[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Όταν λες ότι έχεις τελειώσει οργανική απο πέρσι, φαντάζομαι πως εννοείς πως έκανες μαθήματα (φροντιστηριο; ιδιαιτερα; ) πέρσι στη Χημεια της Γ' και συγκεκριμένα στην Οργανική. Γιατί η Οργανική της Β απέχει ένα τεράστιο χάσμα από την οργανική της Γ.
σιγουρα ειναι αλλο πραγμα,αλλα οταν εχεις 100% τις βασικες γνωσεις της β' γενικης και δε χρειαζεται να ασχοληθεις με ονοματολογια,χημικες ιδιοτηες κτλ σιγουρα τα πραγματα ειναι πιο ευκολα...
transient σπουδαζεις βιολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Παιδιά το 1ο κεφάλαιο στη βιολογία κατ. περίπου σε πόσες ώρες ή μαθήματα(φροντ-ιδιαίτερα) το βγάλατε ?Όσοι το έχετε βγάλει...
Ρωτάω επειδή όταν έδινα εγώ πριν 2 χρόνια το είχα κάνει σε 3 μαθήματα με την καθηγήτρια μου.Φέτος δίνει η αδερφούλα μου και ο καθηγητής της, της είπε οτι το 1ο κεφ θα το βγάλουνε σε 4-5 μαθήματα...Υπερβολικό δεν είναι? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδιά το 1ο κεφάλαιο στη βιολογία κατ. περίπου σε πόσες ώρες ή μαθήματα(φροντ-ιδιαίτερα) το βγάλατε ?Όσοι το έχετε βγάλει...
Ρωτάω επειδή όταν έδινα εγώ πριν 2 χρόνια το είχα κάνει σε 3 μαθήματα με την καθηγήτρια μου.Φέτος δίνει η αδερφούλα μου και ο καθηγητής της, της είπε οτι το 1ο κεφ θα το βγάλουνε σε 4-5 μαθήματα...Υπερβολικό δεν είναι? :worry:
ενταξει,τι 3 τι 4-5?οΟ και εγω σε 5 το εβγαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
ενταξει,τι 3 τι 4-5?οΟ και εγω σε 5 το εβγαλα

Φίλε μου ρωτάω γιατί οι ώρες στα ιδιαίτερα κοστίζουν και λέω μήπως είναι περιττό.Σ'ευχαριστώ που απάντησες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Φίλε μου ρωτάω γιατί οι ώρες στα ιδιαίτερα κοστίζουν και λέω μήπως είναι περιττό.Σ'ευχαριστώ που απάντησες :)
ενταξει εχεις δικιο δε το σκεφτηκα ετσι,εγω κανω με αλλα τρια παιδια φροντ και το βγαλαμε σε 5 αλλα μας ειπε οτι 1ο,2ο ειναι πολυ σημαντικα και θα ασχοληθουμε αρκετα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
γιατι δεν κανει στον ιδιο καθηγητη με σενα?

εγω το χειμωνα το φροντ. σκεφτομαι να το οργανωσω ετσι...
2 ωρες εκθεση
2 ωρες λατινικα
2 ωρες ιστορια
1.5 ωρα λογοτεχνια
1.5 ωρα γνωστο
2 ωρες αγνωστο
1 ωρα βιολογια

τι λετε;

ποιος αποφασιζει για το συνολο των ωρων,οι καθηγητες ή οι μαθητες?

Μια χαρα! Πιστευω περισσοτερες ωρες θα σου ετρωγαν χρονο απο προσωπικο διαβασμα!

δεν ημουν θεωρητικη και δεν ξερω αλλα οι 12 ωρες δεν ειναι υπερβολικες,ποσο μαλλον αρκετες για να σου μειωσουν το προσωπικο διαβασμα.δηλαδη καποιος θετικος που δινει και αοθ και δεν κανει ιδιαιτερα(αρα τρωει περισσοτερη ωρα για μαθηματα)τι να πει?εγω ας πουμε μενω σε χωριο 15 λεπτα εξω απο την πολη,εκανα εκει μαθηματα και πηγαινα εκει λυκειο ετρωγα στο αυτοκινητο 1 ωρα την ημερα εκτος των υπολοιπων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
ποιος αποφασιζει για το συνολο των ωρων,οι καθηγητες ή οι μαθητες?

