[Πανελλήνιες 2014] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
μια συμβουλη εχω να σας δωσω... ο,τι και να κανετε με τις εξετασεις, επιβαλλεται να ειστε απολυτα ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ...!ειτε εχετε διαβασει ειτε οχι, αν δεν ειστε ψυχραιμοι δεν προκειται να εχετε τα επιθυμητα αποτελεσματα ...επαθα και εμαθα...!:/:

καλη δυμανη και καλο κουραγιο απο εδω και περα , και να διετε οτι πραγματικα θα περασει πολυ πολυ γρηγορα αυτη η δοκιμασια...!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εγω προετοιμασια ξεκιναω απο την ερχομενη εβδομαδα..Καλη μας αρχη λοιπον!
Προς θεωρητικους : μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινετε ενα καλο βοηθημα για το γνωστο κ ενα για τα κειμενα ;

Για γνωστό δες αυτό του Φλώρου από Ελληνοεκδοτική και για λογοτεχνία τους δύο τόμους από το Μεταίχμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Χαχαχα άσε κι εγώ αυτά βλέπω και μελαγχολώ! :P
Πως καταφέρνουν και χτυπάνε βαθμάρες;! :hmm:

Μα πες μου τώρα..:/:
Πωπω αντί να με ενθαρρύνουν που περνάνε στις επιλογές τους με τη μία με αγχώνουν γιατί λογικά διάβασαν αρκετά για να γράψουν έτσι.
Όχι ότι δε χαίρομαι δηλαδή γα τα παιδιά αλλά... :worry:
ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΩΡΕΕ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μα πες μου τώρα..:/:
Πωπω αντί να με ενθαρρύνουν που περνάνε στις επιλογές τους με τη μία με αγχώνουν γιατί λογικά διάβασαν αρκετά για να γράψουν έτσι.
Όχι ότι δε χαίρομαι δηλαδή γα τα παιδιά αλλά... :worry:
ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΩΡΕΕ! :D
Ναι, ακριβώς. Απ' την μία σε ευχαριστεί το γεγονός που περνάνε εκεί που θέλουνε, απ' την άλλη όμως είναι αυτό που λένε ότι τα αγαθά κόποις κτώνται (και όχι δεν είμαι θεωρητική:P)
Έεεεετσι, αισιοδοξία πάνω απ' όλα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Και για φυσικη κατ. καλο ειναι του Σαββαλα?

Εμένα ο καθηγητής μου, μου είπε ότι θα κάνω αυτό στο πρώτο ''πέρασμα της ύλης'' που τα έχει πιο οργανωμένα και μετά ασκήσεις από παντού!!!
Σου μιλάω όμως μόνο για το βοήθημα του Άγγελου και Σπύρου Σαββάλα, και όχι γενικά βοήθημα των εκδόσεων Σαββάλα.
Γενικά όμως πρέπει να δεις και ποιο βοήθημα ταιριάζει περισσότερο σε εσένα και στο διάβασμά σου!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Προς θεωρητικους:
1. Ξερει κανεις που μπορω να βρω την υλη των μαθηματων;
2. Μεχρι που περιπου φτανουμε το καλοκαιρι στα μαθηματα; Δεν παιζει να τελειωσουμε σε κανενα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick4478

Νεοφερμένος

Ο nick4478 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Προς θεωρητικους:
1. Ξερει κανεις που μπορω να βρω την υλη των μαθηματων;

Πανω-πανω στη σελίδα του i-school : Πανελλαδικες --> Εξεταστεα υλη 2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Συμβουλή: Για κανέναν λόγο μην παραμελήσετε τη Βιολογία ΓΠ, όσο εύκολη κι αν φαίνεται! Είναι ΥΠΟΥΛΗ.- :P

Ότι δίνω και συμβουλές, έχοντας πια τελειώσει, πολύ μ' αρέσει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Προτεινετε κανενα βοηθημα για εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Προτεινετε κανενα βοηθημα για εκθεση.

Γιατί να το κάνουμε;

Πάντως, όταν με το καλό αρχίσεις, ξεκίνα από το κεφάλαιο της πειθούς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Προς θεωρητικους:
1. Ξερει κανεις που μπορω να βρω την υλη των μαθηματων;
2. Μεχρι που περιπου φτανουμε το καλοκαιρι στα μαθηματα; Δεν παιζει να τελειωσουμε σε κανενα ε?

