη, η θετικη αντε να ειχε 60 παραπανω αριστουχους(18-20) στο καθενα φετος...So what?
Απο αυτο συμπερανες οτι στη θετικη ειναι καλυτεροι μαθητες...??
Τριτον, μη μιλας για μαθημα που δεν εχεις κατσει να διαβασεις....Οπως εγω δεν εχω αποψη για χημεια Γ'Λυκειου, ετσι και εσυ μη μου λες οτι το αοδε ειναι ευκολο....Εκατσες ποτε να το διαβασεις?? Ειναι το πιο κακογραμμενο βιβλιο στις πανελληνιες, και οταν το διαβαζεις πραγματικα σκεφτεσαι τι σκατα να εννοει ο ποιητης, αφου δεν εχει καμια λογικη σειρα... Εγω δε πιστευω οτι υπαρχει ευκολο μαθημα αφου παντου μπορουν να σε παλουκωσουν αμα θελουν.....

Υ.Γ Δεν εννοω οτι το αοδε ειναι δυσκολοτερο απ'τη χημεια,προς Θεου, γιατι πολυ απλα δεν εχω αποψη για τη χημεια....Επειδη ομως ουτε εσυ εχεις αποψη για το ΑΟΔΕ,καλο ειναι αλλη φορα να σκεφτεσαι πριν μιλησεις
Καληνυχτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ρε παιδιά εξισώνουμε Χημεία με Α.Ο.Δ.Ε.;
Ακόμα και τα στατιστικά να μην υπήρχαν, είναι εμφανές πως ένα μάθημα το οποίο θέλει κατανόηση και στο οποίο μπορούν να τεστάρουν την κρίση σου, όσο εύκολο κι αν θεωρείται, είναι πιο δύσκολο από ένα μάθημα που πρέπει μόνο να παπαγαλίσεις, ιδιότητα που, όσο δύσκολη κι αν είναι, την κατέχουν σχεδόν όλοι ή με κόπο μπορεί να την αποκτήσουν. Τουλάχιστον αν διαβάζεις γράφεις καλά, κι αυτό είναι σίγουρο. Στη Χημεία, όπως σε όλα τα μαθήματα της θετικής, δεν είναι σίγουρο πως αν έχεις ξεσκιστεί θα γράψεις καλά.

Τώρα όσον αφορά το Α.Ο.Δ.Ε., δεν πρέπει να χεις κάνει διατριβή για να χεις και άποψη... Τα 2/3 (ίσως και παραπάνω) των μαθητών λένε ότι το μάθημα είναι παπαγαλία, οι ασκήσεις, αν υπάρχουν, είναι υποτυπώδεις και οτι είναι το πιο σίγουρο και σταντέ μάθημα των πανελλαδικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Οκ, έχεις δίκιο , αλλά εγώ αν μου έλεγαν να ανταλλάξω στην κατεύθυνσή μου το ΑΟΔΕ με τη Χημεία, θα το έκανα ευχαρίστως... Μπορεί να μη με συνέφερε, μιας και όπως λέτε μπορεί να πετάω το πιο εύκολο 19+ των Πανελληνίων, αλλά χαλαρά θα το έκανα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Σήμερα κάναμε κρούσεις ακόμα δεν έχουμε μπει στις φθίνουσες και εξαναγκασμένες ταλαντώσεις. Είναι δύσκολες?:hmm:Γιατί μέχρι στιγμής η φυσική κατ. είναι εύκολη. Έχω το βοήθημα μαθιουδάκη- παναγιωτακόπουλο και έχω κάνει όλες τις ασκήσεις των μαθημάτων που έχουμε βγάλει, εσύ τι κάνεις? Ξέρεις καμία ιστοσελίδα που να έχει πολλές ασκήσεις φυσ. κατ? Όσον αφορά τα μαθ. κατ τελείωσα τους μιγαδικούς και από αύριο θα ξεκινήσω να κάνω ασκήσεις!!:clapup::whistle: Έκθεση που είσαι? Γιατί εγώ τελείωσα το θέμα παιδεία- εκπαίδευση και αυτομόρφωση ακόμα δεν έχουμε κάνει συλλογισμούς.Επιπλέον έχω το βοήθημα του ΖΗΤΗ εσύ? Μήπως γνωρίζεις βοηθήματα ή ιστοσελιδες με επιπλέον υλικό όπως θέματα εκθέσεων, περιλήψεις κ.τ.λ.? :worry: Τέλος πάντων με τις ερωτήσεις μου ίσως σε κούρασα. ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ

το πρωτο κεφαλαιο της φυσικης ειναι οι μηχανικες και λιγο οι ηλεκτρικες...ολα τα αλλα ειναι πανευκολα...η συνθεση εχει παιδικες ασκησεις,οι εξαναγκασμενες ακομα πιο παιδικες και οι φθινουσες ειναι 2-3 τυποι μην αγχωνεσαι γι το υπολοιπο κεφαλαιο των ταλαντωσεων...μαθε πολυ καλα τις μηχανικες και επισης τις κρουσεις γιατι μπορουν να τα συνδυασουν με τα 2/3 της υλης δηλαδη με ταλαντωσεις και στερεο...θα τα δεις και μονος σου στην πορεια μην αγχωνεσαι απο τωρα εχεις 9-10 μηνες μπροστα σου! μαζι θα δινουμε του χρονου!!! ( εσυ πρωταρης εγω δευτερη φορα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
ναι ρε φιλε,η φυσικη ειναι ΓΑΜΑΤΗ,παρολο που πηρα 14,7.ολα τα αλλα μαθηματα πανελληνιων ειναι υποδεεστερα.
υγ.οσα dislike γινουν θα ειναι ή απο κοριτσια ή απο θεωρητικους.χαχαχαχαχα
Συγγνώμη αλλά γιατί να γίνουν dislikes από κορίτσια; Τι στερεότυπα είναι αυτά;:P Προσωπικά ήμουν θετική και απλά λατρεύω τη φυσική!!! Και δεν νομίζω ότι είμαι μεμονωμένη περίπτωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top