Και οι δύο. Δεν πρέπει να έχει το «πάνω χέρι» ο καθηγητής και να είναι στυλ «αποφασίζομεν και διατάζομεν».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lValenl

Νεοφερμένος

Ο lValenl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω το χειμωνα το φροντ. σκεφτομαι να το οργανωσω ετσι...
2 ωρες εκθεση
2 ωρες λατινικα
2 ωρες ιστορια
1.5 ωρα λογοτεχνια
1.5 ωρα γνωστο
2 ωρες αγνωστο
1 ωρα βιολογια

τι λετε;

Μείωσε την ιστορία σε μία ώρα και ανέβασε τη λογοτεχνία στις 2. Εγώ προσωπικά ιστορία δεν έκανα καθόλου ιδιαίτερα και έγραψα 19.7. Ο καθηγητής στο σχολείο μας ήταν βέβαια εξαιρετικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μείωσε την ιστορία σε μία ώρα και ανέβασε τη λογοτεχνία στις 2. Εγώ προσωπικά ιστορία δεν έκανα καθόλου ιδιαίτερα και έγραψα 19.7. Ο καθηγητής στο σχολείο μας ήταν βέβαια εξαιρετικός.
Τι να τις κάνει τις δύο ώρες στη Λογοτεχνία; Ο καθηγητής άντε να διορθώσει καμιά απάντηση. Τι άλλο να κάνει; Στην Ιστορία παρομοίως.

εγω το χειμωνα το φροντ. σκεφτομαι να το οργανωσω ετσι...
2 ωρες εκθεση
2 ωρες λατινικα
2 ωρες ιστορια
1.5 ωρα λογοτεχνια
1.5 ωρα γνωστο
2 ωρες αγνωστο
1 ωρα βιολογια

τι λετε;
Εγώ θα έκλεβα μία ώρα από Ιστορία και Λογοτεχνία και άλλη μισή από τα Λατινικά και θα τις προσέθετα στο Άγνωστο. Πάντως, αν είναι όλα ιδιαίτερα, είναι πολλές οι ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
σιγουρα ειναι αλλο πραγμα,αλλα οταν εχεις 100% τις βασικες γνωσεις της β' γενικης και δε χρειαζεται να ασχοληθεις με ονοματολογια,χημικες ιδιοτηες κτλ σιγουρα τα πραγματα ειναι πιο ευκολα...
transient σπουδαζεις βιολογια?

Τα της γενικής θεωρούνται δεδομένα. Απο κεί και πέρα μαθαίνεις πολλά καινούργια πράγματα, άσχετα με τα περσινά. Τα περσινά είναι απαραίτητα για να χεις μια καλή βάση, αλλά από κει και πέρα δεν αρκούν ούτε στο ελάχιστο. Δε μπορεί να λέει κάποιος ότι επειδή ήταν άριστος χημεία β ' λυκείου κατέχει τη χημεία της γ'. Είναι σα να λέμε ότι αν ήσουν άριστος στην άλγεβρα πέρσι ξέρεις όλα τα μαθηματικά κατεύθυνσης.

Όχι, δε σπουδάζω βιολογία. Απλά μ' αρέσει το μάθημα.

Παιδιά το 1ο κεφάλαιο στη βιολογία κατ. περίπου σε πόσες ώρες ή μαθήματα(φροντ-ιδιαίτερα) το βγάλατε ?Όσοι το έχετε βγάλει...
Ρωτάω επειδή όταν έδινα εγώ πριν 2 χρόνια το είχα κάνει σε 3 μαθήματα με την καθηγήτρια μου.Φέτος δίνει η αδερφούλα μου και ο καθηγητής της, της είπε οτι το 1ο κεφ θα το βγάλουνε σε 4-5 μαθήματα...Υπερβολικό δεν είναι?