δεν έχω κάνει αλλά στο 2ο μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ΟΧΙ
βγάζεις ένα ελάχιστο μέρος της ύλης,χριστούγεννα τα τελειώνεις όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Προτεινετε κανενα βοηθημα για εκθεση.
Εγω φετος χρησιμοποιουσα αυτο:Πειστικος λογος στην Εκθεση-Εκφραση του Λυκειου(Τευχος Α και Β),Συγγραφεας:Σπυριδων Κουτρας, Εκδοσεις:Σαββαλας( Με βοηθησε κυριως στην αναπτυξη ιδεων), απο εκει και περα για θεωρια στηριχθηκα κυριως σε φωτοτυπιες απο τα ιδιαιτερα οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω! Παντως απ' οτι εχω ψαξει υπαρχει και τευχος Γ που αναλυει την θεωρια.
Υ.Γ. Το τευχος Β προσεγγιζει θεματα κυριως της τριτης λυκειου αλλα καλο ειναι να εχει κανεις και το A γιατι περιλαμβανει θεματα της πρωτης και δευτερας που δεν αποκλειται να επιλεχθουν για τις πανελληνιες! Επισης και τα δυο βιβλια αναλυουν τα θεματα και δεν περιεχουν σχεδιαγραμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elim

Νεοφερμένος

Η elim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μας έχει βάλει και ασκήσεις για το σπίτι (εύκολες). Σου δίνει τον αριθμό των δεσμών υδρογόνου και των φωσφοδιεστερικών δεσμών σε μια πολυνουκλεοτιδική αλυσίδα και ζητάει να βρεις τον αριθμό των βάσεων.
εγω ακομα δεν εχω ξεκινησει ασκησεις αλλα ασκηση σαν την παραπανω καναμε στη β λυκειου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComUsr

Νεοφερμένος

Ο ComUsr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλημερα, ειμαι μαθητης β λυκειου προς γ και ξεκιναω την καλοκαιρινη προετοιμασια και ηθελα καποιοσ να μ πει ενα προγραμμα διαβασματος τησ φυσικης δεν ειμαι αδυναμος σε κανενα μαθημα απλα ρωταω ενα προγραμμα....ναι τα πηγα κλ στις εξετασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Πως πάτε; :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Πως πάτε; :flowers:

Καλά είμαστε :P . Σήμερα έχει μπανάκι και μετά διάβασμα χαλαρά .. Τώρα μέχρι την Τρίτη θα βγάλω αυτά που πρέπει και με το παραπάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Mόνο εγώ αισθάνομαι περίεργα που τα έχω τελειώσει όλα και δεν έχω τίποτα να διαβάσω; Στα θερινά πρέπει να διαβάζουμε σωστά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Mόνο εγώ αισθάνομαι περίεργα που τα έχω τελειώσει όλα και δεν έχω τίποτα να διαβάσω; Στα θερινά πρέπει να διαβάζουμε σωστά; :P

Να διαβάζουμε αλλά με μέτρο . Αν είναι να πεθάνω απο τώρα και μέχρι τον Οκτώβρη να φτύνω αίμα , τότε δεν έχει νόημα ... Ειδικά που απο Σεπτέμβριο μπαίνουν φουλ ρυθμούς και θα τα έχω όλα μαζι ..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που δεν έχει καν διάβασμα ακόμα; :worry: Βασικά έχω 1 έκθεση και κάτι ασκήσεις μαθ.γενικής και ΑΟΘ αλλά τέσπα... Προτιμώ να πάω να παίξω Football Manager :P Αύριο θα διαβάσουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που δεν έχει καν διάβασμα ακόμα; :worry: Βασικά έχω 1 έκθεση και κάτι ασκήσεις μαθ.γενικής και ΑΟΘ αλλά τέσπα... Προτιμώ να πάω να παίξω Football Manager :P Αύριο θα διαβάσουμε :P

Έχεις ξεκινήσει μαθ γεν και ΑΟΘ από τώρα :eek: ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top