Οι 4-5 ώρες είναι μια χαρά. Σε 3 μαθήματα δε καταλαβαίνω τι προλαβαίνει κανείς. Άντε σε 2 μαθήματα να βγάλει κανείς τη θεωρία, πράγμα επίσης δύσκολο και ριψοκίνδυνο. Απο κει και πέρα το 1ο έχει ασκήσεις κλπ. Σε ένα μάθημα θα γίνουν όλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Οι 4-5 ώρες είναι μια χαρά. Σε 3 μαθήματα δε καταλαβαίνω τι προλαβαίνει κανείς. Άντε σε 2 μαθήματα να βγάλει κανείς τη θεωρία, πράγμα επίσης δύσκολο και ριψοκίνδυνο. Απο κει και πέρα το 1ο έχει ασκήσεις κλπ. Σε ένα μάθημα θα γίνουν όλα;

Εμ...ναι έχεις δίκιο!Ξέχασα να τονίσω οτι οταν είπα 3 μαθήματα στα ιδιαίτερα εννούσα 2ωρα.Ουσιαστικά εγώ το έβγαλα σε 6 ώρες(3 μαθήματα).Παράλειψή μου :) Ο καθηγητής της αδερφής μου έλεγε σε 4-5 μαθήματα με 2ωρα πάντα...γι'αυτό μου φάνηκε υπερβολικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick19999

Νεοφερμένος

Ο Nick19999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδια? Μου ειπαν οτι μπορω να περασω Σ.Τ.Υ.Α και μολις τελειωσω τη φοίτησή μου εκει να μπω σε οποιο πανεπιστημιο θελω ενω παραλληλα θα εκτελω υπηρεσια οποτε εχω. Αληθευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!:)
Θα ήθελα να ρωτήσω αν είμαι καλά στην ύλη γιατί έχω αγχωθεί λίγο :'(:book:διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύματα. Λοιπόν
ΦΥΣ. ΚΑΤΕΥΘ: ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΙΣ
ΜΑΘ.ΚΑΤΕΥΘ:ΜΙΓΑΔΙΚΟΙ
ΜΑΘ.ΓΕΝ:ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ
ΑΟΔΕ:1ο ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΑΟΘ:1ο ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΑΕΠΠ:ΜΕΧΡΙ ΔΟΜΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!
Υ.Γ ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ;):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!:)
Θα ήθελα να ρωτήσω αν είμαι καλά στην ύλη γιατί έχω αγχωθεί λίγο :'(:book:διαβάζοντας τα προηγούμενα μηνύματα. Λοιπόν
ΦΥΣ. ΚΑΤΕΥΘ: ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΙΣ
ΜΑΘ.ΚΑΤΕΥΘ:ΜΙΓΑΔΙΚΟΙ
ΜΑΘ.ΓΕΝ:ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΜΟΣ
ΑΟΔΕ:1ο ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΑΟΘ:1ο ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΑΕΠΠ:ΜΕΧΡΙ ΔΟΜΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!
Υ.Γ ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ;):clapup:

θα σου πω για μαθηματικά φυσική επειδή είμαι θετική:
και εγώ ταλαντώσεις είμαι, συγκεκριμένα εξαναγκασμένες. (εσύ που είσαι ακριβώς;)
μαθηματικά αύριο θα μπω μέτρο μιγαδικού και στην ανάλυση βρίσκομαι στο όριο σύνθετης συνάρτησης.
αν κάνεις το καλοκαίρι τέλεια ταλαντώσεις και τέλεια μιγαδικούς. (σα να τα έδινες πανελλήνιες όπως λέει και ένας καθηγητής μου) είσαι οκ. Αν τα κάνεις αφήνοντας περιθώριο για να τα "ξαναδεις σε καποια επανάληψη" θα πρέπει να τρέξεις λίγο... Νομίζω οτι το πρώτο είναι το σωστό. Το δεύτερο ίσως δεν έχει κανένα νόημα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πολλοί κάνουν το λάθος να υποτιμούν το σχολείο.
Αν έχετε καλό καθηγητή, δώστε ιδιαίτερη σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μην τον ακούτε, το σχολείο είναι μοναδική ευκαιρία για χαβαλέ και ξεκούραση.
Χωρίς χαβαλέ δεν θ' αντέξετε, κι αν κάνετε το χαβαλέ σας εκτός σχολείου, δεν θα χετε αρκετό χρόνο για διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Έχω να δηλώσω ότι θε προτιμούσα να είχα Χημεία στην τεχνολογική κατεύθυνση παρά ΑΟΔΕ. Με τα χίλια :P
Ακόμα και το ΑΟΔΕ θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρον αλλά τα γαμω bullets αρνούμαι να τα διαβάσω, όλο το βιβλίο γεμάτο τέτοια είναι :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μην τον ακούτε, το σχολείο είναι μοναδική ευκαιρία για χαβαλέ και ξεκούραση.
Χωρίς χαβαλέ δεν θ' αντέξετε, κι αν κάνετε το χαβαλέ σας εκτός σχολείου, δεν θα χετε αρκετό χρόνο για διάβασμα.

Μην γενικεύεις, εγώ πήρα πολλά απο το σχολείο μου. Δεν ξέρω αν έχει σχέση ότι ήταν ιδιωτικό, άλλωστε καθηγητές που ενδιαφέρονται υπάρχουν παντού, αλλα με βοήθησε πολύ, ήταν μια ευκαιρία για ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ επανάληψη ειδικά κατά τον Ιανουάριο - Φεβρουάριο που τελείωνα την ύλη, με δύσκολες ασκήσεις Μαθηματικών και Χημείας (είχα απίστευτη χημικό που σε κάθε κεφάλαιο μας ετοίμαζε ερωτήσεις Σ/Λ, πολλαπλής, είχε πάρει όλες τις ασκήσεις του σχολικού και τις άλλαζε νούμερα, τις έκανε λίγο πιο δύσκολες και μας τις έστελνε με μειλ..) Δεν ήταν τίποτα υποχρωτικό, και ελάχιστοι ασχολήθηκαν με το σχολείο, αλλά εγώ που το έκανα βγήκα κερδισμένη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μην γενικεύεις, εγώ πήρα πολλά απο το σχολείο μου. Δεν ξέρω αν έχει σχέση ότι ήταν ιδιωτικό, άλλωστε καθηγητές που ενδιαφέρονται υπάρχουν παντού, αλλα με βοήθησε πολύ, ήταν μια ευκαιρία για ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ επανάληψη ειδικά κατά τον Ιανουάριο - Φεβρουάριο που τελείωνα την ύλη, με δύσκολες ασκήσεις Μαθηματικών και Χημείας (είχα απίστευτη χημικό που σε κάθε κεφάλαιο μας ετοίμαζε ερωτήσεις Σ/Λ, πολλαπλής, είχε πάρει όλες τις ασκήσεις του σχολικού και τις άλλαζε νούμερα, τις έκανε λίγο πιο δύσκολες και μας τις έστελνε με μειλ..) Δεν ήταν τίποτα υποχρωτικό, και ελάχιστοι ασχολήθηκαν με το σχολείο, αλλά εγώ που το έκανα βγήκα κερδισμένη! :)
Το ξέρεις πως δεν είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Οι περισσότεροι πάμε-πηγαίναμε σε δημόσια. Φυσικά αν σου κάτσει καθηγητής που ενδιαφέρεται μπορείς ν' ασχοληθείς, αλλά αν λιώνεις μόνος σου, δεν έχει νόημα.

ΥΓ: δεν είναι δίκαιο το ΑΟΔΕ να το αντικαταστήσει η χημεία, γιατί η χημεία είναι πιο εύκολη από το ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Έχω να δηλώσω ότι θε προτιμούσα να είχα Χημεία στην τεχνολογική κατεύθυνση παρά ΑΟΔΕ. Με τα χίλια
Ακόμα και το ΑΟΔΕ θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρον αλλά τα γαμω bullets αρνούμαι να τα διαβάσω, όλο το βιβλίο γεμάτο τέτοια είναι

AOΔΕ κάθεσαι παπαγαλίζεις ξεσκίζεσαι κλπ και γράφεις σίγουρα 20.
Στη Χημεία διαβάζεις λυνεις ολη τη χρονια και δε γραφεις σιγουρα 20.

Μην τον ακούτε, το σχολείο είναι μοναδική ευκαιρία για χαβαλέ και ξεκούραση.
Χωρίς χαβαλέ δεν θ' αντέξετε, κι αν κάνετε το χαβαλέ σας εκτός σχολείου, δεν θα χετε αρκετό χρόνο για διάβασμα.

Ναι, δηλαδή όσοι δεν κάνουν χαβαλέ δεν έχουν προοπτικές...
Άλλο κάνω χαβαλέ και άλλο ξεκουράζομαι ανα διαστήματα. Στο σχολείο δε διδάσκονται μόνο τα μαθήματα της κατεύθυνσης.
Ο οργανωμένος μαθητής, και όχι αυτός ο οποίος πλακώνεται ανούσια με τις ώρες λύνοντας 3 βοηθήματα τη μέρα, βρίσκει χρόνο για αυτή τη πολυπόθητη ξεκούραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top